Jump to content

Αντιπροσφορές σε φορητότητα καρτοκινητής ΑΠΟ .... Cosmote


jimmiss
 Κοινοποίηση

Φορητότητα ΑΠΟ...... καρτοκινητή Cosmote  

50 members have voted

  1. 1. Φορητότητα ΑΠΟ...... καρτοκινητή Cosmote

    • Δεν επικοινώνησαν μαζί μας από την Cosmote
    • Επικοινώνησαν και δε μας αντιπροσέφεραν κάτι ουσιαστικό
    • Επικοινώνησαν και μας αντιπροσέφεραν ΜΒ (ή...) με κάθε κάρτα >10€
    • Επικοινώνησαν και μας αντιπροσέφεραν ΜΒ (ή...) με κάθε κάρτα >5€
    • Επικοινώνησαν και μας αντιπροσέφεραν ΜΒ (ή...) χωρίς κάρτα


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 165
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχθές ήταν η τελευταία φορά απόδοσης δώρου που είχα πάρει ένα χρόνο πριν, με την διαδικασία αντιπροσφοράς από φορητότητα. 400' προς όλους και 600ΜΒ με ανανέωση 5€ κει το υπόλοιπο να μένει στην κάρτα. Με είχε βολέψει αφάνταστα και για 1 χρόνο την είχα βγάλει πολύ οικονομικά. Το θέμα είναι τι κάνουμε τώρα. Έχει κάποιος φίλος να προτείνει κάτι; Ή να έκανε κάτι που να δούλεψε;
Link to comment
Share on other sites

Είχα κι εγώ την ίδια προσφορά και έληξε πριν δύο μήνες.Την προηγούμενη εβδομάδα έκανα φορητότητα σε Q,η κοσμοτε δεν πήρε καθόλου τηλέφωνο φέτος και πήγα κανονικά στη Q αλλά δεν με νοιάζει.
Link to comment
Share on other sites

Μμμμμμμμμμ. Δεν μπορώ να πω ότι μου αρέσει αυτό που συμβαίνει. Πόσο σου πήγε η φορητότητα; Τι πακέτο διάλεξες;

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για ένα χρόνο κάνουν προσφορα.

Στην q η φορητότητα κόστισε 10 ευρώ και μου έδωσαν μια κάρτα ανανέωσης των 10.εχει το πακέτο των 3.5 ευρώ με 150 προς όλους με χρέωση ανά sec που συμφέρει πολύ για μένα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα ,

Σκέφτομαι να μεταβώ απο Vodafone CU σε Cosmote Whats UP.

Θα πάω σε Κατ/μα Γερμανός,ξερετε αν θέλει κάποια δικαιολογητικά εκτός απο ΑΔΤ ??

Κοστίζει κάτι η μετάβαση και πόσες μέρες χρειάζεται να γίνει η μεταφορά ??

Ευχαριστώ

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

Σκέφτομαι να μεταβώ απο Vodafone CU σε Cosmote Whats UP.

Θα πάω σε Κατ/μα Γερμανός,ξερετε αν θέλει κάποια δικαιολογητικά εκτός απο ΑΔΤ ??

Κοστίζει κάτι η μετάβαση και πόσες μέρες χρειάζεται να γίνει η μεταφορά ??

Ευχαριστώ

 

Πας με ταυτοτητα,και νομιζω θελει κανενα 30αρι για τη μεταφορα.Τωρα πλεον χρεωνεται η φορητοτητα.Εγω ηθελα το αντιστροφο αλλα πηρα νεο νουμερο.Παιξε με 2 καρτες αμα εχεις δικαρτο κινητο.Σε συμφερει και παιζεις με τις προσφορες.Αμα θες για ιντερνετ μονο,δες το frog και κρατα το CU για ομιλια.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

Σκέφτομαι να μεταβώ απο Vodafone CU σε Cosmote Whats UP.

Θα πάω σε Κατ/μα Γερμανός,ξερετε αν θέλει κάποια δικαιολογητικά εκτός απο ΑΔΤ ??

Κοστίζει κάτι η μετάβαση και πόσες μέρες χρειάζεται να γίνει η μεταφορά ??

Ευχαριστώ

25€ η φορητότητα απο τα οποια τα 20€ θα σου μεινουν στην κάρτα ως υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

Πας με ταυτοτητα,και νομιζω θελει κανενα 30αρι για τη μεταφορα.Τωρα πλεον χρεωνεται η φορητοτητα.Εγω ηθελα το αντιστροφο αλλα πηρα νεο νουμερο.Παιξε με 2 καρτες αμα εχεις δικαρτο κινητο.Σε συμφερει και παιζεις με τις προσφορες.Αμα θες για ιντερνετ μονο,δες το frog και κρατα το CU για ομιλια.

 

επειδη με ενδιαφερει αυτο που ειπες με τις 2 σιμ.εχω δικαρτο κιν.θα μπορω να εχω την μια σιμ για κλησεις (κοσμοτε)και την αλλη για ιντερνετ (βονταφον η q )?και θα μπορω να εχω τα δεδομενα παντα ανοιχα απο την δευτερη σιμ ενω θα κανω κλησεις απο την πρωτη ?εχω συμβολαιο κοσμοτε που ληγει και πηρα ειδη κωδικους διακοπης μιας και δεν μου δινουν οτι ειχα ....

Link to comment
Share on other sites

Πας με ταυτοτητα,και νομιζω θελει κανενα 30αρι για τη μεταφορα.Τωρα πλεον χρεωνεται η φορητοτητα.Εγω ηθελα το αντιστροφο αλλα πηρα νεο νουμερο.Παιξε με 2 καρτες αμα εχεις δικαρτο κινητο.Σε συμφερει και παιζεις με τις προσφορες.Αμα θες για ιντερνετ μονο,δες το frog και κρατα το CU για ομιλια.
ποιες προσφορές?πάνε αυτά,στα άλλα συμφωνώ

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω αλλαξει ποτε δικτυο και ποτε δεν με καλεσαν για καμια προσφρα απο αλλη εταιρια.Δεν ξερω πως εχει μεινει το νουμερο κρυφο απο αυτους και παιρνω μηνυματα απο το hondos center ....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Έχω καρτοπρογραμμα Vodafone το οποίο λήγει στις 22 του μήνα. Σκέφτομαι για δικούς μου λόγους να κάνω φορητότητα στο δίκτυο της κοσμοτε στα what's up. Πήγα σε ένα κατάστημα Γερμανός να δω τι παίζει και μου είπαν ότι πλέον η φορητότητα γίνεται άμεσα με την αγορά νέας κάρτας σιμ στα 25€, όπως δηλαδή αναφέρθηκε και πιο πάνω. Μετά περνάω από ένα κατάστημα βονταφον για να τους ενημερώσω ότι δε θα συνεχίσω το καρτοπρογραμμα. Δε με ρώτησαν ποια θα είναι η επόμενη μου κίνηση γιατί όπως καταλαβα, θεώρησαν δεδομένο ότι θα παω σε cu και δε θα αλλάξω δίκτυο. Αυτό που μου έκανε όμως εντύπωση είναι ότι μου ζητάνε 20€ για τέλος ενεργοποίησης του προγράμματος. Ισχύει κάτι τέτοιο; δηλαδή αν θέλω να παω σε κοσμουτε θα πρέπει να δώσω 20 στη βοντα και 25 για τη σιμ στην κοσμοτε, σύνολο 45€...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Έχω καρτοπρογραμμα Vodafone το οποίο λήγει στις 22 του μήνα. Σκέφτομαι για δικούς μου λόγους να κάνω φορητότητα στο δίκτυο της κοσμοτε στα what's up. Πήγα σε ένα κατάστημα Γερμανός να δω τι παίζει και μου είπαν ότι πλέον η φορητότητα γίνεται άμεσα με την αγορά νέας κάρτας σιμ στα 25€, όπως δηλαδή αναφέρθηκε και πιο πάνω. Μετά περνάω από ένα κατάστημα βονταφον για να τους ενημερώσω ότι δε θα συνεχίσω το καρτοπρογραμμα. Δε με ρώτησαν ποια θα είναι η επόμενη μου κίνηση γιατί όπως καταλαβα, θεώρησαν δεδομένο ότι θα παω σε cu και δε θα αλλάξω δίκτυο. Αυτό που μου έκανε όμως εντύπωση είναι ότι μου ζητάνε 20€ για τέλος ενεργοποίησης του προγράμματος. Ισχύει κάτι τέτοιο; δηλαδή αν θέλω να παω σε κοσμουτε θα πρέπει να δώσω 20 στη βοντα και 25 για τη σιμ στην κοσμοτε, σύνολο 45€...

 

Όχι!!!! Απ' ότι κατάλαβα κανείς από αυτούς που μίλησες δεν πρέπει να κατάλαβε ότι θέλεις φορητότητα! Πρώτον στην βόνταφον τα 20Ε τα δίνεις ως τέλος ακύρωσης του συμβολαίου (δηλαδή κόβεις τον αριθμό) ή μετατροπή σε καρτοκινητό της ίδιας εταιρείας (π.χ cu). Αυτή η πολιτική ισχύει πλέον σε όλες τις εταιρείες! Η φορητότητα δεν εντασσεται σε αυτή την κατηγορία! Δεν πληρώνεις στην βονταφον κάτι! Τώρα αυτό στον Γερμανό δεν ξέρω τι ισχύει γιατί αυτό με τα 25Ε ίσχυε τον Μάιο που το δοκίμασε ένας συγγενής μου αλλά εγώ όταν πήγα σε κατάστημα κοσμοτε τον αύγουστο μου ζήτησαν 30Ε. Πήρα και την εξυπηρέτηση και μου είπαν 30Ε (0,29 μένουν στην κάρτα και για 3 μήνες θα παίρνω 120 λεπτά ομιλίας προς όλους!!! Γενικά η φορητότητα δίνεις τα στοιχεία σου στο κατάστημα και αφού η βονταφον επαληθεύσει ότι είναι σωστά δίνει το οκ και φεύγεις. Παίρνει μία μέρα και έχεις διακαίωμα υπαναχώρησης. Τα 25Ε τα πληρώνεις όταν γίνει η φορητότητα. Τι προτείνω:

Κάνε αίτημα εσυ στην κοσμοτε και θα σε πάρει η βόνταφον για αντιπροσφορά (μην της πεις ότι εκανες σε whats up αίτηση, πες ότι απλά σου δίνει με μικρό πάγιο πολλές παροχές αλλά μην τον παρακάνεις) και αφού σου κάνει την αντιπροσφορά εάν σε συμφέρει μένεις και ακυρώνεις την φορητότητα αλλιώς πηγαίνεις whats up!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
update:

600 λεπτά προς wu

200 προς όλους

1.2gb

τα παραπανω καθε μηνα για ενα χρονο + 1 μηνας δωρεαν, ΑΠΛΑ με ανανεωση 5€/μηνα

θα ακυρωσω το αιτημα φορητοτητας και θα μεινω στο wu. (άλλωστε q ειναι το βασικό μου νουμερο)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Ηρθε το τελος....

Εκανα ανανεωση και στο ενημερωτικο σμσ γραφει οτι εληξε η προσφορα και αυτη ειναι η τελευταία αποδοση του δωρου :'(

 

Παιζει καμια αλλη προσφορα?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το τελος....

Εκανα ανανεωση και στο ενημερωτικο σμσ γραφει οτι εληξε η προσφορα και αυτη ειναι η τελευταία αποδοση του δωρου :'(

 

Παιζει καμια αλλη προσφορα?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Αρκετές. Εφόσον έχει έρθει μήνυμα ενημερώνοντας σε. Υπάρχει σχετικός πίνακας στο φόρουμ κάπου.

 

Μια γνωστή, που είναι για πάντα, είναι το promo4. Ενεργοποιείται με αποστολή promo4 στο 1330. Προϋπόθεση για να την ενεργοποιήσεις, είναι να σου έχει έρθει μήνυμα, έστω και μια φορά κάποια στιγμή.

 

Παροχές promo4: 600' προς What's Up και 200' προς όλους για ένα μήνα, μόνο με 4€.

 

Σημείωση: Τα λεπτά από προσφορά, ΔΕΝ μεταφέρονται στον επόμενο μήνα. Παρά μόνο, τα λεπτά ομιλίας που προέρχονται από επίσημο πακέτο.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει έρθει παρόμοιο σμσ :(

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Κάνε μια δοκιμή. Μπορεί να έχει έρθει παλαιότερα και να μην το πήρες χαμπάρι ή να το έσβησες.

 

Διότι αν είχε έρθει, η προσφορά ισχύει ακόμα και τώρα.

 

Διάβασα πως ένα μέλος στο φόρουμ, έστειλε promo4 στο 1330 για δοκιμή και του ενεργοποιήθηκε, παρόλο που δεν θυμόταν να του έχει έρθει παρόμοιο μήνυμα με τη συγκεκριμένη προσφορά.

 

Προφανώς και του είχε έρθει, απλά καμιά φορά τα θεωρούμε διαφημιστικά και τα σβήνουμε από συνήθεια ή τα διαγράφουμε κατά λάθος.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Αρκετές. Εφόσον έχει έρθει μήνυμα ενημερώνοντας σε. Υπάρχει σχετικός πίνακας στο φόρουμ κάπου.

 

Μια γνωστή, που είναι για πάντα, είναι το promo4. Ενεργοποιείται με αποστολή promo4 στο 1330. Προϋπόθεση για να την ενεργοποιήσεις, είναι να σου έχει έρθει μήνυμα, έστω και μια φορά κάποια στιγμή.

 

Παροχές promo4: 600' προς What's Up και 200' προς όλους για ένα μήνα, μόνο με 4€.

 

Σημείωση: Τα λεπτά από προσφορά, ΔΕΝ μεταφέρονται στον επόμενο μήνα. Παρά μόνο, τα λεπτά ομιλίας που προέρχονται από επίσημο πακέτο.

 

Αυτός είναι ο Πίνακας:

 

Cosmote_9_2017_1.jpg

 

Αποθήκευσέ τον, μήπως.....{λέεεωωωω....}.

 

Όσον αφορά το θέμα αυτού του topic , εξέλειπε πια ο λόγος που "έτρεχε" πέρσι 2016.

Από 2017 τέρμα.

Link to comment
Share on other sites

Θενξ

Πάντως 1 χρονο τζάμπα βγηκε η δουλειά!!!!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Σε μένα λήγει ΚΑΙ Δεκέμβρη 2017. Από τους τελευταίους.:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι ο Πίνακας:

 

Cosmote_9_2017_1.jpg

 

Αποθήκευσέ τον, μήπως.....{λέεεωωωω....}.

 

Όσον αφορά το θέμα αυτού του topic , εξέλειπε πια ο λόγος που "έτρεχε" πέρσι 2016.

Από 2017 τέρμα.

 

αυτές οι προσφορές για ποιο πακέτο ισχύουν? Εγώ έχω WU μπορώ να ενεργοποιήσω κάποιον από αυτούς?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...