Jump to content

Φθηνό κινητό με ραδιόφωνο χωρίς ακουστικά και Bluetooth


megaloup
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ την παρέα.

 

Ψάχνω ενα κινητό με τα χαρακτηριστικά του τίτλου, ας πούμε περί τα 50€ (αν ειναι και φθηνότερο ακομα καλύτερα) το οποίο θα το χρησιμοποιώ ως 2η συσκευή μαζί με το iPhone.

 

Θέλω να εχει τουλάχιστο Bluetooth v3 για να συνεργάζεται σωστά με το plantronics marque 2 που εχω.

 

Μέχρι τώρα είχα το Samsung champ c330k το οποίο μου έκανε τη δουλειά με το παλιό Bluetooth (το οποίο έχασα) κ τώρα με το plantronics μου κάνει κανά 2 επαννεκινήσεις όταν παω να το συνδέσω. Επίσης το champ εχει αυτό το χαρακτηριστικό το οποίο το λάτρεψα, ράδιο χωρίς ακουστικά.

 

Καμία ιδέα; Μέχρι τώρα εχω δει κινητάκια που έχουν ή το ενα ή το άλλο. Ξέρω ότι το champ όταν βγήκε ειχε περί τα 100€ αλλά δε θέλω να δώσω τόσα τώρα (είχα επιδότηση τότε).

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.

 

Ψάχνω ενα κινητό με τα χαρακτηριστικά του τίτλου, ας πούμε περί τα 50€ (αν ειναι και φθηνότερο ακομα καλύτερα) το οποίο θα το χρησιμοποιώ ως 2η συσκευή μαζί με το iPhone.

 

Θέλω να εχει τουλάχιστο Bluetooth v3 για να συνεργάζεται σωστά με το plantronics marque 2 που εχω.

 

Μέχρι τώρα είχα το Samsung champ c330k το οποίο μου έκανε τη δουλειά με το παλιό Bluetooth (το οποίο έχασα) κ τώρα με το plantronics μου κάνει κανά 2 επαννεκινήσεις όταν παω να το συνδέσω. Επίσης το champ εχει αυτό το χαρακτηριστικό το οποίο το λάτρεψα, ράδιο χωρίς ακουστικά.

 

Καμία ιδέα; Μέχρι τώρα εχω δει κινητάκια που έχουν ή το ενα ή το άλλο. Ξέρω ότι το champ όταν βγήκε ειχε περί τα 100€ αλλά δε θέλω να δώσω τόσα τώρα (είχα επιδότηση τότε).

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

 

 

Lumia 435 DS στα 65€ για 2ο κινητο.Μονο ραδιο χωρις ακουστικα δεν εχει.Αλλιως ψαξε καποιο Nokia με κουμπια.Ραδιοφωνο χωρις ακουστικα δεν νομιζω οτι θα βρεις πλεον.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πρόταση αλλά δε θέλω άλλο smartphone. Θέλω να εχει μπαταρία εβδομαδας, άρα ψάχνω για κάτι απλό με κουμπιά όπως τα νοκια που λες. Βρήκα σε Alcatel νομίζω με ράδιο χωρίς ακουστικά αλλά δεν ειχε Bluetooth!
Link to comment
Share on other sites

Ναι!Ενδιαφέρον! Αν εχει και φακό θα ειναι τέλειο!

 

Ωστόσο τώρα που το έψαξα δεν το βρίσκω σε ελληνικό κατάστημα.

 

Αν υπάρχει κ κάτι σε πιο μικρό (και οχι τόσο παππουδίςτικο) θα ήταν πιο βολικό!

Edited by megaloup
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ειχα παει στον γερμανο και ειδα το NOKIA 108 για τον πατερα μου, εχει ραδιόφωνο και Bluetooth αλλα ειναι πολυ απλο οπως λες και εσυ καπως παππουδιστικο και δεν ξερω εαν σου κανει σαν επιλογή δεύτερου κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θες Smartphone θα πρότεινα το εξαιρετικο No 1 a9. Το έχω αρκετούς μήνες καθημερινά δουλεύει 8 ώρες ραδιόφωνο χωρίς ακουστικά η μπαταρία κρατάει πάρα πολλές μέρες και με πολύ βαριά χρήση. Έχει πολύ μεγάλο φακό πέρνει 2 sim κατά μνήμης αφού τα πιο δυνατά ηχεία είναι αδιάβροχο και είναι και Power bank. Δεν είναι Smartphone αλλά έχει αυτά που χρειάζεσαι συν πολλά παραπάνω. Τιμή 40 ευρώ

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To νοκια 108 δεν πρέπει να εχει ράδιο χωρίς καλώδιο

 

Που μπορούμε να το βρούμε αυτό το Νο1; skroutz ?

 

Τώρα ειδα το δεν εχει καθόλου ελληνικά στο μενού-επαφές-sms!! Ισχύει;;

Edited by megaloup
Link to comment
Share on other sites

Που μπορούμε να το βρούμε αυτό το Νο1; skroutz ?

 

To νοκια 108 δεν πρέπει να εχει ράδιο χωρίς καλώδιο

Μόνο από κίνα. Από Ελλάδα για κάτι παρόμοιο θες 100αρικο τουλάχιστον.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι δεν εχει ελληνικά;;

Ναι έχει αγγλικά αλλά είναι πάρα πολύ εύκολο κινητό. Αν είναι για μεγάλης ηλικίας άνθρωπο προτίμησε κάποιο με ελληνικά

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα ειναι αλλά εχω πολλές επαφές από την εργασία, οποτε θα ψαχτω για κάτι με ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

Ότι σε βολεύει. Απλά αδιάβροχο με ενσωματωμένο ραδιόφωνο χωρίς ακουστικά δύσκολα θα βρεις από Ελλάδα σε αυτές τις τιμές. Τα ελληνικά χρειάζονται ειδικά αν έχεις πολλές επαφές η στέλνεις μηνύματα

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Επειδη δε βρίσκω κάτι σε απλό κινητό, τι λέτε για το Moto g (3d Gen) στα 135€ που το βρήκα προσφορά; Λένε ότι επιτρέπει να χρησιμοποιείς το ραδιόφωνο χωρίς να συνδέσεις ακουστικά αλλά δε θα πιάνεις πολλούς σταθμούς. Ειναι κ αδιάβροχο και εχει κ μπαταρία στα 2470mAh Edited by megaloup
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει αγγλικά αλλά είναι πάρα πολύ εύκολο κινητό. Αν είναι για μεγάλης ηλικίας άνθρωπο προτίμησε κάποιο με ελληνικά

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παιδια επειδη και εγω κοιταω τοΑ9 ειδα οτι στο site της ΝΟ1 υπαρχει update για το συγκεκριμενο που δινει τα ελληνικα..

Εγω θα ηθελα να ρωτησω εαν το σημα του ειναι καλο και ποσες επαφες και πεδια ανα επαφη μπορει να παρει

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη και εγω κοιταω τοΑ9 ειδα οτι στο site της ΝΟ1 υπαρχει update για το συγκεκριμενο που δινει τα ελληνικα..

Εγω θα ηθελα να ρωτησω εαν το σημα του ειναι καλο και ποσες επαφες και πεδια ανα επαφη μπορει να παρει

Υπάρχουν ελληνικά? Πάω να τσεκάρω και αν βγήκαν τα περνάω. Το σήμα είναι άψογο πιάνει εκεί που δεν πιάνουν αλλα κινητό. Για τα γράμματα σε κάθε επαφή θα το δω σε λίγο και θα σου πω.

 

Στάλθηκε από NOTE 3 CM13

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ελληνικά? Πάω να τσεκάρω και αν βγήκαν τα περνάω. Το σήμα είναι άψογο πιάνει εκεί που δεν πιάνουν αλλα κινητό. Για τα γράμματα σε κάθε επαφή θα το δω σε λίγο και θα σου πω.

 

Στάλθηκε από NOTE 3 CM13

 

 

 

Αν όντως βγήκαν τα ελληνικά, ενημέρωσε μας ώστε να το εχω στα υπόψιν.

Link to comment
Share on other sites

Αν όντως βγήκαν τα ελληνικά, ενημέρωσε μας ώστε να το εχω στα υπόψιν.

Προσπάθησα να περάσω το firmware αλλά δεν μου διαβάζει το laptop τους drivers του κινητού. Εχω Windows 7 θα δοκιμάσω και σε xp να δω μήπως λυθεί το πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από NOTE 3 CM13

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Προσπάθησα να περάσω το firmware αλλά δεν μου διαβάζει το laptop τους drivers του κινητού. Εχω Windows 7 θα δοκιμάσω και σε xp να δω μήπως λυθεί το πρόβλημα.

 

Εν τέλει κατάφερες να περάσεις τα ελληνικά;

Ρωτάω γιατί μόλις το πήρα και εγώ και δεν κατάλαβα πως θα περάσω τα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα με Windows 7 και Windows 10 και τίποτα δεν διαβάζει τους drivers του κινητού όταν το συνδέσω. Ενώ έχει αρχειο για να κάνεις install τους drivers όταν συνδέεις το κινητό το βγάζει ως συσκευή αποθήκευσης. Θα δοκιμάσω και σε laptop με xp να δω μήπως γίνει τίποτα.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και με άλλο καλώδιο. Κάτι παρόμοιο μου έκανε ενα Bluetooth μου που δεν μπορούσα να περασω update. Ενώ φόρτιζε με το 1 καλώδιο στον η/υ, ωστόσο δεν περνούσε το update γιατί μάλλον δεν το αναγνώριζε σαν συςκευη. Με ενα άλλο καλώδιο έγινε η δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και με άλλο καλώδιο. Κάτι παρόμοιο μου έκανε ενα Bluetooth μου που δεν μπορούσα να περασω update. Ενώ φόρτιζε με το 1 καλώδιο στον η/υ, ωστόσο δεν περνούσε το update γιατί μάλλον δεν το αναγνώριζε σαν συςκευη. Με ενα άλλο καλώδιο έγινε η δουλειά.

Είναι τόσο μέσα η θύρα Micro usb του που μόνο με το δικό του καλώδιο γίνεται που προεξεχει αρκετά.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

King2009 ξέρεις να μου πεις τα βήματα για να προσπαθήσω να περάσω το firmware;

Έχω και 7 και 10 και xp κατέβασα και τους drivers από το ΝΟ1 αλλά δεν έχει οδηγίες για το πως να προχωρήσω.

Τους έστειλα και email για οδηγίες αλλά απάντηση καμμιά.

 

Τώρα έχω το κινητό που ήθελα με τετραγωνάκια στα Ελληνικά ονόματα και κινέζικη μουσική κλήσης.

Edited by panos56
Link to comment
Share on other sites

King2009 ξέρεις να μου πεις τα βήματα για να προσπαθήσω να περάσω το firmware;

Έχω και 7 και 10 και xp κατέβασα και τους drivers από το ΝΟ1 αλλά δεν έχει οδηγίες για το πως να προχωρήσω.

Τους έστειλα και email για οδηγίες αλλά απάντηση καμμιά.

 

Τώρα έχω το κινητό που ήθελα με τετραγωνάκια στα Ελληνικά ονόματα και κινέζικη μουσική κλήσης.

 

Ακριβως ιδιο προβλημα με win7 32bi και ομοια συμπεριφορα απο ΝΟ1!

Μπορεις να ορισεις δικο σου ηχο κλησης εαν διαλεξεις ραγουδι απο μια sd card

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...