Jump to content

[S7 series] Διαθεσιμότητα και αγορά


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμμ.. από το φθηνότερο μέχρι χθες στο Skroutz. Πλέον δεν του έχει μείνει κανένα κομμάτι απ' ό,τι βλέπω στο Skroutz. Προφανώς πούλησε ακόμα και την δική μου επιστροφή.

Να σκεφτείτε ότι τους έστειλα email πρώτα και μου απάντησαν ότι όλα τους τα κινητά είναι σφραγισμένα.

Όταν τους πήρα τηλέφωνο δεν έδειξαν καθόλου έκπληκτοι και μάλιστα μου είπαν ότι "όλα τους τα κινητά είναι έτσι" (ξεκολλημένη με σεσουάρ προφανώς η ταινία και ξανακολλημένη).

Περιμένω τώρα να πιστωθεί στην κάρτα μου το refund.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 376
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eγώ από eDeal στο Αιγάλεω που το πήρα δεν είχα κανένα θέμα.. Σφραγισμένο κανονικά..

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

και εγω απο kaizershop νομιζω ηταν καλα, αν και ειμαι καχυποπτος ως ανθρωπος

θα περιμενα να εχει πχ και μια ζελατινα το κουτι με το imei για επιπλεον ασφαλεια..

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις και τις προτάσεις σας. Τις τελευταίες δύο συσκευές μου (Xperia) τις είχα αγοράσει από το Kaizer Store. Απλά σε κάποιο thread του forum (νομίζω του Z5 Compact) αναφέρθηκε ότι στα ..ομώνυμα καταστήματα κυκλοφορεί πολύ refurbished. Τώρα θα μου πείτε, διασπείρονται ανυπόστατες φήμες, αλλά.. σε βάζει σε σκέψεις. (Ωστόσο οι συσκευές που πήρα από εκεί ήταν μια χαρά σφραγισμένες και λειτουργούν ακόμα). Το κατάστημα όπου έκανα την πρώτη παραγγελία του S7 Edge και μου ήρθε.. όπως είδατε, ήταν το DR.Electronics. Στα θετικά του, θα πρέπει να αναφέρω πως δεν δυσανασχέτησαν ούτε μου έκαναν "μανούρα" για να προχωρήσουν σε refund. (Βέβαια επειδή η αγορά είχε γίνει με πιστωτική ακόμα δεν έχω δει κάποια επιστροφή, θέλει λίγο χρόνο).

Για να δοκιμάσω το E-Deal. Ήδη τους έστειλα ένα email για διευκρινήσεις (Unbranded + σφραγισμένη συσκευή). Θα σας κρατάω ενήμερους.

Link to comment
Share on other sites

να το πας πισω και απαιτησε αντικατασταση..κανει μπαμ το κινητο!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο κινητό επεστράφηκε πάραυτα εννοείται!

 

Έστειλα χτες email στο eDeal και η απάντηση που πήρα σήμερα το πρωί ήταν: "Καλημέρα σας, η συσκευή είναι unbranded και σφραγισμένη με τις ταινίες ασφαλείας της samsung.

Ευχαριστούμε"

 

Οπότε προχώρησα σε παραγγελία. Αύριο φαντάζομαι ή το πολύ μεθαύριο θα την έχω στα χέρια μου.

Για να δούμε..

 

 

Update: Παρέλαβα σήμερα (05/10) το πρωί το κινητό από το e-Deal. Όλα πήγαν περίφημα. Η συσκευή ήταν απείραχτη (Πολωνική Unbranded). To G2 πάει πλέον στο γαμπρό μου που το εποφθαλμιούσε χρόνια, κι εγώ ήρθε η ώρα μετά από τρία χρόνια συμβίωσης με το G2 να.. αλλάξω avatar.

 

Σας ευχαριστώ και πάλι για τη βοήθεια.

Edited by Polter
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

Λοιπον βοηθεια.

Ειμαι σε αναζητηση σκρουτζομαγαζου γιατι το απογευμα θα ψωνισω το edge η το απλο.μαλλον το πρωτο.χεχεχ

Απο σας θελω να μου πειτε ποιο εκ του edeal kaizzerstore kaizershop citishop phonegallery να προτιμησω..αναφερω αυτα επειδη εχουν τις περισοτερες.κριτικες..

Επισης. Επειδη μονο σημερα μπορω πρεπει να βρω και θηκη και ζελατινα και καρτα 64αρα..

Τα συνδυαζει κανενα ολα ??αν οχι παω και σε αλλα μαγαζια.

Θηκη λεω spigen κ καρτα samsung.

Οποιος.μπορει να απαντησει με σωζει

Ευχαριστω πολυ

 

Τελος και πολυ σημαντικο.στο.καταστημα τι τσεκαρω στο κουτι και γενικα τι πρεπει να προσεξω και πριν το παρω και αφου..unbranded,refurbished ταινιες κλπ...

Edited by tablet
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έγραψα σε λάθος τοπικ και έπρεπε να το θέσω εδώ.. Πήρα ελβετικό τηλέφωνο από cityshop. Οι ταινίες φαινόταν όχι πολύ σφιχτά κολλημένες αλλά δεν ήταν κομμένες.. Το τηλέφωνο εξωτερικά ήταν και είναι μια χαρά. Μόλις το άνοιξα όμως διαπίστωσα ότι η γλώσσα ήταν στα αγγλικά και όχι στα Ελβετικα.. Υπάρχει περίπτωση να άνοιξε κάποιος το κινητό και να το πείραξε? Έχει τύχει σε άλλον? Υ.Γ Το κινητό είναι μια χαρά για την ώρα..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έγραψα σε λάθος τοπικ και έπρεπε να το θέσω εδώ.. Πήρα ελβετικό τηλέφωνο από cityshop. Οι ταινίες φαινόταν όχι πολύ σφιχτά κολλημένες αλλά δεν ήταν κομμένες.. Το τηλέφωνο εξωτερικά ήταν και είναι μια χαρά. Μόλις το άνοιξα όμως διαπίστωσα ότι η γλώσσα ήταν στα αγγλικά και όχι στα Ελβετικα.. Υπάρχει περίπτωση να άνοιξε κάποιος το κινητό και να το πείραξε? Έχει τύχει σε άλλον? Υ.Γ Το κινητό είναι μια χαρά για την ώρα..

Εγώ το S5 που είχα πάρει από kaizer και ήταν unbranded γαλλικό εμφανίσε γαλλικά και το s7 unbranded ιταλικό από plus3 μου εμφάνισε ιταλικά. Άρα από εμένα όχι.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mobile hellas περιστερι / phone gallery πειραιας / πλαισιο/vodafone.. Απο αυτα τα καταστηματα ειχα επανελλειμενα προβλημα και τα αποφευγω οπως ο διαολος το λιβανι. Γενικα εχω κόψει τα skroutzomagaza διοτι το μαθαν το παιχνίδι και παιζει πολυ refurbished μου το ειπε και ατομο εμπορας χωρις να τα κατανομασει. Media markt και κωτσοβολος ουτε 1 φορα δεν ειχα θεμα και ας το πληρωνω παραπάνω τουλαχιστον εχω και ατοκες δοσεις και το δικαιωμα αντικατάστασης τις πρωτες μερες. Αυτα απο ενα ατομο που αλλαζει συνεχως ναυαρχιδες και τωρα κατοχος s7 edge

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

Λοιπον βοηθεια.

Ειμαι σε αναζητηση σκρουτζομαγαζου γιατι το απογευμα θα ψωνισω το edge η το απλο.μαλλον το πρωτο.χεχεχ

Απο σας θελω να μου πειτε ποιο εκ του edeal kaizzerstore kaizershop citishop phonegallery να προτιμησω..αναφερω αυτα επειδη εχουν τις περισοτερες.κριτικες..

Επισης. Επειδη μονο σημερα μπορω πρεπει να βρω και θηκη και ζελατινα και καρτα 64αρα..

Τα συνδυαζει κανενα ολα ??αν οχι παω και σε αλλα μαγαζια.

Θηκη λεω spigen κ καρτα samsung.

Οποιος.μπορει να απαντησει με σωζει

Ευχαριστω πολυ

 

Τελος και πολυ σημαντικο.στο.καταστημα τι τσεκαρω στο κουτι και γενικα τι πρεπει να προσεξω και πριν το παρω και αφου..unbranded,refurbished ταινιες κλπ...

Θα σου πρότεινα Kaizerstore.Φίλος μου αγόρασε το S7 Edge σε ασημί και το κουτί του ήταν σφραγισμένο απο Πολωνία.Επίσης είναι απο τα ελάχιστα καταστήματα που υποστηρίζουν πληρωμή μέσω PayPal χωρίς επιπλέον κόστος και με ταχύτατη αποστολή.Σε λιγότερο απο 24 ώρες του ήρθε εδώ Θεσσαλονίκη..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά το έγραψα σε λάθος τοπικ και έπρεπε να το θέσω εδώ.. Πήρα ελβετικό τηλέφωνο από cityshop. Οι ταινίες φαινόταν όχι πολύ σφιχτά κολλημένες αλλά δεν ήταν κομμένες.. Το τηλέφωνο εξωτερικά ήταν και είναι μια χαρά. Μόλις το άνοιξα όμως διαπίστωσα ότι η γλώσσα ήταν στα αγγλικά και όχι στα Ελβετικα.. Υπάρχει περίπτωση να άνοιξε κάποιος το κινητό και να το πείραξε? Έχει τύχει σε άλλον? Υ.Γ Το κινητό είναι μια χαρά για την ώρα..

 

Τη γυναίκα μου πάντως που της αγόρασα ένα Samsung A3 2016 από τα Public Ελληνικής αντοπροσωπείας με το αυτοκόλλητο έξω Samsung Ηellas και ενώ η συσκευή ήταν σφραγισμένη κανονικά και το τηλέφωνο δεν έδειχνε ότι ανοίχτηκε μόλις το ενεργοποίησα είχε Πωλωνική επιλεγμένη γλώσσα...παρόλα αυτά με το που το γύρισα στην Ελληνική στο πληκτρολόγιο είχε κανονικά τα Ελληνικά και ΔΕΝ χρειάστηκε να τα κατεβάσω μετα πρόσθετα όπως συμβαίνει με τα παπαεισωγωγής κινητά....περίεργο μεν απίθανο μάλλον όχι...παρόμοια εμπειρία είχε και ένας φίλος με ένα Ελληνικό Samsung A5 2016 που στο phone info του έβγαινε Γερμανική συσκευή ενώ ήτραν αγορασμένη από Vodafone Hellas και αντί για μαύρο που ήταν το τηλέφωνο φαινόταν άσπρο...και αυτό σφραγισμένο και απείραχτο 100%.

Link to comment
Share on other sites

αυτο σηκωνει κουβεντα..επρεπε να το πας πισω γιατι τους τα προμηθευει η ιδια η samsung..επρεπε να ειναι καθαρα gr..για παρε ενα τηλεφωνο στην samsung με το imei σου να σου πουν 100% χωρα προορισμου.με το phone info βλεπει οτι ειναι μεσα!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Πήρα από eglobal Central Ευρώπη το s7 edge duos silver. Το παρηγγειλα γιατί το είχε σε καλή τιμή.

Έχει αγοράσει άλλος από εκεί?

 

Παιδιά μου στείλανε το κινητό από Αγγλία με μια courier που λέγεται dpd. Με πια κουριερ συνεργάζεται η συγκεκριμένη? Και επίσης λογικά θα έχει άλλο tracking number πως μπορώ να μάθω που είναι το δεμα να πάω να το παρω? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου στείλανε το κινητό από Αγγλία με μια courier που λέγεται dpd. Με πια κουριερ συνεργάζεται η συγκεκριμένη? Και επίσης λογικά θα έχει άλλο tracking number πως μπορώ να μάθω που είναι το δεμα να πάω να το παρω? :blink:

 

Αν θυμάμαι καλά παλιά ήταν η acs ο αντιπρόσωπος τους, τώρα δεν γνωρίζω σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα παιδιά,

 

σκέφτομαι για παραγγελία το dual sim από το eglobal με τον exynos.

Αυτό συγκεκριμένα.

Όχι απαραίτητα απο Ισπανία καθώς βλέπω και Γερμανία το έχει καλή τιμή.

Πρέπει να προσέξω κάτι στην παραγγελία μου από το συγκεκριμένο μαγαζί ,κάποια συμβουλή περαιτέρω?

Υ.Γ.Μπορώ να χρησιμοποιήσω επαγγελματικό ΑΦΜ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Edited by justapstar7
Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα παιδιά,

 

σκέφτομαι για παραγγελία το dual sim από το eglobal με τον exynos.

Αυτό συγκεκριμένα.

Όχι απαραίτητα απο Ισπανία καθώς βλέπω και Γερμανία το έχει καλή τιμή.

Πρέπει να προσέξω κάτι στην παραγγελία μου από το συγκεκριμένο μαγαζί ,κάποια συμβουλή περαιτέρω?

Υ.Γ.Μπορώ να χρησιμοποιήσω επαγγελματικό ΑΦΜ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Εννοειται πως μπορεις να κοψεις τιμολογιο και ειναι ενα πολυ καλο εξοδο..να προσεξεις οταν ερθει το κινητο να εχει την ταιναι ασφαλειας..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο Αγγλία στην eglobal. Μου λένε ότι θα έρθει με acs. Ρωτάω εγώ πως μπορώ να μάθω ποιος είναι ο Κωδικος της acs μου λένε ο ίδιος θα είναι..... Ισχύει?

Επίσης μου είπανε estimated delivery Παρασκευή 4 Νοεμβριου!!!!! Τραγικό!!!!

ΜΕ dhl σε 3 μέρες εδώ ήτανε...... Οτι και να έπαιρνα.... Έλεος δηλαδή....και γράφει ότι το στείλανε προχτές στο Site τους... Με άλογο έρχεται?

 

 

Επίσης γιατί δε μπορώ να δω τις αγγελιες του φόρουμ? Μου είχε στείλει ένας φίλος κάτι link με κάτι s7 edge να δω αλλά γράφει δεν εχω πρόσβαση κλπ

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται πως μπορεις να κοψεις τιμολογιο και ειναι ενα πολυ καλο εξοδο..να προσεξεις οταν ερθει το κινητο να εχει την ταιναι ασφαλειας..

 

Σε ευχαριστώ!

Λογικά θα γίνει η παραγγελία από Γερμανία,μιας και έχω άνθρωπο να μου μεταφράζει ονλαιν ότι χρειάζομαι.

Εγγύηση κλπ κλπ κανονικά υποθέτω έτσι,δεν χρειάζεται να ζητήσω κάτι από το eglobal(?).

Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Με όσα σκρουτζομάγαζα & bestprice μαγαζιά επικοινώνησα, όλα είναι Ασιατικής "καταγωγής" με εγγύηση από το ίδιο το κατάστημα είτε 12 είτε 24μήνες.

Ένα εξ αυτών μου είπε είναι Βουλγαρίας.

Την καλύτερη τιμή την βρίσκω στο iphonego αλλά και εκεί ασιατικό με 24μηνη κάλυψη από αυτούς.

Τι με συμβουλεύετε σε περίπτωση που δεν προχωρήσει η αγορά από Γερμανία?

Αλήθεια τα κινητά από eglobal είναι με ευρωπαϊκή εγγύηση?

Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Με όσα σκρουτζομάγαζα & bestprice μαγαζιά επικοινώνησα, όλα είναι Ασιατικής "καταγωγής" με εγγύηση από το ίδιο το κατάστημα είτε 12 είτε 24μήνες.

Ένα εξ αυτών μου είπε είναι Βουλγαρίας.

Την καλύτερη τιμή την βρίσκω στο iphonego αλλά και εκεί ασιατικό με 24μηνη κάλυψη από αυτούς.

Τι με συμβουλεύετε σε περίπτωση που δεν προχωρήσει η αγορά από Γερμανία?

Αλήθεια τα κινητά από eglobal είναι με ευρωπαϊκή εγγύηση?

Από την στιγμή που δεν έρχεται πουθενά στην Ευρώπη επίσημα δεν παίζει να βρεις με ευρωπαϊκή εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, σε ευχαριστώ. Προφανώς θεωρούσα ότι υπάρχουν ευρωπαϊκά μοντέλα, αλλά ότι έχει σχέση με δικαρτο και δη το G935FD είναι ασιατικής προέλευσης. Το μόνο που απομένει είναι να βρω έναν αξιόπιστο πωλητή. Απο όσους ανέφερα παραπάνω ποιον θα προτείνατε?

 

Στάλθηκε από το PE-TL10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, σε ευχαριστώ. Προφανώς θεωρούσα ότι υπάρχουν ευρωπαϊκά μοντέλα, αλλά ότι έχει σχέση με δικαρτο και δη το G935FD είναι ασιατικής προέλευσης. Το μόνο που απομένει είναι να βρω έναν αξιόπιστο πωλητή. Απο όσους ανέφερα παραπάνω ποιον θα προτείνατε?

 

Στάλθηκε από το PE-TL10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από το eGlobal παντος έχει αγοράσει πολύς κόσμος και δεν έχω ακούσει κάποιο παράπονο...

Το κακό εχει να κάνει με την εγγύηση...

Αν γίνει ή στραβη το στελνεις πίσω για επιδιόρθωση ή κάλυψη εγγύησης....

Και εγώ το καλό βλέπω για δικαρτη συσκευή από εκεί...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...