Jump to content

[S7 series] Διαθεσιμότητα και αγορά


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια απο Αυστραλλια εβαυ εχει παρει ποτε κανεις παιζει τελωνειο????

http://www.ebay.com/itm/301926621184?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 376
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν χρειαζεται να παρεις απο αυατραλια..δεν υπαρχει ελληνικη γλωσσα,και οι μπαντες διαφερουν λιγο!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

 

 

Εγώ πάντως τσίμπησα το μαύρο S7 Edge Duos (g935fd) από το εν λόγο ¨μαγαζάκι" (Hedy.gr) πριν κανένα 2μηνο και μέχρι τώρα όλα κομπλέ!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάποιο τρόπο να αγοράσουμε το s7 edge duos υπάρχει ? Πέραν της αυτοπροσωπης αγοράς από το Ντουμπάι :)

 

εκτός απο το Hedy.gr ρίξε και μία ματιά εδώ

 

από εκεί είχα πάρει ένα Note 5 duos ... Βέβαια λόγο Capital Controls δεν μου δεχόταν την πιστωτική κι έτσι έκανα το γνωστό κολπάκι με το paypal και τη χρεωστική, φόρτωσα το paypal και το αγόρασα έτσι... σε 6 μέρες το είχα στα χέρια μου!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ασε που ειμαι σιγουρος οτι τελωνειο θα χρεωθεις.....στειλε ενα μηνυμα στον πωλητη να δεις τι θα σου πει οσον αφορα το τελωνειο και αν εχει κατι που μπορει να περασει χωρις δασμους.....

 

Δεν εξαρτάται από τον πωλητή αυτό, σε τέτοιες αγορές πρέπει να θεωρούμε δεδομένο το νόμιμο και αυτονόητο... ότι δηλαδή είναι ένα προϊόν που θα εκτελωνιστεί με ότι extra κόστος αυτό συνεπάγεται για τον αγοραστή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο best price συνηθως πρωτο βρισκεται ενα μαγαζι απο κρητη με γκατζετ ...... εχει την καλυτερη τιμη μεχρι στιγμης... μιας που βρηκαν ευκαιρια κ την ανεβασαν λιγο τα μαγαζακια του σκρουτζ. ειναι αξιοπιστο αυτο το μαγαζι στο best? εχει μερικες αρνητικες αλλα οι απαντησεις του μαγαζιου συνηθως ειναι κομπλε... να το παρω απο εκει τι λετε?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.οταν το πηρες σου το εστειλε το κουτι ανοιγμενο?

Εμενα το galaxy s7 dual μου ειπε οτι το ανοιγει για να δει εαν εχει τον φορτιστη τον ευρωπαικο ή αν χρειαζεται ανταπτορα.

δεκαπεντε ημερες πριν που του ειχα τηλεφωνησει οταν ακομη ψαχνομουν μου ειπε οτι εχει ενα ανοικτο galaxy s7 edge και το εδινε τριαντα ευρω φτηνοτερα.

Καποια στιγμη του ειπα οτι ενδιαφερομαι για το dual lg g5 αλλα θελω να ειναι σφραγισμενο και κου απαντησαν οτι για λογους ασφαλειας ολα τα κινητα ανοιγονται και ελεγχεται η καλη λειτουργια τους.Του απαντησα τοτε αν με διασφαλιζει οτι το lg g5 dual θα ερθει χωρις blinkfeed και αν ο αρμος πισω στην μπαταρια δεν θα εχει κενα αφου τα ανοιγουν και τα ελεγχουν.ακομη περιμενω απαντηση.....εεεεεε το πηρα απο το vnp και......ειμαι καθε μηνα νεο τηλεφωνο...ποιος χανει?

 

όχι, εμένα μου ήρθε σφραγισμένο και μάλιστα χωρίς αντάπτορα για τον φορτιστή οπότε και αγόρασα έναν εγω....To μόνο "αρνητικό" είναι ότι με καθυστέρησε μια εβδομάδα παραμάνω από οτι μου είχε πει... κατα τα άλλα κομπλέ... πάντως εσύ καλά έκανες ;)

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον θελει το dual το κανονικο οχι το edge το εχει απο Αγγλια σε πολυ καλη τιμη αυτη τη στιγμη μονο που ειναι το χρυσο....Εγω θα το επερνα αλλα δεν μαρεσει καθολου το χρωμα οποτε περιμενω ακομα.....

http://www.ebay.com/itm/Samsung-Galaxy-S7-G930F-Dual-LTE-32GB-Gold-ENG-DE-IT-ES-FR-Ship-fm-UK-R1063-/262329830744?hash=item3d14138d58:g:TGYAAOSwh-1W4k24

Βλεπω πως πολλα κομματια δωθηκαν και με 459 τωρα το εχει 489....

Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

παιδια στο best price συνηθως πρωτο βρισκεται ενα μαγαζι απο κρητη με γκατζετ ...... εχει την καλυτερη τιμη μεχρι στιγμης... μιας που βρηκαν ευκαιρια κ την ανεβασαν λιγο τα μαγαζακια του σκρουτζ. ειναι αξιοπιστο αυτο το μαγαζι στο best? εχει μερικες αρνητικες αλλα οι απαντησεις του μαγαζιου συνηθως ειναι κομπλε... να το παρω απο εκει τι λετε?

Πήρα στην κόρη μου ενα s6 πριν 2 μήνες απο εκει.

Κανενα πρόβλημα.Αψογοι...!!!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αυτό από το ebay είναι όλα οκ ? με την εγγύηση τ παίζει ? τελωνείο ?

 

Έρχεται από Αγγλία, συνεπώς δεν περνάει από τελωνείο. Απόδειξη αγοράς δεν πρόκειται να πάρεις από αυτούς και ως εκ τούτου θα έχεις θέμα με την εγγύηση της συσκευής εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται από Αγγλία, συνεπώς δεν περνάει από τελωνείο. Απόδειξη αγοράς δεν πρόκειται να πάρεις από αυτούς και ως εκ τούτου θα έχεις θέμα με την εγγύηση της συσκευής εδώ.

Κανονικά η αποδειξη δεν έχει σχεση με ρην εγγύηση. Και να χασεις την αποδειξη τα κινητα εχουν την εγγυηση απο το IMEI. Εχω στειλει πολλές φορες κινητό χωρίς απόδειξη στο σέρβις και δεν ειχα ποτέ πρόβλημα. Το θεμα με ρο ebay είναι κατα πόσο είσαι σίγουρος ότι η συσκευή είναι ευρωπαική. Γιατι διαφορετικα σίγουρα δεν έχεις εγγύηση στην Ευρώπη.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και να χασεις την αποδειξη τα κινητα εχουν την εγγυηση απο το IMEI. Εχω στειλει πολλές φορες κινητό χωρίς απόδειξη στο σέρβις και δεν ειχα ποτέ πρόβλημα.

 

Μιλάς για συσκευές της Samsung;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για συσκευές της Samsung;

Ναι. Ολες οι εταιρείες. Δηλαδή αν χάσεις την αποδειξη ή αν το κάνεις δώρο δεν έχει εγγυηση? Ή ας πούμε τα εταιρικά ή τα κερδισμένα σε διάφορους διαγωνισμούς δεν έχουνε απόδειξη. Τι σημαίνει αυτό? Οτι είναι έκτος εγγύησης? Οταν πάρεις τηλέφωνο στο σέρβις μπορεί να σου πουν ότι μακακια θέλεις. Μολοις τους πιέσεις ομως και καταλαβουν οτι ξέρεις αμέσως αλλαζουν. Αρκεί πάντα να είναι ευρωπαική συσκευή και το knox 0x0

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Αγοράζω αυριο μια συσκευή και την εχω σφραγισμένη για 1.5 χρόνο. Μετα τον 1.5 χρόνο την ανοίγω... Πόση εγγύηση εχω; 3.5 χρόνια απο την ημερομηνία αγοράς; Δεν νομίζω... Η εγγύηση ισχυει απο την ημερομηνία αγοράς και αυτο φαίνεται απο την απόδειξη..
:)
Link to comment
Share on other sites

Αγοράζω αυριο μια συσκευή και την εχω σφραγισμένη για 1.5 χρόνο. Μετα τον 1.5 χρόνο την ανοίγω... Πόση εγγύηση εχω; 3.5 χρόνια απο την ημερομηνία αγοράς; Δεν νομίζω... Η εγγύηση ισχυει απο την ημερομηνία αγοράς και αυτο φαίνεται απο την απόδειξη..

Κοίτα, αν το κινητό έχει κυκλοφορήσει πχ τον Ιανουάριο του 15 κι το πας για σέρβις το Νοέμβρη του 17, φυσικά δεν χρειάζεται απόδειξη γιατί δεν γίνεται να έχει περάσει η προθεσμία των 2 χρόνων.. ίσως σε αυτό μπερδευτεί κάποιος.

Από κει και πέρα όμως, η κοπέλα μου κέρδισε πριν 1.5 χρόνο το galaxy tab 4 από την Πειραιώς σε ένα διαγωνισμό. Μέσα δεν της έδωσαν απόδειξη ούτε κάποια εγγύηση.. σίγουρα έχει εγγύηση 2 χρόνια αλλά το tablet κυκλοφόρησε πριν 3 χρόνια.. τι γίνεται σε αυτή την περιπτωση; λογικά με το imei ίσως ποτέ μπήκε πρώτη φορά στο νετ? Δεν ξέρω..

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν χασεις την απόδειξη,μετραει η ημερομηνία κατασκευης της συγκεκριμενης συσκευης που το βλεπεις απο το imei .και θα μετραει η εγγύηση απο εκείνη την ημερα και οχι απο την μερα αγοράς!
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια ισως το αποκτησω και εγω αυριο το τηλεφωνακι και θελω να ρωτησω το εχετε σε ασπρο ή χρυσο ; Δεν θα με κοροιδευουν αν το εχω σε ασπρο επειδη ειμαι αντρας γι αυτο ρωταω. Ακουω αποψεις. Και δειξετε μ και φωτο σας απο μπροστα και πισω πως ειναι το ασπρο και το χρυσω οσοι τα εχετε παρακαλω. Θα παω αυριο να πληρωσω ολο μ το χρεως στην ΜΤΝ και θα το βαλω πανω στο υπαρχων αριθμο του συμβολαιου μου.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Οποίο χρώμα σου αρέσει εσένα παρτο μην ακούς κανένα,εγώ για παράδειγμα αγοράζω μόνο μαύρα και γενικά σκούρα χρώματα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Οποίο χρώμα σου αρέσει εσένα παρτο μην ακούς κανένα,εγώ για παράδειγμα αγοράζω μόνο μαύρα και γενικά σκούρα χρώματα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι αλλα φιλε μ δεν ξερω:

Και χρυσο μ αρεσει και ασπρο αλλα προπαντος το χρυσο ομως ειχα χρυσο και το S5 και το LG G5.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα φιλε μ δεν ξερω:

Και χρυσο μ αρεσει και ασπρο αλλα προπαντος το χρυσο ομως ειχα χρυσο και το S5 και το LG G5.

Καμία σχέση το χρυσό του S5 με του S7

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι αλλα φιλε μ δεν ξερω:

Και χρυσο μ αρεσει και ασπρο αλλα προπαντος το χρυσο ομως ειχα χρυσο και το S5 και το LG G5.

 

Τότε να το πάρεις χρυσό, να πάρεις αυτό που σου αρέσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση το χρυσό του S5 με του S7

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Το ξερω. του S7 ειναι πιο ωραιο.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...