Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά την έκανα την αναβάθμιση αλλά δεν έμεινα πολύ ευχαριστημένος.. Το τηλέφωνο απέκτησε μικρό λοξυγκες.. Τζάμπα πήγε η καθαρή εγκατάσταση!!!

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε Huawei P9 dual sim μεσω Hi Care στο early adopters εβγαλε τη Nougat και την εγκατεστησα.

Ξερει κανεις αν αλλάζει το λευκο σε notifications και toasts;

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Τελικά την έκανα την αναβάθμιση αλλά δεν έμεινα πολύ ευχαριστημένος.. Το τηλέφωνο απέκτησε μικρό λοξυγκες.. Τζάμπα πήγε η καθαρή εγκατάσταση!!!

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολυ ωραια η αναβαθμιση αλλα θα συμφωνησω με τους μικρο λοξυγκες! Βεβαια πριν το ειχα μονιμα 720p αναλυση, τωρα καταλαβε κανεις πως δουλευει η λειτουργια αυτη? υπαρχει σαν επιλογη να μειωσεις την αναλυση αλλα ειναι διαφορετιτη, δλδ την ενεργοποιει αλλα δεν βλεπω κατι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν έχω κανένα πρόβλημα μάλιστα θα έλεγα ότι μου φαίνεται και καλύτερο με το 7αρι.

 

Στάλθηκε από το EVA-L19 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν έχω κανένα πρόβλημα μάλιστα θα έλεγα ότι μου φαίνεται και καλύτερο με το 7αρι.

 

Στάλθηκε από το EVA-L19 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ εύκολα ξαναγυριζα πίσω!!!!

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν έχω κανένα πρόβλημα μάλιστα θα έλεγα ότι μου φαίνεται και καλύτερο με το 7αρι.

 

Στάλθηκε από το EVA-L19 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ειναι καλυτερο, ολα δουλευουν καλυτερα θα ελεγα, μονο αυτο με την αναλυση δεν καταλαβαινω. Ενω ενεργοποιητε και διχνει οτι αυξανεται η διαρκεια της μπαταριας δεν βλεπω να εχει αλλαξει η αναλυση παλι 1080p ειναι, απλα με βολευε αυτο γιατι παιζω καποια παιχνιδια και ηταν πολυ smouth!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Η εγχείρηση έφτασε σε αίσιο τέλος. Πλέον έχω ένα debranded P9 με custom 432 που πήρε άμεσα την Β182 και έβγαλε και την 360.

Με ταλαιπώρησε λιγάκι είναι η αλήθεια καθώς (ως συνήθως) δεν είναι όλα απόλυτα σωστά.

Αν υπάρχει ενδιαφέρον, μπορώ να ανεβάσω οδηγίες και λινκς για τα απαραίτητα αρχεια. Η αλήθεια είναι ότι αν και απλή διαδικασία έχει την φασαρία της και είναι και λίγο χρονοβόρα.

 

Θέλουμε, αν μπορείς γράψε τον οδηγό. Πιο πολύ για τα αρχεία που χρησιμοποιησες. Εγώ δεν τα κατάφερα και αν δεν μπορέσω να το ξεμπρικαρω σήμερα μάλλον θα κλαιω. Δεν κάνει boot και δε μπαίνει σε fastboot, μόνο dload μέσω SD μένει αν και δοκίμασα 2 φορές χωρίς επιτυχία.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σπάσεις αυγά, ομελέτα δεν κάνεις. Έτσι λέει η παροιμία, οπότε αν δεν είστε αποφασισμένοι να ξεκλειδωσετε μην προχωρατε παρακάτω στο ποστ.

 

Clean debrand λοιπόν.

 

Προϋποθέσεις:

Bootloader unlock code ( μέσω dc-unlocker ή μέσω επισήμου tool της Huawei)

Εγκατεστημένο το driver pack μέσω του Hi-suite ώστε να βλέπει ο υπολογιστής το κινητό.

 

Τα απαραίτητα link:

 

Full ROM download (eva-l09c432b136 οι αλλες είναι incremental): https://mega.nz/#!mBJxyZrY!OjP6yXFtliK4XDRHLNIAKgxpf0gmhEeksDr_fjja0oY

 

SRK tool for Huawei (κάνει την περισσότερη βρωμοδουλειά αυτόματα): https://forum.xda-developers.com/p9/development/tool-srk-tool-huawei-bootloader-root-t3374068

 

OEM INFO file (αυτό κάνει την διαφορά): https://mega.nz/#!OZACBTrY!GhWP4HVrUcSLHOMNHwLEt31FtUaCOjkMoyfp4C0YQvw

 

STEPS:

1. BACKUP οτι χρειαζόμαστε απο την εσωτερική μνήμη του κινητού.

2. Φλασαρουμε την eva-l09c432b136 με την μέθοδο του dload folder στην SD πατώντας με κλειστό το κινητό vol+/vol-/power buttons. Θα κανει καμποση ωρα. Αφειστε το να τελειώσει.

3. Μόλις τελειώσει η παραπάνω διαδιακασία, μην κάνετε τον κόπο να μπουταρετε. Απλά δεν ..... Θα κολλήσει στο sim pin. Μπενουμε στο stock recovery (vol+/power) και του τραβαμε τα factory reset του.

4. Στην επανεκκίνηση δεν σεταρουμε τίποτα παρά μόνον τα απαραίτητα ωστε να ξεκινήσει το κινητό. Μπενουμε στις ριθμήσεις, ενεργοποιουμε το μενού του προγραμματιστή και στην συνέχεια μέσα σ' αυτό ενεργοποιούσε το USB debugging και το enable OEM unlock boot.

5. Power off το κινητό και κρατώντας πατημένο το vol- το συνδέουμε στο PC.

6. Το κινητό μπαίνει σε κατάσταση fastboot.

7. Τρεχουμε το SRK Tool και με την επιλογή 1 προχωράμε να ξεκλειδωσουμε τον boot loader δίνοντας κάθε φορά αυτά που !μας ζητάει. Εφόσον όλα γίνουν σωστά το κινητό θα κάνει reboot και factory reset (θα ξανασβησει τα παντα).

8. Δεν σκοτιζομαστε καθόλου. Power off και ξανά κρατώντας το vol- το ξαναβαζουμε σε fastboot αποσυνδεωντας και επανασυνδεωντας το usb.

9. Με το SRK πάμε στην επιλογή Install recovery 6.0 και επιλέγουμε να εγκαταστήσουμε το twrp.

10. Αν όλα πάνε καλά το κινητό κανει επανεκκίνηση και τώρα το προχωράμε παλι με τις εντελώς βασικές ρυθμίσεις ώστε να ξεκινήσει την λειτουργία του.

11. Απο τις ρυθμίσεις ενεργοποιούσε ξανά το μενού του προγραμματιστή και επιλέγουμε οπωσδήποτε το USB debugging.

12. Όπως είναι τώρα σε αναμονή το συνδέουμε ξανά στο SRK και επιλέγουμε το root. Ακολουθούμε τις επιλογές και τώρα το κινητό θα μας ζητήσει να κάνουμε accept την adb σύνδεση.

13. Εφόσον όλα πάνε καλά το κινητό θα κάνει restart στο twrp recovery οπου θα ενεργοποιησουμε το adb sideload. Θα προχωρήσουμε και το SRK που μας περιμένει. Θα κανει τα δικά του και τελειώνοντας θα μας ζητήσει να κάνουμε restart το κινητό.

 

Εδώ το srk τελειώνει την δουλειά του.

 

14. Κάνουμε copy χύμα στην SD το OEM info file, όπως είναι zip.

15. Κάνουμε restart και μπενοντας στο twrp φλασαρουμε το oeminfo.

16. Restart / factory reset μέσα από το twrp και power off

17. Με πατημένα τα vol+/vol-/power κάνουμε πάλι force update την c432b136.

18. Power off και με vol+/power μπενουμε στο stock πλεον recovery και κάνουμε factory reset/clear cache.

 

That's all ! Τελειώσαμε! Πλέον το κινητό μας θα είναι EVA-L09C432B136 με bootloader locked και αψωγο.

 

Θα κάνει άμεσα αναβάθμιση σε c432b182 και μέσα απο το hi-care θα βγάλει την nougat.

 

In Huawei we trust !

 

Κατά τα γνωστά......

 

Η επιλογή να κάνετε τα ανωτέρω είναι εντελως δική σας απόφαση και ευθύνη.

Δεν ενθαρρύνω ουτε αποθαρρύνω κανέναν να τα πραγματοποιήσει καθώς ο κίνδυνος να προξενήσει ζημιά στην συσκευή του είναι πολύ μεγάλος.

 

Επείσης θα πρέπει να διευκρινιστεί οτι το ξεκλειδωμα του boot loader μπορεί να ακυρώσει την εγγύησή σας.

 

Με δεδομένα λοιπόν τα παραπάνω, εύχομαι καλή επιτυχία σε όσους το αποτολμήσουν!

 

Θα χαρώ για τις οποιεσδήποτε παρατηρήσεις σας.

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σπάσεις αυγά, ομελέτα δεν κάνεις. Έτσι λέει η παροιμία, οπότε αν δεν είστε αποφασισμένοι να ξεκλειδωσετε μην προχωρατε παρακάτω στο ποστ.

 

Clean debrand λοιπόν.

 

Προϋποθέσεις:

Bootloader unlock code ( μέσω dc-unlocker ή μέσω επισήμου tool της Huawei)

Εγκατεστημένο το driver pack μέσω του Hi-suite ώστε να βλέπει ο υπολογιστής το κινητό.

 

Τα απαραίτητα link:

 

Full ROM download (eva-l09c432b136 οι αλλες είναι incremental): https://mega.nz/#!mBJxyZrY

SRK tool for Huawei (κάνει την περισσότερη βρωμοδουλειά αυτόματα): https://forum.xda-developers.com/p9/development/tool-srk-tool-huawei-bootloader-root-t3374068

OEM INFO file (αυτό κάνει την διαφορά): https://mega.nz/#!OZACBTrY

 

STEPS:

1. BACKUP οτι χρειαζόμαστε απο την εσωτερική μνήμη του κινητού.

2. Φλασαρουμε την eva-l09c432b136 με την μέθοδο του dload folder στην SD πατώντας με κλειστό το κινητό vol+/vol-/power buttons. Θα κανει καμποση ωρα. Αφειστε το να τελειώσει.

3. Μόλις τελειώσει η παραπάνω διαδιακασία, μην κάνετε τον κόπο να μπουταρετε. Απλά δεν ..... Θα κολλήσει στο sim pin. Μπενουμε στο stock recovery (vol+/power) και του τραβαμε τα factory reset του.

4. Στην επανεκκίνηση δεν σεταρουμε τίποτα παρά μόνον τα απαραίτητα ωστε να ξεκινήσει το κινητό. Μπενουμε στις ριθμήσεις, ενεργοποιουμε το μενού του προγραμματιστή και στην συνέχεια μέσα σ' αυτό ενεργοποιούσε το USB debugging και το enable OEM unlock boot.

5. Power off το κινητό και κρατώντας πατημένο το vol- το συνδέουμε στο PC.

6. Το κινητό μπαίνει σε κατάσταση fastboot.

7. Τρεχουμε το SRK Tool και με την επιλογή 1 προχωράμε να ξεκλειδωσουμε τον boot loader δίνοντας κάθε φορά αυτά που !μας ζητάει. Εφόσον όλα γίνουν σωστά το κινητό θα κάνει reboot και factory reset (θα ξανασβησει τα παντα).

8. Δεν σκοτιζομαστε καθόλου. Power off και ξανά κρατώντας το vol- το ξαναβαζουμε σε fastboot αποσυνδεωντας και επανασυνδεωντας το usb.

9. Με το SRK πάμε στην επιλογή Install recovery 6.0 και επιλέγουμε να εγκαταστήσουμε το twrp.

10. Αν όλα πάνε καλά το κινητό κανει επανεκκίνηση και τώρα το προχωράμε παλι με τις εντελώς βασικές ρυθμίσεις ώστε να ξεκινήσει την λειτουργία του.

11. Απο τις ρυθμίσεις ενεργοποιούσε ξανά το μενού του προγραμματιστή και επιλέγουμε οπωσδήποτε το USB debugging.

12. Όπως είναι τώρα σε αναμονή το συνδέουμε ξανά στο SRK και επιλέγουμε το root. Ακολουθούμε τις επιλογές και τώρα το κινητό θα μας ζητήσει να κάνουμε accept την adb σύνδεση.

13. Εφόσον όλα πάνε καλά το κινητό θα κάνει restart στο twrp recovery οπου θα ενεργοποιησουμε το adb sideload. Θα προχωρήσουμε και το SRK που μας περιμένει. Θα κανει τα δικά του και τελειώνοντας θα μας ζητήσει να κάνουμε restart το κινητό.

 

Εδώ το srk τελειώνει την δουλειά του.

 

14. Κάνουμε copy χύμα στην SD το OEM info file, όπως είναι zip.

15. Κάνουμε restart και μπενοντας στο twrp φλασαρουμε το oeminfo.

16. Restart / factory reset μέσα από το twrp και power off

17. Με πατημένα τα vol+/vol-/power κάνουμε πάλι force update την c432b136.

18. Power off και με vol+/power μπενουμε στο stock πλεον recovery και κάνουμε factory reset/clear cache.

 

That's all ! Τελειώσαμε! Πλέον το κινητό μας θα είναι EVA-L09C432B136 με bootloader locked και αψωγο.

 

Θα κάνει άμεσα αναβάθμιση σε c432b182 και μέσα απο το hi-care θα βγάλει την nougat.

 

In Huawei we trust !

 

Κατά τα γνωστά......

 

Η επιλογή να κάνετε τα ανωτέρω είναι εντελως δική σας απόφαση και ευθύνη.

Δεν ενθαρρύνω ουτε αποθαρρύνω κανέναν να τα πραγματοποιήσει καθώς ο κίνδυνος να προξενήσει ζημιά στην συσκευή του είναι πολύ μεγάλος.

 

Επείσης θα πρέπει να διευκρινιστεί οτι το ξεκλειδωμα του boot loader μπορεί να ακυρώσει την εγγύησή σας.

 

Με δεδομένα λοιπόν τα παραπάνω, εύχομαι καλή επιτυχία σε όσους το αποτολμήσουν!

 

Θα χαρώ για τις οποιεσδήποτε παρατηρήσεις σας.

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

 

ευχαριστώ πολυ για τον κοπο σου αν δεν κάνει κοπώ καποιος mod να το κάνει Pin on main topic :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολυ για τον κοπο σου αν δεν κάνει κοπώ καποιος mod να το κάνει Pin on main topic :)

Done.....!:)

Προστέθηκε στο πρώτο μήνυμα του θέματος.

Link to comment
Share on other sites

πλεον ειμαι σε c432b360 και ολα λειτουργουν αψογα. Τωρα το θεμα ειναι: να περασω manual την Β361 μια που δεν μου την βγαζει στο Update? To εχει κανει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

πλεον ειμαι σε c432b360 και ολα λειτουργουν αψογα. Τωρα το θεμα ειναι: να περασω manual την Β361 μια που δεν μου την βγαζει στο Update? To εχει κανει κανεις?

Βλέπεις λόξυγκες και κομπιασματα που λένε κάποια παιδιά?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, από το πρωί και εγώ με νούγκατ χωρίς να παρατηρήσω κάτι περίεργο, αντίθετα είμαι ενθουσιασμένος. Μπαταρία φαίνεται μια από τα ίδια, δηλαδή πολύ καλά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, από το πρωί και εγώ με νούγκατ χωρίς να παρατηρήσω κάτι περίεργο, αντίθετα είμαι ενθουσιασμένος. Μπαταρία φαίνεται μια από τα ίδια, δηλαδή πολύ καλά.

 

 

 

Μέσα απο το hi-care αναβαθμισατε όλοι, έτσι? Δεν σας έβγαλε με τον κανονικό τρόπο?

 

 

 

 

Πως λειτουργεί το MirrorShare ξέρει κάποιος;

 

 

https://recomhub.com/blog/how-to-turn-on-screen-mirroring-on-huawei-p9/

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Α, οκ. Εκεί μου το βγάζει και μένα. Απλά τσεκαρω γιατί το εκανα debrand πριν λίγο.

Όλα καλά, λοιπον!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις λόξυγκες και κομπιασματα που λένε κάποια παιδιά?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

 

οχι, αψογο.και μαλλον θα κατσω εδω..μεχρι νεωτερας :)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία.

Προσωπικά, δεν καίγομαι. Το debrand ενδιέφερε. Αφού ξυλωσα το T-Mobile δεν με ενδιαφέρει ακόμη. Θα περιμένω μέχρι να το δώσει κανονικό ΟΤΑ, όποια έκδοση δώσει τελικά.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα γυρισα πισω στην 182 με το official προγραμμα της huawei και ηρεμισα:) η 360 ηταν πολυ ωραια, δεν βρηκα κατι που να μην δουλευει σωστα, η μπαταρια μου φανηκε ιδια και μου αρεσαν καποια καινουργια πραγματακια που ειχε, αυτο που δεν μου αρεσε ηταν οτι στην εναλλαγη σελιδων ειχε μικρα κομπιασματα. Επισης στην smart view θηκη οταν ανοιγεις το πορτακι βλεπεις για λιγο την μικρη οθωνη μεσα στην μεγαλη πριν αλλαξη κατι που δεν υπηρχε στην 182, η εναλλαγη ηταν αμεση σε σημειο που δεν αντιληπτο απο το ματι( ξερω οτι ειναι υπερβολη γιατι σε ολα τα κινητα μου χρησημοποιω τετιες θηκες και σε ολα ετσι ειναι) αλλα στο p9 με την 182 δεν ηταν πραγμα που με ειχε εκπληξη ευχαριστα, τελος το κυριοτερο για μενα και ο λογος που γυρισα πισω πραγματικα ειναι η αλλαγη της λειτουργιας να αλλαζεις την αναλυση του κινητου σε 720p , υπαρχει κατι σχετικο αλλα δεν φαινεται να δουλευει με τον ιδιο τροπο, ειχα μεγαλη διαφορα στα παιχνιδια που παιζω. Περα απο αυτα αν δεν παιζει καποιος βαρια παιχνιδια πιστευω οτι το update θα του αρεσει πολυ
Link to comment
Share on other sites

Ουπςςς!!

Μολις βρήκα το πρώτο bug! Στην 180 αν κλειδώσεις μια εφαρμογή με fingerprint κάθε φορά που την ανοιγεις στο ζητάει. Στην 182 στο ζητάει μόνον την πρώτη φορά. Μετά στην ανοίγει κατευθείαν. Θα πρέπει να την τερματίσεις απο την μνήμη για να σου ξανά ζητήσει fingerprint.

Δεν ξέρω γιατί το άλλαξαν αυτό ή αν είναι τελικά bug. Πάντως σωστό ΔΕΝ είναι!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

παιδια βοηθεια! Πηγα προχθες να κανω Debrand με SRK tool. Πηγαν ολα καλα μεχρι το σταδιο που επρεπε να φλασαρω με dload τη ρομ. Χωρις να ξερω πηγα να βαλω απευθειας μια 7αρα που βρηκα στο xda. Λαθος μου!

Δεν ειχε γραφτεί ακόμη ο οδηγός εδω.

Αποτελεσμα:

το τηλ παραμενει κολλημενο στην οθονη που δειχνει οτι ο bootloader ειναι ξεκλειδωτος με τα πορτοκαλι γραμματα.

Οτι κι αν εχω επιχειρησει μεσο dload σταματαει στο 5%, μονο το rollback της huawei φτανει στο 99% αλλα τιποτα.

Wipe απο erecovery δεν μπορω να κανω, σταματαει στο 2%.

Μπορω να μπω σε Fastboot, εχω ξεκλειδωτο bootloader, μπορω να βαλω twrp αλλα δεν δουλευει το touch και ειναι αχρηστο.

Με εντολες fastboot εβαλα τα boot, system, recovery και userdata, τιποτα.:cry:

 

Τα φώτα σας, όποια βοηθεια ή ιδέα θα μου ειναι χρήσιμη!

Στο σερβις θα μπορεσουν να κανουν τιποτα?

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δυσάρεστα και περίεργα πράγματα. Κάποιες ερωτήσεις:

Απο ποιό recovery δεν σου κάνει factory reset? Το στοκ?

Αν ναι, σ' αυτό σου δουλεύει το touch?

Δοκίμασες να περάσεις μέσω του SRK το άλλο recovery (Όχι twrp)?

Κατεβασες απο το link μου την Β136 και δοκίμασες να φλασαρεις? (Φλασαρε 2 φορές απανωτά, ας σου βγάζει error κοντά στο τέλος).

 

Φοβάμαι μήπως η 7αρα κάνει και repartition και εκεί μπερδεύονται τα πράγματα.

Νομίζω οτι το SRK κάπου έλεγε για repartitioning (δεν είμαι σίγουρος και αυτή την στιγμή δεν είμαι κοντά στο laptop μου για να το τσεκαρω).

 

Για δες τα και τα λέμε.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δυσάρεστα και περίεργα πράγματα. Κάποιες ερωτήσεις:

Απο ποιό recovery δεν σου κάνει factory reset? Το στοκ?

Αν ναι, σ' αυτό σου δουλεύει το touch?

Δοκίμασες να περάσεις μέσω του SRK το άλλο recovery (Όχι twrp)?

Κατεβασες απο το link μου την Β136 και δοκίμασες να φλασαρεις? (Φλασαρε 2 φορές απανωτά, ας σου βγάζει error κοντά στο τέλος).

 

Φοβάμαι μήπως η 7αρα κάνει και repartition και εκεί μπερδεύονται τα πράγματα.

Νομίζω οτι το SRK κάπου έλεγε για repartitioning (δεν είμαι σίγουρος και αυτή την στιγμή δεν είμαι κοντά στο laptop μου για να το τσεκαρω).

 

Για δες τα και τα λέμε.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

 

Ενα παράπονο πριν γράψω: τον οδηγο για debrund δε μπορουσες να το γραψεις μια μερα πιο μπροστα? :p Αστείο!

Το στοκ recovery μου δίνει την δυνατότητα wipe με τα πληκτρα της εντασης, αλλα σταματαει στο 2%.

Δοκίμασα και μέσω του SRK το άλλο recovery (Όχι twrp)

Κατεβασα απο το link και την Β136 η οποια σταματαει και αυτη στο 5%

 

Αυτο με το repartition θα το κοιταξω.

Αμα σου ερθει και τιποτα αλλο πες μου, σε ευχαριστώ πολυ!

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Πάρε την διαδικασία απο την αρχή.

Τσεκαρε αν εχεις ακόμη ξεκλειδωτο boot loader. Μόλις φλασαρεις την στοκ στον ξανακλειδωνει.

Αν είναι κλειδωμένος λόγω της nougat που πέρασες, αυτό φταίει που δεν σου δουλεύει το twrp.

Ξανά ξεκίνα απο το πρώτο βήμα.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...