Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Μετά από τόσες μέρες, όσοι έχετε βάλει μαντολάτο, τι βλέπετε με την μπαταρία? Λογικά κάτι θα πρέπει να έχει δείξει έως τώρα!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω βλεπω την μπαταρία να έχει χασει σε απόδοση. Και προβληματίζομαι γιατί εχω την εντυπωση οτι δεν πιανει το κλείσιμο των εφαρμογών κατα το κλείδωμα
lg g2- ipad air-P9-iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Εγω βλεπω την μπαταρία να έχει χασει σε απόδοση. Και προβληματίζομαι γιατί εχω την εντυπωση οτι δεν πιανει το κλείσιμο των εφαρμογών κατα το κλείδωμα

 

+1 δύο μέρες το έχω Κ μάλιστα ότα από ταχύτητα κάτι πολύ μικρά λαγκ πολύ μικρά όμως μπαταρία έχασε σε απόδοση σίγουρα βλέπω Αλλά Κατά τα άλλα μου αρέσει άσε που έχει Κ διπλό παράθυρο κάτι που δεν είχα βρει στην προηγούμενη εκδοση

Link to comment
Share on other sites

+1 δύο μέρες το έχω Κ μάλιστα ότα από ταχύτητα κάτι πολύ μικρά λαγκ πολύ μικρά όμως μπαταρία έχασε σε απόδοση σίγουρα βλέπω Αλλά Κατά τα άλλα μου αρέσει άσε που έχει Κ διπλό παράθυρο κάτι που δεν είχα βρει στην προηγούμενη εκδοση

 

Ναι αλλά χωρίς factory reset ε; Μπορεί να παίζουν corrupted files για αυτό λένε να κάνεις format όταν αλλάζεις version.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν γίνεται γραψτε και αν κάνατε καθαρό upgrade.

Και εγω νομίζω οτι παίζει ρόλο, μιας και άλλαξε η έκδοση του λειτουργικού. Δεν είναι βέβαια και απόλυτα σίγουρο αλλά νομίζω σε τέτοια upgrade οτι παίζει ρόλο.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα παίζει παιδιά γι'αυτό το τονίζω να μην υπάρχουν παρεξηγησεις
Link to comment
Share on other sites

Καθαρο update εκανα με factory reset

 

Ποιές εφαρμογές βλέπεις ψηλά σε κατανάλωση?

Γενικά η αίσθηση που σου αφήνει το κινητό πως είναι σε σχέση με την marshmallow?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι οι εφαρμογες της google κανουν την ζημια. Για παραδειγμα σημερα με τσακισε το drive καθως αποθηκευσα ενα εγγραφο και μαλλον δε εκλεισε ποτε. Γενικα μαλλον η google μας την κανει. Δεν εχω εφαρμογες Facebook ή messenger.
lg g2- ipad air-P9-iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι οι εφαρμογες της google κανουν την ζημια. Για παραδειγμα σημερα με τσακισε το drive καθως αποθηκευσα ενα εγγραφο και μαλλον δε εκλεισε ποτε. Γενικα μαλλον η google μας την κανει. Δεν εχω εφαρμογες Facebook ή messenger.

 

Γιατί δεν εκπλήσσομαι? :rolleyes:

Έχεις δηλαδή ανοικτό συγχρονισμό ή απλά έστειλες ένα αρχείο στο ξεκάρφωτο και δεν τελείωσε ποτέ το process? :worry:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τα παντα ανοιχτα ειναι, οπως και πριν. Απλα μαλλον δεν σταματά στο παρασκήνιο μα συγχρονίζει. Ούτε με το κλείδωμα. Αλιμονο αν ξεχάσω το chrome ανοιχτό . Κατι έχασαν με το doze
lg g2- ipad air-P9-iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω πάρει και εγώ το P9 από skroutz με ROM L09C900B136 υπάρχει τρόπος, έστω και με root να πάω στην C432;

 

Γεια σου φίλε, καλώς ήρθες! Υπάρχει οδηγός στο πρώτο ποστ για clean debrand.

Και νομίζω ότι πρέπει να ξεκινήσεις από το βήμα 3 αν δε κάνω λάθος γιατί είσαι ήδη όπως λες σε c900.

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

κάποιες φορές ενώ δεν χρησιμοποιώ το κινητό π.χ. το εχω στον φορτιστή η σαν οδηγώ η εφαρμογή του messager βγάζει τον χαρακτηριστικό ήχο για εισερχόμενο μήνυμα λογικά θα το πάρω το κινητό για να το ελέγξω και βλέπω ενω εχω την ειδοποίηση δεν ειναι κάποιο μυνημα αλλα η εφαρμογή μου λέει οτι έχει αποσυνδεθεί.

 

εχω την περιαγωγή και το 4G συνεχώς σε λειτουργία.

στα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας εκει που εχεις την επιλογή να διαλέξεις αν η εφαρμογη θα λειτουργα με την περιαγωγή ή το WIFI τα εχω επιλέξει και τα δύο.

 

Μπορεί κάποιος να μου πει τι μπορεί να είναι το προβλημα και γίνεται αποσύνδεση;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μόνο σε μένα δεν αρέσει η nougat??

Χωρίς να έχω κάνει factory defaults, έχει λίγο χειρότερη απόκριση, λίγο χειρότερη μπαταρία, λίγο χειρότερη σύνδεση Bluetooth, με την original smart case που έχω, στο παραθυράκι φαίνονται λίγο χειρότερα (πιο σκοτεινά)...Αναβάθμιση λέγεται αυτό???

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα την αναβάθμιση σε nougat χωρίς factory reset. Το μόνο που έκανα ήταν να κάνω εκκαθάριση της μνήμης cashe πριν και μετά την εγκατάσταση. Όλα μου φαίνονται μία χαρά και η ρομ ρολάρει χωρίς πρόβλημα ως τωρα(την δουλευω αρκετές μέρες. EVA-L09C432B378
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε, καλώς ήρθες! Υπάρχει οδηγός στο πρώτο ποστ για clean debrand.

Και νομίζω ότι πρέπει να ξεκινήσεις από το βήμα 3 αν δε κάνω λάθος γιατί είσαι ήδη όπως λες σε c900.

 

Που είναι αναρτημένο το πρώτο ποστ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα την αναβάθμιση σε nougat χωρίς factory reset. Το μόνο που έκανα ήταν να κάνω εκκαθάριση της μνήμης cashe πριν και μετά την εγκατάσταση. Όλα μου φαίνονται μία χαρά και η ρομ ρολάρει χωρίς πρόβλημα ως τωρα(την δουλευω αρκετές μέρες. EVA-L09C432B378

 

Μπαίνεις στο μενού με power on + volume down και κάνεις από εκεί clear cache?

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στο μενού με power on + volume down και κάνεις από εκεί clear cache?

 

Απενεργοποιώ το κινητό και μετά πατάω ταυτόχρονα power on + volume up.....μέχρι να εμφανιστεί το logo της huawei. Μόλις εμφανιστεί το logo, αφήνω και τα δυο κουμπιά και μπαίνει στο μενού. Έπειτα πατάω "clear cache" και μετά "reboot".

Link to comment
Share on other sites

Όταν η ενημέρωση του λογισμικού είναι σε αναμονή, κρατάει τα δεδομένα και το wifi ανοιχτά πάντα; ΓΙατί στη διαχείριση της μπαταρίας η μπάρα του wifi δείχνει ότι είναι συνέχεια ανοιχτό, εκτός από ενα διάστημα που είχα ενεργοποιήσει το Flight Mode.
Link to comment
Share on other sites

Όταν η ενημέρωση του λογισμικού είναι σε αναμονή, κρατάει τα δεδομένα και το wifi ανοιχτά πάντα; ΓΙατί στη διαχείριση της μπαταρίας η μπάρα του wifi δείχνει ότι είναι συνέχεια ανοιχτό, εκτός από ενα διάστημα που είχα ενεργοποιήσει το Flight Mode.

Όχι.

Έχει μια ρύθμιση που ψάχνει συνεχώς για ανοικτά δίκτυα wifi και σε ενημερώνει για την ύπαρξη τους.

Ψάχνω όμως να βρω που ήταν η ρύθμιση και δεν την βρίσκω, τώρα!

Και σε μένα που το έκανε, αυτό την έκανε την βλακεία. Μόλις το έκλεισα εξαφανίστηκε.

 

Sent from my Huawei P9, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Όχι.

Έχει μια ρύθμιση που ψάχνει συνεχώς για ανοικτά δίκτυα wifi και σε ενημερώνει για την ύπαρξη τους.

Ψάχνω όμως να βρω που ήταν η ρύθμιση και δεν την βρίσκω, τώρα!

Και σε μένα που το έκανε, αυτό την έκανε την βλακεία. Μόλις το έκλεισα εξαφανίστηκε.

 

Sent from my Huawei P9, using Tapatalk.

 

Έλα το βρήκα... όταν είναι ανοικτή μια επιλογή από τις "Ρυθμίσεις Σάρωσης" τότε σου βγάζει και ειδοποίηση στην καρτέλα του Wifi κάτω από το WiFi+ ....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...