Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α καλά! Τώρα πήρε το c150 την 183?

Αν κάνει ανάλογο καιρό για την νουγκατ, για καλοκαίρι (και αν) το κόβω. Αφού καλα καλα τα c432 δεν την έχουν πάρει ακόμη!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι εννοείς αντάπτορα?

Αν εννοείς τον φορτιστή τότε είναι βλάβη. Το θέμα είναι ποιο έχει το πρόβλημα? Μόνον με δοκιμές θα βγάλει άκρη.

Όταν συνδεθεί κινητό - (μαμά) φορτιστής ξεκινάει fast charging protocol (το οποίο φαίνεται να κάνει fail). Το πρόβλημα είναι ότι είναι proprietary της Huawei και δεν είναι συμβατό με άλλους fast chargers. Οπότε πρέπει να δοκιμάσει με άλλο φορτιστή παρόμοιο που είναι διαπιστομένα ΟΚ, για να δει αν έχει πρόβλημα το τηλέφωνο ή ο φορτιστής.

 

PS: Θεωρώ ότι δοκίμασε και με άλλο καλώδιο USB C, έτσι?

Ναι τον φορτιστή εννοώ. Το καλώδιο είναι εντάξει σίγουρα. Το θέμα είναι ότι ο μαμα φορτιστής φορτίζει άλλες συσκευές κανονικά. Γι'αυτό δεν μπορώ να καταλάβω τι βλάβη μπορεί να έχει

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο τις ρυθμίσεις κανονικά, οχι hicare! Θα σας πω σε λιγες μερες να έχω πλήρη εικονα. Σε πρώτη φαση μου φαίνεται πιο γρήγορο αλλα και αυτο θα το δω.
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω!

Μετά το clean debranding που του έκανα, μου βγάζει κανονικά αναβάθμιση σε Β378.

Δεν την κάνω όμως, προσωρινά. Να δούμε τι θα μας πει και ανάλογα θα πραξω.

Η Β182 που είμαι τώρα είναι άψογη σαν Ρομ και δεν βλέπω λόγο να μπω σε περιπέτειες.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ας είχα την B182-3 και τιποτα άλλο..Αλλά ούτε αυτή δεν μας βλέπω με την vodafone....Δεν μπορω και να την βρίσω.
Link to comment
Share on other sites

σημερα μου ηρθαν 3 ota update στα καπακια. Με το που έκανα το ενα εβγαινε το αλλο.. Χαρηκα και λεω αντε να μπει και η 7 αλλα τίποτα. Τωρα ειμαι στο 183 (cosmote branded). Λετε να ετοιμαζόμαστε και εμεις τα branded;;

Το ίδιο ακριβώς και σε εμένα από 140 σε 141. Μετά από 141 σε 180. Και τέλος από 180 σε 183.

Κινητό Cosmote branded με κάρτα SIM Wind.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση μου ειναι L19C432B161 και το κινητό μου είναι unbranded, δε μου εχει ερθει αναβάθμιση ουτε απο το hicare ουτε απο τις ρυθμισεις! Ξερει κανείς γιατί δε μου εχει ερθει η ενημέρωση ;
Link to comment
Share on other sites

Ας είχα την B182-3 και τιποτα άλλο..Αλλά ούτε αυτή δεν μας βλέπω με την vodafone....Δεν μπορω και να την βρίσω.

Γιατί?? Ορίστε! @€#%$¢¥£℅&@!!

Μια χαρά της τα έσουρα! :)

Το ίδιο ακριβώς και σε εμένα από 140 σε 141. Μετά από 141 σε 180. Και τέλος από 180 σε 183.

Κινητό Cosmote branded με κάρτα SIM Wind.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ψήνεται! Ψήνεται!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί?? Ορίστε! @€#%$¢¥£℅&@!!

Μια χαρά της τα έσουρα! :)

 

Ψήνεται! Ψήνεται!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

 

Μπορεί να κάνουμε πλάκα, αλλά αυτό είναι ξεφτίλα. Κανονικά η κάθε εταιρία, από samsung μέχρι meizu κτλ θα έπρεπε να έδινε deadline για το πότε οι εταιρίες παροχής κινητής τηλεφωνίας θα κάνουν release τα updates.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να κάνουμε πλάκα, αλλά αυτό είναι ξεφτίλα. Κανονικά η κάθε εταιρία, από samsung μέχρι meizu κτλ θα έπρεπε να έδινε deadline για το πότε οι εταιρίες παροχής κινητής τηλεφωνίας θα κάνουν release τα updates.

Ναι, πλάκα κάνουμε! Έχεις όμως απόλυτο δίκιο! Γι' αυτό και απο το δικό μου έφαγε ξύλωμα το software της cosmote και ησύχασα.

Όλα πλέον έρχονται Νορμάλ στην ώρα τους!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πλάκα κάνουμε! Έχεις όμως απόλυτο δίκιο! Γι' αυτό και απο το δικό μου έφαγε ξύλωμα το software της cosmote και ησύχασα.

Όλα πλέον έρχονται Νορμάλ στην ώρα τους!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

 

Ναι αλλά αν πέσει προβλημα θα βάλεις λογικά το χέρι στη τσέπη. Θα μου πεις Arvato σιγά ούτως ή άλλως θα το έβαζες. Εγώ δεν το πήρα από αλυσίδα και μπορεί να πρέπει να το στείλω στο εξωτρικό για service.

Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση μου ειναι L19C432B161 και το κινητό μου είναι unbranded, δε μου εχει ερθει αναβάθμιση ουτε απο το hicare ουτε απο τις ρυθμισεις! Ξερει κανείς γιατί δε μου εχει ερθει η ενημέρωση ;

Φίλε μου, έχεις το δικαρτο. Σ' αυτό ακόμη είναι σε beta έκδοση, η Β322.

Λογικά σε πολύ λίγο καιρό θα βγει και η stable που θα δώσουν.

Υπομονή λίγο ακόμη.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι αλλά αν πέσει προβλημα θα βάλεις λογικά το χέρι στη τσέπη. Θα μου πεις Arvato σιγά ούτως ή άλλως θα το έβαζες. Εγώ δεν το πήρα από αλυσίδα και μπορεί να πρέπει να το στείλω στο εξωτρικό για service.

Ήταν, εξαρτάται και το πρόβλημα που μπορεί να κάτσει. Μπορεί να είναι και κάτι που να μην μπορεί να εντοπιστεί το ξύλωμα.

Εντω μεταξύ κάτι ακούγεται οτι η cote θα δώσει volte & vowifi και θα δέχεται συσκευές για "πείραγμα" επίσημο, με το τελευταίο software + drivers για να παίξουν τα παραπάνω. Θα τα αναβαθμίζει η ίδια!

Πιστεύω ότι ενα σχετικό μπέρδεμα θα υπάρξει με τα software γιατί προφανώς θα δεχθεί και συσκευές branded αλλων παροχων.

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, το βασικό είναι ότι είναι ακόμη beta. Από εκει και μετά ......

 

Στάλθηκε από το LG-D620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση. Έχει τύχει σε εσάς να κάνετε κλήση σε μία επαφή με παραπάνω από 1 αποθηκευμένους αριθμούς, και ενώ καλείτε πχ το "κινητό 1", αυτό να κάνει κλήση στο "κινητό 2"; Προσωπικά, στην επαφή της κοπέλας μου έχω 2 άριθμους που αντιστοιχούν σε 2 συσκευές. Όταν κάνω κλήση σε αυτόν που έχω από προεπιλογή παρατήρησα ότι κάνει ένα συνεχόμενο "μπιπ" για μερικά δευτερόλεπτα και μετά κάνει κλήση στον δεύτερο αριθμό. Να υπενθυμήσω ότι οι επαφές της είναι στο google contacts και έχει ενεργοποιημένο το λογαριασμό και στις 2 συσκευές. Υπάρχει πιθανότητα να κολλάει και να κάνει "εκτροπή" κλήσης;

 

Κάνω bump μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε γιατι ακόμα έχω ένα μικρό προβληματάκι.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, έχεις το δικαρτο. Σ' αυτό ακόμη είναι σε beta έκδοση, η Β322.

Λογικά σε πολύ λίγο καιρό θα βγει και η stable που θα δώσουν.

Υπομονή λίγο ακόμη.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ήταν, εξαρτάται και το πρόβλημα που μπορεί να κάτσει. Μπορεί να είναι και κάτι που να μην μπορεί να εντοπιστεί το ξύλωμα.

Εντω μεταξύ κάτι ακούγεται οτι η cote θα δώσει volte & vowifi και θα δέχεται συσκευές για "πείραγμα" επίσημο, με το τελευταίο software + drivers για να παίξουν τα παραπάνω. Θα τα αναβαθμίζει η ίδια!

Πιστεύω ότι ενα σχετικό μπέρδεμα θα υπάρξει με τα software γιατί προφανώς θα δεχθεί και συσκευές branded αλλων παροχων.

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

φιλη ειμαι, ευχαριστώ πολυ!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ποια η διαφορά αν η αναβάθμιση φαίνεται διαθέσιμη από το hicare?? εμένα μέσα από τις ρυθμίσεις δεν φαινοταν και όταν μπήκα προχτές στο hicare τη βρήκα και έκανα το update κατευθείαν. περίμενα βέβαια κάμποση ώρα να κατέβει γτ ήταν 2,5 gb αλλά μέχρι στιγμής μου φαίνονται όλα κομπλέ.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

φιλη ειμαι, ευχαριστώ πολυ!

 

Ουπς!!! Σόρρυ! :O

 

παιδιά ποια η διαφορά αν η αναβάθμιση φαίνεται διαθέσιμη από το hicare?? εμένα μέσα από τις ρυθμίσεις δεν φαινοταν και όταν μπήκα προχτές στο hicare τη βρήκα και έκανα το update κατευθείαν. περίμενα βέβαια κάμποση ώρα να κατέβει γτ ήταν 2,5 gb αλλά μέχρι στιγμής μου φαίνονται όλα κομπλέ.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ειλικρινά δεν ξέρω αν υπάρχει. Ίσως μόνον ότι δεν είναι από το "επίσημο κανάλι" της εταιρίας. Δεν θεωρείται δηλαδή επίσημη. (Τρίχες και μάλιστα κατσαρές, δηλαδή!) :p

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Τελικά την έσπασα και αυτή την οθόνη.. Που μπορώ να αλλάξω και πόσο κοστίζει περίπου. Η εμπειρία μου από το Aravato ειναι σχετικα κακη μιας και το Mate που τους είχα πάει για τον ίδιο λόγο μου το κράτησαν 3 εβδομάδες.

 

Στάλθηκε από το EVA-L19 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Τελικά την έσπασα και αυτή την οθόνη.. Που μπορώ να αλλάξω και πόσο κοστίζει περίπου. Η εμπειρία μου από το Aravato ειναι σχετικα κακη μιας και το Mate που τους είχα πάει για τον ίδιο λόγο μου το κράτησαν 3 εβδομάδες.

 

Στάλθηκε από το EVA-L19 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα. Εγώ ούτως ή άλλως πάλι Arvato θα το πήγαινα. Από προσωπική εμπειρία δώσαμε το iphone 5 σε ένα κατάστημα που ασχολείται με επισκευές και αλλαγές εξαρτημάτων σε κινητά για απλή αλλαγή μπαταρίας επειδή τα είχε φτήσει. Όταν το πήραμε πίσω ανοιγε κανονικκά αλλά η οθόνη έκανε σαν halo effect στις άκρες και ήταν σαν ένα κίτρινο περίγραμμα. Όταν του το είπαμε απαρνήθηκε ως συνήθως την ευθύνη, ρίχνοντας την σε εμάς ότι "Λογικά" υπήρχε και δεν το πήραμε χαμπάρι. Ούτε να πει να την ελέγξει ούτε τίποτα. "Εγώ απλά άλλαξα μπαταρία, αυτό δεν έχει σχέση με το πρόβλημα που δημιουργήθηκε και μάλλον υπήρχε από πριν και δεν το είχατε δει."

 

Αν μπορώ να κανονομάσω το συγκεκριμένο μαγαζί πείτε μου να το αναφέρω για να ξέρετε και εσείς αλλιώς pm.

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε αναβαθμιση και μενα..το κινητο ειναι αγορασμενο απο οτε..θα επανελθω αυριο,μεθαυριο για εντυπωσεις..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...