Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ ήρθε και σε εμένα! :) Την κατεβάζω τώρα την εγκαθιστώ και μετά θα κάνω επαναφορά του τηλεφώνου για να είναι καθαρό ;)

 

Εμενα σε vodafone να δω ποτε θα ερθει αν εχει κανενας κ του ερθεει ας ενημερωσει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα σε vodafone να δω ποτε θα ερθει αν εχει κανενας κ του ερθεει ας ενημερωσει

 

Εμείς καλά κρασιά...Ακόμα στην B137 είμαστε...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Και σε μένα έχει έρθει η αναβάθμιση L09C432B360 και EMUI 5.0 μέσω της εφαρμογής HiCare. Σκέφτομαι όμως να καθύστερήσω την εγκατάστασή της, αφού ως έχει το τηλέφωνο με ικανοποιεί απόλυτα.

Θα εγκαταστήσω την αναβάθμιση όταν εφαρμοστεί από ιδιοκτήτες - χρήστες για κάμποσο διάστημα και διαπιστωθεί ότι δεν παρουσιάζει "θέματα" και βελτιώνει ουσιατικά το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα σε vodafone να δω ποτε θα ερθει αν εχει κανενας κ του ερθεει ας ενημερωσει

Μπορεί και ποτέ

Link to comment
Share on other sites

Εμείς καλά κρασιά...Ακόμα στην B137 είμαστε...

 

Μπορεί και ποτέ

Για το ποτε δεν το πιστευω αλλα ελπιζω ναα ειναι γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

για οποιον τα εκανε πουτ@ν@ με το nougat οπως εγω :p και δεν εμφανιζει φωτογραφικη κτλ κτλ ...εδω

http://consumer.huawei.com/au/support/downloads/detail/index.htm?id=91664

κατεβαζεις...διαβαζεις το pdf ..και διορθωνεται ευκολα...απλα στο τελος δεν θα εχεις themes και θα ειναι c900b170

update:Στην συνεχεια φλασαρουμε την τελευταια ρομ που οντως αντιστοιχει στο κινητο μας, στην περιπτωση μου μια c150 και πλεον ειμαστε σαν να μην εγινε τιποτα. Εκτος απο το οτι χασαμε κανα 6ωρο απο την ζωη μας

Edited by cdcd_x
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια σε ολους!κατοχος της εκδοσης EVA-L09C432B182 αγορασμενο απο Πλαισιο τα χριστουγεννα..οσα restart και να εκανα ειτε μεσα απο το hicare ειτε απο το updater στις ρυθμισεις δεν μου εχει ερθει τιποτα ακομα..κανω κατι λαθος?

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια σε ολους!κατοχος της εκδοσης EVA-L09C432B182 αγορασμενο απο Πλαισιο τα χριστουγεννα..οσα restart και να εκανα ειτε μεσα απο το hicare ειτε απο το updater στις ρυθμισεις δεν μου εχει ερθει τιποτα ακομα..κανω κατι λαθος?

 

Και εγώ από το Πλαίσιο το αγόρασα και έχω την έκδοση EVA-L09C432B182.

Εμένα έχει εμφανίσει την επιλογή "Όσοι απέκτησαν έγκαιρα την ενήμέρωση λειτουργικου συστήματος" στο HiCare, στην καρτέλα "Υπηρεσία".

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι ειναι αυτο που ηρθε κ κατεβαζω μεσα απο το hicare ελπιζω μονο να μην ανατιναχθει!!!!
LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν την πέρασα την νέα έκδοση του Android. Σε πρώτη φάση μου αρέσει πολύ. Η εγκατάσταση έγινε πολύ εύκολα και πολύ γρήγορα. Λιγότερο από 5 λεπτά. Το κινητό δουλεύει πολύ γρήγορα και σταθερά χωρίς να κολλάει πουθενά. Οι εφαρμογές που είχα εγκαταστήσει δουλεύουν άψογα. Παιχνίδια δεν παίζω στο κινητό οπότε δεν έχω άποψη. Για την διάρκεια της μπαταρίας αν εντοπίσω κάτι θα το αναφέρω. Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος. Μακάρι να αναβαθμιστεί και το P8 που έχω επίσης.
Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

για οποιον τα εκανε πουτ@ν@ με το nougat οπως εγω :p και δεν εμφανιζει φωτογραφικη κτλ κτλ ...εδω

http://consumer.huawei.com/au/support/downloads/detail/index.htm?id=91664

κατεβαζεις...διαβαζεις το pdf ..και διορθωνεται ευκολα...απλα στο τελος δεν θα εχεις themes και θα ειναι c900b170

update:Στην συνεχεια φλασαρουμε την τελευταια ρομ που οντως αντιστοιχει στο κινητο μας, στην περιπτωση μου μια c150 και πλεον ειμαστε σαν να μην εγινε τιποτα. Εκτος απο το οτι χασαμε κανα 6ωρο απο την ζωη μας

 

Ελα, βγαλανε rollback? Μια χαρά τότε.

 

Το custom σου επανήρθε σε c150? Αν δεις πιο πισω στο νημα, ειπωθηκε οτι δεν ηταν εφικτό κατι τέτοιο. Να γυρίσεις δηλαδή απο c900 στο home custom σου.

 

Ψαχνομουν τότε να περάσω κάποια Β2χχ απο C432 και επειδή είμαι c150 θα μου γυριζε σε c900. Ειχα ρωτήσει τοτε, αν περνώντας στην συνέχεια μια απο το home custom μου, θα επέστρεφε κανονικά σε αυτό που θα έπρεπε να είναι. Η απάντηση ήταν τότε αποθαρυντικη και δεν το επιχείρησα.

Εσύ τώρα γράφεις οτι απο c900 σου γύρισε κανονικά σε c150?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ελα, βγαλανε rollback? Μια χαρά τότε.

 

Το custom σου επανήρθε σε c150? Αν δεις πιο πισω στο νημα, ειπωθηκε οτι δεν ηταν εφικτό κατι τέτοιο. Να γυρίσεις δηλαδή απο c900 στο home custom σου.

 

Ψαχνομουν τότε να περάσω κάποια Β2χχ απο C432 και επειδή είμαι c150 θα μου γυριζε σε c900. Ειχα ρωτήσει τοτε, αν περνώντας στην συνέχεια μια απο το home custom μου, θα επέστρεφε κανονικά σε αυτό που θα έπρεπε να είναι. Η απάντηση ήταν τότε αποθαρυντικη και δεν το επιχείρησα.

Εσύ τώρα γράφεις οτι απο c900 σου γύρισε κανονικά σε c150?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

 

Ναι. Εβαλα μια C150 οταν ημουν με C900 και πλεον εχω C150B180. Ολα δουλευουν..και themes κτλ. Εχω bootloader unlocked, αλλα ειμαι σιγουρος οτι δεν εχει καμια σημασια

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Εβαλα μια C150 οταν ημουν με C900 και πλεον εχω C150B180. Ολα δουλευουν..και themes κτλ. Εχω bootloader unlocked, αλλα ειμαι σιγουρος οτι δεν εχει καμια σημασια

Τέλεια! Πολύ ευχάριστο αυτό. Θα περάσω μια Β210 που έχω και θέλω να δω κάτι. Θα με παει c900 και μετα επιστρέφω σε c150 με απλό φλασαρισμα.

Thanks!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταλάβει κάποιος τι είναι η δίδυμη εφαρμογή;

 

Μπορείς να έχεις δύο λογαριασμούς Facebook ή WhatsApp να τρέχουν ταυτόχρονα στο κινητό σου..

Link to comment
Share on other sites

Για το ποτε δεν το πιστευω αλλα ελπιζω ναα ειναι γρηγορα

Στο p8 πολλά Branded τα παράτησαν στην 5.1.1

Link to comment
Share on other sites

Στο p8 πολλά Branded τα παράτησαν στην 5.1.1

 

Μάλλον στο μέλλον μας βλέπω να γυρίζουμε update custom...Σιγά μην περιμένω την vodafone πότε θα ξυπνήσει.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον στο μέλλον μας βλέπω να γυρίζουμε update custom...Σιγά μην περιμένω την vodafone πότε θα ξυπνήσει.

Κοιτά, εφόσον γυρίζει το custom παλι στο δικο σου τόσο απλά, δεν έχεις να χασεις κάτι.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον στο μέλλον μας βλέπω να γυρίζουμε update custom...Σιγά μην περιμένω την vodafone πότε θα ξυπνήσει.

 

root + change cust file και μετά ρίχνεις οτι firmware γουστάρεις

 

εγω πχ όσο είχα το p9 plus (το καταραμένο με κάποιο θαύμα κατάφερα να το εχω branded και να πληρώσω και το 700... καλός μα....ς και εγώ) το έκανα unlock bootloader + root και έγραψα άλλη cust μέσα (τπτ ειναι πανεύκολο) μετά απλά περνάς κατάλληλη rom και ακόμη και factory reset να κάνεις η reflashing είσαι και πάλι άρχοντας... ακομι και update παίρνεις )

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η αναβάθμιση σαν να έχω άλλο τηλέφωνο. Το καλό έγινε ακόμα καλύτερο! Τώρα μένει μόνο να δούμε αν είναι και σταθερό αλλά και την μπαταρία στο 7.
Link to comment
Share on other sites

Κοιτά, εφόσον γυρίζει το custom παλι στο δικο σου τόσο απλά, δεν έχεις να χασεις κάτι.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

 

Ναι αλλά με αυτό δεν χάνεις την εγγύηση; Εγώ φοβάμαι μην χάσω εγγύηση και ταυτόχρονα πάθει τίποτα το κινητό και κλαίω για 1 μήνα!

 

Off-current-topic: Σου ήρθε η μεμβράνη που παρήγγειλες;

Edited by KoRnStyleZ
Link to comment
Share on other sites

root + change cust file και μετά ρίχνεις οτι firmware γουστάρεις

 

εγω πχ όσο είχα το p9 plus (το καταραμένο με κάποιο θαύμα κατάφερα να το εχω branded και να πληρώσω και το 700... καλός μα....ς και εγώ) το έκανα unlock bootloader + root και έγραψα άλλη cust μέσα (τπτ ειναι πανεύκολο) μετά απλά περνάς κατάλληλη rom και ακόμη και factory reset να κάνεις η reflashing είσαι και πάλι άρχοντας... ακομι και update παίρνεις )

Αυτό το tool το είδες?

https://forum.xda-developers.com/p9/development/tool-srk-tool-huawei-bootloader-root-t3374068

 

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το γυρίσω σε c432. Έχει επιλογή που αλλάζει τα απαραίτητα αρχεία για το custom.

 

Το unlock code το έχω ουτως ή άλλως μεσω του γνωστού tool

 

 

 

Ναι αλλά με αυτό δεν χάνεις την εγγύηση; Εγώ φοβάμαι μην χάσω εγγύηση και ταυτόχρονα πάθει τίποτα το κινητό και κλαίω για 1 μήνα!

 

Off-current-topic: Σου ήρθε η μεμβράνη που παρήγγειλες;

 

Γιατί να την χάσεις? Αφού θα είναι κανονικά στο custom του? Αν κάτι συμβεί βέβαια και δεν εχεις την δυνατότητα να το γυρίσεις και παραμείνει στο c900 τότε ναι ίσως να υπάρχει θέμα.

 

Για τα γυαλιά, όχι δυστυχώς έχουν καθυστερήσει, φαντάζομαι λόγω φόρτου/αδειών των Χριστουγέννων. Να σκεφτείς οτι του έστειλα μύνημα του τύπου οτι θα περιμένω μέχρι 22-23 του μήνα μήπως και, αλλιως θ' ανοιξω dispute. 25 Γενάρη γίνονται 60 μέρες απο την αγορά οποτε παυεις να είσαι καλυμμένος απο το eBay.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Η εγχείρηση έφτασε σε αίσιο τέλος. Πλέον έχω ένα debranded P9 με custom 432 που πήρε άμεσα την Β182 και έβγαλε και την 360.

Με ταλαιπώρησε λιγάκι είναι η αλήθεια καθώς (ως συνήθως) δεν είναι όλα απόλυτα σωστά.

Αν υπάρχει ενδιαφέρον, μπορώ να ανεβάσω οδηγίες και λινκς για τα απαραίτητα αρχεια. Η αλήθεια είναι ότι αν και απλή διαδικασία έχει την φασαρία της και είναι και λίγο χρονοβόρα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Η εγχείρηση έφτασε σε αίσιο τέλος. Πλέον έχω ένα debranded P9 με custom 432 που πήρε άμεσα την Β182 και έβγαλε και την 360.

Με ταλαιπώρησε λιγάκι είναι η αλήθεια καθώς (ως συνήθως) δεν είναι όλα απόλυτα σωστά.

Αν υπάρχει ενδιαφέρον, μπορώ να ανεβάσω οδηγίες και λινκς για τα απαραίτητα αρχεια. Η αλήθεια είναι ότι αν και απλή διαδικασία έχει την φασαρία της και είναι και λίγο χρονοβόρα.

Ανέβασε σίγουρα θα θέλει ο κόσμος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...