Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασε παντως να του κανεις μια επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμίσεις αφου παρεις ενα αντίγραφο ασφαλειας απο τις επιλογες της huawei.

Χρειάζεται με τοσα φλασαρίσματα.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω οτι θέλει μια επαναφορά εργοστασιακών. Ειδικά αφού έγινε το σκηνικό που περιγραφεις.

Πάντως αν θέλεις έχω και την 170 να σου δώσω και την 160. Δεν νομίζω όμως οτι φταίει η Ρομ ή το κινητό.

Πρέπει να έχει γίνει κάποιο μπέρδεμα με το modem όταν σου γύρισε σε C900 και στη συνέχεια ξανά φλασαρες την c150b180. Πιστεύω οτι πρέπει να το ρισεταρεις.

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενω ΔΕΝ ΕΧΩ ενεργοποιημενο το ΑΥΤΟΜΑΤΟ στην φωτεινοτητα παρατηρω οτι αλλαζει μονη της και κατεβαινει οταν ειμαι στον ηλιο πχ.... ειναι σπαστικο...

 

ξερει κανεις κατι ?

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ: http://forum.xda-developers.com/p9/development/huawei-p9-p9-plus-firmware-updater-t3435873

τι υπάρχει για το region σου.

Το region ορίζεται από το Cχχχ τμήμα του firmware.

Η διαδικασία είναι απλή και η αναβάθμιση γίνεται αυτόματα μέσα από το επίσημο tool της Huawei το HiSuite.

 

Στις οδηγίες για update γράφει "On your phone, set proxy IP to your computer's IP, and the proxy port to 41279" .Πού βρίσκεται αυτό το μενού στο P9 για να ορισω IP κλπ?Ψάχνω στις ρυθμίσεις και έχω χαθεί...:O

Link to comment
Share on other sites

Στις οδηγίες για update γράφει "On your phone, set proxy IP to your computer's IP, and the proxy port to 41279" .Πού βρίσκεται αυτό το μενού στο P9 για να ορισω IP κλπ?Ψάχνω στις ρυθμίσεις και έχω χαθεί...:O

 

Γιατι δεν το κανεις πιο απλα μεσα απο την sd καρτα?

Κατεβαζεις τη rom, αποσυμπιεζεις το αρχείο update που υπαρχει μεσα και το βαζεις σε ενα φακελο στη κάρτα μνημης που το ονομαζεις dload.

Στη συνέχεια απενεργοποιεις τη συσκευή και μετα πατας ταυτόχρονα vol up,vol down και power ταυτόχρονα μεχρι να ξεκινήσει αυτοματα η αναβάθμιση.

Αυτο ηταν...απλουστατο

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν το κανεις πιο απλα μεσα απο την sd καρτα?

Κατεβαζεις τη rom, αποσυμπιεζεις το αρχείο update που υπαρχει μεσα και το βαζεις σε ενα φακελο στη κάρτα μνημης που το ονομαζεις dload.

Στη συνέχεια απενεργοποιεις τη συσκευή και μετα πατας ταυτόχρονα vol up,vol down και power ταυτόχρονα μεχρι να ξεκινήσει αυτοματα η αναβάθμιση.

Αυτο ηταν...απλουστατο

 

Θεώρησα ότι με το tool θα ήταν πιο εύκολο,αλλά...χάθηκα!

H εγγύηση χάνεται με manual αναβάθμιση?

Βρήκα αυτό.Λογικά κάνει

https://www.hidrive.strato.com/lnk/ksljl8xN

Edited by nemos
Link to comment
Share on other sites

Θεώρησα ότι με το tool θα ήταν πιο εύκολο,αλλά...χάθηκα!

H εγγύηση χάνεται με manual αναβάθμιση?

Βρήκα αυτό.Λογικά κάνει

https://www.hidrive.strato.com/lnk/ksljl8xN

 

Εγγυηση εχεις κανονικα οπως και τυχον updates.

Αν ταιριάζουν τα γράμματα με εξαίρεση τα τεσσερα τελευταία (b180 που υποδηλώνουν την αναβάθμιση), τοτε ειναι το αρχειο που ζητας.

 

 

Ορίστε και ολη η διαδικασια βημα βημα.

 

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλ Cosmote Και μου ειπαν οτι και καλα εχουν προβλημα με το 4G στην περιοχη μου , μαζι με αλλες γενικοτητες οτι το 4G ειναι σε πιλοτικη λειτουργια . Πολυ συμπτωση παντως να βγαλει προβλημα πανω που εκανα και το update. :) :happy:
Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλ Cosmote Και μου ειπαν οτι και καλα εχουν προβλημα με το 4G στην περιοχη μου , μαζι με αλλες γενικοτητες οτι το 4G ειναι σε πιλοτικη λειτουργια . Πολυ συμπτωση παντως να βγαλει προβλημα πανω που εκανα και το update. :) :happy:

 

Δοκιμασε τη sim σου σε αλλη συσκευή που υποστηρίζει 4g αν ειναι εφικτο για να βεβαιωθεις οτι δεν φταιει το τηλεφωνο σου.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Εγγυηση εχεις κανονικα οπως και τυχον updates.

Αν ταιριάζουν τα γράμματα με εξαίρεση τα τεσσερα τελευταία (b180 που υποδηλώνουν την αναβάθμιση), τοτε ειναι το αρχειο που ζητας.

Ορίστε και ολη η διαδικασια βημα βημα.

Τώρα κατεβάζω το αρχείο και ελπίζω να πάνε όλα καλά!Σ΄ευχαριστώ πολύ.Μεγάλη βοήθεια το βιντεάκι.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κατεβάζω το αρχείο και ελπίζω να πάνε όλα καλά!Σ΄ευχαριστώ πολύ.Μεγάλη βοήθεια το βιντεάκι.

 

Δεν ειναι τιποτα.

Πολυ απλη διαδικασία, ετσι την εκανα και εγω στο δικο μου.

Στο βίντεο το αρχείο το βαζει στην εσωτερική μνημη αλλα και στη καρτα να το στειλεις το ιδιο ειναι.

Εγω το εκανα απο sd.

Θα στο ξαναπω παντως καλο ειναι να του κανεις και ενα factory reset στα καπακια μετα το update.

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Στις επαφές πως μπορώ να κρύψω όσα Δεν έχουν νούμερο;;;;

 

Τι εννοείς?

Επαφες συγχρονισμένες απο fb ή Skype για παράδειγμα?

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τιποτα.

Πολυ απλη διαδικασία, ετσι την εκανα και εγω στο δικο μου.

Στο βίντεο το αρχείο το βαζει στην εσωτερική μνημη αλλα και στη καρτα να το στειλεις το ιδιο ειναι.

Εγω το εκανα απο sd.

Τελικά όπως το είπες.Πολύ απλή και γρήγορη διαδικασία.Ολα οκ το έκανα με την εσωτερική μνήμη.Υποθέτω ότι μπορώ να σβήσω τον φάκελο με το update για να μην πιάνει χώρο!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όπως το είπες.Πολύ απλή και γρήγορη διαδικασία.Ολα οκ το έκανα με την εσωτερική μνήμη.Υποθέτω ότι μπορώ να σβήσω τον φάκελο με το update για να μην πιάνει χώρο!

 

Εννοείται τον σβηνεις.

Κανε του και ενα factory reset και είσαι αρχοντας!

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται τον σβηνεις.

Κανε του και ενα factory reset και είσαι αρχοντας!

Τόπες κι έγινε...Οντως άρχοντας είμαι πλέον :D

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς?

Επαφες συγχρονισμένες απο fb ή Skype για παράδειγμα?

 

Πάω στις επαφές μου και μου δείχνει επαφές Google χωρίς τηλέφωνο. Στα άλλα κινητά είχα επιλογή να φαίνονται μόνο όσα είναι με αριθμό τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Πάω στις επαφές μου και μου δείχνει επαφές Google χωρίς τηλέφωνο. Στα άλλα κινητά είχα επιλογή να φαίνονται μόνο όσα είναι με αριθμό τηλεφώνου.

 

Οι google επαφες δεν ειναι ολες με τηλέφωνο?

Δεν το γνωριζω αλλα οτι θες να εμφανιζεται ή μη πας στις επαφες/μενου/εμφανιση προτιμησεων και απο εκει φιλτραρεις οτι θελεις.

Εκει εχει μια επιλογη προσαρμογη, μπες κλικαρε πανω στις επαφές google και θα σου βγαλει υπομενου με τι θες να εμφανιζεται στις επαφες αυτες.

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά την οφίσιαλ δερμάτινη θήκη (όχι αυτή με το καπάκι μπροστά) την έχει κανείς; Και αν ναι που μπορούμε να την βρούμε εκτός από σκρουτζ που βρήκα την μπλε με 65€!

 

Επίσης αντιμετωπίζει κανένας με αυτή τη θήκη πρόβλημα; Του τύπου ότι έχει κενό στο κάτω μέρος και να κουνιεται το κινητό; Κάπου το διάβασα αλλά δε θυμάμαι που!

 

Ευχαριστώωω

Link to comment
Share on other sites

Στις οδηγίες για update γράφει "On your phone, set proxy IP to your computer's IP, and the proxy port to 41279" .Πού βρίσκεται αυτό το μενού στο P9 για να ορισω IP κλπ?Ψάχνω στις ρυθμίσεις και έχω χαθεί...:O

Αν και είδα οτι την έκανες manual την αναβάθμιση, απλά για να μην μένει αναπάντητο το ερώτημα.

Την ΙΡ (αν θυμαμαι καλα 127.0. κατι ηταν) και το port τα βάζεις στο comunication parameters του hisuite. Μόλις τα βάλεις βλέπουν το προγραμματακι του και συνεργάζονται.

Επειδή βλέπω οτι μπερδευεστε στο συγκεκριμένο σημείο, μόλις βγει κάποια καινούργια και την περάσω, θα ανεβασω βινντεακι.

Απλό ειναι και αυτό αλλά έτσι όπως το γράφει σε μπερδεύει λίγο.

Ολα καλά λοιπον.

 

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αν και είδα οτι την έκανες manual την αναβάθμιση, απλά για να μην μένει αναπάντητο το ερώτημα.

Την ΙΡ (αν θυμαμαι καλα 127.0. κατι ηταν) και το port τα βάζεις στο comunication parameters του hisuite. Μόλις τα βάλεις βλέπουν το προγραμματακι του και συνεργάζονται.

Επειδή βλέπω οτι μπερδευεστε στο συγκεκριμένο σημείο, μόλις βγει κάποια καινούργια και την περάσω, θα ανεβασω βινντεακι.

Απλό ειναι και αυτό αλλά έτσι όπως το γράφει σε μπερδεύει λίγο.

Ολα καλά λοιπον.

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλά θα κάνεις γιατί άσχετα που την έκανα manual είναι ενδιαφέρον και πώς γίνεται αλλιώς.Οταν μπορέσεις ανέβασε βιντεάκι να ξεστραβωθούμε :)όσοι μπερδευόμαστε με αυτή τη διαδικασία!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά την οφίσιαλ δερμάτινη θήκη (όχι αυτή με το καπάκι μπροστά) την έχει κανείς; Και αν ναι που μπορούμε να την βρούμε εκτός από σκρουτζ που βρήκα την μπλε με 65€!

 

Επίσης αντιμετωπίζει κανένας με αυτή τη θήκη πρόβλημα; Του τύπου ότι έχει κενό στο κάτω μέρος και να κουνιεται το κινητό; Κάπου το διάβασα αλλά δε θυμάμαι που!

 

Ευχαριστώωω

Νομιζω την εχει το e-shop στα 40€,κατοπιν παραγγελιας. Ωραια φαινεται,αλλα με τα μισα λεφτα πηρα spigen που ειναι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Καλά θα κάνεις γιατί άσχετα που την έκανα manual είναι ενδιαφέρον και πώς γίνεται αλλιώς.Οταν μπορέσεις ανέβασε βιντεάκι να ξεστραβωθούμε :)όσοι μπερδευόμαστε με αυτή τη διαδικασία!

 

Εγώ πάντως κατέβασα το zip από το XDA και έκανα την ενημέρωση μέσω του dialer.εύκολα και γρήγορα με τον άλλο τρόπο μου έβγαζε update failed.

Link to comment
Share on other sites

Oποιος εχει music player εκτος Spotify, και του stock, μπορει να παιξει μουσικη και να μου πει αμα εμφανιζονται controls στη lock screen; Δεν εχω βγαλει ακρη με το google.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...