Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-huawei-p9-64gb-al10

για πείτε καμιά γνώμη, φαίνεται άκρως δελεαστικό........

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ισχύουν όλα τα παραπάνω. Είναι ένα ερωτηματικό η εγγύηση για το δίκαρτο. Αν έχει έρθει Ευρώπη επίσημα και εάν το αναλαμβάνει η ακατανόμαστη.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ισχύουν όλα τα παραπάνω. Είναι ένα ερωτηματικό η εγγύηση για το δίκαρτο. Αν έχει έρθει Ευρώπη επίσημα και εάν το αναλαμβάνει η ακατανόμαστη.

 

λογικά δεν υπάρχει εγγύηση

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εχω απο προχθες το τηλεφωνακι στα χερια μου. Εχω μερικες αποριες ομως και θα ηθελα την βοηθεια σας.

1. δεν μπορω να κανω το ξυπνητηρι να σταματησει, μπαινει μονο σε αναβολη και ξαναχτυπαει μετα απο κανα 10 λεπτο.

2.Στην οθονη κλειδωματος δεν μπορω να κατεβασω το notification center. Yπαρχει καποια ρυθμιση η απλα δεν γινεται.

3.Υπαρχει η δυνατοτητα να εχεις π.χ. διαφορετικο ηχο οταν λαμβανεις καποιο mail και αλλο οταν λαμβανεις καποιο sms;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση

Εχω το plus αλλα ρωταω εδω γιατι εχουμε μεγαλύτερη επισκεψιμότητα.

Πριν καποιο καιρο μου ειχε ένδειξη 4g+ στα δεδομένα.

Τον τελευταίο διάστημα δεν μου βγαζει το + και εχω μια υποψια οτι εξαφανίστηκε μετα απο μια αναβάθμιση που του εκανα.

Εχω δοκιμασει λειτουργία πτησης, επανεκκίνηση, επανεγγραφη στο δίκτυο, εβγαλα sim μεχρι και wipe cache.

Το μονο που μου μενει ειναι να βαλω μια αλλη sim αλλιως δεν την γλιτωνω την επαναφορά.

Σε εσας εμφανίζεται κανονικα το 4g+ στη μπαρα?

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κοσμοτε,Αθηνα με καλο σημα,ευρωπαικη συσκευη και δεν εχω δει 4G+ ,μονο 4G. Eχω εκδοση b170 αλλα επειδη το εχω συνεχεια σε 3g/2g δεν μπορω να πω με σιγουρια για το 4g,μονο περιστασιακα το δοκιμαζω.

 

Η notification bar δε μετακινειται σε κατασταση κλειδωματος.

 

Aγορασα τον huawei ap52 adapter usb-c to micro usb και δουλευει μια χαρα ,επισης υποστηριζει usb otg. Mεχρι και σκληρο δισκο (τυπου passport,χωρις τροφοδοσια) διαβαζει χωρις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση

Εχω το plus αλλα ρωταω εδω γιατι εχουμε μεγαλύτερη επισκεψιμότητα.

Πριν καποιο καιρο μου ειχε ένδειξη 4g+ στα δεδομένα.

Τον τελευταίο διάστημα δεν μου βγαζει το + και εχω μια υποψια οτι εξαφανίστηκε μετα απο μια αναβάθμιση που του εκανα.

Εχω δοκιμασει λειτουργία πτησης, επανεκκίνηση, επανεγγραφη στο δίκτυο, εβγαλα sim μεχρι και wipe cache.

Το μονο που μου μενει ειναι να βαλω μια αλλη sim αλλιως δεν την γλιτωνω την επαναφορά.

Σε εσας εμφανίζεται κανονικα το 4g+ στη μπαρα?

 

Kαι γω με την Β160 μου το εμφάνιζε αλλά μετά την αναβάθμιση δεν μου το εμφανίζει πλέον.Και έχω οπτική επαφή με το μέγαρο του ΟΤΕ όπου με το G4 είχα download κοντά στα 150MBPS

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το εμφανίζει το +. Είμαι με Β180.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161007/8614f533e10735c243967bf9dabdea66.jpg

 

Εχω απο προχθες το τηλεφωνακι στα χερια μου. Εχω μερικες αποριες ομως και θα ηθελα την βοηθεια σας.

1. δεν μπορω να κανω το ξυπνητηρι να σταματησει, μπαινει μονο σε αναβολη και ξαναχτυπαει μετα απο κανα 10 λεπτο.

2.Στην οθονη κλειδωματος δεν μπορω να κατεβασω το notification center. Yπαρχει καποια ρυθμιση η απλα δεν γινεται.

3.Υπαρχει η δυνατοτητα να εχεις π.χ. διαφορετικο ηχο οταν λαμβανεις καποιο mail και αλλο οταν λαμβανεις καποιο sms;

 

1. Δεν το έχω δουλέψει ποτέ, δεν το γνωρίζω.

2. Όχι. Όταν είναι κλειδωμένο, είναι κλειδωμένο. Μόνον τα utilities που βγαίνουν από κάτω, με sweap up, μπορείς να έχεις.

3. Ναι φυσικά και γίνεται. Το κάθε email account μπορεί να έχει ξεχωριστά διαφορετικό ήχο, όποιον θέλεις εσύ.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το εμφανίζει το +. Είμαι με Β180.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161007/8614f533e10735c243967bf9dabdea66.jpg

 

 

 

1. Δεν το έχω δουλέψει ποτέ, δεν το γνωρίζω.

2. Όχι. Όταν είναι κλειδωμένο, είναι κλειδωμένο. Μόνον τα utilities που βγαίνουν από κάτω, με sweap up, μπορείς να έχεις.

3. Ναι φυσικά και γίνεται. Το κάθε email account μπορεί να έχει ξεχωριστά διαφορετικό ήχο, όποιον θέλεις εσύ.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγω απο την b170 και μετα το εχασα το +.

Μηπως εχει να κανει με καποιο bug της έκδοσης αυτης?

Πως μπορω να δω αν ειμαι κλειδωμενος σε 4g+ δικτυο?

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Καλη!μέρα.

Δοκίμασε το AIDA64 απο το μάρκετ. Αυτή την στιγμή δεν είμαι σε σταθμό 4g+ και δεν μπορώ να είμαι σίγουρος ούτε σκέφτηκα ποτέ να το τσεκαρω.

Η εφαρμογή δείχνει σίγουρα το δίκτυο που είσαι. Το γυρναω σε 3g και μου το δείχνει κανονικά οτι έχω hspa+. Δεν ξέρω όμως αν δείχνει και 4g+ μιας και αυτός ο σταθμός είναι απλός 4g.

Κάνε μια δοκιμή με το aida κάπου που ξέρεις οτι είναι στάνταρ +.

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλε μου.

Μολις δοκιμασα την εφαρμογη και στο υπομενου του network γραφει απλα lte και δεν διευκρινίζει κατι παραπάνω.

Εδω που μενω εχει σίγουρα σταθμο 4g+.

Του εκανα χτες και μια επαναφορα και δεν ειδα διαφορα αλλά μαλλον πρόκειται για bug της 170.

Μεχρι να φλασαρω τη rom απο την καρτα σκεφτομουν αλλα βαριεμαι το στησιμο παλι.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Σε speedtest πόσο σου φτάνει? Κάπου είχε πιάσει το μάτι μου (στα μενού) μια ρύθμιση για "συνάθροιση φορέων". Αυτήν την έχεις ενεργή?

Δεν είμαι σίγουρος αν υπάρχει η επιλογή στην c170. Στην c140 που ήμουν πιο παλιά υπήρχε.

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

64down 16up αρα ειναι απλο 4g αυτο ετσι?

Συνάθροιση φορεων υπαρχει και ειναι ενεργοποιημένη

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Ναι μάλλον. Δοκίμασε και σε αλλες θέσεις με αλλους σταθμούς. Περίεργο πάντως.

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει να ειναι απο σταθμο το πρόβλημα, το παρακολουθω σε διαφορα κεντρικα σημεια και δεν κλειδωνει ποτε σε plus.

Θα δοκιμασω και με αλλη sim μπας και στρωσει.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Στο internet εψαξες για σχετικές αναφορές απο άλλους? Φαίνεται σαν να μην δουλεύει η επιλογή για "συνάθροιση φορέων", Ελληνιστή "carrier aggrigation".

Τι να πω, περίεργο. Εγώ βέβαια πέρασα απο Β140 σε Β180 κατευθείαν, οπότε αν είναι όντως bug της 170 απλά το ξεπερασα χωρίς να το δω.

Αλήθεια τι region είσαι? Μήπως έχει βγει η 180 για το δικο σου ώστε να αναβαθμιζες μήπως και στρώσει?

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Στο internet εψαξες για σχετικές αναφορές απο άλλους? Φαίνεται σαν να μην δουλεύει η επιλογή για "συνάθροιση φορέων", Ελληνιστή "carrier aggrigation".

Τι να πω, περίεργο. Εγώ βέβαια πέρασα απο Β140 σε Β180 κατευθείαν, οπότε αν είναι όντως bug της 170 απλά το ξεπερασα χωρίς να το δω.

Αλήθεια τι region είσαι? Μήπως έχει βγει η 180 για το δικο σου ώστε να αναβαθμιζες μήπως και στρώσει?

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι σχετικό.

Η συνάθροιση φορέων τι ειναι ακριβώς?

Θυμάμαι μια φορα την ειχα απενεργοποίησει αλλα μετα την ξαναενεργοποιησα. Λες να δημιουργήθηκε καποιο προβλημα στη sim με αυτη την επιλογή?

Η 180 δεν εχει βγει για το πλας αλλα σκεφτομαι να φλασαρω τη προηγούμενη (B161)

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα την 180 στο c150 αλλα εχω προβλημα εμ το σημα μου. πως γινεται να γυρισω πισω? κανω την ιδια διαδικασια και βαζω παλια rom αλλα δεν μου βρισκει τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Τελικα φλασαρα τη παλια ρομ και το + εμφανίστηκε, κανω speedtest και βλεπω τις ιδιες ταχύτητες. Στη συνέχεια ξαναφλασαρω την 170 (τελευταία) και το + εξαφανιστηκε που σημαίνει οτι για καποιο λογο το αφαιρεσαν το σύμβολο οποτε τζαμπα ολη η μανουρα..ολα καλα και απροβληματιστα δηλαδή!

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω εβαλα την 180 στο c150 αλλα εχω προβλημα εμ το σημα μου. πως γινεται να γυρισω πισω? κανω την ιδια διαδικασια και βαζω παλια rom αλλα δεν μου βρισκει τιποτα

 

Δοκιμασες με επαναφορα?

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα την 180 στο c150 αλλα εχω προβλημα εμ το σημα μου. πως γινεται να γυρισω πισω? κανω την ιδια διαδικασια και βαζω παλια rom αλλα δεν μου βρισκει τιποτα

Έκανες clean install? Factory reset δηλαδή, πριν και μετα?

Φαντάζομαι region C150 ήσουν και εσύ πιο πρίν, έτσι?

Σε ποια βερσιόν θέλεις να γυρίσεις? Υπάρχουν όλες. Ποιο πριν εγώ είχα την c150b140 αλλά είχα κάμποσα bug. Εσύ ποια είχες πριν και που θέλεις να πας τώρα?

 

 

 

Εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι σχετικό.

Η συνάθροιση φορέων τι ειναι ακριβώς?

Θυμάμαι μια φορα την ειχα απενεργοποίησει αλλα μετα την ξαναενεργοποιησα. Λες να δημιουργήθηκε καποιο προβλημα στη sim με αυτη την επιλογή?

Η 180 δεν εχει βγει για το πλας αλλα σκεφτομαι να φλασαρω τη προηγούμενη (B161)

 

Συνάθροιση φορέων = carrier aggregation

 

https://www.qualcomm.com/invention/technologies/lte/lte-carrier-aggregation

 

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έκανες clean install? Factory reset δηλαδή, πριν και μετα?

Φαντάζομαι region C150 ήσουν και εσύ πιο πρίν, έτσι?

Σε ποια βερσιόν θέλεις να γυρίσεις? Υπάρχουν όλες. Ποιο πριν εγώ είχα την c150b140 αλλά είχα κάμποσα bug. Εσύ ποια είχες πριν και που θέλεις να πας τώρα?

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οχι δεν εκανα factory reset ουτε πριν ουτε μετα. Ναι, c150 ηταν αρχικα, αλλα τωρα οταν πχ βαζω β170, δεν μου βρισκει να κατεβασει καποιο update.

Το προβλημα που ειχα ειναι το οταν με παιρνουν τηλ, βγαζει οτι δεν ειμαι διαθεσιμος.Αυτο συμβαινει μονο στο σπιτι μου!!!Εγω παιρνω κανονικα τηλ σε ολους.

Οταν ειμαι στο κεντρο της πολης...ολα καλα..κανενα προβλημα.

ΤΕΛΙΚΑ εβαλα την επιλογη στις ρυθμισεις οτι ο προτιμώμενος τυπος δικτυου να ειναι wcdms/gsm και οχι η πρωτη επιλογη που ειχε και lte μεσα και διορθωθηκε το θεμα....:blink:

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εκανα factory reset ουτε πριν ουτε μετα. Ναι, c150 ηταν αρχικα, αλλα τωρα οταν πχ βαζω β170, δεν μου βρισκει να κατεβασει καποιο update.

Το προβλημα που ειχα ειναι το οταν με παιρνουν τηλ, βγαζει οτι δεν ειμαι διαθεσιμος.Αυτο συμβαινει μονο στο σπιτι μου!!!Εγω παιρνω κανονικα τηλ σε ολους.

Οταν ειμαι στο κεντρο της πολης...ολα καλα..κανενα προβλημα.

ΤΕΛΙΚΑ εβαλα την επιλογη στις ρυθμισεις οτι ο προτιμώμενος τυπος δικτυου να ειναι wcdms/gsm και οχι η πρωτη επιλογη που ειχε και lte μεσα και διορθωθηκε το θεμα....:blink:

 

Παιζει να εχεις αδυναμο 4g στο σπιτι σου γιαυτο αυτο αν και εγω το εχω να παιζει και στις τρεις (4g/3g/2g) και δεν εχω ποτε χαμενες κλησεις. Ενα απο τα δυνατα σημεια του huawei να ξερεις ειναι ο δεκτης gsm του. Εχει μεγαλη τεχνογνωσία στο κομματι αυτο και φαίνεται και στη πραξη.

Πριν την αναβάθμιση ειχες το πρόβλημα αυτο?

Ποια εταιρία εχεις? Μηπως κανει καποια αναβάθμιση στο δίκτυο της στη περιοχη σου?

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειχα καποιο θεμα πριν κανω αναβαθμιση,cosmote εχω και τα υπολοιπα κινητα στο σπιτι λειτουργουν μια χαρα , βεβαια δεν ειναι 4G.

βεβαια εκανα μια χαζομαρα οταν εκανα αναβαθμιση και το πηγα σε c900 b170 και μετα το γυρισα σε c150 b180

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...