Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά δεν ήρθαν εδώ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα το είδα face to face με το htc 10, μέρα με νύχτα ειδικά ότι αφορά οθόνη και απόκριση htc αρκετά ποιο κάτω είναι (σε όλα τα άλλα οκ)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το είδα face to face με το htc 10, μέρα με νύχτα ειδικά ότι αφορά οθόνη και απόκριση htc αρκετά ποιο κάτω είναι (σε όλα τα άλλα οκ)

 

Το 10 είναι πιο κάτω?

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Το 10 είναι πιο κάτω?

Σε αυτά τα δύο πολύ και οθόνη του είναι μέτρια και ποιο αργό είναι (προφανώς όχι θέμα hardware ότι αφορά την ταχύτητα) το δεύτερο θα λυθεί πιστεύω (htc είναι καλή στο soft)

Link to comment
Share on other sites

Eχει φυγει ενας μηνας περιπου απο τοτε που το πηρα. Εχουν περασει παααρα πολλα τηλεφωνα απο τα χερια μου τα τελευταια χρονια. Κανενα δεν υπηρχε που να μην ειχα κατι να του προσαψω. Ειτε για το hardware του ειτε για το software του. Εκτος απο το P9 (μιλοντας παντα για την δικια μου χρηση.) Δεν εχω μετανιωσει στιγμη που το πηρα. Εχει παει στην ακρη το iPhone (που συνηθως γινοταν το αντιθετο) και δεν το κοιταζω καν :lol: Το λογισμικο του το υπερλατρεβω, την γρηγοραδα του, την lag free περιηγηση, το ui του (εχω βαλει theme βεβαια, το flat emui το οποιο ειναι εξαιρετικο), το design του, το μεγεθος του, τα παντα. Αμα μου ελεγε καποιος, δυο χρονια πριν οτι θα ημουν τοσο ικανοποιημενος με τηλεφωνο Ηuawei, θα γελαγα. Ελα ομως που εγινε. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Eχει φυγει ενας μηνας περιπου απο τοτε που το πηρα. Εχουν περασει παααρα πολλα τηλεφωνα απο τα χερια μου τα τελευταια χρονια. Κανενα δεν υπηρχε που να μην ειχα κατι να του προσαψω. Ειτε για το hardware του ειτε για το software του. Εκτος απο το P9 (μιλοντας παντα για την δικια μου χρηση.) Δεν εχω μετανιωσει στιγμη που το πηρα. Εχει παει στην ακρη το iPhone (που συνηθως γινοταν το αντιθετο) και δεν το κοιταζω καν :lol: Το λογισμικο του το υπερλατρεβω, την γρηγοραδα του, την lag free περιηγηση, το ui του (εχω βαλει theme βεβαια, το flat emui το οποιο ειναι εξαιρετικο), το design του, το μεγεθος του, τα παντα. Αμα μου ελεγε καποιος, δυο χρονια πριν οτι θα ημουν τοσο ικανοποιημενος με τηλεφωνο Ηuawei, θα γελαγα. Ελα ομως που εγινε. :lol:

+1

 

Mετά απο:

 

Samsung S6

iPhone 6S Plus

Samsung S 7 Edge

Samsung Note 5

Microsoft 950

Microsoft 950XL

 

έχω την ίδια άποψη. Στην ουσία ΔΕΝ έχει κάποιο χτυπητό μειονέκτημα (μόνο την προφορά της μάρκας του :lol: ). Η μπαταρία σαφώς ανώτερη λόγω της FHD (ότι και αν κάνουν στις 2Κ αναλύσεις η μπαταρία γονατίζει με φουλ φωτεινότητα), lag free εντελώς, εξαιρετική κάμερα (τραβάω σχεδόν αποκλειστικά ασπρόμαυρο βέβαια που μου αρέσει), εξαιρετική ποιότητα κατασκευής, μικρό μέγεθος για 5.2 κ.α.

 

Το ΕΜUI είναι πραγματικά πολύ δουλεμένο και πάντα αποδοτικό.

 

Διάσπαρτα θετικά:

 

- πολύ καλό σήμα σε wifi και κινητή.

- πολύ δυνατό ακουστικό και ηχείο.

- τρομερά γρήγορο δακτυλικό. Ξεφτιλίζει του 6S Plus και γελάει με του S7 Edge, Note 5 κλπ

- λεντάκι.

- λεπτό.

- ωραία συσκευασία.

- τρία χρόνια εγγύηση (ελληνικο. Του σκρουτζ νομίζω το ίδιο αλλά κάπου στην Ευρώπη)

 

 

Επουσιώδη αρνητικά:

 

- θερμότητα. Δεν τσουρουφλάει οπως το 950/950xl αλλά δεν ειναι δροσερό όπως το 6S Plus, S7 Edge. Κρυώνει όμως γρήγορα.

- ελλειψη ασύρματης φόρτισης. Με βόλευε στα προηγούμενα.

- ελλειψη ποικιλίας στις θήκες. Spigen και άλλοι γνωστοί δεν έχουν ασχοληθεί οπότε δεν υπάρχει μεγάλη ποικιλία.

- ελαφρώς κυρτή οθόνη με αποτέλεσμα τα τζαμάκια να μην πιάνουν ολη την οθόνη (δεν μιλάω για τα άκρα). Στην ουσία δεν μπορείς να βάλεις φθηνό τζαμάκι. Ψάχνω για καλή ζελατίνα ή ακριβό τζαμάκι.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για θήκη έχω πάρει αυτήν:

http://www.ebay.com/itm/162065191971

 

Και τζάμι αυτό:

http://www.ebay.com.au/itm/141966805970

 

Τα περιμένω βέβαια ακόμη. Δεν έχουν φτάσει.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου δεν μπορω να πω οτι ζεσταινεται. Χτες που το ειχα σε εξω χωρο, με ημισκεπαση, ηταν ζεστουλη, αλλα δεν νομιζω να υπαρχει συσκευη που με 40 βαθμους και κατω απο τον ηλιο δεν ζεσταινεται. Ειδικα σε σχεση με το S6 Edge που ειχα πριν, το οποιο με λιγη χρηση ζεματαγε. Θα συμφωνησω για τα αξεσουαρ οτι δεν υπαρχει ιδιαιτερα μεγαλη ποικιλια, μια απλη θηκη σιλικονης εχω, και θα ψαξω μηπως παρω καμια προς το γκρι, για οταν αρχισει να κιτρινιαζει αυτη που εχω τωρα. Οσο για τζαμακι, αυτο που εχω ναι μεν δεν καλυπτει ολη την μουρη, αλλα ισως επειδη ειναι και ασπρο το τηλεφωνο, δεν το καταλαβαινεις και τοσο. Απο την στιγμη ομως που δεν αφηνει κενο στην οθονη αφης ειμαι μια χαρα.
Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα αυτή. είναι ημιδιαφανη γκρι και ταιριαζει γαντι!!! μπανει και βγαινει ευκολα και αν και μισω της θηκες μ αυτην είμαι ικανοποιημενοσ!!!

 

http://www.uniqueshop.gr/thikes-kiniton/thiki-silikonis-huawei-p9.html

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου δεν μπορω να πω οτι ζεσταινεται. Χτες που το ειχα σε εξω χωρο, με ημισκεπαση, ηταν ζεστουλη, αλλα δεν νομιζω να υπαρχει συσκευη που με 40 βαθμους και κατω απο τον ηλιο δεν ζεσταινεται. Ειδικα σε σχεση με το S6 Edge που ειχα πριν, το οποιο με λιγη χρηση ζεματαγε. Θα συμφωνησω για τα αξεσουαρ οτι δεν υπαρχει ιδιαιτερα μεγαλη ποικιλια, μια απλη θηκη σιλικονης εχω, και θα ψαξω μηπως παρω καμια προς το γκρι, για οταν αρχισει να κιτρινιαζει αυτη που εχω τωρα. Οσο για τζαμακι, αυτο που εχω ναι μεν δεν καλυπτει ολη την μουρη, αλλα ισως επειδη ειναι και ασπρο το τηλεφωνο, δεν το καταλαβαινεις και τοσο. Απο την στιγμη ομως που δεν αφηνει κενο στην οθονη αφης ειμαι μια χαρα.

 

Δεν γίνεται να μην ζεσταθεί συσκευή με τέτοιο καύσωνα. Και ιδιαίτερα αυτά που έχουν μεταλλικη πλάτη που είναι καλος αγωγος θερμοτητας. Τα ίδια παθαίνω κ με το m8. Με λίγα λεπτά χρήσης κάτω από τον ήλιο το νιώθεις να ανάβει άλλα όταν σταματήσεις δροσίζει γρήγορα.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια ερώτηση προς τους κατόχους της συσκευής. Είδα σε προηγούμενα ποστ πως η κάμερα σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού δίνει μέτρια αποτελέσματα και με αρκετό θόρυβο (χειρότερα από το p8) . Διαβάζοντας ομως τα περισσότερα reviews στο ίντερνετ βλέπω πως είναι τουλάχιστον αξιοπρεπής έως αρκετά καλή σε χαμηλό φωτισμό (όχι σαν το s7 βεβαια). Τελικά τι ισχύει; μήπως υπάρχουν ρυθμίσεις που βελτιώνουν το αποτέλεσμα και χρειάζεται λίγο ψάξιμο παραπανω; ή απλά όλα γίνονται για λόγους marketing και από ουσία τίποτα;
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του κινητού εδώ και 5 μέρες. Εκπληκτική κάμερα, πολύ καλή μπαταρία και ότι πιο buttery smooth έχω χειριστεί. Μου παρουσίασε όμως το εξής. Ενώ είχα φουλ 4g σήμα και ενώ το είχα αφήσει για αρκετή ώρα δεν έμπαινε πουθενά. Έδειχνε σαν να μην είχε data. Kαι τις δύο φορές το επανεκκίνηση κι όλα εντάξει. Ξέρει κανείς τι γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια ερώτηση προς τους κατόχους της συσκευής. Είδα σε προηγούμενα ποστ πως η κάμερα σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού δίνει μέτρια αποτελέσματα και με αρκετό θόρυβο (χειρότερα από το p8) . Διαβάζοντας ομως τα περισσότερα reviews στο ίντερνετ βλέπω πως είναι τουλάχιστον αξιοπρεπής έως αρκετά καλή σε χαμηλό φωτισμό (όχι σαν το s7 βεβαια). Τελικά τι ισχύει; μήπως υπάρχουν ρυθμίσεις που βελτιώνουν το αποτέλεσμα και χρειάζεται λίγο ψάξιμο παραπανω; ή απλά όλα γίνονται για λόγους marketing και από ουσία τίποτα;

Η αλήθεια είναι οτι δεν έχουμε πολλά δείγματα απο τις κάμερες του. Φαίνεται οτι οι φίλοι που το έχουν ήδη πάρει δεν είναι και πολύ της φωτογραφίας. (Έως καθόλου θα έλεγα).

Απο τα ελάχιστα λοιπόν δείγματα (2-3) που ανέβηκαν θα τις έλεγα δυστυχώς μέτριες σε συνθήκες λιγοστού φωτός. Θέλω να ελπίζω οτι οφείλεται σε software glitch (αν και δεν το πολύ πιστεύω).

Ασπρόμαυρες δεν έχουμε δει καθόλου και ας λέγεται οτι οι ασπρόμαυρες του ειναι εκπληκτικές.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι θέμα software glitch αλλά σίγουρα σε σχέση με το p8 (με βάση τις φώτο που παρέθεσε κάποιος 2-3 σελίδες πιο πισω) υπάρχει πολύ λιγότερο processing και noise reduction. Σαν να μην έχει γίνει καθόλου επεξεργασία. Ίσως θέλει λιγότερο processing φέτος η Huawei και υιοθέτησε αυτό το στυλ αποτύπωσης των φώτο...
Link to comment
Share on other sites

Το στιλ του θορύβου? Το λιγότερο περίεργο το βλέπω.

Πάντως το γεγονός είναι ότι αν τελικά είναι αυτές οι φωτογραφίες που βγάζει τότε είναι σαφώς κατώτερες ακόμη και από το Ρ8, το οποίο και διαδέχεται. (Οι κοντινές με φλας είναι όμως άψογες).

 

Την ημέρα, ναι συμφωνώ ότι βγάζει πολύ ωραίες φωτογραφίες με μεγάλο βάθος πεδίου, ωραία χρώματα λόγω μαύρου και καλή ευκρίνεια.

 

Μάλλον θα πρέπει να δούμε οι ίδιοι με τα μάτια μας τι ακριβώς συμβαίνει. :rolleyes:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια ερώτηση προς τους κατόχους της συσκευής. Είδα σε προηγούμενα ποστ πως η κάμερα σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού δίνει μέτρια αποτελέσματα και με αρκετό θόρυβο (χειρότερα από το p8) . Διαβάζοντας ομως τα περισσότερα reviews στο ίντερνετ βλέπω πως είναι τουλάχιστον αξιοπρεπής έως αρκετά καλή σε χαμηλό φωτισμό (όχι σαν το s7 βεβαια). Τελικά τι ισχύει; μήπως υπάρχουν ρυθμίσεις που βελτιώνουν το αποτέλεσμα και χρειάζεται λίγο ψάξιμο παραπανω; ή απλά όλα γίνονται για λόγους marketing και από ουσία τίποτα;

 

εχει παρει ενα update απο τοτε (πολυ μικρο αλλα πηρε) που ελεγε κατι για camera fix μεσα ισος να αλαλξε κατι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σήμερα το δούλεψα κανένα μισάωρο (κάμερα κυρίως) και μου άφησε εξαιρετικές εντυπώσεις. Σε εσωτερικό χώρο αλλά με καλό φωτισμό τα αποτελέσματα είναι εξαιρετικά με πολύ ωραία χρώματα και πολύ καλό μαύρο. Σαφώς πολύ ανώτερο αποτέλεσμα από την κάμερα του note4 που έχω τώρα στην κατοχή μου.

Πραγματικά παραξενεύομαι από την σχιζοφρενική συμπεριφορά της κάμερας (καλός/κακός φωτισμός). Δεν ξέρω τι να πω! :confused:

Η γενικότερη αίσθηση είναι πολύ premium, η λειτουργία των μενού τρομερά smooth και για ακόμη μια φορά δηλώνω φαν της απλότητας και της αμεσότητας του EMUI. :grin:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σήμερα το δούλεψα κανένα μισάωρο (κάμερα κυρίως) και μου άφησε εξαιρετικές εντυπώσεις. Σε εσωτερικό χώρο αλλά με καλό φωτισμό τα αποτελέσματα είναι εξαιρετικά με πολύ ωραία χρώματα και πολύ καλό μαύρο. Σαφώς πολύ ανώτερο αποτέλεσμα από την κάμερα του note4 που έχω τώρα στην κατοχή μου.

Πραγματικά παραξενεύομαι από την σχιζοφρενική συμπεριφορά της κάμερας (καλός/κακός φωτισμός). Δεν ξέρω τι να πω! :confused:

Η γενικότερη αίσθηση είναι πολύ premium, η λειτουργία των μενού τρομερά smooth και για ακόμη μια φορά δηλώνω φαν της απλότητας και της αμεσότητας του EMUI. :grin:

 

Θα το καταευχαριστηθεις φιλε. Ειδικα το EMUI, ενω πριν το παρω ημουν αρκετα επιφυλακτικος, τωρα το υπερλατρευω. Οτι απορια εχεις, εδω ειμαστε και ρωτας :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Πως είναι ο ήχος από το ηχείο; αρκετές φορές μιλάω από ανοιχτή ακρόαση και με το Nexus 5X που έχω τώρα και αν δεν έχει πολύ ησυχία στον χώρο με το ζόρι ακούω τον άλλο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Πως είναι ο ήχος από το ηχείο; αρκετές φορές μιλάω από ανοιχτή ακρόαση και με το Nexus 5X που έχω τώρα και αν δεν έχει πολύ ησυχία στον χώρο με το ζόρι ακούω τον άλλο..

 

 

Προσωπικα θεωρω πως εχει απο τα καλύτερα ηχεια που συναντας σε κινητά.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα θεωρω πως εχει απο τα καλύτερα ηχεια που συναντας σε κινητά.

 

βασικα πολυ καλα είναι τα καλύτερα έχουν τα htc... αλλα πιάνουν και το μισο κινητό να μην λεμε μα....ς

Link to comment
Share on other sites

βασικα πολυ καλα είναι τα καλύτερα έχουν τα htc... αλλα πιάνουν και το μισο κινητό να μην λεμε μα....ς

You' ve got a point φίλε! Μιλάμε για bezel, όχι αστεία!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

You' ve got a point φίλε! Μιλάμε για bezel, όχι αστεία!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

 

βασικά κάτω από αυτά έχουν ολόκληρο πηνίο ενισχυτή και τριπλάσιο ηχείο από τα άλλα κινητά... εκεί η λες γουστάρω των ηχώ η απλά λες και τη με νοιάζει ήχος αρκεί να μην έχει bezels

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Επειδή είμαι ανάμεσα στο p9 και το galaxy s7 και πολλοί λένε ποιο Huawei ρε, πάνε στη ναυαρχίδα, το καλύτερο στα Android κλπ Samsung αλλά εμένα ΔΕΝ μου αρέσει σαν ομορφιά, εκτός της κάμερας τι άλλο κάνει το s7 συγκριτικά με το p9 τόσο ΤΟΠ όσο παρουσιάζεται; σε τι υπερτερεί από το p9 εκτός κάμερας?
Link to comment
Share on other sites

Σε τιποτα!

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...