Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, ελεγα να δώσω το g4 και να παω σε p9 η s7 γιατι Θέλω καλη κάμερα. Θα φυγω λόγο μπαταρίας απο g4 αλλα ρε παιδιά τοσο χαλια του s7 κι ας εχει 3000mah; οπότε η p9 μολις δω δείγματα βραδινά ή κάθομαι με g4.

 

Μείνε εκεί που είσαι και παρε μια δευτερη μπαταρία. Εκτός αν βαρέθηκες τη συσκευή.

Μου κάνει εντύπωση τόσες σελίδες και δεν έχει ανεβάσει ούτε ένας κάποιο δείγμα απο την κάμερα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το g5 το δουλεύει φίλος μου (lg fan) έχει δύο μπαταρίες (με δύο αυτονομία είναι πολύ καλή) το θέμα είναι ότι το έχει δύο εβδομάδες και κάτι και από πολλά βάλε βγάλε το καπάκι της μπαταρίας ήδη είναι χαλαρό, δλδ αν το κουνισεις με το χέρι πλέον κάνει το κλασσικό τακ τακ... Με το καιρό δεν θέλω να ξέρω τι θα γίνει πραγματικότητα αν βάλουμε την αξιοπιστία (πολύ κακή) της lg στα κινητά
Link to comment
Share on other sites

Το g5 το δουλεύει φίλος μου (lg fan) έχει δύο μπαταρίες (με δύο αυτονομία είναι πολύ καλή) το θέμα είναι ότι το έχει δύο εβδομάδες και κάτι και από πολλά βάλε βγάλε το καπάκι της μπαταρίας ήδη είναι χαλαρό, δλδ αν το κουνισεις με το χέρι πλέον κάνει το κλασσικό τακ τακ... Με το καιρό δεν θέλω να ξέρω τι θα γίνει πραγματικότητα αν βάλουμε την αξιοπιστία (πολύ κακή) της lg στα κινητά

 

Ας υποθέσουμε οτι έχεις δίκιο (που δεν έχεις) τι σχέση έχει αυτό με το τοπικ του Ρ9;

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και εγώ από κοντά πριν από λίγο. Πανέμορφο το τηλέφωνο, πολύ γρήγορο και πανέμορφη αίσθηση στο χέρι, σαν όλα τα μεταλλικά. Μου άρεσε περισσότερο από το g5 που ήταν δίπλα και σαν εμφάνιση και στην χρήση.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ας υποθέσουμε οτι έχεις δίκιο (που δεν έχεις) τι σχέση έχει αυτό με το τοπικ του Ρ9;

 

γιατί καποιος ρώτησε και καποιος πρότεινε

Link to comment
Share on other sites

Peace, παιδιά! Peace!

Αλήθεια όμως, μα ουτε μια φωτό βρε παιδιά? Τόσο χάλι είναι? (Που δεν είναι)!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Peace, παιδιά! Peace!

Αλήθεια όμως, μα ουτε μια φωτό βρε παιδιά? Τόσο χάλι είναι? (Που δεν είναι)!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

 

και κατα προτίμηση σε manual κλπ (αν μπορει καποιος)

Link to comment
Share on other sites

νόμιζα το είχα ρωτήσει αλλά αφού διάβασα όλο το θέμα τελικά δεν το ρώτησα :P ο bootloader ξανακλειδώνει για να περάσει στην εγγύηση?νομίζω πως ναι αλλά δεν είμαι και τόσο σίγουρος οπότε αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

νόμιζα το είχα ρωτήσει αλλά αφού διάβασα όλο το θέμα τελικά δεν το ρώτησα :P ο bootloader ξανακλειδώνει για να περάσει στην εγγύηση?νομίζω πως ναι αλλά δεν είμαι και τόσο σίγουρος οπότε αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει.

 

Αν δεν εχεις κανει ξεκλειδωμα μεσω της huawei που τοτε θα υπάρχει αρχειο υποθετω γινεται.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις κανει ξεκλειδωμα μεσω της huawei που τοτε θα υπάρχει αρχειο υποθετω γινεται.

 

βασικά εσύ πρέπει να μου είχες πει ξανά στο θέμα του mate 8 αλλά δεν το θυμόμουν :lol:

 

άρα να υποθέσω το ίδιο ισχύει σε όλα τα huawei

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

νόμιζα το είχα ρωτήσει αλλά αφού διάβασα όλο το θέμα τελικά δεν το ρώτησα :P ο bootloader ξανακλειδώνει για να περάσει στην εγγύηση?νομίζω πως ναι αλλά δεν είμαι και τόσο σίγουρος οπότε αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει.

 

ξανά κλειδώνει αλλά γράφει οτι έχει ξεκλειδώσει μια φορά (ετσι εγγύηση την ξεχνάς) αν και ευτυχώς μεχρι τώρα η huawei μας έχει κακομάθει με την αξιοπιστία με σχεδον μηδενική ανάγκη για εγγύηση

 

γενικός να ξέρεις από το android 6 και μετα σχεδον κανένα κινητό δεν κλειδώνει πίσω (χωρίς να αφήσει ίχνος οτι ξεκλείδωσε κάποτε)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειχα δει εναν τυπο με το mate8 που του ειχε περασει rom μετα απο αλχημειες και εδειχνε phone locked οχι re-locked...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειχα δει εναν τυπο με το mate8 που του ειχε περασει rom μετα απο αλχημειες και εδειχνε phone locked οχι re-locked...

 

στο android 5 ναι γίνονταν και μάλιστα αρκετά εύκολα στο 6 good luck (και δεν μιλάω μόνο για την huawei )

Link to comment
Share on other sites

ξανά κλειδώνει αλλά γράφει οτι έχει ξεκλειδώσει μια φορά (ετσι εγγύηση την ξεχνάς) αν και ευτυχώς μεχρι τώρα η huawei μας έχει κακομάθει με την αξιοπιστία με σχεδον μηδενική ανάγκη για εγγύηση

 

γενικός να ξέρεις από το android 6 και μετα σχεδον κανένα κινητό δεν κλειδώνει πίσω (χωρίς να αφήσει ίχνος οτι ξεκλείδωσε κάποτε)

 

μάλιστα, μας τελειώνει και huawei λοιπόν.έχω θέμα σε αυτό, είναι το μόνο πράγμα που δεν θα κάνω πίσω.ευτυχώς υπάρχουν ακόμα μερικά που δεν έχουν τέτοια θέματα.Κάπου είχα βρει μια λίστα με ποια κινητά δεν έχουν τέτοιους περιορισμούς αλλά δεν μπορώ να την βρω.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

μάλιστα, μας τελειώνει και huawei λοιπόν.έχω θέμα σε αυτό, είναι το μόνο πράγμα που δεν θα κάνω πίσω.ευτυχώς υπάρχουν ακόμα μερικά που δεν έχουν τέτοια θέματα.Κάπου είχα βρει μια λίστα με ποια κινητά δεν έχουν τέτοιους περιορισμούς αλλά δεν μπορώ να την βρω.

 

Αν ισχυει αυτο που βλεπω γενικα μαλλον ενα εκ των δυο πραγματων θα γινουν: Δεν θα δινεις σημασια στο αν εχει εγγυηση η οχι, η απλα θα παιρνεις κινητα που οι εταιριες τους δεν ασχολουνται με αυτα, πραγμα που σημαινει οτι θα ειναι τιποτα τελειωμενες μαρκες...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

μάλιστα, μας τελειώνει και huawei λοιπόν.έχω θέμα σε αυτό, είναι το μόνο πράγμα που δεν θα κάνω πίσω.ευτυχώς υπάρχουν ακόμα μερικά που δεν έχουν τέτοια θέματα.Κάπου είχα βρει μια λίστα με ποια κινητά δεν έχουν τέτοιους περιορισμούς αλλά δεν μπορώ να την βρω.

 

βασικα οτιδήποτε μη nexus και andorid 6 και μετά (οτι αφορά τους μεγάλους παίκτες) πλέον καμία συσκευη :)

 

ουσιαστικα οχι

lg

samsung

htc

sony

huawei

motorolla

xiaomi (πλέον)

asus (πλεον)

zte nubia series (πλεον)

 

μπορείς σε

meizu (αν και από οτι ακούμε στο android 6 τάπα και εκει)

oppo (επιτρέπει επίσημα χωρίς να χάσεις εγγύηση ακόμη και αν δεν το κάνεις Lock)

one plus (ουσιαστικά δεν έχεις ετσι και αλλιώς εγγύηση εδω)

nexus (ολα)

οτι αλλο noname

 

στην πράξη τωρα τι σου έμεινε (και να έχεις και εγγύηση δλδ)

 

nexus...... και oppo και τελος πλεον

 

α ναι μετά απο τελευταια ανακοίνωση της oppo σύντομα και αυτη περναει σε encrypted bl.....

 

ετσι μονο μα μονο nexus

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Στην γρήγορη πληκτρολόγηση πως είναι η συσκευή?

Εχει καθυστέρησή στο πληκτρολόγιό?

Επίσης,τόσο αδύναμη gpu ρε παιδιά?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Από πληκτρολόγιο μία χαρά. Χρησιμοποιώ το Google keyboard και δεν έχω κανένα παράπονο. Βέβαια χρησιμοποιώ το auto correct οπότε τα περισσότερα τα διορθώνει από μόνο του.
Link to comment
Share on other sites

βασικα οτιδήποτε μη nexus και andorid 6 και μετά (οτι αφορά τους μεγάλους παίκτες) πλέον καμία συσκευη :)

 

ουσιαστικα οχι

lg

samsung

htc

sony

huawei

motorolla

xiaomi (πλέον)

asus (πλεον)

zte nubia series (πλεον)

 

μπορείς σε

meizu (αν και από οτι ακούμε στο android 6 τάπα και εκει)

oppo (επιτρέπει επίσημα χωρίς να χάσεις εγγύηση ακόμη και αν δεν το κάνεις Lock)

one plus (ουσιαστικά δεν έχεις ετσι και αλλιώς εγγύηση εδω)

nexus (ολα)

οτι αλλο noname

 

στην πράξη τωρα τι σου έμεινε (και να έχεις και εγγύηση δλδ)

 

nexus...... και oppo και τελος πλεον

 

α ναι μετά απο τελευταια ανακοίνωση της oppo σύντομα και αυτη περναει σε encrypted bl.....

 

ετσι μονο μα μονο nexus

 

και το nexus 6π huawei είναι, οπότε ισχύει το ίδιο.για τα άλλα θα σου στείλω πμ να μην γεμίζουμε το θέμα άσχετα.

 

αν και όχι φαν της huawei, έχω εντυπωσιαστεί από το p9.πολύ όμορφο κινητό με πολύ καλή εμπειρία χρήσης.δίπλα δίπλα με το 6p και μου φάνηκε πιο σμουθ στην λειτουργία.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Στην γρήγορη πληκτρολόγηση πως είναι η συσκευή?

Εχει καθυστέρησή στο πληκτρολόγιό?

Επίσης,τόσο αδύναμη gpu ρε παιδιά?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Μια χαρά ειναι η GPU για την συντριπτική πλοίοψηφία των χρηστων.

Ειναι 1-2 κλικ κατω απο Adrenno 530 και Mail T-880 MP 12 αλλα δεν θα προβληματίσουν καθόλου.

 

Και η eMMC flash storage οι επιδόσεις πολυ ανώτερες απο το αντίστοιχο P8 που ηταν μείον την προηγούμενης σειράς που ειναι σημαντική παράμετρος που συμβάλει στην smooth εμπειρία,άνοιγμα εφαρμογών,multitasking και απόκριση γενικότερα.

http://www.notebookcheck.net/Huawei-P9-Smartphone-Review.164840.0.html

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ξαναεψαξα αυτο που λετε για το phone locked, στο φορουμ του mate8 και ειχα δικιο. Οποιος εχει χρησιμοποιησει το προγραμματακι που πλερωνεις για να σε ξεκλειδωσει χρησιμοποιωντας το ιδιο για να κλειδωσει το τηλεφωνο λεει locked και οχι relocked... Δεν το εχω δοκιμασει ο ιδιος καθως δεν θελω να το ξανακλειδωσω αλλα τα πραγματα ετσι δειχνουν. Αλλωστε ο κινεζος δεν νομιζω να τον πειραξει αν το κινητο ειναι ξανακλειδωμενο για να με βαλει εντος εγγυησης...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Μία βδομάδα έχει περάσει με το huawei και θέλω να τονίσω το EMUI. Μετά το στοκ android, το emui ισως είναι το αγαπημένο μου implementation του Android. Το μόνο που μου λείπει από το Touchwiz είναι το multi window και αυτό επειδή έβαζα το YouTube στο background και επαιζε μουσική.
Link to comment
Share on other sites

Μία βδομάδα έχει περάσει με το huawei και θέλω να τονίσω το EMUI. Μετά το στοκ android, το emui ισως είναι το αγαπημένο μου implementation του Android. Το μόνο που μου λείπει από το Touchwiz είναι το multi window και αυτό επειδή έβαζα το YouTube στο background και επαιζε μουσική.

 

To P9 Plus έχει multi window support :)

Link to comment
Share on other sites

Μία βδομάδα έχει περάσει με το huawei και θέλω να τονίσω το EMUI. Μετά το στοκ android, το emui ισως είναι το αγαπημένο μου implementation του Android. Το μόνο που μου λείπει από το Touchwiz είναι το multi window και αυτό επειδή έβαζα το YouTube στο background και επαιζε μουσική.

 

γίνεται με άλλους τρόπους να παίζει το yt στο background.ο ενας είναι με xposed, ο άλλος με το viral

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...