Jump to content

Meizu M3 Note


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 343
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προτεινεται μου καταστημα για το 2/16GB.

και μια ερωτηση: το λογισμικο που ερχεται ειναι κομπλε ή πρεπει να το αλλαξω οταν ερθει?

 

Από εδώ έχω ψωνίσει πολύ καλοί.

https://www.aliexpress.com/store/product/Meizu-M3-Note-3-In-Stock-Dual-Sim-4G-LTE-Mobile-Phone-4100mAh-Battery-MTK-Helio/235472_32688934810.html

Αυτό που συμφέρει περισσότερο είναι με τα 32 GB ROM.

Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

οταν το κιν ειναι αγορασμενο απεξω και θες να βαλεις την Global ενω εχει την Α πως γινετε να μπει ? ?
Link to comment
Share on other sites

οταν το κιν ειναι αγορασμενο απεξω και θες να βαλεις την Global ενω εχει την Α πως γινετε να μπει ? ?

Δες εδω

http://www.gizbeat.com/10366/change-official-meizu-m3-note-china-rom-to-global-international-firmware-corrupt/

https://forum.meizufans.eu/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια θελω να αγορασω το κινητο με 3 ραμ απο my24shop.gr λογω της 2 ετης εγγυησης που παρεχει ..θα ηθελα να ρωτησω απο θεμα καμερας και γενικα λογισμικου τι λεει?ειμαι κατοχος galaxy alpha κι απο καμερα χαλια το δικο μου και λεω να παω σε ''κινεζο'' ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση στην 5.1.10.0 Α δεν μου κάνει sync τις επαφές από gmail. Βασικά συγχρονισμός γίνεται απλά δεν τις εμφανίζει στις επαφές. λύση κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση στην 5.1.10.0 Α δεν μου κάνει sync τις επαφές από gmail. Βασικά συγχρονισμός γίνεται απλά δεν τις εμφανίζει στις επαφές. λύση κανείς;

 

Μήπως αφού έγινε αναβάθμιση άλλαξε σε default να δείχνει τις FlyMe επαφές ή κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

μέσα από την εφαρμογή των κλήσεων έχω επιλέξει να εμφανίζει μόνο της google. Το έκανα clear install πάλι τίποτα.

 

έκανα downgrade στην 5.1.6Α και δουλεύει κανονικά. Θα μείνω σε αυτή.

Edited by Jrd
Link to comment
Share on other sites

μέσα από την εφαρμογή των κλήσεων έχω επιλέξει να εμφανίζει μόνο της google. Το έκανα clear install πάλι τίποτα.

 

έκανα downgrade στην 5.1.6Α και δουλεύει κανονικά. Θα μείνω σε αυτή.

 

Θυμάμαι και της αδερφής μου το m2 note είχε αυτο το θέμα και της κατέβασα μια άλλη εφαρμογή για επαφές απο το playstore και έγινε κανονικά ο συγχρονισμός

 

Φίλε nagias23 η κάμερα του κινητού δεν λεει και πολλά, δεν ειναι δλδ το δυνατό του σημείοοο..το αντίθετο θα έλεγα..ειδικά το auto mode ψιλοχαλια, με το manual όταν κατεβάζεις ISO κάτι γινεται..γενικά πάντως σαν skin το flyme κατς τη γνώμη μου ειναι απο τα καλύτερα..και σε εμφάνιση-ευκολία χρήσης αλλα και σε ταχύτητα και smoothness

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι και της αδερφής μου το m2 note είχε αυτο το θέμα και της κατέβασα μια άλλη εφαρμογή για επαφές απο το playstore και έγινε κανονικά ο συγχρονισμός

 

Φίλε nagias23 η κάμερα του κινητού δεν λεει και πολλά, δεν ειναι δλδ το δυνατό του σημείοοο..το αντίθετο θα έλεγα..ειδικά το auto mode ψιλοχαλια, με το manual όταν κατεβάζεις ISO κάτι γινεται..γενικά πάντως σαν skin το flyme κατς τη γνώμη μου ειναι απο τα καλύτερα..και σε εμφάνιση-ευκολία χρήσης αλλα και σε ταχύτητα και smoothness

 

Λεω μηπως ειναι θεμα s/w το προβλημα που εχει με την καμερα, αν και τα παραδειγματα που εχω δει δεν με χαλανε και τοσο. Ισως με την τελευταια αναβαθμιση διορθωθηκε λιγο το προβλημα. Παντως δεν νομιζω οτι ειναι τοσο θεμα h/w

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι και της αδερφής μου το m2 note είχε αυτο το θέμα και της κατέβασα μια άλλη εφαρμογή για επαφές απο το playstore και έγινε κανονικά ο συγχρονισμός

 

Φίλε nagias23 η κάμερα του κινητού δεν λεει και πολλά, δεν ειναι δλδ το δυνατό του σημείοοο..το αντίθετο θα έλεγα..ειδικά το auto mode ψιλοχαλια, με το manual όταν κατεβάζεις ISO κάτι γινεται..γενικά πάντως σαν skin το flyme κατς τη γνώμη μου ειναι απο τα καλύτερα..και σε εμφάνιση-ευκολία χρήσης αλλα και σε ταχύτητα και smoothness

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου ειδα το huawei mate s μου φανηκε καλυτερο οποτε για εκει με βλεπω ...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα φίλοι. Εχθές παρέλαβα το δικό μου. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχει παρατηρήσει κάποιος τσιτσίρισμα από το εξωτερικό ηχείο. Στο δικό μου πάντως το ηχείο δεν ακούγεται καθόλου καλά αλλά λόγω του ότι δεν είχα στο παρελθόν άλλο κινητό της εταιρείας, δε ξέρω εάν είναι φυσιολογικό ή όχι. Ευχαριστώ.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...

Πως μπορεί καποιος να περάσει Αγγλοκινεζικη σε M3 Note με Global ?

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι. Εχθές παρέλαβα το δικό μου. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχει παρατηρήσει κάποιος τσιτσίρισμα από το εξωτερικό ηχείο. Στο δικό μου πάντως το ηχείο δεν ακούγεται καθόλου καλά αλλά λόγω του ότι δεν είχα στο παρελθόν άλλο κινητό της εταιρείας, δε ξέρω εάν είναι φυσιολογικό ή όχι. Ευχαριστώ.

 

Καλησπερα, καλοριζικο & καλοδουλευτο!!!

Δεν ειναι τσιτσιρισμα, μαλλον....απλα, το συγκεκριμενο μοντελο, εχει χαλια ηχο, full στα πριμα & καθολου μπασα!! Με αποτελεσμα, οταν βαλεις την ενταση τερμα, να παραμορφωνεται ο ηχος και να μην αποδιδεται σωστα...ειχα το MX5, πριν απ' αυτο, η νυχτα με τη μερα, σε αποδοση ηχου.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, καλοριζικο & καλοδουλευτο!!!

Δεν ειναι τσιτσιρισμα, μαλλον....απλα, το συγκεκριμενο μοντελο, εχει χαλια ηχο, full στα πριμα & καθολου μπασα!! Με αποτελεσμα, οταν βαλεις την ενταση τερμα, να παραμορφωνεται ο ηχος και να μην αποδιδεται σωστα...ειχα το MX5, πριν απ' αυτο, η νυχτα με τη μερα, σε αποδοση ηχου.....

Σε ευχαριστώ πολύ! Η προσέγγιση σου είναι ορθότερη αλλά καταλήγουμε στο ίδιο συμπέρασμα, ο ήχος είναι πολύ κακός σε σχέση με άλλες συσκευές. Γενικά πάντως είναι μία αρκετά καλή συσκευή αναλογικά με τη τιμή της.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εεμενα υπαρχει ελληνικη ρομ για το συγκεκριμενο κινητο?

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εεμενα υπαρχει ελληνικη ρομ για το συγκεκριμενο κινητο?

 

Δυστυχώς όχι αλλά η global υποστηρίζει πλήρως την Ελληνική γλώσσα.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Δηλαδή; Κατατοπισε με πρωτη φορά περνω meizu σήμερα θα έρθει απο eshop και είναι με αγγλικά.

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Δηλαδή; Κατατοπισε με πρωτη φορά περνω meizu σήμερα θα έρθει απο eshop και είναι με αγγλικά.

 

Εννοεί πώς μόλις το ενεργοποίησεις, πήγαινε στις γλώσσες και επίλεξε τα ελληνικά και είσαι έτοιμος.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

οντως ειχε ελληνικα απλα στο site του eshop αν κοιταξετε γραφει οτι δινεται με αγγλικη γλωσσα!!ολα καλα!!

αρχισαμε τα θεματα....δεν μπορω να συνδεθω στο playstore ...

Δεν ηταν δυνατη η συνδεση

Παρουσιαστηκε καποιο προβλημα με τους διακομηστες της Google

Δοκιμαστε ξανα αργοτερα

Edited by ddesign

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

οντως ειχε ελληνικα απλα στο site του eshop αν κοιταξετε γραφει οτι δινεται με αγγλικη γλωσσα!!ολα καλα!!

αρχισαμε τα θεματα....δεν μπορω να συνδεθω στο playstore ...

Δεν ηταν δυνατη η συνδεση

Παρουσιαστηκε καποιο προβλημα με τους διακομηστες της Google

Δοκιμαστε ξανα αργοτερα

 

Η meizu πλέον (εδώ και 5 μήνες περίπου ) βγάζει τις λεγόμενες global rom. Σε αυτές η μετάφραση των ελληνικών είναι πολύ καλή. Υπάρχουν και άλλες εκδόσεις rom, για Κίνα π.χ., όπου πάλι έχουν ελληνικά αλλά όχι τόσο καλά όσο οι global. Για να δεις ποια rom φοράει το κινητό σου νομίζω πας από τις ρυθμίσεις στο πληροφορίες συσκευής (about phone). Εκεί έχει έναν αριθμό έκδοσης λειτουργικού με ένα γράμμα στο τέλος. Αν είναι το G τότε έχεις την global.

 

Σου παραθέτω την global rom

 

http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=38&type=1

 

Καθώς και την κινεζική rom

 

http://www.flyme.cn/firmwarelist-25.html#3

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Eμενα εχει την Flyme 5.1.3.2G

Ρε παιδια βοηθειστε με αυτο το θεμα δεν μπορω να κανω τιποτα

δεν συνδεετε με playstore κατεβαζω απο apkmirror παλι τα ιδια κανει τι να του κανω?

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Eμενα εχει την Flyme 5.1.3.2G

Ρε παιδια βοηθειστε με αυτο το θεμα δεν μπορω να κανω τιποτα

δεν συνδεετε με playstore κατεβαζω απο apkmirror παλι τα ιδια κανει τι να του κανω?

 

Το κινητό έχει σωστα ρυθμισμένη τοποθεσία, ημερομηνία και ώρα?

Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...