Jump to content

Huawei watch: διαθεσιμότητα, απόψεις, εντυπώσεις


mkbhd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρα εγώ πριν λίγες μέρες. Ωραίο είναι αλλά θεωρώ πολύ μείον να μην μπορείς να απαντήσεις σε μυνήματα messenger,viber με ελληνικη φωνητική αναγνωριση ενω με το moto 360 και android 1 το εκανε...
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 118
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά αυτό ισχύει κ αυτό είναι το βασικό σε ένα ρολόι όχι να βλέπεις μόνο τις ειδοποιήσεις, κ εγώ με sony wear 1 δεν έβγαινε το κινητό απ' τη τσέπη για να απαντάω.

Γι'αυτό κράξιμο στην google και στοplay store μήπως αλλάξει κάτι σύντομα

Have a nice day ! ! !
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ψηνομαι και εγω να παρω το huawei watch 1 . να το αγοράσω απο σκρουτζ ή απο αμαζον? ( δεν εχω παραγγειλει ποτε.) Απο αμαζον.uk σε ποσες μερες ερχεται και τι παιζει με εγγυηση ? Edited by understanding_81
Link to comment
Share on other sites

Δε το πήρα.

Μου φάνηκε μικρότερό σε σχέση με το gear s3

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ψηνομαι και εγω να παρω το huawei watch 1 . να το αγοράσω απο σκρουτζ ή απο αμαζον? ( δεν εχω παραγγειλει ποτε.) Απο αμαζον.uk σε ποσες μερες ερχεται και τι παιζει με εγγυηση ?

 

Εγώ απο σκρουτζ το πήρα. Μια χαρά, κανένα προβλημα. Τσέκαρε τις κριτικές του καταστήματος μόνο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα παιδιά.

Είμαι κάτοχος oneplus 3 και ενός bluetooth sony sbh52.

Αυτό που θα ήθελα να μάθω είναι εάν μπορώ να απαντήσω την κλήση από το ρολόι αλλά να συνεχίσω να μιλάω στο bluetooth.

 

Επίσης viber, messenger δουλεύουν κανονικά;

Μπορώ να απαντήσω σε μηνύματα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ναι μπορείς να απαντάς κλήσεις από το ρολόι και ο ήχος να πηγαίνει στο ΒΤ. Θα πρέπει να ενεργοποιήσεις την επιλογή στο ρολόι να δέχεται τις κλήσεις και μετά να συνδέσεις το ΒΤ στο ρολόι (δηλαδή το ΒΤ δεν χρειάζεται να είναι συνδεδεμένο με το κινητό). Έτσι τις κλήσεις θα τις δέχεσαι στο ρολόι το οποίο θα τις στέλνει στο BT σου.

 

Σε μηνύματα απαντάς κανονικά αλλά δεν έχω καταφέρει να βρώ Ελληνικό keyboard οπότε δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα. Νομίζω όμως πως viber και messenger θα υποστηρίζουν απάντηση από το ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ.

Και άλλη μία ερώτηση.

Για να γίνει ολο αυτό με το BT θα πρέπει να έχει κάρτα sim το ρολόι ή απαντάω την κλήση που δέχεται το κινητό;

Δηλαδή συνδέω με BT το ρολόι με το κινητό και το ακουστικό με το ρολόι;

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα οτι αναφερόσουν στο Watch 1 αλλά για να αναφέρεις sim για το ρολόι προφανώς αναφέρεσαι στο 2 σωστά?

 

Όμως δεν έχει διαφορά, δεν χρειάζεσαι sim στο ρολόι, το ίδιο ισχυεί και για το 1 που δεν έχει.

 

Ναι όπως το πες:

 

Κινητό -> Ρολόι (με την επιλογή στο ρολόι να δέχεται τις κλήσεις)

Ρολόι -> ΒΤ

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα οτι αναφερόσουν στο Watch 1 αλλά για να αναφέρεις sim για το ρολόι προφανώς αναφέρεσαι στο 2 σωστά?

 

Όμως δεν έχει διαφορά, δεν χρειάζεσαι sim στο ρολόι, το ίδιο ισχυεί και για το 1 που δεν έχει.

 

Ναι όπως το πες:

 

Κινητό -> Ρολόι (με την επιλογή στο ρολόι να δέχεται τις κλήσεις)

Ρολόι -> ΒΤ

 

Ωχ ναι δεν το διευκρινησα.

Στο Huawei watch 2 αναφέρομαι αλλά είμαι σε δίλημμα με sim ή χωρίς.

Βασικά δεν έχω σκοπό για άλλο νούμερο γι'αυτο και θα με ενδιέφερε η συνδεσμολογία που περιέγραψα.

Edited by sofo988
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς SIM μπορείς να το σετάρεις όπως είπαμε απλά με τη SIM αφήνεις το τηλέφωνο σπίτι, συνδέεεις το ρολόι με το BT σου και έφυγες!
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς SIM μπορείς να το σετάρεις όπως είπαμε απλά με τη SIM αφήνεις το τηλέφωνο σπίτι, συνδέεεις το ρολόι με το BT σου και έφυγες!

Σ'ευχαριστώ πολύ!! Αξίζει να το πάρω από Amazon ή να δώσω εδώ τα 100€ παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ψάξει τιμές για το 2 αλλά προσωπικά νομίζω οτι το δίλημμα όσον αφορά το οικονομικό δεν υφίσταται, εννοώντας οτι θα προτιμούσα πάντα το πιο φθηνό (ειδικά αν η διαφορά που αναφέρεις είναι στα 100€ γιατί αν ήταν κανα 20-30άρι τα έδινα για αγορά εδώ).

 

Όπως σε όλες τις αγορές από εξωτερικό απλά αποδέχεσαι το "ρίσκο" οτι αν πχ είναι ελαττωματικό, θα πρέπει να ξεκινήσεις πάρε-δώσε με τους έξω για να βγάλεις άκρη (με μαγαζιά όπως το amazon θα βγάλεις απλά έχει την διαδικασία του).

Link to comment
Share on other sites

RUSH σ'ευχαριστώ πολύ για άλλη μια φορά.

Εάν υπάρχει κάποιος που θα μπορούσε να βοηθήσει με το amazon θα το εκτιμούσα.

πχ ένας πωλητής είναι "AmazonEU Sarl" δηλαδή;; είναι το ίδιο το Amazon;

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα ;)

 

Για στείλε λινκ να το δούμε...

 

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B06Y68678G/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A3P5ROKL5A1OLE&psc=1

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι βλέπω όλα τα μοντέλα (εννοώ με 4G ή χωρίς) ο πωλητής είναι η amazon.co.uk δεν έχεις θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι βλέπω όλα τα μοντέλα (εννοώ με 4G ή χωρίς) ο πωλητής είναι η amazon.co.uk δεν έχεις θέμα.

 

Μάλιστα!!

Ωραία τότε, νομίζω πως υπάρχει δεν υπάρχει κίνδυνος, εκτός του οτι πρέπει να επικοινωνήσεις, να περιμένεις, να το στείλεις εάν έχει πρόβλημα.

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Δεν έχω ψάξει τιμές για το 2 αλλά προσωπικά νομίζω οτι το δίλημμα όσον αφορά το οικονομικό δεν υφίσταται, εννοώντας οτι θα προτιμούσα πάντα το πιο φθηνό (ειδικά αν η διαφορά που αναφέρεις είναι στα 100€ γιατί αν ήταν κανα 20-30άρι τα έδινα για αγορά εδώ).

 

Όπως σε όλες τις αγορές από εξωτερικό απλά αποδέχεσαι το "ρίσκο" οτι αν πχ είναι ελαττωματικό, θα πρέπει να ξεκινήσεις πάρε-δώσε με τους έξω για να βγάλεις άκρη (με μαγαζιά όπως το amazon θα βγάλεις απλά έχει την διαδικασία του).

 

Ειδα αυτο το μηνυμα ετεροχρονισμενα κι ηθελα να αναφερω πως το Huawei Watch 2 4G μια χαρα υποστηριζεται απο service στην Ελλαδα (Huawei Hellas) και μαλιστα ειναι το μοναδικο 4g επωνυμο ρολοι, με δυνατοτητα 4g και επισημη καλυψη απο service στη χωρα μας, ακομα κι αν εχει αγοραστει απο εξωτερικο (ευρωπη)...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...