Jump to content

Vernee Thor


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε εσεις τα κανει αυτα ο θωρ και δεν το ξεραμε?

 

E, ας δοκιμασει ενας να μας πει!:p

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 739
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Quick update: Το εφτιαξα το scrolling με xposed + xuimod, που εχει ρυθμιση. To παλευω ακομα να βρω το ιδεατο αλλα θα το βρω που θα μου παει.

Εβαλα και gravitybox, και το κινητο εχει ερθει στα ισα του.

 

Θα πεσει και απευθειας συγκριση με το Redmi 3 pro οταν ερθει, αν ενδιαφερεται κανεις για την συγκριση.

 

πες μου σε παρκαλω πως εβαλες gravitybox λιγο λιανα αν θες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ένας φίλος κάτοχος του κινητού χρειάζεται μπαταρία.

Έχει κανείς τίποτα υπόψιν? Όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα.

Υπάρχουν στο ebay, απο15€. Τι ακριβως του κάνει; Νωρίς είναι για αλλαγή μπαταρίας!

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Του κρατάει μισή μέρα και το κινητό είναι 3 μηνών.

Βρήκα καποιες στο ebay αλλα μου είπε δεν είναι αυτές.

Μπορείς να μου στείλεις λινκ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι: http://www.ebay.co.uk/itm/252444083982

Αυτό που βλέπει κάτω απο το πλαστικό κάλυμμα το μεταλλικό είναι καπάκι της μπαταρίας, μην μπερδεύεται οπτικά. Η μπαταρία είναι κάτω απο αυτό.

Δες το παρακάτω βίντεο πως είναι η μπαταρία και πως θα την αλλάξεις!

https://youtu.be/l19a5xQ4Xto

Edited by skatzoxoiros
προσθήκη video YouTube
CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως με αυτό μπερδέυτηκε και μου είπε δεν είναι.

Τι εννοείς καπάκι της μπαταρίας?

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

Αυτο που εξέχει απο πάνω σαν καλωδιάκι, μπαίνει κάπου?

Edited by Lnk
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εξέχει απο πάνω σαν καλωδιάκι, μπαίνει κάπου?

Κουμπωνει στην πλακέτα του κινητού. Δες το βίντεο που ανέβασα, θα σε βοηθήσει.

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου έλεγα να δεις πρώτα που καταναλώνεις την μπαταρία και με ποιες εφαρμογές.

Και εμένα θέλει το μεσημέρι φόρτιση το κινητό αλλα μέχρι τότε στα στατιστικά έχω 4 ώρες οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το κινητό είναι φίλου και στην ουσία το χρησιμοποιεί μόνο στο σπίτι σαν δεύτερο.

Και με το ζόρι βγάζει μισή μερα. Κι είναι ολοκαίνουργιο.

Link to comment
Share on other sites

Δε λεει κατι, μαλλον εχει gps/data/συγχρονισμο ανοιχτα και τα facebook και σια αλωνιζουν στο κινητο..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα του πώ ολα όσα μου είπατε. Κ μένα απίθανο μου φάνηκε να χάλασε η μπαταρία αλλα..έτσι μου είπε.

Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους μηπως ξερει κανεις πως μπαινει gravity box στο κινητο μας και αν μας τα πει και καπως αναλυτικα 2 φορες ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα κι εγώ ένα. Καλά δεν υποστηρίζει gestures; Πολλή πλαστικούρα. Ο αισθητήρας αποτυπώματος δεν δουλεύει αξιόπιστα και δεν βρίσκεται σε σωστό εργονομικά σημείο. Αν το γυαλάκι της οθόνης είναι gorilla glass, εγώ είμαι ο Ταρζάν (σοβαρά). Ούτε sim δεν έχω βάλει ακόμα οπότε επιφυλάσσομαι για τα υπόλοιπα. Πάντως συγκριτικά, με το προ λίγων μηνών Doogee Y100 Pro που είχα πάρει, δεν θα υπερβάλλω πολύ αν πω ότι έκανα κάποιο "wow" όταν το πρωτοέπιασα στο χέρι μου. Εδώ τίποτα. Δυστυχώς μέτρια η πρώτη εντύπωση...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα κι εγώ ένα. Καλά δεν υποστηρίζει gestures; Πολλή πλαστικούρα. Ο αισθητήρας αποτυπώματος δεν δουλεύει αξιόπιστα και δεν βρίσκεται σε σωστό εργονομικά σημείο. Αν το γυαλάκι της οθόνης είναι gorilla glass, εγώ είμαι ο Ταρζάν (σοβαρά). Ούτε sim δεν έχω βάλει ακόμα οπότε επιφυλάσσομαι για τα υπόλοιπα. Πάντως συγκριτικά, με το προ λίγων μηνών Doogee Y100 Pro που είχα πάρει, δεν θα υπερβάλλω πολύ αν πω ότι έκανα κάποιο "wow" όταν το πρωτοέπιασα στο χέρι μου. Εδώ τίποτα. Δυστυχώς μέτρια η πρώτη εντύπωση...

 

αν εκανες μετο Υ100 wow τοτε απορω γιατι με τον Θορ δεν ειχες την ιδια αντιδραση. Περασαν και τα δυο απο τα χερια μου και τα δυο και μπορω να πω οτι ειναι το ιδιο συμπαγες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Προχτές ξαφνικά εμφάνισε πρόβλημα με την υποδοχή των ακουστικών 3,5".

Κάνει θόρυβο και στην μουσική ακούγεται σαν echo.

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μπας και φτιάξει αλλά τίποτα.

Έψαξα και βρήκα ότι αρκετές συσκευές το εμφάνισαν :

http://bbs.vernee.cc/forum.php?mod=viewthread&tid=537

 

Λέει ότι λύνεται με soldering της υποδοχής. Αλλά θα πρέπει να λύσεις όλο το τηλέφωνο.

Δοκίμασα και άλλα ακουστικά αλλά κάνει το ίδιο. Στο ταμπλετ τα ακουστικά παίζουν μια χαρά....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Προχτές ξαφνικά εμφάνισε πρόβλημα με την υποδοχή των ακουστικών 3,5".

.

 

Τα ιδια και σε εμενα - το κινητο αγορασμενο πριν απο 2μηνο.

Δεν ειναι θεμα ακουστικων,ειναι προβλημα του jack....:mad:

 

Χαλαστηκα,γιατι με βολευαν τα ακουστικα,αναγκαστηκα τωρα θα παω σε bluetooth

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Έχω αποφασίσει να κάνω μια αγορά ενός mid-range κινητού.Το S3 mini τα έφτυσε. Είδα το Thor και με μια πρώτη ματιά μου φαίνεται καλό. Διάβασα αρκετα από τα σχόλια. 'Εχω δει όμως και το Xiaomi Redmi 3S. Είναι στα 30 ευρω πιο ακριβό. Ποιο προτείνετε από τα δύο? Υπάρχει κάποιο θέμα με το xiaomi και τη λειτουργία του 4G στην Ελλάδα? (αυτό που λέγατε με τις συχνότητες). Και τέλος από ποιο μαγαζί να κάνω την αγόρα? Ευαχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Έχω αποφασίσει να κάνω μια αγορά ενός mid-range κινητού.Το S3 mini τα έφτυσε. Είδα το Thor και με μια πρώτη ματιά μου φαίνεται καλό. Διάβασα αρκετα από τα σχόλια. 'Εχω δει όμως και το Xiaomi Redmi 3S. Είναι στα 30 ευρω πιο ακριβό. Ποιο προτείνετε από τα δύο? Υπάρχει κάποιο θέμα με το xiaomi και τη λειτουργία του 4G στην Ελλάδα? (αυτό που λέγατε με τις συχνότητες). Και τέλος από ποιο μαγαζί να κάνω την αγόρα? Ευαχαριστω

Προσωπικά, αν είχα 40-50€ παραπάνω θα πήγαινα στο redmi 3s international. Πάντως έχω το thor , το οποίο για τα λεφτά του τίμιο.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, αν είχα 40-50€ παραπάνω θα πήγαινα στο redmi 3s international. Πάντως έχω το thor , το οποίο για τα λεφτά του τίμιο.

Μάλλον προς το thor τείνω. Το έχω βρει σε αυτό το σαιτ http://www.igogo.es/product430958.html?utm_source=tt στην πιο φθηνη τιμή. Έχει κάνει κάποιος αγορά από εκεί? Αλλιώς ποιο αξιοπιστο μαγαζί μου προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον προς το thor τείνω. Το έχω βρει σε αυτό το σαιτ http://www.igogo.es/product430958.html?utm_source=tt στην πιο φθηνη τιμή. Έχει κάνει κάποιος αγορά από εκεί? Αλλιώς ποιο αξιοπιστο μαγαζί μου προτείνετε?

 

Γιατι απο igogo και οχι απο gearbest (ή οποιοδηποτε αλλο γνωστο οπως geekbuying, vickmall etc)? Το βρηκα σε ενα απο αυτα στα 104 πχ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...