Jump to content

Vernee Thor


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 739
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έρχεται και Vernee Thor Pro! Αναμένονται περισσότερες πληροφορίες τον Οκτώβριο. Μέχρι στιγμής λέει ότι θα έχει 5.2" οθόνη και θα είναι "τίγκα" στο μέταλλο.

 

Πιστεύω να διορθώσει τις ατέλειες του Thor, όπως το γρήγορο scrolling και άλλα bugs, τα κουμπιά που δε φαίνονται (ας τα βάλει έστω μέσα στην οθόνη, όπως στο Apollo Lite) και το notification LED που δεν υπάρχει. Θα είναι ωραίο αν υποστηρίζει 4G+ και 32GB ROM, με μια τιμή γύρω στα $150.

 

http://www.vernee.cc/new-product-roadmap.html

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται και Vernee Thor Pro! Αναμένονται περισσότερες πληροφορίες τον Οκτώβριο. Μέχρι στιγμής λέει ότι θα έχει 5.2" οθόνη και θα είναι "τίγκα" στο μέταλλο.

 

Πιστεύω να διορθώσει τις ατέλειες του Thor, όπως το γρήγορο scrolling και άλλα bugs, τα κουμπιά που δε φαίνονται (ας τα βάλει έστω μέσα στην οθόνη, όπως στο Apollo Lite) και το notification LED που δεν υπάρχει. Θα είναι ωραίο αν υποστηρίζει 4G+ και 32GB ROM, με μια τιμή γύρω στα $150.

 

http://www.vernee.cc/new-product-roadmap.html

 

150$; Τοσα πολλα;

Εγω λεω να βαλει και 2κ οθονη και τιμη γυρω στα 120$

Link to comment
Share on other sites

150$; Τοσα πολλα;

Εγω λεω να βαλει και 2κ οθονη και τιμη γυρω στα 120$

 

Μην ειρωνευεσαι. Δες το Maya Max με MT6750 άλλης εταιρίας, που τα έχει όλα αυτά στα 140. Η Vernee μας έχει συνηθίσει στα vfm κινητά, οπότε δεν είναι διόλου απίθανα αυτά που έγραψα. :)

Link to comment
Share on other sites

Μην ειρωνευεσαι. Δες το Maya Max με MT6750 άλλης εταιρίας, που τα έχει όλα αυτά στα 140. Η Vernee μας έχει συνηθίσει στα vfm κινητά, οπότε δεν είναι διόλου απίθανα αυτά που έγραψα. :)

 

Να δουλευει ειναι το θεμα και ας εχει οτι τιμη θελει.

 

τι να το κανω το vernee οταν δεν μπορω να παιξω στο Instagram με το αθλιο σκρολινγκ ή ο reader του πιανει 50%;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πώς ενεργοποιείται το Τ9 (autocorrect) στη συσκευή;

Τι πληκτρολόγιο χρησιμοποιείς; Google keyboard? (Αυτό έχει σαν stock)

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πώς ενεργοποιείται το Τ9 (autocorrect) στη συσκευή;

 

Κατέβασε καλύτερα το SwiftKey, από το Google Play.

Link to comment
Share on other sites

Τι πληκτρολόγιο χρησιμοποιείς; Google keyboard? (Αυτό έχει σαν stock)

Ναι, το stock.

 

Κατέβασε καλύτερα το SwiftKey, από το Google Play.

Ευχαριστώ!

Edited by drspiros
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που χωρίς ρουτ να σε αφήνει η Ρομ να παγωσεις εφαρμογές συστήματος αλλά όχι τις δικές σου δεν μπορώ να το καταλάβω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

Την βοήθεια σας θα ήθελα...Δοκίμασα να ανοιξω σήμερα το πρωί το κινητό & για κάποιο λόγο δεν δουλεύει η touch οθόνη,

δεν πατιέται καμια επιλογή. Δεν μπορώ να του κάνω τίποτα , ούτε και restart που δοκίμασα απο το πλαινο κουμπί...

Το αντιμετώπισε κάποιος αυτό ???

Εχει δοκιμάσει κάποιος να βγάλει την μπαταρια ???

Thanks

 

UPD : Τελικά το βρήκα...Πατώντας το Power on γύρω στα 20" κλείνει το τηλ. Στο restart επανήλθε κανονικά

Edited by g_kor
G_KOR
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλώς με δεχτήκατε. :)

Είμαι και εγώ ένας χαρούμενος κάτοχος του Vernee-Thor

και αναρωτιέμαι εάν μπορώ να ξεφορτωθώ,

αυτή την παντελώς άχρηστη (για μένα τουλάχιστον),

μπάρα αναζήτησης της google μέσα από τα μούτρα μου,

χωρίς να γίνω root... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το Thor ο ίδιος, γι' αυτό και τα παρακάτω τα γράφω με κάθε επιφύλαξη,

αλλά ο μόνος τρόπος που έχω βρει (σε όλες τις συσκευές*) για να ξεφορτωθώ την άχρηστη και ενοχλητική (και για μένα) μπάρα είναι να βάλω κάποιον άλλο launcher, ο οποίος και να επιτρέπει να απομακρύνεις την μπάρα από την οθόνη, όπως και τα υπόλοιπα 'κανονικά' widgets.

 

__________________________________________________________

* εκτός από κάποιες που έχουν δικό τους launcher που όμως επιτρέπει customization, όπως παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το Thor ο ίδιος, γι' αυτό και τα παρακάτω τα γράφω με κάθε επιφύλαξη,

αλλά ο μόνος τρόπος που έχω βρει (σε όλες τις συσκευές*) για να ξεφορτωθώ την άχρηστη και ενοχλητική (και για μένα) μπάρα είναι να βάλω κάποιον άλλο launcher, ο οποίος και να επιτρέπει να απομακρύνεις την μπάρα από την οθόνη, όπως και τα υπόλοιπα 'κανονικά' widgets.

 

__________________________________________________________

* εκτός από κάποιες που έχουν δικό τους launcher που όμως επιτρέπει customization, όπως παραπάνω

 

Υπάρχει κάποιος δοκιμασμένος launcher που να τον προτείνεις?

(ο launcher δουλευει και χωρίς root?)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ο launcher παίζει σαν οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή, δε χρειάζεται root.

 

Υπάρχουν πολυάριθμοι - και είναι πιθανό να πάρεις και διαφορετική απάντηση από όποιον ρωτήσεις για την προτίμησή του(!)

Πάντως ένας δοκιμασμένος, που συγκεντρώνει τις προτιμήσεις πολλού κόσμου είναι ο Nova Launcher.

Προσωπική μου προτίμηση ο Holo Launcher (μάλιστα εγώ προτιμώ αυτόν που ο dev πλέον ονομάζει Holo launcher for ICS, με το 'παλιότερο' look & feel - γούστα είναι αυτά! :))

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος δοκιμασμένος launcher που να τον προτείνεις?

(ο launcher δουλευει και χωρίς root?)

 

Δοκίμασε τον Nova Launcher. Τον έχει στο Google Play. Μετά την εγκατάσταση, πρέπει να το βάλεις σαν προεπιλογή. Πιθανόν να σου βγάλει από μόνο του ειδοποίηση, ίσως και μετά από restart.

Link to comment
Share on other sites

Από κοντά το Vernee thor μοιάζει καθόλου με το iPhone? και σχεδιαστικά ρωτάω αλλά και αν σου αφήνει αυτήν την premium αίσθηση που σου αφήνει το iPhone ?
Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση είναι όχι

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχ...δεν ξερω για αυτα στο βιντεο,παντως εμενα καναδυο φορες που μου επεσε αντεξε ειναι η αληθεια.

Βεβαια δεν επεσε με την οθονη προς τα κατω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...