Jump to content

Vernee Thor


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μην ξεχνάτε οτι μιλάμε για ενα κινητό που βγαίνει 110 ευρόπουλα μαζί με την flip cover και τα μεταφορικά του. Εννοείται οτι δε μπορεί να συγκριθεί με κινητά 4πλάσιας αξίας, και κάποιοι συμβιβασμοί είναι απαραίτητοι.

Επιμένω οτι το κινητό ειναι VFM και υπερκαλύπτει τις ανάγκες ενος μεσαίου προς έμπειρου επιπέδου χρήστη σε θεμα απαιτήσεων.

Για τους πιο απαιτητικούς να περιμένουμε την έλευση του Apollo Lite ή του Apollo.

 

Ακριβως αυτο ρε φιλε. Δινουμε 100 - 110 ευρα για κινητο και θηκη και γκρινιαζουμε γιατι δεν ειναι της κλασης αλλων με κοστος 30-40 ευρα πανω τουλαχιστον? μα τα 30-40 ευρα ειναι 30-40% πανω σε σχεση με τον Θωρη!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 739
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μιας και το πράγμα έχει πάει λίγο προς πλευρά... συγκρίσεων,

το Thor είναι εξαιρετικά όμοιο από χαρακτηριστικά, τιμή κλπ (μέχρι και εμφάνιση, νομίζω) με το Ulefone Paris.

Έχει μήπως περάσει από τα χέρια κάποιου κανένα Paris, έτσι να μας δώσει μια ιδέα για το πώς συγκρίνονται στην πράξη...;

 

(καθαρά ακαδημαϊκό το ερώτημα, δεν ενδιαφέρομαι ο ίδιος, αλλά έχω αρκετούς φίλους που ψάχνουν σε αυτήν την κατηγορία και παλιότερα τους έλεγα να δουν το Paris, πιο πρόσφατα τους λέω να κοιτάξουν το Thor! :))

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι κακο ομως να γραφουμε και τα αρνητικα.μερικοι εδω μεσα νομιζετε οτι εχετε πιασει το καλυτερο κινητο του κοσμου.ακουστε λιγο ανθρωπους που ξερουν 5 πραματα παραπανω στο android και μη τρωγεστε
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι κακο ομως να γραφουμε και τα αρνητικα.μερικοι εδω μεσα νομιζετε οτι εχετε πιασει το καλυτερο κινητο του κοσμου.ακουστε λιγο ανθρωπους που ξερουν 5 πραματα παραπανω στο android και μη τρωγεστε

 

Αν δινεις 100 ευρω για να παρεις κινητο και θηκη ΜΑΖΙ!!!! και περιμενεις προιον αντιστοιχο ενος κινητου με τα διπλα λεφτα (απο Κινα) τοτε εχεις θεμα φιλε.

Επειδη κανενας απο εμας δεν ειπε κατι τετοιο (ή τουλαχιστον δε θυμαμαι καποιον να λεει κατι τετοιο) μαλλον αλλος ειναι αυτος που τρωγεται ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε πια την δυνατοτητα να παίρνουμε 3ραμ, γκοριλα κλπ κλπ με μονο 100-110 ευρω και μετα καθομαστε και γραφουμε ενα ολοκληρο σεντονι για να γκρινιαξουμε ειρωνικα οτι η δονηση μας θυμιζει δόνηση του 2010 (αληθεια τι διαφορα ειχε?)! :blink:

Αμαρτια τεκνο μου !

 

Ε ενταξει, αφου εδωσα μονο 110€, χαλαλι και το σκρολ και η δονηση και ο fingerprint που δε δουλευει.

Που να πας να δωσεις 20-30€ παραπανω να παρεις ενα τηλεφωνο που δουλευει ανθρωπινα, αφου μπορεις να δωσεις λιγοτερα και να παρακαλας αν θα κανεις σκρολ ή ταπ ή τιποτα.

 

Ακριβως αυτο ρε φιλε. Δινουμε 100 - 110 ευρα για κινητο και θηκη και γκρινιαζουμε γιατι δεν ειναι της κλασης αλλων με κοστος 30-40 ευρα πανω τουλαχιστον? μα τα 30-40 ευρα ειναι 30-40% πανω σε σχεση με τον Θωρη!

 

125$ το thor.

140$ το απλο redmi που ειχα.

160$ το pro με σοβαρο reader + 3gb ram.

Link to comment
Share on other sites

..................

 

125$ το thor.

140$ το απλο redmi που ειχα.

160$ το pro με σοβαρο reader + 3gb ram.

και

200$ το Χ

500$ το Ψ

........

 

Τι θα βγει με αυτο? Οτι με περισσοτερα χρηματα παιρνεις κατι καλυτερο? Το ξερουμε!

Αλλο ?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

και

200$ το Χ

500$ το Ψ

........

 

Τι θα βγει με αυτο? Οτι με περισσοτερα χρηματα παιρνεις κατι καλυτερο? Το ξερουμε!

Αλλο ?

 

Ναι οκ, τελειο το thor, κανενα προβλημα, ποιο redmi τωρα, τα πατησε ολα.

 

Εχετε δικιο, δεν επρεπε να πω τη γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί η οποία σύγκριση πρέπει να γίνεται με κάποιο Xiaomi?

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι εγώ τώρα... Στις φωτογραφίες, δεν φαίνεται πολύ άκυρο το tempered glass, όσον αφορά την κάλυψη στις γωνίες???.. γιατί στις φωτογραφίες promo που έχει από κάτω φαίνεται τέλειο, αλλά σε αυτές του geekbuying άθλιο.. Έχουμε real life pics από tempered glass?

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ, τελειο το thor, κανενα προβλημα, ποιο redmi τωρα, τα πατησε ολα.

 

Εχετε δικιο, δεν επρεπε να πω τη γνωμη μου.

Γιατί ρε παιδιά έχει άδικο το παλικάρι ? Δηλαδή του χρόνου που πλασάρουν τα 6 γιγα ραμ τι να το κάνω το γ@μημενο αν προσπαθώ να σκρολαρω ή άλλα να πατάω κι άλλα να δείχνει..δλδ εσείς τι περιμένετε από μια συσκευή σαν κι αυτή ? Να σέρνεται το σκρολ ? Να μην αντιδρά στο δακτ αποτύπωμα ενώ στο δίνει τον σενσορα ?..εντάξει δλδ το πετάς ή πας και πέρνεις ένα με κάτω από 50$ και δουλεύεις ανθρώπινα!

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν το έχουν δει υπάρχει hands-on από τον Admin εδώ.

 

Από ό,τι φαίνεται δουλεύει μια χαρά. Ίσως να είναι θέμα αναβάθμισης...

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το Xiaomi Redmi 3 και γενικώς όλα τα Xiaomi μου είναι άχρηστα γιατι δεν υποστηρίζουν το 4G δίκτυο της Wind. Αυτό και αν είναι μειονέκτημα στην επιλογή του κινητού. Τελος πάντων εγω επαναλαμβανω την άποψή μου οτι το κινητό είναι κορυφή για τα λεφτά που κοστίζει.
CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Με τη διαφορά ότι δεν ισχύει αυτό... Αντε πάλι off topic

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το Xiaomi Redmi 3 και γενικώς όλα τα Xiaomi μου είναι άχρηστα γιατι δεν υποστηρίζουν το 4G δίκτυο της Wind. Αυτό και αν είναι μειονέκτημα στην επιλογή του κινητού. Τελος πάντων εγω επαναλαμβανω την άποψή μου οτι το κινητό είναι κορυφή για τα λεφτά που κοστίζει.

 

Και στη Vodafone το ίδιο ισχύει, έχει και αυτή πολύ 4G με 800άρα, ειδικά στην επαρχία... Κρίμα πάντως, γιατί το Thor (αν και κακάσχημο στα μάτια μου) φαινόταν πολύ αξιόλογο. Τώρα δεν ελπίζω και πολλά για το Vernee Apollo Lite... :(

Link to comment
Share on other sites

Αν δινεις 100 ευρω για να παρεις κινητο και θηκη ΜΑΖΙ!!!! και περιμενεις προιον αντιστοιχο ενος κινητου με τα διπλα λεφτα (απο Κινα) τοτε εχεις θεμα φιλε.

Επειδη κανενας απο εμας δεν ειπε κατι τετοιο (ή τουλαχιστον δε θυμαμαι καποιον να λεει κατι τετοιο) μαλλον αλλος ειναι αυτος που τρωγεται ;)

 

ναι.μαλλον αυτος που εγραψε πιο πανω οτι εχει παρατησει το iphone 6s και χρησιμοποιει το vernee

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Λάθος κατάλαβες, το Thor (και σύμφωνα με τα χαρακτηριστικά του Apollo που έχουν ανακοινωθεί), υποστηρίζουν την μπάντα LTE 800MHz (Band 20). Τα Xiaomi που αναφέρφηκαν πιο κάτω, οχι.
Και στη Vodafone το ίδιο ισχύει, έχει και αυτή πολύ 4G με 800άρα, ειδικά στην επαρχία... Κρίμα πάντως, γιατί το Thor (αν και κακάσχημο στα μάτια μου) φαινόταν πολύ αξιόλογο. Τώρα δεν ελπίζω και πολλά για το Vernee Apollo Lite... :(
CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το πράγμα έχει πάει λίγο προς πλευρά... συγκρίσεων,

το Thor είναι εξαιρετικά όμοιο από χαρακτηριστικά, τιμή κλπ (μέχρι και εμφάνιση, νομίζω) με το Ulefone Paris.

Έχει μήπως περάσει από τα χέρια κάποιου κανένα Paris, έτσι να μας δώσει μια ιδέα για το πώς συγκρίνονται στην πράξη...;

 

(καθαρά ακαδημαϊκό το ερώτημα, δεν ενδιαφέρομαι ο ίδιος, αλλά έχω αρκετούς φίλους που ψάχνουν σε αυτήν την κατηγορία και παλιότερα τους έλεγα να δουν το Paris, πιο πρόσφατα τους λέω να κοιτάξουν το Thor! :))

 

To αγόρασα το Paris πριν πάρω το Thor. Πολύ καλό σαν κινητό αλλά μεγάλο μείον η διαχείριση της μπαταρίας.

Με ανοιχτό 4G εβγαζε με το ζόρι μέρα και αν. Δεν ξέρω αν θα διορθωθεί όταν βγάλει Android M (6.0).

Το Thor άψογο στην διαχείριση μπαταρίας! Άσε που είναι και πιο φθηνό..... και έχει και 3GB ram....... και έχει ήδη Android M....

Link to comment
Share on other sites

ναι.μαλλον αυτος που εγραψε πιο πανω οτι εχει παρατησει το iphone 6s και χρησιμοποιει το vernee

 

Αν θυμαμαι καλα κι επειδη δεν εχω τωρα το χρονο να κατσω να το ψαξω, ο ανθρωπος το εγραψε αυτο αναφερομενος στην μπαταρια κυριως του Thor. Δεν ειπε ποτε οτι περιμενε απο κατι που κοστιζε 100 να ειναι στην κατηγορια του iphone αλλα εγραψε οτι εξεπλαγην ευχαριστα απο την αποδοση του.

 

Δεν μπορω να καταλαβω προς τι τοσος πανικος? Οι περισσοτεροι που το πηρανε δηλωνουν ευχαριστημενοι απο την ποιοτητα και αποδοση για τα 100 ευρω του κινητου. Σιγουρα θα υπαρχουν και απογοητευμενοι που εδωσαν 100 και το συγκρινουν με κινητο που κοστιζει 30-50 δολαρια παραπανω αλλα οκ ο καθενας εχει δικαιωμα να πιστευει οτι θελει.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος κατάλαβες, το Thor (και σύμφωνα με τα χαρακτηριστικά του Apollo που έχουν ανακοινωθεί), υποστηρίζουν την μπάντα LTE 800MHz (Band 20). Τα Xiaomi που αναφέρφηκαν πιο κάτω, οχι.

 

Στην αρχή, δε μιλούσα για το Thor, αλλά για τα Xiaomi. Δεν το έγραψα σωστά. :) Απλά μετά αναφέρθηκα στο Thor, σε σχέση με τα όσα ειπώθηκαν σε άλλα σχόλια. Είπα να μην το πάρω αυτό και να περιμένω το Apollo Lite, αλλά τελικά με αυτά που διαβάζω, δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος για το τι θα βγει κι εκείνο... :(

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή, δε μιλούσα για το Thor, αλλά για τα Xiaomi. Δεν το έγραψα σωστά. :) Απλά μετά αναφέρθηκα στο Thor, σε σχέση με τα όσα ειπώθηκαν σε άλλα σχόλια. Είπα να μην το πάρω αυτό και να περιμένω το Apollo Lite, αλλά τελικά με αυτά που διαβάζω, δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος για το τι θα βγει κι εκείνο... :(

 

Οτι θα ... τσιμπαγες και εσυ, δεν το περιμενα!:)

Τι κακο διαβασες δηλαδη?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

ειμαι 99% να το παρω αλλα επειδή με ενδιαφέρει πολυ και η φωτογραφία θα ημουν υπόχρεος αν κάποιος βγαλει μια φωτο σε απόλυτο σκοτάδι με το αντικείμενο που φωτογραφιζει σε απόσταση 1 μετρου κι την ανεβαση εδω για να υπάρχει ενα μετρο σύγκρισης

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα δυστηχως εγώ είμαι από τους άτυχους παρέλαβα σήμερα απο gearbest και αφου το κινητό άνοιξε κανονικά μετά από 10 λεπτά μου πέταξε το μήνυμα ότι έχει υπερθερμανθει ή μπαταρία και μετά από λίγο κλεινει μόνο του αυτό το κάνει πάντα όταν το ανοίγω μία γνώμη τι θα μπορούσα να κάνω? ευχαριστώ ..να πω ότι ή μπαταρία όντως θερμενεται αλλά όχι κάτι το φοβερό
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

ειμαι 99% να το παρω αλλα επειδή με ενδιαφέρει πολυ και η φωτογραφία θα ημουν υπόχρεος αν κάποιος βγαλει μια φωτο σε απόλυτο σκοτάδι με το αντικείμενο που φωτογραφιζει σε απόσταση 1 μετρου κι την ανεβαση εδω για να υπάρχει ενα μετρο σύγκρισης

Ευχαριστω πολυ

 

Kινητο 100€ και ρωτας για φωτογραφια;

 

Καλησπέρα και από μένα δυστηχως εγώ είμαι από τους άτυχους παρέλαβα σήμερα απο gearbest και αφου το κινητό άνοιξε κανονικά μετά από 10 λεπτά μου πέταξε το μήνυμα ότι έχει υπερθερμανθει ή μπαταρία και μετά από λίγο κλεινει μόνο του αυτό το κάνει πάντα όταν το ανοίγω μία γνώμη τι θα μπορούσα να κάνω? ευχαριστώ ..να πω ότι ή μπαταρία όντως θερμενεται αλλά όχι κάτι το φοβερό

 

Κανε αν θες factory reset και αν επιμεινει, μηνυμα στο gearbest. Απαντανε γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε και flip θήκη που έστειλε δωρεάν ή Vernee λόγω της μη ύπαρξης fast charge. Συμπαθητική, διάφανη πίσω, λευκή μπροστά. Θα την εφαρμόσω και θα μεταφέρω εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...