Jump to content

Vernee Thor


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10-11 euro παραπανω και εχεις το κεφαλι σου ησυχο -->http://www.vickmall.com/new-vernee-thor-4g-lte-android-6-0-smart-phone-octa-core-mtk6753-3gb-ram-16gb-rom-5-0-inch1280x720-hd-13mp-camera-wifi.html

 

Καταλαβαινω οτι οι εποχες ειναι δυσκολρς για ολους μας, αλλα πιστευω η ψυχολογικη ηρεμια αξιζει για 10-11 (καπου τοσο βγαινει) ευρω παραπανω.

Αποψη μου βεβαια , μετα απο αρκετες αγορες απο vickmall.

Φαινεται ωραιο κινητο παντως. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 739
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκτός από gearbest που με το κουπόνι πέφτει στο 109$ υπάρχει και σε άλλα μαγαζιά σε καλύτερη τιμή με κανένα άλλο κουπόνι;

και στο geek βγαινει γυρο στα 105 με κανα ακυρο κουπονακι 5% που ειναι ευκολο να βρεις. Αλλα οπως ειπε και το παιδι απο πανω και εγω κατα 99% απο vick θα το παρω

Link to comment
Share on other sites

@blade_

Εισαι σιγουρος οτι το ειδες 99$ στο gearbest?Το παρακολουθω αρκετες μερες και η τιμη του ειναι καρφομενη στα 119$.

 

ναι.το εβγαλε στο hk2 για καποιες ωρες

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το κινητο απο το GEARBEST, 114ευρω προπαραγγελια και το παρελαβα σε 12 μερες απο την αποστολη με Nederland post.Του εχω παρει και την αυθεντικη θηκη και φαντασου οτι δεν εχω αφαιρεση ακομα την μεμβρανη της οθονης.Σημερα ομως εδω στο Ηρακλειο κρητης εκανε τρελη καψα το πρωι.Σηκωνομαι και παω να το παρω απο το τραπεζακι (0,80 ποντους υψος) και μου γλυστραει επειδη ειχα και λιγο ιδρωμενα χερια και οριστε η οθονη. :cry: ΟΚ λειτουργει κανονικα αλλα μην πιστευεται ολα που σας λενε ΚΑΝΕΝΑ κινητο αφης αν πεσει απο καπου ψηλα δεν παθαινει τιποτα.Μου αρεσει που εχουν ενα βιντεο που το δοκιμαζουνε και σπαει καρυδια με την οθονη.:dizzy: ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΑ που λενε και στο χωριο μου.Καλο κινητο αλλα προσεχτε το παιδια.

http://f04i.imgup.net/20160620_1a8a6.jpg

http://v14i.imgup.net/20160620_1cd53.jpg

 

http://f04t.imgup.net/20160620_1a8a6.jpg

http://v14t.imgup.net/20160620_1cd53.jpg

 

http://f04t.imgup.net/20160620_1a8a6.jpg[/img]

http://v14t.imgup.net/20160620_1cd53.jpg[/img]

Edited by mixaliskam
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το κινητο απο το GEARBEST, 114ευρω προπαραγγελια και το παρελαβα σε 12 μερες απο την αποστολη με Nederland post.Του εχω παρει και την αυθεντικη θηκη και φαντασου οτι δεν εχω αφαιρεση ακομα την μεμβρανη της οθονης.Σημερα ομως εδω στο Ηρακλειο κρητης εκανε τρελη καψα το πρωι.Σηκωνομαι και παω να το παρω απο το τραπεζακι (0,80 ποντους υψος) και μου γλυστραει επειδη ειχα και λιγο ιδρωμενα χερια και οριστε η οθονη. :cry: ΟΚ λειτουργει κανονικα αλλα μην πιστευεται ολα που σας λενε ΚΑΝΕΝΑ κινητο αφης αν πεσει απο καπου ψηλα δεν παθαινει τιποτα.Μου αρεσει που εχουν ενα βιντεο που το δοκιμαζουνε και σπαει καρυδια με την οθονη.:dizzy: ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΑ που λενε και στο χωριο μου.Καλο κινητο αλλα προσεχτε το παιδια.

http://f04i.imgup.net/20160620_1a8a6.jpg

http://v14i.imgup.net/20160620_1cd53.jpg

 

http://f04t.imgup.net/20160620_1a8a6.jpg

http://v14t.imgup.net/20160620_1cd53.jpg

 

http://f04t.imgup.net/20160620_1a8a6.jpg[/img]

http://v14t.imgup.net/20160620_1cd53.jpg[/img]

Με θήκη και έγινε αυτή η ζημιά;

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με θήκη και έγινε αυτή η ζημιά;

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι φιλε μου δυστηχως μην νομιζεις η θηκη καλυπτει το κινητο τελεια απο πισω.Αλλα απο μποστα δεν προεξεχει λιγο, ισα-ισα που ειναι κανα χιλιοστο πιο κοντη.Ενταξει επεσε με την γωνια σε πλακακι αλλα και παλι δεν επιτρεπεται.Αρα τα τεστ που μας δειχνουν μαλλον ειναι μουφα.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τα gorilla glasses είναι scratch και impact resistant και στο 2ο έχει και μικρά γράμματα, front impact resistant. Δεν είναι, τουλάχιστον όχι ακόμα, drop resistant. Γι αυτό μπορεί να βλέπετε τις διαφημίσεις που τα κοπανάνε με σφυριά και δεν καταλαβαίνουν τίποτα, βέβαια πάντα κοπανάνε την πρόσοψη, στη μέση του γυαλιού. Σχετικά μικρή δύναμη στην άκρη του γυαλιού μπορεί να προκαλέσει ράγισμα απ άκρη σ άκρη.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες.

Επιτελους ξεκινησε το κινητο απο Κινα να ερχεται (φανταζομαι με τα ποδια :p ) αλλα εχω μια απορια. Παρηγγειλα και μια θηκη (την κλασσικη flip) αλλα εψαχνα μια θηκη με παραθυρο μπροστα να μπορεις να δεις ποιος παιρνει χωρις να χρειαζεται να "ανοιγεις" την θηκη για να δεις. Εχει παρει κανεις καμια ? Εχω δει καποιες απο Alliexpress αλλα δεν μου φαινονται και πολυ σοι!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε και στα δικά μου χέρια το Thor που αγόρασα απο το GeekBuying.com αρχές του μήνα. Το κινητό στοίχισε 110€ με την γνήσια flip cover θήκη του με την χρήση κουπονιού.

Το κινητό έκανε δυο συνεχόμενα update (ενα μεγάλο και ενα μικρό)

ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ:

Τα πλεονεκτήματα της συσκευής:

Το κινητό πετάει στην κυριολεξία. Με AnTuTu score: 36.000 ξεφτίλησε στην κυριολεξία το Samsung A5 (2015) και το J5 (2015). Στο άνοιγμα των ιδιων εφαρμογών (Facebook, Here maps, Talking Tom) στα παραπάνω τηλέφωνα το Thor είχε ανοίξει τις εφαρμογές ενω τα άλλα πάλευαν αρκετά δεπτερόλεπτα ακόμη να τις ανοίξουν.

Οθόνη πολύ καλή σωστά χρώματα, φωτεινό άσπρο, ενώ η ανάλυση της οθόνης φαίνεται πολυ μεγαλύτερη απο όσο είναι.

Η μπαταρία του δεν τελειώνει με τίποτα!!! Στην κυριολεξία!!! το κινητό το έλιωσα, αλλα είχε ακόμη μπαταρία...

Δοκιμάστηκε στο 4G δίκτυο της Wind και οι ταχύτητες που πιάνει είναι ίδιες με ενός Samsung S6 στο ίδιο σημείο. Στα θετικά η λειτουργία Turbo download με την οποία κατεβαζεις μεγάλα αρχεία απο το δίκτυο WiFi και το 4G ταυτόχρονα.

Στα + οτι η υποδοχή SD card είναι διαφορετική απο τις 2 υποδοχές SIM.

Εχει ωραία αίσθηση στο χέρι και δε γλιστράει εύκολα. Η γνήσια flip cover είναι πολύ καλή σε ποιότητα αλλα δεν έχει ενεργο πορτάκι.

Το GPS δουλευει άψογα με ταχύτατο lock της θέσης (δοκιμάστηκε με Here maps)

Η κάμερα του δεν είναι με τιποτα δεν είναι 13Mpx αλλα η ποιότητά της είναι πάρα πολύ καλή (την κόβω για 8Mpx πραγματικά). Το φλάς κάνει πολύ καλή δουλειά.

Και πάμε στα μειονεκτήματα:

Απαράδεκτο ηχείο!!! Δεν αναφέρομαι στους ήχους κλήσης, αλλα στην θέαση video στο YouTube. Ο ήχος δεν έχει καθόλου μεσοχαμηλές συχνότητες και ακούγεται πολυ χαμηλά. Νομίζω είναι λάθος το σημείο που εχουν βγάλει την έξοδο του ήχου και κακής ποιοτητας το ηχείο του.

Δεν εχει Notification Led.

Δεν έχει ένδειξη ποσοστού μπαταρίας. (αυτό ισως λυθεί σε επόμενο update).

 

Γενικά σαν επίλογο θα πω οτι είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος απο την αγορά του τηλεφώνου. Για τα 110€ που έδωσα πιστεύω δε μπορείς να κάνεις καλύτερη επιλογή. Το κινητό προορίζεται για την γυναίκα μου, ωστόσο μετά απο την πρώτη επαφή με μοντέλο της εταιρίας αυτής με κέρδισε και γλυκοκοιτάζω πλεον το Apollo lite που είναι όπλο...

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Μία από τα ιδια κι εγώ.

Απολύτως ικανοποιημένος από τη συσκευή στη μία εβδομαδα που αντικατέστησε το Nexus 5x μου , πριν το παραχωρήσω στον γιο μου, για τον οποίο προοριζόταν. Τολμώ να πω ότι με μοιάζει τρομακτικά με το 5x σε αίσθηση και λειτουργία (με εξαίρεση τις κάμερες, που τις χωρίζουν πολλές κατηγορίες).

Γλυκοκοιτάζω κι εγω το Apollo lite, εφ' όσον ή τιμή του διαμορφωθεί κάτω από τα € 180.

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε και στα δικά μου χέρια το Thor που αγόρασα απο το GeekBuying.com αρχές του μήνα. Το κινητό στοίχισε 110€ με την γνήσια flip cover θήκη του με την χρήση κουπονιού.

Το κινητό έκανε δυο συνεχόμενα update (ενα μεγάλο και ενα μικρό)

ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ:

Τα πλεονεκτήματα της συσκευής:

Το κινητό πετάει στην κυριολεξία. Με AnTuTu score: 36.000 ξεφτίλησε στην κυριολεξία το Samsung A5 (2015) και το J5 (2015). Στο άνοιγμα των ιδιων εφαρμογών (Facebook, Here maps, Talking Tom) στα παραπάνω τηλέφωνα το Thor είχε ανοίξει τις εφαρμογές ενω τα άλλα πάλευαν αρκετά δεπτερόλεπτα ακόμη να τις ανοίξουν.

Οθόνη πολύ καλή σωστά χρώματα, φωτεινό άσπρο, ενώ η ανάλυση της οθόνης φαίνεται πολυ μεγαλύτερη απο όσο είναι.

Η μπαταρία του δεν τελειώνει με τίποτα!!! Στην κυριολεξία!!! το κινητό το έλιωσα, αλλα είχε ακόμη μπαταρία...

Δοκιμάστηκε στο 4G δίκτυο της Wind και οι ταχύτητες που πιάνει είναι ίδιες με ενός Samsung S6 στο ίδιο σημείο. Στα θετικά η λειτουργία Turbo download με την οποία κατεβαζεις μεγάλα αρχεία απο το δίκτυο WiFi και το 4G ταυτόχρονα.

Στα + οτι η υποδοχή SD card είναι διαφορετική απο τις 2 υποδοχές SIM.

Εχει ωραία αίσθηση στο χέρι και δε γλιστράει εύκολα. Η γνήσια flip cover είναι πολύ καλή σε ποιότητα αλλα δεν έχει ενεργο πορτάκι.

Το GPS δουλευει άψογα με ταχύτατο lock της θέσης (δοκιμάστηκε με Here maps)

Η κάμερα του δεν είναι με τιποτα δεν είναι 13Mpx αλλα η ποιότητά της είναι πάρα πολύ καλή (την κόβω για 8Mpx πραγματικά). Το φλάς κάνει πολύ καλή δουλειά.

Και πάμε στα μειονεκτήματα:

Απαράδεκτο ηχείο!!! Δεν αναφέρομαι στους ήχους κλήσης, αλλα στην θέαση video στο YouTube. Ο ήχος δεν έχει καθόλου μεσοχαμηλές συχνότητες και ακούγεται πολυ χαμηλά. Νομίζω είναι λάθος το σημείο που εχουν βγάλει την έξοδο του ήχου και κακής ποιοτητας το ηχείο του.

Δεν εχει Notification Led.

Δεν έχει ένδειξη ποσοστού μπαταρίας. (αυτό ισως λυθεί σε επόμενο update).

 

Γενικά σαν επίλογο θα πω οτι είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος απο την αγορά του τηλεφώνου. Για τα 110€ που έδωσα πιστεύω δε μπορείς να κάνεις καλύτερη επιλογή. Το κινητό προορίζεται για την γυναίκα μου, ωστόσο μετά απο την πρώτη επαφή με μοντέλο της εταιρίας αυτής με κέρδισε και γλυκοκοιτάζω πλεον το Apollo lite που είναι όπλο...

Καλό είναι το Apollo να κυκλοφορήσει πρώτα και μετά να πάμε σε αγορά του Γιατί ακούγονται πολλά για την υπερθέρμανση του επεξεργαστή του

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι περιμένω το Apollo όχι το LITE. Κατά τον Οκτώβριο θα το χτυπήσω. Παντός για υπερθέρμανση δεν άκουσα/διάβασα .

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αυτούς που το έχουν αν το συστήνουν, συγκριτικά ίσως με Leagoo που έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος. Κι αν το έχουν σε κάποια ευρωπαϊκή αποθήκη. Ευχαριστώ.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ένδειξη ποσοστού μπαταρίας. (αυτό ισως λυθεί σε επόμενο update).

Αν δε δείχνει το ποσοστό της μπαταρίας (και δεν έχει στις ρυθμίσεις για την μπαταρία επιλογή για να το εμφανίσει), μπορείς να εγκαταστήσεις αυτό, να κάνεις enable την απεικόνιση του ποσοστού και εν συνεχεία μπορείς να απεγκαταστήσεις την εφαρμογή (απλά ενεργοποιεί ένα capability που υπάρχει ήδη στο λειτουργικό!)

Link to comment
Share on other sites

Αν δε δείχνει το ποσοστό της μπαταρίας (και δεν έχει στις ρυθμίσεις για την μπαταρία επιλογή για να το εμφανίσει), μπορείς να εγκαταστήσεις αυτό, να κάνεις enable την απεικόνιση του ποσοστού και εν συνεχεία μπορείς να απεγκαταστήσεις την εφαρμογή (απλά ενεργοποιεί ένα capability που υπάρχει ήδη στο λειτουργικό!)

 

Ωραίος! Δούλεψε! (Αν και η ένδειξη είναι μικροσκοπική :D )

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτο

 

Η ανάλυση του αισθητήρα της πίσω κάμερας (τουλάχιστον σύμφωνα με το raw της..) είναι 4208χ3120, οπότε από τις επιλογές χρησιμοποίησε μόνο την 4160χ3120 (εγώ π.χ. αμέσως έβαλα open camera για αυτό τον λόγο για να ξέρω ακριβώς σε τί ρύθμιση τραβάει). Πρόβλημα έχει στην σωστή εστίαση, πολλές φορές... ΑΝ καταφέρεις να βγάλεις κάποιο θέμα με σωστή εστίαση και καλό φως/ημέρα, θα εκπλαγείς ευχάριστα ;). Ή selfie είναι μόνο 1600χ1200 πραγματικά ;)

 

 

Στάλθηκε από το thor μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι εντπωσεις μετα απο μερικες μερες χρησης ειναι αρνητικες.

 

1) Δονηση που παραπεμπει σε low end κινητο του 2010.

Απλα την εχω βγαλει.

 

2) Αφη που παραπεμπει σε low end κινητο του 2010

 

Scrolling απαραδεκτο παντου, μικρο προβλημα και με τα touches. Εχουν δωσει 2 updates και ακομα ειναι χαλια.

 

3) fingerprint reader διακοσμητικος με 10% success rate (και πολλα λεω)

 

Απλα αχρηστος. Αναμονη για update μηπως και φτιαξει. Αν και δεν νομιζω απο το 10% να παει στο 80% ποτε. Απλα αχρηστο.

 

4) Εν ετη 2016, η vernee επανεφηυρε το menu button. Για recents πρεπει να κανεις long press το home button.

 

Γελανε οι πετρες, software update με παραμετροποιησιμα buttons χτες!!

Πολυ χαλια και το οτι δεν ειναι φωτιζομενα ή εστω να διακρινονται καπως, σε οτι δηποτε αλλο εκτος απο φως της ημερας, απλα πατας στην τυχη.

 

--------

 

Τα υπολοιπα αρνητικα καπως τρωγωνται λογω τιμης αλλα κατι AOSP apps απο το 2010 ή το αχρηστο μονιμο 3/4g εικονιδιο στη status bar ειναι ενοχλητικα.

 

--------------

 

Στα θετικα οτι το κινητο οντως παει σφαιρα, αν δεν ειχε το προβλημα με την αφη, η λειτουργια του software θα ηταν αριστη.

Η οθονη καλη (την θελω θερμοτερη ομως) η καμερα χαλια αλλα λογω τιμης δεν πειραζει, ποιοτητα κατασκευης καλη.

Και η μπαταρια του καλη μου φαινεται.

 

---------

 

Αν συνεχισουν και φτιαξουν ολα τα software θεματα, εχει καλως.

Αλλιως το κινητο ειναι αχρηστο και πολυ χειροτερο απο το redmi 3 (το οποιο αξιζει και με το παραπανω τα παραπανω ευρω.)

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε πια την δυνατοτητα να παίρνουμε 3ραμ, γκοριλα κλπ κλπ με μονο 100-110 ευρω και μετα καθομαστε και γραφουμε ενα ολοκληρο σεντονι για να γκρινιαξουμε ειρωνικα οτι η δονηση μας θυμιζει δόνηση του 2010 (αληθεια τι διαφορα ειχε?)! :blink:

Αμαρτια τεκνο μου !

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε πια την δυνατοτητα να παίρνουμε 3ραμ, γκοριλα κλπ κλπ με μονο 100-110 ευρω και μετα καθομαστε και γραφουμε ενα ολοκληρο σεντονι για να γκρινιαξουμε ειρωνικα οτι η δονηση μας θυμιζει δόνηση του 2010 (αληθεια τι διαφορα ειχε?)! :blink:

Αμαρτια τεκνο μου !

 

σε ελλαδα με τοσα παιρνεις 4πυρηνο 840 επι 460 αναλυση 1 γιγα και με το ζορι 8 γιγα μνημη

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε πια την δυνατοτητα να παίρνουμε 3ραμ, γκοριλα κλπ κλπ με μονο 100-110 ευρω και μετα καθομαστε και γραφουμε ενα ολοκληρο σεντονι για να γκρινιαξουμε ειρωνικα οτι η δονηση μας θυμιζει δόνηση του 2010 (αληθεια τι διαφορα ειχε?)! :blink:

Αμαρτια τεκνο μου !

 

για το gorilla μην παίρνεις και όρκο.......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην ξεχνάτε οτι μιλάμε για ενα κινητό που βγαίνει 110 ευρόπουλα μαζί με την flip cover και τα μεταφορικά του. Εννοείται οτι δε μπορεί να συγκριθεί με κινητά 4πλάσιας αξίας, και κάποιοι συμβιβασμοί είναι απαραίτητοι.

Επιμένω οτι το κινητό ειναι VFM και υπερκαλύπτει τις ανάγκες ενος μεσαίου προς έμπειρου επιπέδου χρήστη σε θεμα απαιτήσεων.

Για τους πιο απαιτητικούς να περιμένουμε την έλευση του Apollo Lite ή του Apollo.

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...