Jump to content

G3 : Καντε το G3 σας ελαφρυτερο !


Leolipop
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στην παρέα . Χρειάζομαι τη βοήθειά σας . Επειδή είμαι λίγο ψαγμένος με φλασαρίσματα κινητών ένα φιλαράκι μου έδωσε το δικό του (LG G3 D855) που δεν ανοίγει . Και εξηγούμε .

Με βάση τα λεγόμενα του : πριν από ένα χρόνο περίπου του έκανε την αναβάθμιση σε Android MM . Άρχισε να έχει θέμα με την κάμερα που δεν εστίαζε . Μετά του έκανε κάποια ψιλό κολληματάκια . Από προχθές έσβησε και είναι τελείως νεκρό . Όταν το συνδέω με το φορτιστή τίποτα-νεκρό . Την μπαταρία την έβαλα σε εξωτερικό φορτιστή και δείχνει να έχει φορτίο . Υπέθεσα ότι φταίει η υποδοχή MicroUSB . Όταν το σύνδεσα με τον υπολογιστή το αναγνώρισε και μου έγραψε Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 (COM15) .

Ψάχνοντας στο internet έπαθα πλάκα από τις αναφορές για bootloop και μπρικαρίσματα . Μόνο στο myphone βρήκα τρία νήματα για το G3 . Υπάρχει κάπου ένας οδηγός για επαναφορά από bootloop ή ξεμπρικάρισμα , επειδή κάτι τέτοιο υποθέτω πως έχει πάθει το κινητό .

Συγνώμη για το μακρινάρι και ευχαριστώ για την επερχόμενη βοήθεια .

Letv LeEco LE 2 X620 3/32 BB72

LeEco Le Max2 X829 6GB/128GB LeMax2-CN-ARoMA_28s-V8_Full_Debloated

LeEco X626 4/32 χάλια ROM από tinydean

LeEco Le Pro3 X650 AI χάλια ROM από tinydean

LeEco X522 LineageOS 14.1 - LeEco X526 5.8.019S

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 50
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...