Jump to content

Redmi 3 Pro


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ένας φίλος μου θέλει να το πάρει από εδώ http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-3-Pro-5-Inch-Fingerprint-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-616-Octa-core-4G-Smartphone-p-1045002.html το έχει πάρει κανένας από εκεί να μου πει αν έχει ελληνικό μενού και πληκτρολογειο καθώς και play store? η θα πρέπει να κάνει την διαδικασία με αλλαγή rom?

 

Τώρα είδα ότι μπορεί να το πάρει και από εδώ http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-5-0-inch-4g-lte-smartphone-snapdragon-616-octa-core-1-5ghz-4100mah-battery-fingerprint-grey.html αν επιλέξει official global rom θα έχει όλα αυτά που είπα παραπάνω ε? Εσείς πιο μαγαζί προτείνετε παιδιά?

Edited by filkatsxlt
:respect:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 496
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ένας φίλος μου θέλει να το πάρει από εδώ http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-3-Pro-5-Inch-Fingerprint-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-616-Octa-core-4G-Smartphone-p-1045002.html το έχει πάρει κανένας από εκεί να μου πει αν έχει ελληνικό μενού και πληκτρολογειο καθώς και play store? η θα πρέπει να κάνει την διαδικασία με αλλαγή rom?

 

Τώρα είδα ότι μπορεί να το πάρει και από εδώ http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-5-0-inch-4g-lte-smartphone-snapdragon-616-octa-core-1-5ghz-4100mah-battery-fingerprint-grey.html αν επιλέξει official global rom θα έχει όλα αυτά που είπα παραπάνω ε? Εσείς πιο μαγαζί προτείνετε παιδιά?

 

Το έχω πάρει εγώ από banggood. Έχουν δικιά τους ρομ που έχει και ελληνικά, αλλά έχει αρκετά bugs.

Γι αυτό και γω την άλλαξα και έβαλα official. Οπότε καλύτερα από Vickmall με την official global που είπες.

Έχει ελληνικά και playstore από τη μάνα του, ενώ έχουν αφαιρεθεί και οι περισσότερες κινέζικες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κάθισα και διάβασα όλο το θέμα για το κινητό και κατάλαβα ότι εσείς προτείνετε την original rom για να παίρνει updates, αλλά στο vickmall λέει ότι με την official global rom θα παίρνει ota updates. Άλλαξαν κατι τώρα τελευταία η συνεχίζεται να πιστεύεται ότι η καλύτερη rom είναι η original? Και τέλος κάτι είδα οτι θα πρέπει να μπεις να συμπληρώσεις μια φόρμα για να ενεργοποιήσεις το κινητό. Είναι αναγκαίο αυτό και αν ναι που πρέπει να μπω? Ευχαριστώ όποιος απαντήσει..
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κάθισα και διάβασα όλο το θέμα για το κινητό και κατάλαβα ότι εσείς προτείνετε την original rom για να παίρνει updates, αλλά στο vickmall λέει ότι με την official global rom θα παίρνει ota updates. Άλλαξαν κατι τώρα τελευταία η συνεχίζεται να πιστεύεται ότι η καλύτερη rom είναι η original? Και τέλος κάτι είδα οτι θα πρέπει να μπεις να συμπληρώσεις μια φόρμα για να ενεργοποιήσεις το κινητό. Είναι αναγκαίο αυτό και αν ναι που πρέπει να μπω? Ευχαριστώ όποιος απαντήσει..

 

εγω περιμενω το κινητο οποτε δεν εχω δοκιμασει τπτ απο αυτα ακομα αλλα τα εχω διαβασει αρκετες φορες

ο λογος που λενε ολοι για την οριτζιναλ ρομ ειναι επειδη μπορεις πολυ πιο ευκολα να ξεκλειδωσεις bootloader

και να περασεις αλλη ρομ οπως την ελληνικη που ειναι πολυ καλη

η γκλομπαλ εχει ελληνικα αλλα εχει αρκετα θεματακια/προβληματακια και εχει πιο μεγαλη διαδικασια για να πας απο

αυτη σε αλλη ρομ

αποσο διαβαζω δεν εχει αλλαξει κατι σε αυτα

ειμαι σχεδον σιγουρος οτι η φορμα που ειδες αφορουσε το ξεκλειδωμα του bootloader

αμα θελεις να πας σε αλλη ρομ πρεπει να εχεις ξεκλειδωτο bootloader

για να το κανεις αυτο συμπληρωνεις μια φορμα και η xiaomi σου στελνει μετα απο καποιο καιρο ενα κλειδι

και οταν πας να ξεκλειδωσεις τον bootloader βαζεις το κλειδι αυτο

αμα δεν σε ενδιαφερει να βαλεις αλλη ρομ δεν χρειαζεται

με λιγα λογια αμα θελεις να περασεις αλλη ρομ μολις το παραλαβεις ζητας να σου αφησουν την οριτζιναλ για να σου ειναι πιο ευκολο

αμα εισαι διετεθιμενος να μεινεις με αυτη που θα σου στειλουν και να μην ασχοληθεις καθολου ζητας γκλομπαλ

εγω πχ που θελω να βαλω την ελληνικη ζητησα οριντιναλ

περιμενε ομως και για την γνωμη καποιου αλλου που ξερει καλυτερα επειδη ολα αυτα που σου λεω ειναι

απο αυτα που εχω διαβασει, δεν εχω ακομα το κινητο για να τα επιβεβαιωσω

Link to comment
Share on other sites

αγορασα το redmi 3 pro απο banggood με μια δικια τους rom και με προοπτικη να την αλλαξω καποια στιγμη. εχει playstore και ελληνικα και απο κινεζικες εφαρμογες μονο το κινεζικο appstore. και εχοντας το πανω απο μηνα στα χερια μου ειμαι πολυ ευχαριστημενος με αυτην οποτε δεν την αλλαζω.το τηλεφωνο δουλευει παρα πολυ καλα.
Link to comment
Share on other sites

εγω περιμενω το κινητο οποτε δεν εχω δοκιμασει τπτ απο αυτα ακομα αλλα τα εχω διαβασει αρκετες φορες

ο λογος που λενε ολοι για την οριτζιναλ ρομ ειναι επειδη μπορεις πολυ πιο ευκολα να ξεκλειδωσεις bootloader

και να περασεις αλλη ρομ οπως την ελληνικη που ειναι πολυ καλη

η γκλομπαλ εχει ελληνικα αλλα εχει αρκετα θεματακια/προβληματακια και εχει πιο μεγαλη διαδικασια για να πας απο

αυτη σε αλλη ρομ

αποσο διαβαζω δεν εχει αλλαξει κατι σε αυτα

ειμαι σχεδον σιγουρος οτι η φορμα που ειδες αφορουσε το ξεκλειδωμα του bootloader

αμα θελεις να πας σε αλλη ρομ πρεπει να εχεις ξεκλειδωτο bootloader

για να το κανεις αυτο συμπληρωνεις μια φορμα και η xiaomi σου στελνει μετα απο καποιο καιρο ενα κλειδι

και οταν πας να ξεκλειδωσεις τον bootloader βαζεις το κλειδι αυτο

αμα δεν σε ενδιαφερει να βαλεις αλλη ρομ δεν χρειαζεται

με λιγα λογια αμα θελεις να περασεις αλλη ρομ μολις το παραλαβεις ζητας να σου αφησουν την οριτζιναλ για να σου ειναι πιο ευκολο

αμα εισαι διετεθιμενος να μεινεις με αυτη που θα σου στειλουν και να μην ασχοληθεις καθολου ζητας γκλομπαλ

εγω πχ που θελω να βαλω την ελληνικη ζητησα οριντιναλ

περιμενε ομως και για την γνωμη καποιου αλλου που ξερει καλυτερα επειδη ολα αυτα που σου λεω ειναι

απο αυτα που εχω διαβασει, δεν εχω ακομα το κινητο για να τα επιβεβαιωσω

 

Φίλε μου μια χαρά τα λες και εγώ αυτά κατάλαβα απλά τώρα πια στο vickmall λέει και ota update στην global, άρα μήπως έχει αλλάξει κάτι και εκεί στην xiaomi δίνουν ota updates και στην global.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Πολυ σημαντικό αν μπορει κάποιο παιδι που ξέρει να μας πει αν η global παίρνει ΟΤΑ αναβαθμίσεις.

 

 

via tapatalk...

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Πολυ σημαντικό αν μπορει κάποιο παιδι που ξέρει να μας πει αν η global παίρνει ΟΤΑ αναβαθμίσεις.

 

 

via tapatalk...

 

 

 

Ναι, παίρνει αναβαθμίσεις

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, παίρνει αναβαθμίσεις

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Όποτε μένουν κάποια bugs που βγάζει η global. Απο την άλλη εχεις ελληνικά, όχι κινεζιες, store και ota updates.

Δύσκολη η επιλογή της ROM.

Νομίζω οτι για εναν μέσο χρήστη ειναι καλύτερη απο την official. Ποια η γνώμη σου.

 

 

 

via tapatalk...

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Έχεις μπερδέψει την global με την μουλτι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

έχει βγει πλέον global

 

http://en.miui.com/download-298.html

 

απλά αν κατάλαβα (έτσι έγραψε άλλος χρήστης) δεν είναι 100% τα ελληνικά αλλά υπάρχουν και αγγλικα strings (μικρό το κακό υποθέτω)

Link to comment
Share on other sites

Tη δευτερα παρελαβα το τηλεφωνο για την αδελφη μου και εβαλα την Ελληνικη rom.

Μετα εβαλα XposedInstaller_3.0_alpha4_2 και φλασαρα το xposed-v86-sdk22-arm64-MIUI-edition-by-SolarWarez-20160710.zip κατα το boot εκανε κανα 10λεπτο για να ανοιξει το τηλεφωνο και μετα εβαλα το smart network για να κανει αυτοματα εναλλαγες δικτυου κινητης υπο προυποθεσεις.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εχω την Αγγλοκινεζικη οπως ηρθε απο το vickmall

Οταν παταω για update απο μια εφαρμογη με παει στο Mi store αντι στο google.play

Πως διορθωνεται αυτο ?

 

Επισης ο ηχος οταν τραβας φωτογραφια ειναι παρα πολυ χαμηλος και πολλες φορες δεν καταλαβαινεις οτι τραβηξες φωτογραφια αφου και η αποθηκευση της γινεται σε χρονο 0

Link to comment
Share on other sites

Με Official stable αγγλοκινεζικη κατά τη διάρκεια της κλήσης όταν πατάς να ακούσεις από το μεγάφωνο ακούγεται πολύ χαμηλά. Γενικά το ηχείο δεν έχει θέμα. Σε YouTube κτλ ακούγεται μια χαρά.

 

Έχει παρατηρηθεί και από άλλους αυτό;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανένας αυτή?

http://forum.xda-developers.com/redmi-3/development/rom-cyanogenmod-13-0-ido-beta-1-t3430791

είναι η πιο καλή που κατάφερα να βρω

 

όχι ακόμα, περιμένω να προχωρήσει λίγο ακόμα το θέμα πριν την δοκιμάσω :)

Link to comment
Share on other sites

όχι ακόμα, περιμένω να προχωρήσει λίγο ακόμα το θέμα πριν την δοκιμάσω :)

 

χθες μου ηρθε το 3 προ

καλά καλά δεν έχω προλάβει να το σετάρω και δεν με βόλεψε η miui

άμα με πιάσουν τα περίεργα μου θα την εγκαταστήσω και σήεμρα :D

Link to comment
Share on other sites

χθες μου ηρθε το 3 προ

καλά καλά δεν έχω προλάβει να το σετάρω και δεν με βόλεψε η miui

άμα με πιάσουν τα περίεργα μου θα την εγκαταστήσω και σήεμρα :D

 

υποθέτω το θέμα σου είναι με τον Launcher οπότε βάλε κανένα Nova ή apex

Link to comment
Share on other sites

υποθέτω το θέμα σου είναι με τον Launcher οπότε βάλε κανένα Nova ή apex

 

δεν με ενόχλησε ο launcher ιδιαίτερα

έβαλα cm13

άμα δω ότι δεν είναι καλή θα κάνω restore σε miui μέχρι να βγει stable cm13

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη δεν βλεπω σχετικα ποστ με αυτα που θελω να ρωτησω ας μου απαντησει καποιος στα παρακάτω,

1)Το κινητο έχει γενικά κάποιο θέμα?

2)Το ηχείο(αυτο που ακουμε τους αλλους οταν μιλαμε) και το μεγάφωνο είναι ικονοποιητικά σε ένταση?

3)H κάμερα πώς είναι?

4)Το gps δουλεύει καλά?

5)Γενικα τι πιστεύετε αυτό ή το Letv x600?

 

Ευχαριστώ

Edited by gdimitris

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Με Official stable αγγλοκινεζικη κατά τη διάρκεια της κλήσης όταν πατάς να ακούσεις από το μεγάφωνο ακούγεται πολύ χαμηλά. Γενικά το ηχείο δεν έχει θέμα. Σε YouTube κτλ ακούγεται μια χαρά.

 

Έχει παρατηρηθεί και από άλλους αυτό;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Παιδιά κάποιος σε αυτό; Οδηγός για Cm13 έχουμε; πάει τάπα η 13;

 

Στάλθηκε από το MI PAD 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έβαλα τελικά miui stable και δεν βρίσκω 2 πράγματα

1)ambient display υπάρχει?

η έστω να φαίνονται μηνύματα και ειδοποιήσεις στο ξεκλείδωμα

του messenger μόνο εμφανίζονται ενώ άλλων εφαρμογών όχι(έχω ενεργοποιήσει τα permissions όλων άλλων εφαρμογών)

 

2)στο norification bar μου έρχονται πχ 10 μηνύματα messenger από μια επαφή και προφανώς εμφανίζεται μόνο το τελευταίο

σε cyanogenmod και άλλες ρομ(νομίζω) άμα σύρεις το μήνυμα προς τα κάτω εμφανίζονται και άλλα μηνύματα πχ τα τελευταία μηνύματα

υπάρχει τέτοια επιλογή?

 

@Stakantzi

έχω γράψει πιο πάνω για cm13

οδηγό έχει στο λινκ

καλή είναι αλλά τελικά θα κάτσω και εγώ με miui που είναι χωρίς θέματα και μόλις είναι σε stable η cm θα την δοκιμάσω

για το μεγάφωνο δεν ξέρω(δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με την ρομ αυτή)

δες μήπως έχεις τους ήχους κλήσης χαμηλά

μόνο αυτό μου έρχεται στο μυαλό αυτή τη στιγμή

Edited by nikanta
Link to comment
Share on other sites

έβαλα τελικά miui stable και δεν βρίσκω 2 πράγματα

1)ambient display υπάρχει?

η έστω να φαίνονται μηνύματα και ειδοποιήσεις στο ξεκλείδωμα

του messenger μόνο εμφανίζονται ενώ άλλων εφαρμογών όχι(έχω ενεργοποιήσει τα permissions όλων άλλων εφαρμογών)

 

2)στο norification bar μου έρχονται πχ 10 μηνύματα messenger από μια επαφή και προφανώς εμφανίζεται μόνο το τελευταίο

σε cyanogenmod και άλλες ρομ(νομίζω) άμα σύρεις το μήνυμα προς τα κάτω εμφανίζονται και άλλα μηνύματα πχ τα τελευταία μηνύματα

υπάρχει τέτοια επιλογή?

 

1) όταν λες έχεις ενεργοποιήσει τα Permission εννοείς ότι έχεις επιλέξει για τις εφαρμογές αυτές να εμφανίζουν εικονίδια / αναδυόμενα παράθυρα / εμφάνιση στην οθόνη κλειδώματος κλπ ;

2) expand γίνονται (δεν ξέρω αν στα εμφανίζει όλα , δε το πρόσεξα) αν κάνει swipe προς τα έξω με τα 2 δάχτυλα

(για άλλους τρόπους θέλει xposed)

Link to comment
Share on other sites

1) όταν λες έχεις ενεργοποιήσει τα Permission εννοείς ότι έχεις επιλέξει για τις εφαρμογές αυτές να εμφανίζουν εικονίδια / αναδυόμενα παράθυρα / εμφάνιση στην οθόνη κλειδώματος κλπ ;

2) expand γίνονται (δεν ξέρω αν στα εμφανίζει όλα , δε το πρόσεξα) αν κάνει swipe προς τα έξω με τα 2 δάχτυλα

(για άλλους τρόπους θέλει xposed)

 

1)ναι αυτό έχω κάνει και τίποτα

 

2)όντως γίνεται με τον τρόπο που λες

για να το αλλάξω ας πούμε σε swipe προς τα κάτω πως γίνεται?έχει κάποιο xposed module?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...