Jump to content

Βοηθεια στο Winamp 5.0 Pro


Leolipop
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει κανεις να μου πει που και τι πρεπει να ρυθμισω στο Winamp ωστε να παιζει η μουσικη στα 5.1 ηχεια που εχω και οχι μονο απο τα 2 που ακουγεται τωρα?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το γνωρίζω αλλά ψάξε λίγο να κάνεις το Winamp σε Winamp PRO. Παραπάνω δε λέω γιατί θα μας κλειδώσουν. Ίσως διορθωθεί έτσι... :whistle:
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειάζεσαι το PRO. Δεν αν τα winxp είναι ρυθμισμένα για 5.1 ηχεία απο τον πινακα ελεγχου.

Ούπς... :o Έχεις δίκιο πατέρα Ιωάννη. :p Πάνε στον πίνακα ελέγχου και ψάξε για Audio κάτι (εξαρτάται από τη μάρκα ηχείων 5.1 που έχεις). Εγώ που έχω τα creative γράφει Audio HQ. Μετά --> speaker και τσέκαρε το 5.1 Αυτό είναι. :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το γνωρίζω αλλά ψάξε λίγο να κάνεις το Winamp σε Winamp PRO. Παραπάνω δε λέω γιατί θα μας κλειδώσουν. Ίσως διορθωθεί έτσι... :whistle:

 

Την Pro εκδοση εχω.Ακομα και στον media player για να ακουω ηχο απο ολες τις συσκευες χρειαστηκε να εγκαταστησω το SRS plugin, αλλιως επαιζε σε 2.1....

Τα ηχεια δεν τα εχω συνδεδεμενα με την ψηφιακη εξοδο απλα γιατι δεν υπαρχει τετοια.Κατα τα αλλα η επιλογη των ηχειων ειναι σε 5.1 στον Πινακα ελεγχου αλλα δεν αλλαζει κατι. :(

Μηπως να αλλαξω ηχεια?

 

Does Winamp support Surround Sound in 4.1 or 5.1 outputs?

No, Winamp 5 currently does not support any form of Surround Sound. You may download third party Winamp Plug-ins that enable this in our Plug-ins section

 

Βρηκα τα καταλληλα plugins και θα τα τσεκαρω τωρα...θα ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

Μα εγω ακούα κανονικά και απο τα 4 ηχεία χωρίς κανένα plugin. Αυτο που λένε στο FAQ αναφέρεται μαλλον σε κανονικό πολυκαναλο ήχο, εσυ απλα θες αναπαραγωγή του στερεοφωνικού απο όλα τα ηχεία. Στο ξαναλέω, και εμαν έπαιζε μόνο απο τα 2 μέχρι που αλλαξα και τη ρυθμιση στο control panel και στο AudioHQ της Creative...
Link to comment
Share on other sites

re paidia exo kai ego provlima me to winamp 5 alla oxi me ton ixo alla me to video.molis pao na valo na do kapio video i tha crashari to winamp i xirotera tha mou kolisi o ipologistis i polles fores mou petaei kai ble othoni kai prepei na ton kliso.kserete ti ftaiei;me windows media player ta vlepo mia xara ta video.
Link to comment
Share on other sites

re paidia exo kai ego provlima me to winamp 5 alla oxi me ton ixo alla me to video.molis pao na valo na do kapio video i tha crashari to winamp i xirotera tha mou kolisi o ipologistis i polles fores mou petaei kai ble othoni kai prepei na ton kliso.kserete ti ftaiei;me windows media player ta vlepo mia xara ta video.

 

Tote apla...afou mporeis na kaneis tin doulia sou me to media player afise sto rafi to winamp....an kai einai e3eretiko programma...

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το Winamp ιδιαίτερα αυτή η επικάλυψη των 20 δευτερολέπτων που δεν την έχει ο Windows Media Player είναι όλα τα λεφτά ιδιαίτερα για παρτάκια... ;) Τώρα όσον αφορά τα προβλήματα δεν γνωρίζω τι πρέπει να φταίει. Δοκίμασε uninstall και ξανά install. Είχα κι εγώ κάποιο πρόβλημα (κατά ένα περίεργο τρόπο είχε εξαφανιστεί η Media Library στο modern skin) και λύθηκε μόνο με επανεγκατάσταση του προγράμματος.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμήσεις,προσθήκες εξόδου διάλεξε μια προσθήκη πήγαινε στις ρυθμήσεις της προσθήκης και επέλεξε κάποιο πρόγραμμα ήχου που έχεις και το έχεις ρυθμήση σε 5.1 .Πιστεύω οτι έτσι πρέπει να γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμήσεις,προσθήκες εξόδου διάλεξε μια προσθήκη πήγαινε στις ρυθμήσεις της προσθήκης και επέλεξε κάποιο πρόγραμμα ήχου που έχεις και το έχεις ρυθμήση σε 5.1 .Πιστεύω οτι έτσι πρέπει να γίνεται.

:confused: :worry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το κατεβαζα αμα δεν αξιζε απλα δεν με εξυπηρετει και δεν εχω αρκετη υπομονη να το ψαξω περισσοτερο.
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει και ελληνικα...

Δεν έχει ελληνικά στο μενου πραγμα πολύ καλό καθως εγω δεν θα "άντεχα" μεταφρασμένους όλους αυτούς του όρους. Αν πάλι εννοείς ελληνικά ID3 Tags τότε με μια επιλογή στα options το "πρόβλημα" διορθώνεται...

Link to comment
Share on other sites

Για να μην αφησω απογοητευμενο τον papajohn, να πω οτι χρησιμοποιω το winamp για να ακουω μουσικη στο PPC μου... :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει και ελληνικα...

 

 

Μόλις έσβησες ένα από τα κορυφαία προγράμματα.

 

Λοιπόν μπες http://www.dailymp3.com για να κατεβάσεις όλα τα plugin του Winamp. Μετά κοίτα στις αγελάδες http://www.tucows.com κάπου εκεί μέσα υπάρχει και η ελληνική γλώσσα. Εγώ έχω το WinAmp 5.06 Pro. Παίζει ελληνικά, μπορώ να κατεβάσω και να κάτω update όταν υπάρχει νέα έκδοση, να ακούσω ραδιόφωνο, να δω τηλεώραση, να γράψω απευθείας στο cd-writer, να μιξάρω μουσική, να κάνω mp3, να δω mpg, avi, και σχεδόν όλα τα αρχεία μου βίντεο, να ακούσω mid με lyrics (στοίχους) φοβερό κάτι σαν καραόκε. Τί άλλο θέλεις ????????????????????????????? Εδώ είναι σχεδόν όλα τα plugins http://www.winamp.com/plugins/. ΑΑΑΑ το μόνο άσχημο που έχει είναι ότι όταν βάλεις τα ελληνικά είναι μόνο για υπομενού όχι για το βασικό μενού. Μικρό το κακό. Βάλτο φίλε. Τον κωδικό του σίγουρα κα΄που θα τον βρείς. ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ και κάτι άλλο. Το ελληνικό μενού το είχε δωρεάν ένα περιοδικό πληροφορικής πριν από δύο μήνες περίπου......... :X

 

Ακόμα και τα fonts αλλάζεις, κάτι τρελά εφέ στην οθόνη σου, έχει τρομερή playslist και άλλα πολλά.......

Μόνο καφέ δεν κάνει :p

 

Εδώ τα καλά plugins http://www.dailymp3.com/plugins.html...

το πρόβλημά σου φίλε είναι καθαρά λάθος ρύθμιση του ήχου. Πρόσεξε ότι το winamp παίζει ακόμα και 7.1 .................

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

το χρησιμοποιω αλλα ειπα οτι οταν εχει ελληνικο ονομα το τραγουδι βγαζει αλαμπουρνεζικα... που ειναι η ελιλογη?
Link to comment
Share on other sites

Έχει ελληνικό μενού το Winamp; :confused:

Ποια plugin προτείνετε να κατεβάσουμε;

Φίλε George Kont αν είχες ακριβές link για τα ελληνικά θα σου ήμασταν πολύ ευγνώμωνες...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για τα αλαμπουρνέζικα που σου βγάζει στο playlist πάτα στο αστεράκι αριστερά επάνω στο winamp. Μετά επιλογές - ρυθμίσεις - λίστα εκτέλεσης. απενεργοποίησε το checkmark στο δεύτερο κουτάκι, εμένα είναι στα ελληνικά γι αυτό δεν σου γράφω ακριβώς τί λέει για να μην μπερδευτείς, και επέλεξε από κάτω μία διαφορετική γραμματοσειρά. Οσο για το plugin για τα ελληνικά να το βάλω link εδώ να το κατεβάσετε όλοι. Ελα όμως που το μέγεθος του αρχείου είναι 86 ΚΒ συμπιεσμένο και δεν το κάνει upload. Θα προσπαθήσω να βρώ από πού είναι. Η να θυμηθώ το τεύχος του περιοδικού που το είχε. :o

Λόγο ηλικίας, ξέρετε ξεχνώ γρήγορα..... :blink: :wacko:

 

Αχα. Το Βρήκα. Εδώ τα ωραία ελληνικά για το winamp

 

http://winamp.com/plugins/details.php?id=139224

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

 

εάν έχεται to Get right για download πατήστε save..

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο!Καλό! :up: Δεν τα βάζει όλα στα ελληνικά βέβαια, αλλά κι αυτό καλό είναι και αξίζει να το κατεβάσουμε! :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...