Jump to content

Dual sim / full active


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιο smartphone που είναι dual sim και αποδεδειγμενα ειναι και full active? DSFA

Για τους μη γνώστες, τα full active κινητά είναι αυτά που μπορούν και δέχονται κλήση ταυτόχρονα και στην άλλη κάρτα ( και όχι να στέλνουν μήνυμα εκ των υστέρων) ενώ μιλάς στην μία.

Παρακαλώ σίγουρες και υπεύθυνες απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

Με σιγουριά ξέρω το Huawei Mate 7 γιατί το έχω δουλέψει... Επίσης νομίζω και κάποια HTC είναι active... ONE M7, ONE M8... Δεν είμαι σίγουρος για το Μ8

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φιλε μου αν και νομιζω οτι ειναι και το Asus Zenfone 2 ZE551ML. Γραφουν πάντως (για το Huawei ), οτι στη θεση της δευτερης mikro sim μπορεις να βαλεις ειτε την sim ειτε την καρτα mikro sd. Δεν εχει θεση ξεχωριστη για καρτα αποθηκευσης ισχυει? Κι οτι η μπαταρια του αν και μεγαλη (4100mh) δεν εχει την αναλογη αυτονομια.. Γραψε μου αν θες τις εντυπωσεις σου γιατι καιγομαι για dual active κινητο. Σ ευχαριστω και πάλι
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει με την SD αλλά είναι 32άρι. Όχι δεν ισχύει αυτό που λένε για την μπαταρία... Είναι "τέρας" ανάλογα βέβαια την χρήση που κάνεις... Για εμένα ήταν το απόλυτο εργαλείο το ΜΑΤΕ 7... Ο καθένας βέβαια έχει την άποψη του. Αυτά.

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Το Asus Zenfone 2, ειναι dual active.

Προσεχε ομως... Αν δε σου χρειαζεται internet και στη δευτερη καρτα, προχωρα αφοβα. Ειναι πολυ καλη και δυνατη συσκευη. Απλα το δευτερο slot της sim ειναι 2g.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο Honor 6 file moy to plus? γιατι στο gsm arena μονο to plus δινει dual active..http://www.gsmarena.com/huawei_honor_6_plus-6777.php και το gearbest το δινει dual stad bye http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_146046.html?gclid=CjwKEAjww9O3BRDp1tq0jIP023YSJAB0-j1SxDHsdpibV__Es8k7_w15ykw-ft3OI4_GFB4OW3s32hoCSVLw_wcB. Τι ισχυει τελικά? Edited by volioths_69
Link to comment
Share on other sites

το honor 6+ που έχει και μεγαλύτερη μπαταρία δεν θεωρείται και καλύτερο;

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Γιατί σου είναι τόσο σημαντικό αυτό το χαρακτηριστικό? Περιορίζεις τις επιλογές σου πολύ έτσι σε τηλέφωνα.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σου είναι τόσο σημαντικό αυτό το χαρακτηριστικό? Περιορίζεις τις επιλογές σου πολύ έτσι σε τηλέφωνα.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι μια λειτουργία που είναι χρήσιμη ή πολύτιμη μερικές φορες, αλλα οσο αναφορα τον περιορισμό των δυνατοτήτων, δεν νομίζω να ισχυει κάπου...

Link to comment
Share on other sites

Είναι μια λειτουργία που είναι χρήσιμη ή πολύτιμη μερικές φορες, αλλα οσο αναφορα τον περιορισμό των δυνατοτήτων, δεν νομίζω να ισχυει κάπου...

Άλλο ρωτάω εγώ :

Τι το κακό έχει να σε καλέσει κάποιος, και να δει ότι είσαι κατειλημμένος, και να τον καλέσεις εσύ αργότερα? Γιατί πρέπει ντε και καλά να απαντάς όλες τις κλήσεις τη στιγμή που σε καλούνε ?

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Huawei Honor 8 για μενα.Και επειδη το θελεις για γυναικα,ειναι πολυ ομορφο τηλεφωνο και η καμερα ισαξια του P9.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ρωτάω εγώ :

Τι το κακό έχει να σε καλέσει κάποιος, και να δει ότι είσαι κατειλημμένος, και να τον καλέσεις εσύ αργότερα? Γιατί πρέπει ντε και καλά να απαντάς όλες τις κλήσεις τη στιγμή που σε καλούνε ?

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διότι φίλε μου όταν πρόκειται για δουλειά που παίζονται χρήματα και που αν δεν βρει εσένα διαθέσιμο θα πάρει τον άλλο ή την άλλη για τη δουλειά του, δεν νομίζω ότι "σε παίρνει" μερικές φορές να χάσεις κάποια κλήση. Δεν μπορώ να γνωρίζω την οικονομική σου επιφάνεια ή την ενασχόλησή σου αλλά εμένα αυτή η δυνατότητα του τηλεφώνου μου είναι πολύ χρήσιμη και πίστεψέ με αυτά που σου αναφέρω έχουν γίνει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Huawei Honor 8 για μενα.Και επειδη το θελεις για γυναικα,ειναι πολυ ομορφο τηλεφωνο και η καμερα ισαξια του P9.

 

Ευχαριστώ φίλε μου, αλλά το συγκεκριμένο τηλέφωνο το gsmarena το αναφέρει ως ΜΗ full active...

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ φίλε μου, αλλά το συγκεκριμένο τηλέφωνο το gsmarena το αναφέρει ως ΜΗ full active...

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ρωτήσεις τα παιδιά νήμα της συσκευής. Πολλές φορές στα site γράφουν οτι να ναι.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...