Jump to content

iPad Pro 9,7-inch (1st gen - 2016)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Super. Computer.

Now in two sizes.

http://techbakbak.com/wp-content/uploads/2016/03/smaller-iPad-pro-9.7-inch.jpg

 

_______________________________________

 

Ημερομηνίες:

Ανακοίνωση: 21 Μαρτίου 2016

Κυκλοφορία: Απρίλιος 2016

 

Περιγραφή συσκευής: iPad Pro is more than the next generation of iPad — it’s an uncompromising vision of personal computing for the modern world. It puts incredible power that leaps past most portable PCs at your fingertips. It makes even complex work as natural as touching, swiping, or writing with a pencil. And whether you choose the 12.9-inch model or the new 9.7-inch model, iPad Pro is more capable, versatile, and portable than anything that’s come before. In a word, super.

 

_______________________________________

 

Χρώματα:

Silver, Gold, Space Gray, Rose Gold

 

Χωρητικότητα:

 

Wi‑Fi models

32GB 128GB 256GB

 

Wi‑Fi + Cellular models

32GB 128GB 256GB

 

Βάρος:

Wi-Fi models 437 γραμμάρια

Wi‑Fi + Cellular models 444 γραμμάρια

 

Οθόνη:

Retina display

9.7-inch (diagonal) LED-backlit Multi-Touch display

2048-by-1536 resolution at 264 pixels per inch (ppi)

Wide color display

True Tone display

Fingerprint-resistant oleophobic coating

Fully laminated display

Antireflective coating

 

Επεξεργαστής:

A9X chip with 64‑bit architecture

M9 coprocessor

 

Κάμερα:

12-megapixel iSight camera

Live Photos

Autofocus with Focus Pixels

True Tone flash

Panorama (up to 63 megapixels)

Auto HDR for photos

Exposure control

Burst mode

Timer mode

ƒ/2.2 aperture

Five-element lens

Hybrid IR filter

Backside illumination

Sapphire crystal lens cover

Auto image stabilization

Improved local tone mapping

Improved noise reduction

Face detection

Photo geotagging

 

Εγγραφή Βίντεο:

4K video recording (3840 by 2160) at 30 fps

1080p HD video recording at 30 fps or 60 fps

720p HD video recording at 30 fps

Slo-mo video support for 1080p at 120 fps and 720p at 240 fps

Time-lapse video with stabilization

Cinematic video stabilization

3x video zoom

Face detection

Video geotagging

 

Facetime:

5-megapixel photos

720p HD video recording

Retina Flash

ƒ/2.2 aperture

Auto HDR for photos and videos

Backside illumination

Exposure control

Burst mode

Timer mode

Face detection

FaceTime audio to any FaceTime-enabled device over Wi‑Fi or cellular

FaceTime video to any FaceTime-enabled device over Wi-Fi or cellular

 

Ηχεία:

Four speaker audio

 

Μικρόφωνα:

Dual microphones for calls, video recording, and audio recording

 

Συνδεσιμότητα:

Wi-Fi (802.11a/b/g/n/ac), dual channel (2.4GHz and 5GHz), HT80 with MIMO

Bluetooth 4.2 technology

UMTS/HSPA/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1700/2100, 1900, 2100 MHz); GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)

CDMA EV-DO Rev. A and Rev. B (800, 1900 MHz)

LTE Advanced (Bands 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 38, 39, 40, 41)4

Data only5

Embedded Apple SIM

 

Κάρτα SIM:

Nano‑SIM (supports Apple SIM)

 

Υπηρεσίες τοποθεσίας:

Digital compass

Wi‑Fi

iBeacon microlocation

Wi-Fi + Cellular models

Assisted GPS and GLONASS

Cellular

 

Αισθητήρες:

Touch ID

Three‐axis gyro

Accelerometer

Barometer

Ambient light sensor

 

Touch ID:

Unlock iPad

Secure personal data within apps

Make purchases from the iTunes Store, App Store, and iBooks Store

 

Apple Pay:

Pay with your iPad using Touch ID within apps

Learn more about Apple Pay

 

Siri:

Use your voice to send messages, set reminders, and more

Get proactive suggestions

Use your iPad hands-free

Listen and identify songs

Learn more about Siri

 

Μπαταρία:

Built‐in 27.5‐watt‐hour rechargeable lithium‐polymer battery

Up to 10 hours of surfing the web on Wi‐Fi, watching video, or listening to music

Charging via power adapter or USB to computer system

Wi‐Fi + Cellular models

Up to 9 hours of surfing the web using cellular data network

 

Λειτουργικό:

iOS 9

With an all-new design and all-new features, iOS 9 is the world’s most advanced mobile OS. In its most advanced form.

Learn more about iOS 9

iOS 9 includes:

AirDrop

AirPlay

AirPrint

Control Center

Notification Center

Siri

Spotlight Search

Apple Music

Family Sharing

iCloud Drive

Multitasking

QuickType Keyboard

Night Shift

 

Audio Playback:

Frequency response: 20Hz to 20,000Hz

Audio formats supported: AAC (8 to 320 Kbps), Protected AAC (from iTunes Store), HE-AAC, MP3 (8 to 320 Kbps), MP3 VBR, Audible (formats 2, 3, 4, Audible Enhanced Audio, AAX, and AAX+), Apple Lossless, AIFF, and WAV

User-configurable maximum volume limit

 

TV and Video:

AirPlay Mirroring, photos, audio, and video out to Apple TV (2nd generation or later)

Video mirroring and video out support: Up to 1080p through Lightning Digital AV Adapter and Lightning to VGA Adapter (adapters sold separately)

Video formats supported: H.264 video up to 1080p, 60 frames per second, High Profile level 5.0 with AAC-LC audio up to 160 Kbps, 48kHz, stereo audio in .m4v, .mp4, and .mov file formats; MPEG-4 video up to 2.5 Mbps, 640 by 480 pixels, 30 frames per second, Simple Profile with AAC-LC audio up to 160 Kbps per channel, 48kHz, stereo audio in .m4v, .mp4, and .mov file formats; Motion JPEG (M-JPEG) up to 35 Mbps, 1280 by 720 pixels, 30 frames per second, audio in ulaw, PCM stereo audio in .avi file format

 

Mail Attachment Support:

Viewable document types

.jpg, .tiff, .gif (images); .doc and .docx (Microsoft Word); .htm and .html (web pages); .key (Keynote); .numbers (Numbers); .pages (Pages); .pdf (Preview and Adobe Acrobat); .ppt and .pptx (Microsoft PowerPoint); .txt (text); .rtf (rich text format); .vcf (contact information); .xls and .xlsx (Microsoft Excel); .zip; .ics

 

 

 

http://www.apple.com/pr/library/2016/03/21Apple-Introduces-9-7-inch-iPad-Pro.html

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 75
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Must have αγορά day one θα έλεγα.

Ο ιδανικός διάδοχός του Air 2:).

Apple's smaller iPad Pro is the 9.7-inch iPad we've always wanted

http://www.engadget.com/2016/03/21/apple-new-ipad-pro-hands-on-preview/

 

Και μια σημαντικη προσθήκη που έλειπε τόσα χρόνια.

Apple has a fast USB-C charger for your iPad Pro

http://www.engadget.com/2016/03/21/apple-usb-c-fast-charger-ipad/

 

One of the harsh lessons from the iPad Pro is that big batteries take a long time to charge -- forget to plug it in at night and you could be in for a hassle in the morning. Apple is finally tackling that problem today, though. Alongside the 9.7-inch Pro, it's introducing a 29W USB-C power adapter for iPads that should charge your tablet much more quickly than the 10W and 12W adapters that come in the box. You'll need a computer with a USB-C port for this to work, of course, but it could be worth the $49 to save yourself some time during every recharge.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει το παρακάτω, δυστυχώς όπως το φοβόμουν. 2GB ram :mad:

 

http://www.macrumors.com/2016/03/22/9-7-ipad-pro-iphone-se-2gb-ram/

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει το παρακάτω, δυστυχώς όπως το φοβόμουν. 2GB ram :mad:

 

http://www.macrumors.com/2016/03/22/9-7-ipad-pro-iphone-se-2gb-ram/

Είναι τραγικοί τίποτα άλλο.

Δεν πειράζει δεν θα σκασουμε

Μένουμε ένα χρόνο ακόμα με το Air 2.

 

Και ο σκύλος χορτάτος και πίτα ολόκληρη δεν γίνεται "κύριοι" της Apple.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι τραγικοί τίποτα άλλο.

Δεν πειράζει δεν θα σκασουμε

Μένουμε ένα χρόνο ακόμα με το Air 2.

 

Και ο σκύλος χορτάτος και πίτα ολόκληρη δεν γίνεται "κύριοι" της Apple.

 

Να σου πω ότι το είχα μυριστεί πως κάτι δεν κάθεται καλά. Απο τη μια διατήρησαν ίδια ανάλυση εδώ και 4-5 χρόνια, 9x επεξεργαστής χαμηλότερα συγχρονισμένος. Έβλεπα χλωμό απο τα 2 να πάει στα 4. Τραγικοί δεν θα πει τίποτα. 1000 ευρώ για βασική έκδοση 32αρι περιλαμβάνοντας θήκες, πληκτρολόγιο και ipencil, όχι ευχαριστώ. Άσε που σε ένα χρόνο θα έρθουν με αναβαθμισμένη ram. Όποτε Χίος και απο μένα. Ή μένω με το original air που κάνει μια χαρά την δουλειά του ή πάω για air 2 64αρι που θα έχει και μειωμένη τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Είναι τραγικοί τίποτα άλλο.

Δεν πειράζει δεν θα σκασουμε

Μένουμε ένα χρόνο ακόμα με το Air 2.

 

Και ο σκύλος χορτάτος και πίτα ολόκληρη δεν γίνεται "κύριοι" της Apple.

 

2gb για tablet δεν ειναι καλά;

Νομίζω ειναι μια χαρά. Φυσικά το πιο σωστό θα ήταν να βάλουν 3gb σιγα το πόσον που θα τους έβγαινε παραπανω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

2gb για tablet δεν ειναι καλά;

Νομίζω ειναι μια χαρά. Φυσικά το πιο σωστό θα ήταν να βάλουν 3gb σιγα το πόσον που θα τους έβγαινε παραπανω

 

Καλά είναι τα 2 γίγα. Το πιο σωστό να έβαζε 3 γίγα όπως λες. Μπορεί να τους κράζουμε για την επιλογή τους, απο την άλλη τους δικαιολογώ. Φαντάσου όλους αυτούς που έσκασαν ένα κάρο λεφτά να αγοράσουν το μεγάλο προ τι θα έλεγαν τώρα αν έδιναν και στο προ 9.7 4 γίγα. Απλά θα μπορούσε λόγω 2 γίγα ραμ να έχει και χαμηλότερη τιμολόγηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι τα 2 γίγα. Το πιο σωστό να έβαζε 3 γίγα όπως λες. Μπορεί να τους κράζουμε για την επιλογή τους, απο την άλλη τους δικαιολογώ. Φαντάσου όλους αυτούς που έσκασαν ένα κάρο λεφτά να αγοράσουν το μεγάλο προ τι θα έλεγαν τώρα αν έδιναν και στο προ 9.7 4 γίγα. Απλά θα μπορούσε λόγω 2 γίγα ραμ να έχει και χαμηλότερη τιμολόγηση.

 

Δεν νομίζω ότι ειναι αυτό το πρόβλημα.

Πάντα δίνουν με το σταγονόμετρο για να έχουν να προσφέρουν και κάτι του χρόνου.

Αυτό έχω παρατηρήσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι τα 2 γίγα. Το πιο σωστό να έβαζε 3 γίγα όπως λες. Μπορεί να τους κράζουμε για την επιλογή τους, απο την άλλη τους δικαιολογώ. Φαντάσου όλους αυτούς που έσκασαν ένα κάρο λεφτά να αγοράσουν το μεγάλο προ τι θα έλεγαν τώρα αν έδιναν και στο προ 9.7 4 γίγα. Απλά θα μπορούσε λόγω 2 γίγα ραμ να έχει και χαμηλότερη τιμολόγηση.

 

Μα έτσι εμείς που πήραμε το μεγάλο προ λέμε ήδη ότι μπορεί να μας έδωσε τα 4γιγα μνήμης αλλά στο μικρό προ έδωσε άλλα παραπάνω που θα δώσει στο μεγάλο του χρόνου...κοκ...

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

2gb για tablet δεν ειναι καλά;

Νομίζω ειναι μια χαρά. Φυσικά το πιο σωστό θα ήταν να βάλουν 3gb σιγα το πόσον που θα τους έβγαινε παραπανω

Καλά ειναι μεν,αλλα οταν μου βάζεις το πρόθεμα "Pro",οταν μου αυξάνεις την τιμη κατα 170-200 ευρω ανα εκδοση οφείλεις να δώσεις minumum όσα δίνεις στο μεγάλο iPad συν τις βελτιώσεις απο μια γενια σε αλλη που έδωσε τουλαχιστον πχ βελτιωμένη τεχνολογια οθόνης.

 

Εγω είχα πει πολυ καιρο πριν οτι το επόμενο iPad μου θα ειναι αυστηρά με 4gb ram και σε αυτο δεν κάνω καμια παραχώρηση.

 

Η μνημη ειναι πολυ πιο βασικός παράγοντας απο τον επεξεργαστή ως future proof μιας και είχα σκοπό μια 2-3 ετη να το κρατήσω διοτι πιστεύω με iOS 10/11 θα αξιοποιηθεί κατάλληλα λογο βελτιωσεων και προσθηκών στο λογισμικό με περαιτερω feature.

 

Και απο την αλλη ακόμα και αυτος ο Α9Χ ειναι υπο χρονισμενος που σημαινει δεν θα αποδίδει στο ίδιο βαθμο με το μεγάλο.

 

Και εδω εκπτώσεις δηλαδη.

 

Δεν φτάνει που ανεχόμαστε το προαιρετικό των αξεσουάρ που ειναι και πανάκριβα πχ η γραφιδα άνω των 110-120 αξία αδικαιολόγητα,δεν φτάνει που και αυτα τα αξεσουάρ ειναι limited functionality πχ δεν διανοείται πληκτρολόγιο χωρις touchpad,δεν φτάνει που καταργεί το μοναδικό χρήσιμο στον μέσο χρήστη configuration (64GB), βάζει τα 32GB στην ίδια τιμή που έπαιρνες το 64άρι Air2 τη μέρα κυκλοφορίας του, και η αμέσως επόμενη επιλογή είναι τα πρακτικώς άχρηστα (για γενική χρήση) 128GB τα οποία είναι και όλως τυχαίως πανάκριβα.

 

Με άλλα λόγια, σε αναγκάζει να επιλέξεις ανάμεσα σε κάτι που δε σου κάνει και σε κάτι που δε σου χρειάζεται, με αυτονόητο σκοπό βέβαια να σε αρμέξει κατά ένα 180 ευρω παραπάνω, το οποίο ποτέ δε θα έδινες αν είχες την επιλογή.

 

ΑΛΛΑ δεν θα ανεχτούμε περαιτερω οπως ξεδιάντροπα προχώρησε με μνημη και επεξεργαστή οταν μαλιστα ζητάει αυτα τα λεφτά(700 ευρω για 32αρα εκδοση)

 

Ετσι ουτε ενα κίνητρο δεν δίνεις για αγορά στον καταναλωτή-χρήστη της σειρας.

 

Να σκάσω τα 700 αλλα να μου δωσει τα αυτονόητα.

Δεν ζήτησα και κατι υπερβολικό σε τελική και ηδη εχοντας κανει αρκετες παραχωρήσεις οπως ανέφερα πανω.

 

Αυτοί ομως το τερμάτισαν.

 

Και σε ενα χρόνο να βγάλει με 4gb ram ζητώντας μου παλι 700 ευρω.

 

Δεν νομίζω,θα κάτσω ενα χρόνο επιπλεον με το air 2 και οταν βάλει τα 4gb τα ξαναλέμε υπο τα αυριανά δεδομένα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά ειναι μεν,αλλα οταν μου βάζεις το πρόθεμα "Pro",οταν μου αυξάνεις την τιμη κατα 170-200 ευρω ανα εκδοση οφείλεις να δώσεις minumum όσα δίνεις στο μεγάλο iPad συν τις βελτιώσεις απο μια γενια σε αλλη που έδωσε τουλαχιστον πχ βελτιωμένη τεχνολογια οθόνης.

 

Εγω είχα πει πολυ καιρο πριν οτι το επόμενο iPad μου θα ειναι αυστηρά με 4gb ram και σε αυτο δεν κάνω καμια παραχώρηση.

 

Η μνημη ειναι πολυ πιο βασικός παράγοντας απο τον επεξεργαστή ως future proof μιας και είχα σκοπό μια 2-3 ετη να το κρατήσω διοτι πιστεύω με iOS 10/11 θα αξιοποιηθεί κατάλληλα λογο βελτιωσεων και προσθηκών στο λογισμικό με περαιτερω feature.

 

Και απο την αλλη ακόμα και αυτος ο Α9Χ ειναι υπο χρονισμενος που σημαινει δεν θα αποδίδει στο ίδιο βαθμο με το μεγάλο.

 

Και εδω εκπτώσεις δηλαδη.

 

Δεν φτάνει που ανεχόμαστε το προαιρετικό των αξεσουάρ που ειναι και πανάκριβα πχ η γραφιδα άνω των 110-120 αξία αδικαιολόγητα,δεν φτάνει που και αυτα τα αξεσουάρ ειναι limited functionality πχ δεν διανοείται πληκτρολόγιο χωρις touchpad,δεν φτάνει που καταργεί το μοναδικό χρήσιμο στον μέσο χρήστη configuration (64GB), βάζει τα 32GB στην ίδια τιμή που έπαιρνες το 64άρι Air2 τη μέρα κυκλοφορίας του, και η αμέσως επόμενη επιλογή είναι τα πρακτικώς άχρηστα (για γενική χρήση) 128GB τα οποία είναι και όλως τυχαίως πανάκριβα.

 

Με άλλα λόγια, σε αναγκάζει να επιλέξεις ανάμεσα σε κάτι που δε σου κάνει και σε κάτι που δε σου χρειάζεται, με αυτονόητο σκοπό βέβαια να σε αρμέξει κατά ένα 180 ευρω παραπάνω, το οποίο ποτέ δε θα έδινες αν είχες την επιλογή.

 

ΑΛΛΑ δεν θα ανεχτούμε περαιτερω οπως ξεδιάντροπα προχώρησε με μνημη και επεξεργαστή οταν μαλιστα ζητάει αυτα τα λεφτά(700 ευρω για 32αρα εκδοση)

 

Ετσι ουτε ενα κίνητρο δεν δίνεις για αγορά στον καταναλωτή-χρήστη της σειρας.

 

Να σκάσω τα 700 αλλα να μου δωσει τα αυτονόητα.

Δεν ζήτησα και κατι υπερβολικό σε τελική και ηδη εχοντας κανει αρκετες παραχωρήσεις οπως ανέφερα πανω.

 

Αυτοί ομως το τερμάτισαν.

 

Και σε ενα χρόνο να βγάλει με 4gb ram ζητώντας μου παλι 700 ευρω.

 

Δεν νομίζω,θα κάτσω ενα χρόνο επιπλεον με το air 2 και οταν βάλει τα 4gb τα ξαναλέμε υπο τα αυριανά δεδομένα.

 

 

Πολύ καλή η ανάλυση σου, συμφωνώ απόλυτα.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Καλά ειναι μεν,αλλα οταν μου βάζεις το πρόθεμα "Pro",οταν μου αυξάνεις την τιμη κατα 170-200 ευρω ανα εκδοση οφείλεις να δώσεις minumum όσα δίνεις στο μεγάλο iPad συν τις βελτιώσεις απο μια γενια σε αλλη που έδωσε τουλαχιστον πχ βελτιωμένη τεχνολογια οθόνης.

 

Εγω είχα πει πολυ καιρο πριν οτι το επόμενο iPad μου θα ειναι αυστηρά με 4gb ram και σε αυτο δεν κάνω καμια παραχώρηση.

 

Η μνημη ειναι πολυ πιο βασικός παράγοντας απο τον επεξεργαστή ως future proof μιας και είχα σκοπό μια 2-3 ετη να το κρατήσω διοτι πιστεύω με iOS 10/11 θα αξιοποιηθεί κατάλληλα λογο βελτιωσεων και προσθηκών στο λογισμικό με περαιτερω feature.

 

Και απο την αλλη ακόμα και αυτος ο Α9Χ ειναι υπο χρονισμενος που σημαινει δεν θα αποδίδει στο ίδιο βαθμο με το μεγάλο.

 

Και εδω εκπτώσεις δηλαδη.

 

Δεν φτάνει που ανεχόμαστε το προαιρετικό των αξεσουάρ που ειναι και πανάκριβα πχ η γραφιδα άνω των 110-120 αξία αδικαιολόγητα,δεν φτάνει που και αυτα τα αξεσουάρ ειναι limited functionality πχ δεν διανοείται πληκτρολόγιο χωρις touchpad,δεν φτάνει που καταργεί το μοναδικό χρήσιμο στον μέσο χρήστη configuration (64GB), βάζει τα 32GB στην ίδια τιμή που έπαιρνες το 64άρι Air2 τη μέρα κυκλοφορίας του, και η αμέσως επόμενη επιλογή είναι τα πρακτικώς άχρηστα (για γενική χρήση) 128GB τα οποία είναι και όλως τυχαίως πανάκριβα.

 

Με άλλα λόγια, σε αναγκάζει να επιλέξεις ανάμεσα σε κάτι που δε σου κάνει και σε κάτι που δε σου χρειάζεται, με αυτονόητο σκοπό βέβαια να σε αρμέξει κατά ένα 180 ευρω παραπάνω, το οποίο ποτέ δε θα έδινες αν είχες την επιλογή.

 

ΑΛΛΑ δεν θα ανεχτούμε περαιτερω οπως ξεδιάντροπα προχώρησε με μνημη και επεξεργαστή οταν μαλιστα ζητάει αυτα τα λεφτά(700 ευρω για 32αρα εκδοση)

 

Ετσι ουτε ενα κίνητρο δεν δίνεις για αγορά στον καταναλωτή-χρήστη της σειρας.

 

Να σκάσω τα 700 αλλα να μου δωσει τα αυτονόητα.

Δεν ζήτησα και κατι υπερβολικό σε τελική και ηδη εχοντας κανει αρκετες παραχωρήσεις οπως ανέφερα πανω.

 

Αυτοί ομως το τερμάτισαν.

 

Και σε ενα χρόνο να βγάλει με 4gb ram ζητώντας μου παλι 700 ευρω.

 

Δεν νομίζω,θα κάτσω ενα χρόνο επιπλεον με το air 2 και οταν βάλει τα 4gb τα ξαναλέμε υπο τα αυριανά δεδομένα.

 

Καλά τα λες απο την μεριά του πελάτη.

Απο την μεριά της εταιρείας πιστεύω το έκαναν για να μην υπάρχει κανιβαλισμός στις πωλήσεις του μεγάλου.

Ποιος θα το αγόραζε αν είχε το μικρο όλα τα ίδια χαρακτηριστικά;

Τώρα υπάρχουν πολλοί λόγοι να μην πάρεις το 10" και να πας στο μεγάλο.

Ετσι πιστεύω σκέφτηκαν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λες απο την μεριά του πελάτη.

Απο την μεριά της εταιρείας πιστεύω το έκαναν για να μην υπάρχει κανιβαλισμός στις πωλήσεις του μεγάλου.

Ποιος θα το αγόραζε αν είχε το μικρο όλα τα ίδια χαρακτηριστικά;

Τώρα υπάρχουν πολλοί λόγοι να μην πάρεις το 10" και να πας στο μεγάλο.

Ετσι πιστεύω σκέφτηκαν

Δεν λέω αλλα δεν θελουμε όλοι μεγάλο σε διαστάσεις.

Αλλα αρκετοί θελουμε ενα τούμπανο μικρό ως διάδοχο του Air 2.

 

Δεν πειράζει,θα κάτσω 1 ακόμα χρόνο και βλεπουμε στην πορεία.

Οταν θα βάλει 4gb σε 9.7 ίντσες τότε μονο θα αναβάθμισω.

 

Ισως και καλυτερα ετσι διοτι μιας και το λογισμικό θα εχει εμπλουτιστεί περαιτερω και θα μπορεί να αξιοποιηθεί το πιο ισχυρό hardware ενω τωρα θα είχα μια Φεράρι να οδηγό σε δρόμο με μέγιστη ταχύτητα τα 100-120χλμ.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αλλα αρκετοί θελουμε ενα τούμπανο μικρό ως διάδοχο του Air 2.

 

Μιας και εχω και το Air2 και το μεγαλο Pro (και αλλα!) οντως alextrela το μικρο δεν εχει λογο αναβαθμισης! Στην επομενη αναβαθμιση με τον Α10Χ και τα 4γιγα και το κατι αλλο που ισως του δωσουν θα εχει εναν λογο για αναβαθμιση! Μεχρι τοτε οχι! Για καποιον που ειναι πιο πισω ομως, οι διαφορες ειναι χαοτικες! Μεχρι τοτε, υπομονη!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω αλλα δεν θελουμε όλοι μεγάλο σε διαστάσεις.

Αλλα αρκετοί θελουμε ενα τούμπανο μικρό ως διάδοχο του Air 2.

 

Δεν πειράζει,θα κάτσω 1 ακόμα χρόνο και βλεπουμε στην πορεία.

Οταν θα βάλει 4gb σε 9.7 ίντσες τότε μονο θα αναβάθμισω.

 

Ισως και καλυτερα ετσι διοτι μιας και το λογισμικό θα εχει εμπλουτιστεί περαιτερω και θα μπορεί να αξιοποιηθεί το πιο ισχυρό hardware ενω τωρα θα είχα μια Φεράρι να οδηγό σε δρόμο με μέγιστη ταχύτητα τα 100-120χλμ.

Kι εγώ νόμισα ότι έχει παραπάνω από 2,και είπα να το κάνω το τόλμημα,αλλά τώρα θα κάτσω στ' αυγά μου.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Οι επιλογές στον αποθηκευτικό χώρο και σε συνάρτηση με την τιμολογιακή πολιτική δεν κρίνονται ιδιαίτερα συμφέρουσες για μένα

 

Συν τοις άλλους δεν είδαμε ούτε το 3D Touch

 

Για τη ram νομίζω ότι και τα 2gb αρκούν για τα επόμενα 1-2 χρόνια αν και θα ταν σίγουρα καλύτερο να προσφερόταν ένα επιπλέον κίνητρο για αναβάθμιση σε κάποιον που εχει air 2

 

Εγώ πάντως δεν κρίνω σκοπίμο να αλλάξω το air 2 φέτος. Θα περιμένω να δω του χρόνου τι θα παρουσιάσει η Apple και πως θα εξελιχθεί το iOS

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Οι επιλογές στον αποθηκευτικό χώρο και σε συνάρτηση με την τιμολογιακή πολιτική δεν κρίνονται ιδιαίτερα συμφέρουσες για μένα

 

Συν τοις άλλους δεν είδαμε ούτε το 3D Touch

 

Για τη ram νομίζω ότι και τα 2gb αρκούν για τα επόμενα 1-2 χρόνια αν και θα ταν σίγουρα καλύτερο να προσφερόταν ένα επιπλέον κίνητρο για αναβάθμιση σε κάποιον που εχει air 2

 

Εγώ πάντως δεν κρίνω σκοπίμο να αλλάξω το air 2 φέτος. Θα περιμένω να δω του χρόνου τι θα παρουσιάσει η Apple και πως θα εξελιχθεί το iOS

 

Καθόμαστε στα αυγά μας κοινός :p

Του χρόνου βλέπουμε.

Μια χαρά καλυπτόμαστε ένα ακόμα χρόνο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα είμαι προς αγορά iPad Air 2 αλλά τώρα είδα ότι αναμένεται καινούργιο το pro πάλι σε 9.7 ξέρετε ποτέ θα κυκλοφορήσει και άμα αξίζει να πάρω τώρα το air 2 64gb η να περιμένω το καινούργιο στα 32gb? σας ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά καλησπέρα είμαι προς αγορά iPad Air 2 αλλά τώρα είδα ότι αναμένεται καινούργιο το pro πάλι σε 9.7 ξέρετε ποτέ θα κυκλοφορήσει και άμα αξίζει να πάρω τώρα το air 2 64gb η να περιμένω το καινούργιο στα 32gb? σας ευχαριστώ

 

Διάβασε τα προηγούμενα σχόλια και θα πάρεις μια εικόνα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώθηκαν οι τιμές για το νέο iPad Pro 9.7":

32GB Wifi 749€

128GB Wifi 929€

256GB Wifi 1.109€

32GB Wifi+Cellular 899€

128GB Wifi+Cellular 1.079€

256GB Wifi+Cellular 1.259€

Link to comment
Share on other sites

Για ημερομηνίες κυκλοφορίας στην Ελλάδα ξέρουμε τίποτα;

Λένε για την άλλη εβδομάδα, λογικά θα έρθει μαζί με το SE στις 7/4.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Και από την εμπειρία σας με προηγούμενα μοντέλα αναμένεται ταυτόχρονα να εμφανιστεί και στα σκρουτζομάγαζα σε τιμές μικρότερες από Πλαίσιο κλπ;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και από την εμπειρία σας με προηγούμενα μοντέλα αναμένεται ταυτόχρονα να εμφανιστεί και στα σκρουτζομάγαζα σε τιμές μικρότερες από Πλαίσιο κλπ;

 

Λογικά ναι... Με το που θα διατεθεί, θα εμφανιστεί παντού. Απλα θα χρειαστεί να περιμένεις λίγο για να πέσουν οι αρχικές τιμές στα καταστήματα του skroutz.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με τη διαφορά φέτος ότι λόγω capital controls θα εχει μια μικρή καθυστέρηση στα σκρουτζομαγαζα η διαφοροποίηση των τιμών πιστεύω όπως είχε και με το μεγάλο
κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Pro 9,7-inch (1st gen - 2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...