Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πραγματικά μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω περαιτέρω.Θα σε παραπέμψω στον παρακάτω οδηγό https://greek-nea.com/pos-na-xeklidoso-iphone-vima-pros-vima.html όπου κατά γενική ομολογία δουλεύει.Επειδη όμως δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά ούτε ξέρω αν θα ακολουθήσεις τις οδηγίες αυτές κατά γράμμα.Ό,τι και αν αναφέρεται σε αυτόν τον οδηγό συμπεριλαμβανομένης οποιαδήποτε αγοράς/τροποποίησης κτλπ εγώ δεν φέρω καμία ευθύνη για το τελικό αποτέλεσμα.

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλησπέρα! Είμαι ένα βήμα πριν την αγορά ενός powerbank για το iPhone SE. Αυτό που με προβληματίζει είναι εάν τα 2.0Α θα επηρεάσουν την υγεία μπαταρίας του κινητού.Προφανώς θα είναι πιο γρήγορη η φόρτιση από τα 1.0Α όμως είναι σωστό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι ένα βήμα πριν την αγορά ενός powerbank για το iPhone SE. Αυτό που με προβληματίζει είναι εάν τα 2.0Α θα επηρεάσουν την υγεία μπαταρίας του κινητού.Προφανώς θα είναι πιο γρήγορη η φόρτιση από τα 1.0Α όμως είναι σωστό;

 

Δεν έχεις πρόβλημα

Η συσκευή τραβάει όσο ρεύμα χρειάζεται έχει δικό της κύκλωμα προστασίας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και γω δεν είχα ποτέ θέμα, όλα τα iPhone με το φορτιστή του iPad

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι ένα βήμα πριν την αγορά ενός powerbank για το iPhone SE. Αυτό που με προβληματίζει είναι εάν τα 2.0Α θα επηρεάσουν την υγεία μπαταρίας του κινητού.Προφανώς θα είναι πιο γρήγορη η φόρτιση από τα 1.0Α όμως είναι σωστό;

 

οχι η συσκευη τραβαει τοσο οσο πρεπει δεν εχει σημασια αν ειναι 5A

 

το μεγαλύτερο και σοβαρότερο πρόβλημα δημιουργείτε όταν φορτίζεις την συσκευή και ταυτόχρονα την χρησιμοποίησις

 

δλδ θέλεις την μπαταρία σου οκ? όταν βάζεις την συσκευή για φόρτιση (είτε απο powerbank ειναι απο πρίζα) ΆΣΤΟ ΉΣΥΧΟ για αρχή χαλάς την μπαταρία (και οχι μόνο) και ολο αυτο απο της θερμοκρασίες που αναπτύσσονται

Link to comment
Share on other sites

Μιας και προηγήθηκε συζήτηση για τα powerbanks,γνωρίζει κανείς που μπορούμε να βρούμε καμια battery case ?

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Μιας και προηγήθηκε συζήτηση για τα powerbanks,γνωρίζει κανείς που μπορούμε να βρούμε καμια battery case ?

 

Αν θυμάμαι καλά, δεν αξίζει τόσο που κοστίζει.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

και τωρα τι κανουμε μετα τις χθεσινες ανακοινωσεις;

παιρνουμε ενα δευτερο iphone se για backup η οχι;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα πάντως ένα μόλις τώρα πριν λίγα λεπτά χαχα

 

το πρωτο σου φανταζομαι.

παντως το εχω ευαριστηθει.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να περιμένουμε μέχρι τον Μάρτη μήπως βγει κάποιο σε 5.3 inches (με αναλογίες του x θα βγαίνει στο μέγεθος του se) και δούμε άσπρη μέρα.Αλλιως με βλέπω να παίρνω και εγώ ένα δεύτερο.

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

το πρωτο σου φανταζομαι.

παντως το εχω ευαριστηθει.

 

Ναι το ζαχαρωνα καιρό. Τώρα ήρθε η ώρα και το πήρα

Ήμουν με το X πριν

Θέλει λίγο χρόνο να συνηθίσω φευγοντας από την μεγάλη οθόνη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ζαχαρωνα καιρό. Τώρα ήρθε η ώρα και το πήρα

Ήμουν με το X πριν

Θέλει λίγο χρόνο να συνηθίσω φευγοντας από την μεγάλη οθόνη

 

ειχες καποιο λογο να πασ απο τοσο ακριβο κινητο σε συσκευη 4 φορες πιο φθηνο;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

ειχες καποιο λογο να πασ απο τοσο ακριβο κινητο σε συσκευη 4 φορες πιο φθηνο;

 

 

 

Εγώ πάλι δε βάζω το θέμα τιμή καθώς ο καθένας κάνει ότι θέλει με τα χρήματα του, αλλά το γιατί να κατέβεις προς τα κάτω στο θέμα εμπειρία χρήσης

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δε βάζω το θέμα τιμή καθώς ο καθένας κάνει ότι θέλει με τα χρήματα του, αλλά το γιατί να κατέβεις προς τα κάτω στο θέμα εμπειρία χρήσης

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

οχι προς θεου δεν κρινω τα χρηματα,μην παρεξηγηθω.απλα ειναι τοσο διαφορετικες συσκευες με μεγαλυτερη διαφορα περα απο το μεγεθος της οθονης,το δακτυλικο αποτυπωμα που με βολευει πολυ.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

ειχες καποιο λογο να πασ απο τοσο ακριβο κινητο σε συσκευη 4 φορες πιο φθηνο;

 

Τα έχω βαρεθεί όλα

Γιατί να έχω μια συσκευή 800€ ενώ μπορώ με αυτό το μικρό να κάνω την δουλειά μου;

Η μπαταρία του διαρκεί

Δουλεύει γρήγορα

Μικρό και βολικό

Μου έμειναν και τα 800€ στην άκρη

 

Σε καμία περίπτωση δεν συγκρίνω συσκευές μεταξύ τους

Στα iPhone ότι πληρώνεις παίρνεις.

Όσο παραπάνω αντέχει η τσέπη σου τόσο ανεβαίνεις κατηγορία.

Κάποια στιγμή όμως αναρωτήθηκα «Χρειάζομαι μια τόσο ακριβή συσκευή;»

Μήπως μπορώ να κάνω την δουλειά μου μ ένα πιο φθηνό αλλά συνάμα γρήγορο και αξιόλογο τηλέφωνο;

Εάν μου πέσει το iPhone X εδώ στο ορυχείο τι θα κάνω; Θέλει μια περιουσία να ξανά φτιαχτεί

 

Οποτε κάπως έτσι λέω πάρε το se και βλέπουμε

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω βαρεθεί όλα

Γιατί να έχω μια συσκευή 800€ ενώ μπορώ με αυτό το μικρό να κάνω την δουλειά μου;

Η μπαταρία του διαρκεί

Δουλεύει γρήγορα

Μικρό και βολικό

Μου έμειναν και τα 800€ στην άκρη

 

Σε καμία περίπτωση δεν συγκρίνω συσκευές μεταξύ τους

Στα iPhone ότι πληρώνεις παίρνεις.

Όσο παραπάνω αντέχει η τσέπη σου τόσο ανεβαίνεις κατηγορία.

Κάποια στιγμή όμως αναρωτήθηκα «Χρειάζομαι μια τόσο ακριβή συσκευή;»

Μήπως μπορώ να κάνω την δουλειά μου μ ένα πιο φθηνό αλλά συνάμα γρήγορο και αξιόλογο τηλέφωνο;

Εάν μου πέσει το iPhone X εδώ στο ορυχείο τι θα κάνω; Θέλει μια περιουσία να ξανά φτιαχτεί

 

Οποτε κάπως έτσι λέω πάρε το se και βλέπουμε

 

 

ακριβως το ιδιο σκεπτικο εχω.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, το ios 12 ποτε γινεται διαθεσιμο?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 10 μέρες δεν ενεργοποιείται το iMessage

Είχα στο iPhone 6 αυτό το θέμα κι εχθές πήρα iPhone se και συνεχίζει το πρόβλημα

Γνωρίζει κανείς τίποτα;

Πριν 10 μέρες που είχα το iPhone X είχα κανονικά iMessage

 

Όταν γίνεται η ενεργοποίηση δεν πρέπει να σε χρεώνει το μήνυμα που στέλνει για να γίνει η διαδικασία;

Έχω προσπαθήσει 3-4 φορές αλλά δεν μου τρώει καθόλου κάρτα

 

Μήπως καμία ιδέα κανείς;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν κάποια workarounds στο Ίντερνετ αλλά σε γνωστό μου που τα δοκίμασε όλα, το μόνο που έλυσε το ζήτημά του, ήταν η επικοινωνία με την εξυπηρέτηση της Apple. Τους έδωσε το Apple ID του και το έφτιαξαν.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν κάποια workarounds στο Ίντερνετ αλλά σε γνωστό μου που τα δοκίμασε όλα, το μόνο που έλυσε το ζήτημά του, ήταν η επικοινωνία με την εξυπηρέτηση της Apple. Τους έδωσε το Apple ID του και το έφτιαξαν.

 

Τις 10 τελευταίες ημέρες έχω το πρόβλημα σε 2 διαφορετικές συσκευές

Άρα;

Νομίζω είναι θέμα της COSMOTE

Αν ήταν σε μια συσκευή το θέμα θα μιλούσα με apple

Περιμένω επικοινωνία με COSMOTE να δούμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν. Πάντως και ο φίλος που του έτυχε το συγκεκριμένο ζήτημα, δεν μπορούσε να κάνει ούτε ενεργοποίηση από το iPhone ούτε από τον iMac.

 

Πιο πριν βέβαια λειτουργούσαν μια χαρά τα FaceTime & iMessage. Το θέμα προέκυψε όταν άλλαξε το iPhone.

 

Και επειδή ήμουν μαζί του το διάστημα εκείνο και τον βοηθούσα, μόλις μιλήσαμε με την εξυπηρέτηση της Apple, του είπαν ότι φαίνεται κάποια δυσλειτουργία στο id του και το έφτιαξαν.

 

Δεν γνωρίζω τι άλλο ειπώθηκε στο τηλ, μιας και την συνομιλία την πραγματοποίησε ο ίδιος.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν. Πάντως και ο φίλος που του έτυχε το συγκεκριμένο ζήτημα, δεν μπορούσε να κάνει ούτε ενεργοποίηση από το iPhone ούτε από τον iMac.

 

Πιο πριν βέβαια λειτουργούσαν μια χαρά τα FaceTime & iMessage. Το θέμα προέκυψε όταν άλλαξε το iPhone.

 

Και επειδή ήμουν μαζί του το διάστημα εκείνο και τον βοηθούσα, μόλις μιλήσαμε με την εξυπηρέτηση της Apple, του είπαν ότι φαίνεται κάποια δυσλειτουργία στο id του και το έφτιαξαν.

 

Δεν γνωρίζω τι άλλο ειπώθηκε στο τηλ, μιας και την συνομιλία την πραγματοποίησε ο ίδιος.

 

Πως μπορώ να μιλήσω με apple?

Μπήκα σε μια σελίδα αλλά έχει μόνο επικοινωνία με την COSMOTE ή για παράδοση σε service

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μονάδες έχεις στην κάρτα;

 

Έχω 27€ αλλά όσες φορές ανοίγω το iMessage δεν με χρεώνει άρα δεν στέλνει μήνυμα νομίζω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...