Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οσον αφορα την καρτα προτεινω να την αλλαξεις γιατι η καρτα σου ειναι πολυ παλια και ενδεχεται οι καινουργιες να εχουν διαφορετικα τεχνικα χαρακτηριστικα χωρις τα οποια ισως π.χ. να μην μπορεις να χρησιμοποιησεις 4g.

 

Τωρα για την τιμη, δεν την βλεπω να πεφτει. Παρ'το δεν θα το μετανιωσεις. Σε καθε περιπτωση μην παρεις τιποτα μικροτερο απο 32 GB.

 

Το 32αρι είναι 15€ πιο ακριβό. Αξίζει σίγουρα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Εντάξει δεν υπάρχει. Χρειαζόμουνα λόγω δουλειάς μία δεύτερη συσκευή και ξανα-ξανά πήρα το SE. Το ξαναλέω για πολλοστή φορά. Το τηλέφωνο θεωρώ ότι είναι παρεξηγημένο. Κάνει τα πάντα εύκολα και γρήγορα. Γι'αυτό άλλωστε και η Apple το κρατάει ακόμα στην γκάμα της. Από τις πιο ολοκληρωμένες ios συσκευές ever εννοείται με την παραδοχή της 4ιντσης οθόνης. Ήδη από σήμερα το χρησιμοποιώ -πάλι- ως το κύριο κινητό μου... :)
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν υπάρχει. Χρειαζόμουνα λόγω δουλειάς μία δεύτερη συσκευή και ξανα-ξανά πήρα το SE. Το ξαναλέω για πολλοστή φορά. Το τηλέφωνο θεωρώ ότι είναι παρεξηγημένο. Κάνει τα πάντα εύκολα και γρήγορα. Γι'αυτό άλλωστε και η Apple το κρατάει ακόμα στην γκάμα της. Από τις πιο ολοκληρωμένες ios συσκευές ever εννοείται με την παραδοχή της 4ιντσης οθόνης. Ήδη από σήμερα το χρησιμοποιώ -πάλι- ως το κύριο κινητό μου... :)

 

Είναι παρεξηγημένο από όσους δεν γνωρίζουν

Οποίος ξέρει λίγο από τεχνολογια ακόμα και να μην το έχει δουλέψει καταλαβαίνει ότι ένα τηλέφωνο με μικρή οθόνη και ανάλυση αλλά με hardware από το 6s θα πηγαίνει σφαίρα

Η υψηλή ανάλυση είναι αυτή που ζορίζει τα σημερινά τηλέφωνα από θέμα κάρτας γραφικών, επεξεργαστή και μπαταρίας

 

Η συσκευή πιστεύω είναι τέλεια για κάποιον που τον βολεύει αυτή η οθόνη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μετά το iPhone 7 και πριν το iphone 8 Plus που έχω , το είχα για μερικούς μήνες. Και η αλήθεια είναι ότι το μετάνιωσα που το έδωσα. Φοβερή συσκευή!
:D
Link to comment
Share on other sites

Είναι η επιτομή της λιτότητας και της απλότητας. Θα ήθελα πολύ ένα SE2 στο ίδιο μέγεθος αλλά με μικρότερα bezels!
Link to comment
Share on other sites

Είναι η επιτομή της λιτότητας και της απλότητας. Θα ήθελα πολύ ένα SE2 στο ίδιο μέγεθος αλλά με μικρότερα bezels!

 

Προσωπικά δε θα ήθελα καμιά σχεδιαστική αλλαγή. Ίδιο μέγεθος οθόνης, αλλά με hd ανάλυση. Βασικά, τώρα που γράφω, θα ήθελα 2 εκδόσεις, όπου το fingerprint θα ήταν optional.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

να ρωτησω τι γινεται με την εγγυηση στα απλ?? αγορασμενο 5ο μηνα του 2016 απο γερμανο..ισχυει η εγγυηση??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα παιδια.

να ρωτησω τι γινεται με την εγγυηση στα απλ?? αγορασμενο 5ο μηνα του 2016 απο γερμανο..ισχυει η εγγυηση??

 

Αν έχεις την απόδειξη έχεις και εγγύηση μέχρι τον 5ο του 2018.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι η επιτομή της λιτότητας και της απλότητας. Θα ήθελα πολύ ένα SE2 στο ίδιο μέγεθος αλλά με μικρότερα bezels!

 

Εννοείς ίδιο μέγεθος συσκευής αλλά με λίγο μεγαλύτερη οθόνη μέσα στο ίδιο πλαίσιο

Ναι νομίζω θα ήταν το ιδανικό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

 

επανερχομαι στο θεμα της εγγυησης με νεα ερωτηση...

 

η 2ετια καλυπτει και την μπαταρια???

 

ευχαριστω.

Αυτό εξαρτάται από συσκευή και από τι ζημιά έχει

Συνήθος όχι καθος σε 2 χρόνια περισσότερη έχουν κάνει πολλές φορτίσεις σαν συνέπεια ζημιά να είναι φισιολογικη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω μια απορία σχετικά με την ανάλυση της οθόνης του SE.Κανονικά το κινητό έχει ανάλυση 720p όπως και το 6S. Το ανώτερο όριο που δίνει το YouTube είναι τα 1140p. Παρατηρείτε καμία διαφορά; :lost:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω μια απορία σχετικά με την ανάλυση της οθόνης του SE.Κανονικά το κινητό έχει ανάλυση 720p όπως και το 6S. Το ανώτερο όριο που δίνει το YouTube είναι τα 1140p. Παρατηρείτε καμία διαφορά; :lost:

 

Δεν έχει σχέση η ανάλυση οθόνης της συσκευής με την ανάλυση των βίντεο στο youtube

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω μια απορία σχετικά με την ανάλυση της οθόνης του SE.Κανονικά το κινητό έχει ανάλυση 720p όπως και το 6S. Το ανώτερο όριο που δίνει το YouTube είναι τα 1140p. Παρατηρείτε καμία διαφορά; :lost:

Η ανάλυση της οθόνης του SE είναι 1136×640 pixel. Αντιθέτως, το 6S έχει οθόνη ανάλυσης 1334×750 pixel - ουσιαστικά ίδιο πλάτος με λίγο μεγαλύτερο μήκος.

Ωστόσο, βίντεο ανάλυσης 1080p (1920×1080) ή 1440p (2560×1440) γίνονται downscaled για να απεικονιστούν στις οθόνες αυτές. Ως εκ τούτου, δεν πρόκειται να δεις εμφανή διαφορά μεταξύ των δύο αναλύσεων, στην οθόνη του κινητού σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα

Μου ζήταγε μέρες τώρα να κάνει αναβάθμιση κι εγώ πάταγα ακύρωση , μέχρι πριν 3 μέρες που δεν έβλεπα και πάτησα κατα λάθος το Ok και με πήγε στην 11.2.6 ... Τώρα η μπαταρία έχει το γνωστό θέμα . Απο 100% το βράδυ , τώρα είναι στο 48% (με wi-fi ανοικτό συνεχώς) και με 40 λεπτά περίπου youtube ...

Τί κάνω τώρα ; Κάθομαι και το "απολαμβάνω" ;;

Το τηλέφωνο το έχω 2 χρόνια και άν δεν είχα κάνει την αναβάθμιση η μπαταρία θα ήταν πάνω απο 85% ...

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μου ζήταγε μέρες τώρα να κάνει αναβάθμιση κι εγώ πάταγα ακύρωση , μέχρι πριν 3 μέρες που δεν έβλεπα και πάτησα κατα λάθος το Ok και με πήγε στην 11.2.6 ... Τώρα η μπαταρία έχει το γνωστό θέμα . Απο 100% το βράδυ , τώρα είναι στο 48% (με wi-fi ανοικτό συνεχώς) και με 40 λεπτά περίπου youtube ...

Τί κάνω τώρα ; Κάθομαι και το "απολαμβάνω" ;;

Το τηλέφωνο το έχω 2 χρόνια και άν δεν είχα κάνει την αναβάθμιση η μπαταρία θα ήταν πάνω απο 85% ...

 

Νομίζω ότι αν περιμένεις λίγο θα ηρεμήσει

Ήταν μεγάλη η αναβάθμιση θέλει 1-2 πλήρεις φορτίσεις για να αρχίσει να δουλεύει σωστά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

H αυτονομία δεν έχει κανένα θεμα στις 11.2.Χ

Κι εγώ θα έλεγα να περιμένεις λίγες ημέρες μέχρι το λειτουργικό να μάθει την καθημερινή σου χρήση και να βελτιστοποιήσει και την αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω λοιπόν ...

Ευχαριστώ

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κάποιος την 11.3 να μας πει εντυπώσεις?

 

 

 

Ένα κλικ πιο smooth η εμπειρία χρήσης όσον αφορά τις πρώτες εντυπώσεις. Εξαφανίστηκαν κάποια dropped frames.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κάποιος την 11.3 να μας πει εντυπώσεις?

 

Απροβληματιστη. Βαλτε την αφοβα. Εκανε το τηλ και ενα κλικ πιο "σβελτο".

 

Γενικοτερα καθε major release π.χ. 11.0 θελει υπομονη γιατι συνηθως φερνει μεγαλες αλλαγες και αναλογα προβληματα.

Καθε point release φερνει ευπροσδεκτες και αναγκαιες διορθωσεις και κατα τη γνωμη μου πρεπει να την εγκαθιστουμε αμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Είμαι στην 11.3 και όντως βλέπω διαφορά. Δυστυχώς μου εμφάνισε την μέγιστη χωρητικότητα πως είναι 91%. Δεν είναι κάτι τραγικό να μην "κοιμάμαι το βράδυ" απλά το έχω εδώ και 8 μήνες και θέλω να μου δώσετε την συμβουλές σας ώστε να αποτρέψω στο μέλλον με ένα άλλο καινούργιο κινητό να μην γίνει ξανά τέτοια "ζημιά". (Η λειτουργία που έκανα όλους αυτούς του μήνες ήταν φυσιολογική με φόρτιση 1 φορά την ημέρα)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...