Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνω copy paste από το άλλο θέμα που άνοιξα:

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!

Το πήρα (space gray, plus φθηνή θήκη σιλικόνης) και τελικά έβαλα το πρώτο μου νούμερο από το S6 και μετέφερα τα πάντα στο SE μέσω της εφαρμογής "μετάβαση σε IOS". Δεν είχα nano sim στο εταιρικό νούμερο και έχει διαδικασία για να αλλάξει οπότε μπαίνει στα "δύσκολα" η συσκευή.

Έγινε update 10.3.3 και κατεβάζω εφαρμογές τώρα να το κάνω περίπου όπως είχα το S6. Θα δείξει αν θα με βολέψει. Είναι νωρίς ακόμα αλλά οι εντυπώσεις μου είναι πολύ θετικές και το κινητό πάει σφαίρα. Έχω πάντα μαζί μου power bank (5.000mAh με lightning και micro usb προφητική αγορά το συγκεκριμένο P-bank intenso)

Το μέγεθος μου αρέσει και με καλύπτει απ' ότι φαίνεται.

Η εφαρμογή μετάβασης μου έλυσε τα χέρια και αφαίρεσε το άγχος που είχα για την αγορά αυτή.

 

Το ίδιο χρώμα έχουμε.

 

Αν και έχω power bank, πραγματικά δε μπορώ να το χρησιμοποιήσω έξω...

 

Μπορείτε να μου εξηγήσετε κάτι? Γιατί γίνεται τόσο θέμα με την μπαταρία?

Το έβγαλα από την φόρτιση 7 το πρωί και όλη μέρα το πειράζω. Κανά 2 τηλέφωνα και συνεχώς στο viber kai στο facebook. Έχει ακόμα 79%.

Το S6 θα ήταν στο 55-60%. Προσωπικά το βρίσκω τουλάχιστον ικανοποιητικό.

 

Βασικά, το s6 που έχεις, δεν είναι και τέρας επιδόσεων, ειδικά όσων αφορά τη μπαταρία... :p

 

Αν είχες κάποιο με πάνω από 3500mAh, δε θα σου φαινόταν και τόσο καλή. :)

 

Να το χαρείς το κινητό σου!

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Αναμένεται να πέσει η τιμή του Se μόλις ανακοινωθεί το νέο iPhone;

 

 

 

Κανα εικοσάρικο, όχι περισσότερο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αναμένεται να πέσει η τιμή του Se μόλις ανακοινωθεί το νέο iPhone;

 

Προσωπικά, δεν το βλέπω να πέφτει περισσότερο, από όσο είναι τώρα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κανα εικοσάρικο, όχι περισσότερο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

δεν νομιζω.διαφορετικη κατηγορια κινητων και κοινου.εδω το 7αρι σε σχεδον 1 χρονο παρουσιας του.εχει πεσι γυρω στα 100 ευρο.αλλα νομιζω τωρα σε αυτη την τιμη που πωλειτε το SE ειναι πολυ καλη τιμη.ενας "μινι" πυραυλος ειναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, δεν βρίσκω πως επιλέγω να έχω μόνο ήχο τηλεφώνου στο BT ακουστικό μου και όχι πολυμέσων γιατί αυτό παρασύρει και τους ήχους ειδοποιήσεων Viber κτλ. Δηλαδή αν έχω το ακουστικό εκτός αυτιού δεν ακούω ειδοποιήσεις απ' ό,τι καταλαβαίνετε. Δεν το έχω και για σκουλαρίκι:lol:
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, δεν βρίσκω πως επιλέγω να έχω μόνο ήχο τηλεφώνου στο BT ακουστικό μου και όχι πολυμέσων γιατί αυτό παρασύρει και τους ήχους ειδοποιήσεων Viber κτλ. Δηλαδή αν έχω το ακουστικό εκτός αυτιού δεν ακούω ειδοποιήσεις απ' ό,τι καταλαβαίνετε. Δεν το έχω και για σκουλαρίκι:lol:

 

Σηκώνεις το control center. Σερνεις προς τα αριστερά. Μετά κάτω κάτω πιέζεις στο όνομα της συσκευής που έχεις συνδεμενη και αλλάζεις την επιλογή. Επιλέγεις το iPhone.

Αλλά κάθε φορά που γίνεται αποσύνδεση και επανασύνδεση της συσκευής πρέπει να κάνεις αυτό το πράγμα. Άκρως σπαστικό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ. Θα μου έπαιρνε μέρες να το βρω.:)

Σπαστικό να το θέλει πάντα αλλά πάλι καλά που γίνεται γιατί θα μου την έσπαγε περισσότερο να μην γινόταν:)

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ. Θα μου έπαιρνε μέρες να το βρω.:)

Σπαστικό να το θέλει πάντα αλλά πάλι καλά που γίνεται γιατί θα μου την έσπαγε περισσότερο να μην γινόταν:)

 

Εκεί γίνεται η δρομολόγηση του ήχου

Κι εγώ μέχρι να το βρω είδα κι έπαθα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει το εξής στο κινητό μου. Τις 2 τελευταίες φορές που έβαλα να το φορτίσω , ενώ σε όλη τη διάρκεια της φόρτισης ήταν κρυο , από το 90 και πάνω ζεσταίνεται αισθητά. Μου κάνει εντύπωση μιας και ξέρω ότι όταν φτάνει σε αυτό το ποσοστό , η φόρτιση χαμηλώνει και πάει πιο αργά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πιάσει ποτέ το κινητό και να είναι ζεστό. Είτε είναι σε φόρτιση είτε όχι.

Ζεσταίνεται μόνο όταν το ξεχάσεις στον ήλιο.:lol: Μήπως συνέβη κάτι άλλο? Σε μένα ζεσταίνεται μόνο ο φορτιστής.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πιάσει ποτέ το κινητό και να είναι ζεστό. Είτε είναι σε φόρτιση είτε όχι.

Ζεσταίνεται μόνο όταν το ξεχάσεις στον ήλιο.:lol: Μήπως συνέβη κάτι άλλο? Σε μένα ζεσταίνεται μόνο ο φορτιστής.

 

Όχι, εντάξει. Το έχω ζεστάνει. :lol: Όχι φωτιά, αλλά χλιαρό.

 

Ο φορτιστής του, όντως ζεσταίνεται πολύ.

 

Σε αυτόν που του ζεσταίνει από το 90% και πάνω, να δοκιμάσει άλλο φορτιστή, του 1A.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

Εχει βάλει κάποιος την beta 8 η 9 ,να μας πει αν δουλευει σωστά ?

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

Εχει βάλει κάποιος την beta 8 η 9 ,να μας πει αν δουλευει σωστά ?

 

Τέλεια είναι. Ακόμη και η προηγούμενη δεν είχε θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια είναι. Ακόμη και η προηγούμενη δεν είχε θέμα.

Τελικά την πέρασα εχθές:p:p:p

So far so good...

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: πως και που σφραγιζει η απλ τη συσκευασία του iphone? Περιμενω το κινητο και θελω να δω αν ειναι σφραγισμενο.
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: πως και που σφραγιζει η απλ τη συσκευασία του iphone? Περιμενω το κινητο και θελω να δω αν ειναι σφραγισμενο.

περιτυλιγμενο με ζελατινα ειναι το κουτι.και μολις το ανοιξεις επισης το κινητο εχει ζελατινα μπρος πισω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ. Θα μου έπαιρνε μέρες να το βρω.:)

Σπαστικό να το θέλει πάντα αλλά πάλι καλά που γίνεται γιατί θα μου την έσπαγε περισσότερο να μην γινόταν:)

 

Χωρίς να θέλω να φανώ έξυπνος ή οτιδήποτε άλλο, αυτό το πρόβλημα είχα κι εγώ με όλα τα bluetooth. Τα ασύρματα ακουστικά της Apple το κάνουν αυτόματα (έχουν αισθητήρα). Όσο δηλαδή το φοράς στο αυτί, η δρομολόγηση γίνεται εκεί. Όταν βγαίνει πηγαίνει αυτόματα στη συσκευή. Ουσιαστικά σου λύνει τα χέρια, δεν πρόκειται να χάσεις ειδοποίηση ή κλήση!

Edited by Nix_
Quadra 660av
Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε μου και παει παρα πολυ καλα η συσκευη.

 

Καλησπέρα παιδιά...

Εχει βάλει κάποιος την beta 8 η 9 ,να μας πει αν δουλευει σωστά ?

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Τελος του μηνος θα ερθω στην παρεα σας,να ξεκολησω απο αντροιντ,η οθονη οι 4'' δεν με ενοχλουν,διοτι πιο πολλες ωρες ειμαι σπιτι....

Συνοπτικα θελω να μου πειτε αρνητικα και θετικα,αν και ειναι 100% σιγουρο οτι θα παω εκει....

Θελω ενα τηλεφωνο,να κανω ευκολα,γρηγορα την δουλεια μου κουραστηκα με τα μεγαλα κινητα....εφτασα μεχρι τις 6.0 ιντσες....χρρονια κυμαινομουν στις 5.0-6.0 ιντσες....:(

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Τελος του μηνος θα ερθω στην παρεα σας,να ξεκολησω απο αντροιντ,η οθονη οι 4'' δεν με ενοχλουν,διοτι πιο πολλες ωρες ειμαι σπιτι....

Συνοπτικα θελω να μου πειτε αρνητικα και θετικα,αν και ειναι 100% σιγουρο οτι θα παω εκει....

Θελω ενα τηλεφωνο,να κανω ευκολα,γρηγορα την δουλεια μου κουραστηκα με τα μεγαλα κινητα....εφτασα μεχρι τις 6.0 ιντσες....χρρονια κυμαινομουν στις 5.0-6.0 ιντσες....:(

 

Ήδη το έχεις αποφασίσει άδικα ρωτάς

Πάρτο να ησυχάσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...