Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να δούμε για πόσο καιρό ηρωας.......

Πέρα από την πλάκα, ήταν γεγονός ότι στην καθημερινοτητα μου πλέον ,ποιο πολύ με κούραζε πάρα με εξυπηρετουσε,να κουβαλάω μεγάλες συσκευές.Συν ότι ήθελα "απεξάρτηση",από την χωρίς λόγω, συχνή ενασχόληση και με ανούσια σερφαρισματα τις περισσότερες φορές,μια και το είχα συνέχεια πάνω μου και βοηθουσαν σε αυτό και οι μεγάλες οθόνες.

Απλά τώρα σπίτι,αν χρειαστώ κάτι και δεν με καλύπτει η μικρή οθόνη, ξαναχρησιμοποιω το ξεχασμένο μου tablet.

Edited by petrosa
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

@petrosa Τέλειες καταστάσεις!

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να το χαρείς. Μιλάμε για

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πύραυλο!.....

:p
Link to comment
Share on other sites

Να δούμε για πόσο καιρό ηρωας.......

Πέρα από την πλάκα, ήταν γεγονός ότι στην καθημερινοτητα μου πλέον ,ποιο πολύ με κούραζε πάρα με εξυπηρετουσε,να κουβαλάω μεγάλες συσκευές.Συν ότι ήθελα "απεξάρτηση",από την χωρίς λόγω, συχνή ενασχόληση και με ανούσια σερφαρισματα τις περισσότερες φορές,μια και το είχα συνέχεια πάνω μου και βοηθουσαν σε αυτό και οι μεγάλες οθόνες.

Απλά τώρα σπίτι,αν χρειαστώ κάτι και δεν με καλύπτει η μικρή οθόνη, ξαναχρησιμοποιω το ξεχασμένο μου tablet.

 

 

 

Ακριβώς έτσι. Το κακό έγινε όταν παραμύθιασαν τον κόσμο ότι θα μπορεί να κάνει με μια συσκευή αυτά που κάνουν 3. Έτσι μεγάλωσαν οι συσκευές τάχα για να έχεις μεγαλύτερο χώρο οθόνης. Το αποτέλεσμα ήταν να έχουμε κακή εμπειρία σε όλα (φορητότητα, απόλαυση στο σερφάρισμα ή σε ταινίες) και να χάνεται η αγορά των τάμπλετ.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Thanks.....και φυσικά να μην ξεχνάμε ότι μέχρι να βγει το se,η "μικρή" οθόνη πήγαινε παντα πακέτο και με συσκευή με μικρές δυνατότητες. Edited by petrosa
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση guys: οταν συνδεω τα ακουστικα ανοιγει αυτοματα η εφαρμογη της μουσικης στην lock screen, το θεμα ειναι οτι καποιες φορες δεν θελω να ακουσω μουσικη αλλα απλα να παρω ενα τηλεφωνο. :lol:

 

Εψαξα λιγο τις ρυθμισεις αλλα δεν βρηκα κατι, εχει κανενας καμια ιδεα πως το απενεργοποιουμε;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το bug με τους ήχους δεν τους βλέπω ζωηρούς να το φτιάχνουν. Και σε μένα δημιουργεί μεγάλο πρόβλημα γιατί κάθε τόσο όλοι οι ήχοι αλλάζουν σε μία πολύ δυνατή φασαρία που φοβάμαι ότι μπορεί να μου χαλάσει το ηχείο.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το bug με τους ήχους δεν τους βλέπω ζωηρούς να το φτιάχνουν. Και σε μένα δημιουργεί μεγάλο πρόβλημα γιατί κάθε τόσο όλοι οι ήχοι αλλάζουν σε μία πολύ δυνατή φασαρία που φοβάμαι ότι μπορεί να μου χαλάσει το ηχείο.

 

Το ηχείο ας χαλάσει,με το αυτί είναι το θέμα μη...χαλάσει

Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος βγαίνει από το ηχείο κάτω οπότε τέτοιος κίνδυνος δεν υπάρχει. Αλλά αν γίνει άντε να εξηγήσεις μετά τι έγινε. Πάντως ξεφτίλα τέτοιο bug να κρατάει τόσον καιρό
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος βγαίνει από το ηχείο κάτω οπότε τέτοιος κίνδυνος δεν υπάρχει. Αλλά αν γίνει άντε να εξηγήσεις μετά τι έγινε. Πάντως ξεφτίλα τέτοιο bug να κρατάει τόσον καιρό

 

Έχει παρουσιαστεί και σε άλλους με SE;Με set up as new δοκίμασες ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά κάτοχος του 6s,πήρα το se για την αδελφή μου. Έχω πάθει πλάκα το ποσό γρήγορο είναι και με την απίστευτη μπαταρία που έχει. Το χρησιμοποιώ ένα 3ήμερο για να το τσεκάρω και δε μου λείπει καθόλου το 6σ.μπραβο στην apple για τη κίνηση αυτή να κρατήσει κάτι δυνατό στις 4 ίντσες.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά κάτοχος του 6s,πήρα το se για την αδελφή μου. Έχω πάθει πλάκα το ποσό γρήγορο είναι και με την απίστευτη μπαταρία που έχει. Το χρησιμοποιώ ένα 3ήμερο για να το τσεκάρω και δε μου λείπει καθόλου το 6σ.μπραβο στην apple για τη κίνηση αυτή να κρατήσει κάτι δυνατό στις 4 ίντσες.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Σε κάποια βίντεο που είδα συγκριτικά είναι σχεδόν το ίδιο στην χρήση σε ταχύτητα.

Άντε σε κάποιες εφαρμογές σαν να τις ανοίγει το se πιο γρήγορα.

Έχεις στημένο το τηλέφωνο ακριβώς το ίδιο με όλες τις εφαρμογές;

Βλέπεις τόσο μεγάλη διαφορά;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρουσιαστεί και σε άλλους με SE;Με set up as new δοκίμασες ;

Το πρόβλημα με τους ήχους υπάρχει σε πολλούς που χρησιμοποιούν το messenger (κάποιοι και με το Viber, σε μένα όχι). Συνήθως χωρίς σοβαρή αιτία οι ήχοι ειδοποιήσεων γίνονται όλοι το tritone (νομίζω έτσι λέγεται). Σε μένα ειδικά μετά από αυτό όλοι οι ήχοι (μα όλοι) αλλάζουν σε μία πολύ δυνατή φασαρία. Αυτό δεν το διάβασα πουθενά αλλού στο ίντερνετ.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τους ήχους υπάρχει σε πολλούς που χρησιμοποιούν το messenger (κάποιοι και με το Viber, σε μένα όχι). Συνήθως χωρίς σοβαρή αιτία οι ήχοι ειδοποιήσεων γίνονται όλοι το tritone (νομίζω έτσι λέγεται). Σε μένα ειδικά μετά από αυτό όλοι οι ήχοι (μα όλοι) αλλάζουν σε μία πολύ δυνατή φασαρία. Αυτό δεν το διάβασα πουθενά αλλού στο ίντερνετ.

 

Δοκίμασες πατημένο το home & power button για 10" μέχρι να κλείσει;

Μετα την αναβάθμιση είχε θέματα και στρώνει μόνο με αυτό που σου είπα. (Reset)

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Απο τότε που έβαλα την 10.0.2 μου έχει κάνει 2 φορές το εξής :

Στο αυτοκίνητο που διαθέτει bluetooth και μόνο κατα τη διάρκεια της συνομιλίας χάνεται η ζεύξη (επικίνδυνο...) . Μετά απο λίγα δευτερόλεπτα επανέρχεται η ζεύξη και μιλάω κανονικά απο bt . Δοκίμασα τα εξής : Κατάργηση απο το μενου και επανεγκατάσταση συσκευής , μέχρι και βγάλσιμο του πόλου της μπαταρίας για γενικό reset . Αυτά στο αυτοκίνητο . Τίποτα ... Στο τηλέφωνο επανεκκίνηση , κατάργηση και επανεγκατάσταση , τίποτα ...

Δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου , απλώς το αναφέρω μήπως έχει συμβεί σε κάποιον απο εσάς .

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Απο τότε που έβαλα την 10.0.2 μου έχει κάνει 2 φορές το εξής :

Στο αυτοκίνητο που διαθέτει bluetooth και μόνο κατα τη διάρκεια της συνομιλίας χάνεται η ζεύξη (επικίνδυνο...) . Μετά απο λίγα δευτερόλεπτα επανέρχεται η ζεύξη και μιλάω κανονικά απο bt . Δοκίμασα τα εξής : Κατάργηση απο το μενου και επανεγκατάσταση συσκευής , μέχρι και βγάλσιμο του πόλου της μπαταρίας για γενικό reset . Αυτά στο αυτοκίνητο . Τίποτα ... Στο τηλέφωνο επανεκκίνηση , κατάργηση και επανεγκατάσταση , τίποτα ...

Δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου , απλώς το αναφέρω μήπως έχει συμβεί σε κάποιον απο εσάς .

 

Bug προφανώς. Αναμονή για αναβάθμιση ίσως διορθωθεί

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θα πάω στο SE απο iPhone 3GS. Να το κάνω set up as new ή καλύτερα απ το μπακ απ; Ή δεν παιζει κανένα ρόλο;

 

υ.γ. Προφανώς θέλω να περάσω και τις επαφες μου απ το παλιο τηλ.

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να κανεις setup as new... αν ηταν απο 5 και πανω θα σου Προτεινα να παρεις το backup... ειναι διαφορετικες συσκευες και ισως σου παρει ρυθμισεις που ειχες απο 3gs...

 

MΠορεις να παρεις το back up βεβαια απο το 3gs και αν σου παρουσιασει προβλημα κανεις set up as new!

Link to comment
Share on other sites

Θα πάω στο SE απο iPhone 3GS. Να το κάνω set up as new ή καλύτερα απ το μπακ απ; Ή δεν παιζει κανένα ρόλο;

 

υ.γ. Προφανώς θέλω να περάσω και τις επαφες μου απ το παλιο τηλ.

 

Νομίζω ότι δεν θα σου περάσει και backup από iOS 6 σε iOS 10. Δεν είμαι σίγουρος

Καλύτερα στησε την συσκευή από την αρχή να είσαι και σίγουρος για την άψογη λειτουργίας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ισχυει αυτο που ειπε ο Τασος παιδια.

Και εγω πηγα να περασω το backup απο το 5s (με ios 9κατι), στο 6s (με ios10.0.1) και μου ελεγε πως δεν γινεται γιατι το backup ειναι σε διαφορετικη εκδοση λογισμικου.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια εβαλε κανενας την 10.1? Εντυπωσεις;

 

Εξίσου καλή, δεν θα δεις αξιοσημείωτες διαφορές ωστόσο (10.1.1).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια εβδομάδα κάτοχος της συσκευής. Προερχόμενος από το s7 edge. Και περιμένοντας το 7plus black. Νόμιζα το μέγεθος θα με πειράξει αλλά κάθε άλλο.κουμπωσε τέλεια στο χέρι και επιτέλους το δουλεύω με ένα χέρι. :p πραγματικά πολύ καλό πολύ γρήγορο και μπαταρία θα πω πως είναι ένα κλικ καλύτερη από το s7 edge. Μου είχε λείψει ένα κινητό με μικρή οθόνη τελικά. :)

 

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως πάει το κινητό παιδιά με τη τελευταία έκδοση;

 

Άψογα φυσικά... μη ξεχνάς οτι ειναι το ίδιο δυνατό με το 6s.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω και επειδή έχω και τα δυο θέλω να ξερω αν έχει τα ίδια θέματα στη μπαταρία με το 6σ μετά την αναβάθμιση. Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...