Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση .

Όχι δεν ήμουν έξω . Μέσα σε κτίριο ήμουν .

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση .

Όχι δεν ήμουν έξω . Μέσα σε κτίριο ήμουν .

 

Μόνο στο σήμα τότε οφειλόταν η υψηλή θερμοκρασία.

Μπορεί και καμια εφαρμογή στο παρασκήνιο να δούλευε. Δεν μπορείς να ξέρεις τώρα ακριβώς.

Το πιο πιθανό είναι το χάλια σήμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πρώτη φόρτιση στο iphone se και μου έβγαλε 7 ώρες on screen με 60 εφαρμογές! Αν μου το έλεγε κάποιος δεν θα το πίστευα!
:p
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φόρτιση στο iphone se και μου έβγαλε 7 ώρες on screen με 60 εφαρμογές! Αν μου το έλεγε κάποιος δεν θα το πίστευα!

 

Με iOS 10 μήπως;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Με iOS 10 μήπως;

 

Ναι με ios 10.0.2

 

Επίσης για την ιστορία να πω ότι μετά από τις μεγάλες συσκευές που είχα τόσα χρόνια (xperia ultra, mate 7,iphone 6plus, nexus 6, nexus6p, lgg5, galaxy s7 edge και lumia 950xl) και επειδή πραγματικά βαρέθηκα τον όγκο και το μέγεθος, αποφάσισα να κάνω το απίστευτο για εμένα εγχείρημα και να γυρίσω μετά από τα χρόνια του 5s στις 4 ίντσες.

Το τηλέφωνο εκπληκτικό, ένας μικρός πύραυλος που με ικανοποιεί αφάνταστα! Ο πωλητής και φίλος στο κατάστημα που το αγόρασα (μεγάλο κατάστημα στο κέντρο της Αθήνας) δίνοντας το μου είπε: Είναι το καλύτερο τηλέφωνο που μπορείς να αγοράσεις αν δεν σε πειράζει το μέγεθος.

Και όταν του είπα ότι ρε φίλε με κούρασαν οι κουμούτσες μου απάντησε ξέρεις πόσοι έχουν αρχίσει να μου το λένε;

Κι αν αναρωτιέται κανείς γιατί δεν πήγα στο 7 ή το 6s, που δεν τα λες και μεγάλα, να πω για 2 κυρίως λόγους: Ο πρώτος τα λεφτά και ο δεύτερος οι κριτικές που είχα διαβάσει για την πάρα πολύ καλή μπαταρία του iphone se.

Edited by dalailama1
:p
Link to comment
Share on other sites

Ναι με ios 10.0.2

 

Επίσης για την ιστορία να πω ότι μετά από τις μεγάλες συσκευές που είχα τόσα χρόνια (xperia ultra, mate 7,iphone 6plus, nexus 6, nexus6p, lgg5, galaxy s7 edge και lumia 950xl) και επειδή πραγματικά βαρέθηκα τον όγκο και το μέγεθος, αποφάσισα να κάνω το απίστευτο για εμένα εγχείρημα και να γυρίσω μετά από τα χρόνια του 5s στις 4 ίντσες.

Το τηλέφωνο εκπληκτικό, ένας μικρός πύραυλος που με ικανοποιεί αφάνταστα! Ο πωλητής και φίλος στο κατάστημα που το αγόρασα (μεγάλο κατάστημα στο κέντρο της Αθήνας) δίνοντας το μου είπε: Είναι το καλύτερο τηλέφωνο που μπορείς να αγοράσεις αν δεν σε πειράζει το μέγεθος.

Και όταν του είπα ότι ρε φίλε με κούρασαν οι κουμούτσες μου απάντησε ξέρεις πόσοι έχουν αρχίσει να μου το λένε;

Κι αν αναρωτιέται κανείς γιατί δεν πήγα στο 7 ή το 6s, που δεν τα λες και μεγάλα, να πω για 2 κυρίως λόγους: Ο πρώτος τα λεφτά και ο δεύτερος οι κριτικές που είχα διαβάσει για την πάρα πολύ καλή μπαταρία του iphone se.

 

Εντάξει γούστα είναι αυτά

Το 7 έχει οριακό μέγεθος σαν συσκευή για να μην το λες μεγάλο

Έχει μικρή οθόνη όμως για το μέγεθος της συσκευής

Το se έχει ενα ιδανικό μέγεθος για απλή χρήση καθημερινή και έχει επίσης καλή μπαταρια, μια χαρά κάμερα και ολα τα καλά

Απλά όπως είπες να σε βολεύει η οθόνη

Σαν ταχύτητα είναι σφαίρα εντάξει αλλα σαν τιμή εμένα μου φαίνεται λίγο ακριβό

Κάποια από τα μέρη του hardware είναι από 5/5s όχι και 400€ ευρώ για τόσο παλιά εξαρτήματα

Αν ήταν ενα εξολοκλήρου νέο τηλέφωνο με το σασί από το 5s εντάξει τα 400€ θα ήταν πολυ καλά αλλα μετα πάει άλλου η δουλειά όποτε κάπως έτσι το σκέφτηκαν και έμειναν εκεί

Επίσης στο se 2 θα πρέπει να έχουν κάτι να βάλουν σαν αναβάθμιση όποτε κι αυτό είναι ένας λόγος που έμειναν σε λειψό hardware

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι με ios 10.0.2

 

Επίσης για την ιστορία να πω ότι μετά από τις μεγάλες συσκευές που είχα τόσα χρόνια (xperia ultra, mate 7,iphone 6plus, nexus 6, nexus6p, lgg5, galaxy s7 edge και lumia 950xl) και επειδή πραγματικά βαρέθηκα τον όγκο και το μέγεθος, αποφάσισα να κάνω το απίστευτο για εμένα εγχείρημα και να γυρίσω μετά από τα χρόνια του 5s στις 4 ίντσες.

Το τηλέφωνο εκπληκτικό, ένας μικρός πύραυλος που με ικανοποιεί αφάνταστα! Ο πωλητής και φίλος στο κατάστημα που το αγόρασα (μεγάλο κατάστημα στο κέντρο της Αθήνας) δίνοντας το μου είπε: Είναι το καλύτερο τηλέφωνο που μπορείς να αγοράσεις αν δεν σε πειράζει το μέγεθος.

Και όταν του είπα ότι ρε φίλε με κούρασαν οι κουμούτσες μου απάντησε ξέρεις πόσοι έχουν αρχίσει να μου το λένε;

Κι αν αναρωτιέται κανείς γιατί δεν πήγα στο 7 ή το 6s, που δεν τα λες και μεγάλα, να πω για 2 κυρίως λόγους: Ο πρώτος τα λεφτά και ο δεύτερος οι κριτικές που είχα διαβάσει για την πάρα πολύ καλή μπαταρία του iphone se.

 

Εχω 5s και παρολο που εχω παλαιοτερο hardware η μπαταρια τελειωνει γρηγορα.Με 3G/wifi μονο

πιανω 4 ωρες οθονη.Με 4G ακομα και σε αναμονη τρωει μπαταρια(wind και Cosmote εχω δοκιμασει).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εχω 5s και παρολο που εχω παλαιοτερο hardware η μπαταρια τελειωνει γρηγορα.Με 3G/wifi μονο

πιανω 4 ωρες οθονη.Με 4G ακομα και σε αναμονη τρωει μπαταρια(wind και Cosmote εχω δοκιμασει).

 

Ποσο καιρό έχει που λειτουργεί η συσκευη σου; Μήπως χρειάζεται αλλαγή μπαταρίας;

Αλλα και γενικά μη συγκρίνεις 5s με SE.

Το τελευταίο όντως έχει τρομερή διαχείριση ενέργειας.

Link to comment
Share on other sites

Εχω 5s και παρολο που εχω παλαιοτερο hardware η μπαταρια τελειωνει γρηγορα.Με 3G/wifi μονο

πιανω 4 ωρες οθονη.Με 4G ακομα και σε αναμονη τρωει μπαταρια(wind και Cosmote εχω δοκιμασει).

 

Το 5s δεν είχε καλή αυτονομία ειδικά με ανοιχτά τα δεδομένα μέχρι και 9.3.2 που το είχα.

Με iOS 10 δεν ξέρω αλλα έχω την εντύπωση ότι τρώει πολύ μπαταρια το chip των δικτύων

Επίσης η συσκευή ζεστενεται παρά πολύ με δεδομένα ανοιχτά και λίγο χάλια σήμα. Επίσης ρουφάει την μπαταρια καλαμάκι

Στο se νομίζω δεν υπάρχει αυτό το γενικό φαινόμενο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εχω 5s και παρολο που εχω παλαιοτερο hardware η μπαταρια τελειωνει γρηγορα.Με 3G/wifi μονο

πιανω 4 ωρες οθονη.Με 4G ακομα και σε αναμονη τρωει μπαταρια(wind και Cosmote εχω δοκιμασει).

 

Κοίτα δεν έχει καμία σχέση το se με το 5s παρά το ότι φιλοξενούνται στο ίδιο "σώμα". Το se έχει κατά 90% τα χαρακτηριστικά του 6s και αυτονομία παρόμοια του 6s plus! :O

:p
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω και εγώ σαν κάτοχος του SE 64gb, οτι η μπαταρία του ειναι εξαιρετική, μου θυμίζει το 6 plus σαν συμπεριφορά, με πολυ χρήση σε 3G και δεδομένα συνεχώς το βράδυ γυρίζω σπίτι με 25-35%, κατι τέτοιο δεν γίνονταν με το 5s και 6s. Τρέχει την τελευταία έκδοση iOS και ειμαι εντυπωσιασμένος απο την ταχύτητα την ποιότητα κλήσεων και ασφαλώς την χρηστικότητα με το ενα χέρι.

Μακάρι να συνεχίσει η Apple την σειρά αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με SE 16άρι είμαι πολύ ευχαριστημένος από μπαταρία. Με όρθάνοιχτα wifi, 4G όλη ημέρα και αρκετή χρήση δεδομένων και pokemon go (ελέω πιτσιρικά) γυρίζω σπίτι το βράδυ με 20-35% μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με SE 16άρι είμαι πολύ ευχαριστημένος από μπαταρία. Με όρθάνοιχτα wifi, 4G όλη ημέρα και αρκετή χρήση δεδομένων και pokemon go (ελέω πιτσιρικά) γυρίζω σπίτι το βράδυ με 20-35% μπαταρία.

 

Έτσι για πληροφόρηση σε σχέση με iOS 9 τώρα πως πάει η αυτονομία με την 10.0.2;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κάποια ουσιαστική διαφορά προς το χειρότερο. Τώρα αν είναι καλύτερη πάλι δεν ξέρω. Τα ίδια έκανα πριν, τα ίδια και τωρα, πάνω κάτω τα ίδια η μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το αγόρασα χθες και σήμερα από φόβο πήρα μαζί μου φορτιστή. Βγήκε εννιά το πρωί από την πρίζα, μιάμιση ώρα μουσική, αρκετό σερφάρισμα και social media και είμαι στο 29%. Δεδομένα και τοποθεσία μόνιμα ανοιχτά. Δεν το αναβαθμισα ακόμα γιατί φοβήθηκα με την μπαταρία

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by TheBerliner
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζουμε πως τα πηγαίνει στις πωλήσεις; Διάβαζα εχθές ότι είναι πρώτο σε πωλήσεις στη Μεγάλη Βρετανία.
:p
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζουμε πως τα πηγαίνει στις πωλήσεις; Διάβαζα εχθές ότι είναι πρώτο σε πωλήσεις στη Μεγάλη Βρετανία.

 

Σίγουρα πηγαίνει πολύ καλά.

Έχω διαβάσει κατα καιρούς άρθρα αλλα νούμερα δεν θυμάμαι να πω

Έχει το δικό της κοινό η συσκευή και δεν πρέπει να είναι και μικρό

Ξανά γυρίζει ο κόσμος δειλά δειλά σε πιο compact συσκευές για να κάνει απλά την δουλειά του

 

Το πολύ social networking βλάπτει την καθημερινή μας ζωή και κάποιοι το καταλαβαίνουν σιγά σιγά. Θα σκάσει η φούσκα και θα επιστρέψουν οι συσκευές να υπάρχουν για τον βασικό τους ρόλο που είναι το τηλέφωνο θα μηνύματα και λίγο μουσική φωτογραφίες και λοιπά

 

Η επόμενη μου συσκευή θα είναι ενα se πάντως όπως με κόβω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα πηγαίνει πολύ καλά.

Έχω διαβάσει κατα καιρούς άρθρα αλλα νούμερα δεν θυμάμαι να πω

Έχει το δικό της κοινό η συσκευή και δεν πρέπει να είναι και μικρό

Ξανά γυρίζει ο κόσμος δειλά δειλά σε πιο compact συσκευές για να κάνει απλά την δουλειά του

 

Το πολύ social networking βλάπτει την καθημερινή μας ζωή και κάποιοι το καταλαβαίνουν σιγά σιγά. Θα σκάσει η φούσκα και θα επιστρέψουν οι συσκευές να υπάρχουν για τον βασικό τους ρόλο που είναι το τηλέφωνο θα μηνύματα και λίγο μουσική φωτογραφίες και λοιπά

 

Η επόμενη μου συσκευή θα είναι ενα se πάντως όπως με κόβω

 

Και να μου λέγανε ότι θα μπορούσα να επιστρέψω στις 4 ίντσες θα έλεγα ότι κάτι τέτοιο δεν θα συμβεί ποτέ. Τώρα μετά από τη χρήση του se δεν θέλω ούτε να σκέφτομαι κάτι μεγαλύτερο!

:p
Link to comment
Share on other sites

Αν θες κινητό, το μέγεθος είναι άψογο. Αν θες να βλέπεις ταινίες στο κινητό όπως κάνουν μερικοί, ε τότε είναι μικρό

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξανά γυρίζει ο κόσμος δειλά δειλά σε πιο compact συσκευές για να κάνει απλά την δουλειά του

Το πολύ social networking βλάπτει την καθημερινή μας ζωή και κάποιοι το καταλαβαίνουν σιγά σιγά. Θα σκάσει η φούσκα και θα επιστρέψουν οι συσκευές να υπάρχουν για τον βασικό τους ρόλο που είναι το τηλέφωνο θα μηνύματα και λίγο μουσική φωτογραφίες και λοιπά

 

Δεν θα γυρισει ευκολα ο κοσμος στις μικρες συσκευες γιατι η σημαντικοτερη λειτουργια του σμαρτφον πλεον ειναι η περιηγηση στο ιντερνετ. και οσο να'ναι μια οθονιτσα πεντε ιντσων βοηθαει περισσοτερο απο μια τεσσαρων.

 

Προσωπικα, επειδη δεν μου αρεσουν τα μεγαλου μεγεθους κινητα, θα το παρω το se. Ελεγα μηπως πεσει στα 350, αλλα το βλεπω να δυσκολευεται. Εκει γυρω στα 370 θα το χτυπησω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν θες κινητό, το μέγεθος είναι άψογο. Αν θες να βλέπεις ταινίες στο κινητό όπως κάνουν μερικοί, ε τότε είναι μικρό

 

Να βλεπεις ταινιες στο κινητο.... Μου θυμιζει το ανεκδοτο που λεει "γιατι ο σκυλος γλυφει τα @@ του? γιατι μπορει".

 

Μα ειμαστε σοβαροι? Επιλεγει καποιος με κριτηριο το να βλεπει ταινιες? Σε μια οθονιτσα 5 ιντσων που δεν ξεχωριζεις καλα καλα τους υποτιτλους? Και ποτε εχει καποιος ελευθερες 2 ωρες οταν ειναι εκτος σπιτιου και πρεπει να δει οπωσδηποτε μια ταινια την οποια δεν μπορει να περιμενει μεχρι να παει σπιτι για να τη δει?

 

Το Gaming το καταλαβαινω, αν και δεν παιζω παιχνιδια στο κινητο.

Edited by kots00
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα γυρισει ευκολα ο κοσμος στις μικρες συσκευες γιατι η σημαντικοτερη λειτουργια του σμαρτφον πλεον ειναι η περιηγηση στο ιντερνετ. και οσο να'ναι μια οθονιτσα πεντε ιντσων βοηθαει περισσοτερο απο μια τεσσαρων.

 

Προσωπικα, επειδη δεν μου αρεσουν τα μεγαλου μεγεθους κινητα, θα το παρω το se. Ελεγα μηπως πεσει στα 350, αλλα το βλεπω να δυσκολευεται. Εκει γυρω στα 370 θα το χτυπησω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Να βλεπεις ταινιες στο κινητο.... Μου θυμιζει το ανεκδοτο που λεει "γιατι ο σκυλος γλυφει τα @@ του? γιατι μπορει".

 

Μα ειμαστε σοβαροι? Επιλεγει καποιος με κριτηριο το να βλεπει ταινιες? Σε μια οθονιτσα 5 ιντσων που δεν ξεχωριζεις καλα καλα τους υποτιτλους? Και ποτε εχει καποιος ελευθερες 2 ωρες οταν ειναι εκτος σπιτιου και πρεπει να δει οπωσδηποτε μια ταινια την οποια δεν μπορει να περιμενει μεχρι να παει σπιτι για να τη δει?

 

Το Gaming το καταλαβαινω, αν και δεν παιζω παιχνιδια στο κινητο.

Ταινίες στο κινητό? Εδώ στο mate 8 μου βγαίνουν τα μάτια (διό φορές που δοκίμασα)

Γενικός ταινία κάτο από 24' απλά δεε

Link to comment
Share on other sites

Ταινίες στο κινητό? Εδώ στο mate 8 μου βγαίνουν τα μάτια (διό φορές που δοκίμασα)

Γενικός ταινία κάτο από 24' απλά δεε

 

Στο στρατό με το htc desire με την οθόνη που είχε μια χαρά έβλεπα ταινίες στην ανάγκη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα γυρισει ευκολα ο κοσμος στις μικρες συσκευες γιατι η σημαντικοτερη λειτουργια του σμαρτφον πλεον ειναι η περιηγηση στο ιντερνετ. και οσο να'ναι μια οθονιτσα πεντε ιντσων βοηθαει περισσοτερο απο μια τεσσαρων.

 

Προσωπικα, επειδη δεν μου αρεσουν τα μεγαλου μεγεθους κινητα, θα το παρω το se. Ελεγα μηπως πεσει στα 350, αλλα το βλεπω να δυσκολευεται. Εκει γυρω στα 370 θα το χτυπησω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Να βλεπεις ταινιες στο κινητο.... Μου θυμιζει το ανεκδοτο που λεει "γιατι ο σκυλος γλυφει τα @@ του? γιατι μπορει".

 

Μα ειμαστε σοβαροι? Επιλεγει καποιος με κριτηριο το να βλεπει ταινιες? Σε μια οθονιτσα 5 ιντσων που δεν ξεχωριζεις καλα καλα τους υποτιτλους? Και ποτε εχει καποιος ελευθερες 2 ωρες οταν ειναι εκτος σπιτιου και πρεπει να δει οπωσδηποτε μια ταινια την οποια δεν μπορει να περιμενει μεχρι να παει σπιτι για να τη δει?

 

Το Gaming το καταλαβαινω, αν και δεν παιζω παιχνιδια στο κινητο.

 

Ναι κι ομως ξερω κοσμο που το λεει. Εγω παντως οσο ειχα το G2 με την οθονη των 5.2", ζητημα μια φορα να εβαλα ενα επεισοδιο σειρας για να το δω. Προτιμουσα να γυρισω σπιτι να το δω στην οθονη του υπολογιστη. :lol:

 

Εγω παντως χτυπησα το 64αρι γιατι η διαφορα στην τιμη ηταν μικρη και στη χωρητικοτητα μεγαλη ;)

Link to comment
Share on other sites

Από note 5, htc 10 και mate 8!!!! ξαναγύρισα σε se και δεν υπάρχει ούτε μια στιγμή που να το μετάνιωσα. . Απλά αυτήν την φορά σε 64αρι
Link to comment
Share on other sites

Από note 5, htc 10 και mate 8!!!! ξαναγύρισα σε se και δεν υπάρχει ούτε μια στιγμή που να το μετάνιωσα. . Απλά αυτήν την φορά σε 64αρι

 

Ήρωας είσαι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...