Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Μπορείς να την κόψεις με προσοχή. Έκοψα την κάρτα της γυναίκας μου και δουλεύει μια χαρά.

 

Ααααα!!!....μάλιστα , αλλιώς πάμε δευτέρα πιά ....χα!χα!...πω πω τελείως το είχα ξεχάσει οτι το iphone παίρνει μικρότερη sim...βλέπεις τελευταίο iphone που είχα ήταν το 4s το 2012.

 

Σε ευχαριστώ

Καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στην καλύτερη να την κόψεις με ένα ειδικό εργαλείο για αυτή τη δουλειά, αν δεν εχεις τέτοιο (που δεν θα εχεις) μη μπεις σε πειραματισμούς. Η nano sim εκτος από μικρότερη ειναι και ελαφρώς λεπτότερη και σου συνιστώ να περιμένεις μέχρι τη Δευτέρα να παραλάβεις καινούργια sim.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στην καλύτερη να την κόψεις με ένα ειδικό εργαλείο για αυτή τη δουλειά, αν δεν εχεις τέτοιο (που δεν θα εχεις) μη μπεις σε πειραματισμούς. Η nano sim εκτος από μικρότερη ειναι και ελαφρώς λεπτότερη και σου συνιστώ να περιμένεις μέχρι τη Δευτέρα να παραλάβεις καινούργια sim.

 

 

Ναι ναι αυτό θα κάνω διότι αν κάτι πάει στραβά και καταστρέψω και αυτήν που έχω τότε μέχρι την δευτέρα δεν θα έχω κινητό ούτε με το LG G4.....

 

 

Thank you

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως κατέβασα template από το Ίντερνετ, το τύπωσα και σύμφωνα με αυτό έκοψα την κάρτα. Όπως είπα δουλεύει μια χαρά. Αλλά για να είσαι σίγουρος περίμενε.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως κατέβασα template από το Ίντερνετ, το τύπωσα και σύμφωνα με αυτό έκοψα την κάρτα. Όπως είπα δουλεύει μια χαρά. Αλλά για να είσαι σίγουρος περίμενε.

 

Ναι , ναι οκ θα περιμένω , δεν χάθηκες ο κόσμος τώρα για μια μέρα....χα!χα!

 

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα. Είμαι από αυτούς που κουράστηκαν να βλέπουν τις συσκευές να γίνονται τέρατα και ήρθα από επιλογή στο SE. Ελπίζω να μην το μετανιώσω αν και μέχρι τώρα όλα καλά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που μιλάμε είναι διαθέσιμο στον Germano στα 354 ευρώ σε γκρι χρώμα.

οντως.καλη φαση ;) και τιμη σουπερ καλη.μολις 60 ευρο περισσοτερο απο το 5s.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμο όντως ήταν χθες κατα της 20:00 στο Γερμανό το 16gb και έκανα την παραγγελία μου. Μετά απο σχεδόν τέσσερα χρόνια με το 4άρι, φαντάζομαι θα είναι τρομερή αλλαγή!
Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμο όντως ήταν χθες κατα της 20:00 στο Γερμανό το 16gb και έκανα την παραγγελία μου. Μετά απο σχεδόν τέσσερα χρόνια με το 4άρι, φαντάζομαι θα είναι τρομερή αλλαγή!

 

Ναι υπάρχει χαοτική διαφορά απο το 4αρι και το 4s

Μέρα με την νύχτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει χαοτική διαφορά απο το 4αρι και το 4s

Μέρα με την νύχτα

 

Ωραία, γιατί η αλήθεια είναι πως το 6/6s σαν μέγεθος δεν μου είναι βολικό και με τα χαρακτηριστικά του SE φαντάζομαι πως θα το υποστηρίζει η Apple για αρκετό καιρό....

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ικανοποιημένος από την μπαταρία την πρώτη μέρα. Άντεξε τουλάχιστον 6.5 ώρες στήσιμο και ψάξιμο σε wifi. Ωραία πράγματα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Θα το φερω απο Καταρ. Ο φίλος μου ειπε ότι δεν θα είναι κλειδωμένο. Πρέπει να προσέξω κάτι άλλο; Τα ελληνικά φαντάζομαι οτι θα τα υποστηρίζει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι κλειδωμένο, τότε είσαι εντάξει. Το iOS είναι το ίδιο σε όλες τις συσκευές ανα τον κόσμο.

Φυσικά θα έχεις ένα χρόνο εγγύηση και όχι δύο, όπως έχουν τα "Ελληνικά".

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι κλειδωμένο, τότε είσαι εντάξει. Το iOS είναι το ίδιο σε όλες τις συσκευές ανα τον κόσμο.

Φυσικά θα έχεις ένα χρόνο εγγύηση και όχι δύο, όπως έχουν τα "Ελληνικά".

 

Ευχαριστώ. Την εγγύηση ελπίζω να μην τη χρειαστώ ποτε.

Μετά απο 6 χρονια με το 3GS ελεγα να μείνω στην apple. Και κουμπωσαν όλα τέλεια. Ιδανικό μέγεθος για χρήση με το ένα χέρι και για κουβάλημα στην τσεπη (το 5ιντσο της συζύγου δε βολεύει). Λατρεμένο και διαχρονικο σχέδιο. Πολύ καλό κράτημα στο χέρι (το 6s μου φάνηκε υπερβολικα λεπτό και σαν έτοιμο να γλιστρισει). Και ολα αυτα με το τελευταιο λειτουργικο της apple και με ελαχιστες εκπτωσεις στο hardwear. Και το μεγαλύτερο μειονέκτημα της apple (η τιμή) παρακάμφθηκε με αγορά απ το καταρ (ευτυχώς, γιατί είχα αρχίσει να ψάχνω τα κινεζικα Xiaomi huawey).

Edited by kots00
Link to comment
Share on other sites

εχει δικιο ο NeverMind, το iOS δεν ειναι ιδιο οπως προαναφερθηκε πιο πανω. Υπαρχουν νομοι που το περιοριζουν σε καποιες λεπτομερειες σε χωρες οπως Katar, Jedah κλπ και το facetime δεν ειναι προεγκατεστιμενο, ουτε μπορει να επανελθει με καποιο update κλπ. Αποσο ξερω iMessage λειτουργει κανονικα. Αλλα ενταξει, αυτο δεν θεωρω οτι ειναι σοβαρος λογος να αποριψεις το τηλεφωνο σε μια καλη τιμη.
Link to comment
Share on other sites

Εγινε παραγγελια για ενα μαυρο 16αρι στο γερμανο της πευκης το οποιο τελικα δε θα παραλαβω γιατι βρηκα 64αρι,αν καποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει pm να του δωσω στοιχεια.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις επισημάνσεις. Κάθε βοήθεια δεκτή.

Επειδη είχα παλιό iPhone δεν το εχω χρησιμοποιήσει ποτε το face time οπότε αυτο δεν ειναι προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εγινε παραγγελια για ενα μαυρο 16αρι στο γερμανο της πευκης το οποιο τελικα δε θα παραλαβω γιατι βρηκα 64αρι,αν καποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει pm να του δωσω στοιχεια.

Σε ποια τιμή το κλείδωσες;

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το iphone από τις αραβικές χώρες, σύμφωνα με αυτή την σελίδα όταν έρθει στην Ελλάδα και με μια επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις θα εμφανιστεί το facetime.

https://discussions.apple.com/thread/6599609?start=0&tstart=0

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Την εγγύηση ελπίζω να μην τη χρειαστώ ποτε.

Μετά απο 6 χρονια με το 3GS ελεγα να μείνω στην apple. Και κουμπωσαν όλα τέλεια. Ιδανικό μέγεθος για χρήση με το ένα χέρι και για κουβάλημα στην τσεπη (το 5ιντσο της συζύγου δε βολεύει). Λατρεμένο και διαχρονικο σχέδιο. Πολύ καλό κράτημα στο χέρι (το 6s μου φάνηκε υπερβολικα λεπτό και σαν έτοιμο να γλιστρισει). Και ολα αυτα με το τελευταιο λειτουργικο της apple και με ελαχιστες εκπτωσεις στο hardwear. Και το μεγαλύτερο μειονέκτημα της apple (η τιμή) παρακάμφθηκε με αγορά απ το καταρ (ευτυχώς, γιατί είχα αρχίσει να ψάχνω τα κινεζικα Xiaomi huawey).

Το μοντέλο που πωλείται στις χώρες: Σαουδική Αραβία, Κατάρ, Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα, Ομάν, Ιορδανία κτλ. είναι το A1723.

Είναι ακριβώς το ίδιο μοντέλο που έχετε και εσείς στην Ελλάδα. Αυτό σημαίνει πως μόλις βάλεις τη κάρτα SIM σου, θα εμφανιστεί η δυνατότητα FaceTime. Αν αυτό δε γίνει αυτόματα, απλά κάνε επαναφορά των ρυθμίσεων.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα!Σας ευχαριστω καθως με εχετε καθοδηγησει πολλες φορες στις αγορες μου εδω στο φορουμ κ μιας κ προσπαθησα σθεναρα να κανω αποτοξινωση απο τον καταναλωτισμο (ε η κριση βοηθησε να βρεθω στο σωστο δρομο!:blink:) σε μια στιγμη αδυναμιας και τυχης βρεθηκα με 4 κινητα!

τα 2 ειναι se το ενα το κρατησα φυσικά και είναι κουκλίιιι.μετα την εισαγωγη πειτε μου τι κανω καθως ειναι το πρωτο μου apple, το φοτρτιζω πριν την πρωτη χρηση ή όταν τελειώσει οτι εχει μεσα;κανω κατι ιδιαιτερο;αν ρωταω σε λαθος σημειο συγνωμη αλλα και ειμαι καινουρια και επειγομαι :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...