Jump to content

[S7 Edge] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 301
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η συσκευη ειναι ''μπουκωμενη'' οπως ερχεται απο την sammy(369 ΕΦΑΡΜΟΓΕς μετρησα)..μετα απο αλλαγη rom κ kernel o EXYNOS 8890 δειχνει πολυ ασχημα τα δοντια του...αναφωρικα, με overclock στα 2.9 ghz cpu κ 800 gpu εσπασε το κοντερ στο ΑΝTUTU με ΣΚΟΡ...........205079,αφηνωντας πισω τον ''ΠΟΛΥ'' Α10 της APPLE 35.000 ποντους..:cool:

 

 

Μπορείς να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες για το skynet mod.που μπορούμε να το βρούμε και τρόπους να το περασουμε.

Apple Iphone 8 Plus Red Edition
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που γνωρίζει να ανεβάσει το app in control remote της land rover από άλλο play store μιας και για το Ελλάδα δεν είναι διαθέσιμο?

Ευχαριστώ πολύ

~~~ Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που γνωρίζει να ανεβάσει το app in control remote της land rover από άλλο play store μιας και για το Ελλάδα δεν είναι διαθέσιμο?

Ευχαριστώ πολύ

 

Google is your friend . Με μια γρήγορη αναζήτηση βρήκα αυτό https://apkpure.com/land-rover-incontrol-remote/com.landrover.incontrolremote

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Εβαλα την ρομ του ambasadii http://forum.xda-developers.com/s7-edge/development/android-nougat-7-0-beta-1-rom-test-t3498664 και είναι κορυφή. AdAway, Fingerprint Unlock χωρίς τον περιορισμό της google, όπως ήταν μέχρι το Μάρτιο, και πολλά άλλα .

 

 

Εχει κάποιο bug σε σχέση με την επίσημη rom; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κάποιο bug σε σχέση με την επίσημη rom; Ευχαριστώ.

Εμενα μου εκανε κατι κουλα! οταν εκανα restart η power ON εκανε 30-40 δευτερολεπτα στο splash screen σε σημειο που ελεγα καθε φορα κολλησε..

τωρα εβαλα renovate! θα την δοκιμασω και θα δω! εχει κατι θεικο: fingerprint to wake, δεν ξερω απο καταναλωση τι παιζει αλλα θα το τσεκαρω! απλα ακουμπας πανω το δακτυλο και ξεκλειδωνει!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

gyus αντιμετωπιζω ενα θεματακι.συνδεω το κινητο στον υπολογιστη και ανοιγω το kies και μου βγαζει ενα μνμ που μου λεει οτι αν θελω να σενδεσω το κινητο πρεπει να εχω αδεια ιδιοκτητη και μου προτεινει να μπω στο λογαριασμο ιδιοκτητη να παρω αδεια.Το θεμα μου;ΔΕΝ μπορω να βρω που ειναι αυτος ο λογαριασμος!!!Οποιος μπορει ας δωσει ενα χερι βοηθειας στο συνανθρωπο!

Ευχαριστω...

Apple Iphone 8 Plus Red Edition
Link to comment
Share on other sites

gyus αντιμετωπιζω ενα θεματακι.συνδεω το κινητο στον υπολογιστη και ανοιγω το kies και μου βγαζει ενα μνμ που μου λεει οτι αν θελω να σενδεσω το κινητο πρεπει να εχω αδεια ιδιοκτητη και μου προτεινει να μπω στο λογαριασμο ιδιοκτητη να παρω αδεια.Το θεμα μου;ΔΕΝ μπορω να βρω που ειναι αυτος ο λογαριασμος!!!Οποιος μπορει ας δωσει ενα χερι βοηθειας στο συνανθρωπο!

Ευχαριστω...

Φίλε μου το S7 θέλει το Smart Switch και όχι το Kies για να συνδεθείς στον υπολογιστή. Κατέβασέ το από επίσημο site της Samsung και θα είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου εκανε κατι κουλα! οταν εκανα restart η power ON εκανε 30-40 δευτερολεπτα στο splash screen σε σημειο που ελεγα καθε φορα κολλησε..

τωρα εβαλα renovate! θα την δοκιμασω και θα δω! εχει κατι θεικο: fingerprint to wake, δεν ξερω απο καταναλωση τι παιζει αλλα θα το τσεκαρω! απλα ακουμπας πανω το δακτυλο και ξεκλειδωνει!

 

 

Φίλε σε ευχαριστω για την απαντηση σου. Αν μείνεις ευχαριστημένος με την renovate, ενημέρωσε την παρέα. Θεωρω οτι θα είναι πολυ χρήσιμο για οσους ασχολούνται με custom roms ή προτίθενται να ασχοληθούν. Προσωπικά ενδιαφέρομαι για τα bugs και την μπαταρία. Τα θεωρω κρίσιμα στοιχεία για την λειτουργηκότητα του κινητού.

Είναι πολυ σημαντικό και εξαιρετικά χρήσιμο που δοκιμάζεις τη rom και εχεις τη διαθεση να ενημερώσεις τους ενδιαφερόμενους.

Link to comment
Share on other sites

Το fingerprint wake το έχουν 3 rom ήδη

Προσωπικά το απενεργοποιησα γιατί είδα διαφορά στην μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σε ευχαριστω για την απαντηση σου. Αν μείνεις ευχαριστημένος με την renovate, ενημέρωσε την παρέα. Θεωρω οτι θα είναι πολυ χρήσιμο για οσους ασχολούνται με custom roms ή προτίθενται να ασχοληθούν. Προσωπικά ενδιαφέρομαι για τα bugs και την μπαταρία. Τα θεωρω κρίσιμα στοιχεία για την λειτουργηκότητα του κινητού.

Είναι πολυ σημαντικό και εξαιρετικά χρήσιμο που δοκιμάζεις τη rom και εχεις τη διαθεση να ενημερώσεις τους ενδιαφερόμενους.

γενικα μια χαρα παει προς το παρον, μου φαινεται αρκετα γρηγορη, και δεν εχω δει καποιο θεμα.

bugs δεν εχω δει κατι. 0 forse closes, ολα δουλευουν ρολοι!

μπαταρια ειναι πολυ νωρις να πω, αλλα και παλι δεν ειμαι ο καταλληλος ανθρωπος να κρινω γιατι η χρηση που κανω ειναι οτι να ναι, μπορει να μου βγαλει 2 μερες σε μια φορτιση γιατι δεν το πολυχρησιμοποιω, και στην επομενη να το ξεσκισω και στο 12ωρο να θελει φορτισμα :lol: παντως το βραδυ στο 7ωρο με 2g και wifi off, ειχα 3% απωλεια. (2η φορτιση με renovate). πολυ θετικα προς το παρον.

Το fingerprint wake το έχουν 3 rom ήδη

Προσωπικά το απενεργοποιησα γιατί είδα διαφορά στην μπαταρία

δεν το ηξερα, ξερεις πως ακριβως δουλευει? κραταει συνεχεια την οθονη ανοιχτη σε μαυρο χρωμα? δεν μπορω να καταλαβω πως αλλιως να δουλευει.. καμια ιδεα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως δουλεύει δεν ξέρω ακριβώς

Βασικά δουλεύει μέχρι και κάνα 2 λεπτά από το τελευταίο κλείδωμα ίσως και παραπάνω

Πολλοί ζήτησαν να είναι μόνιμο αλλά αυτό θα είχε ως αποτέλεσμα να τελειώνει η μπαταρία σε λίγες ώρες

Ήδη και με αυτό το λίγο έχει κάποια μείωση η μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Πως δουλεύει δεν ξέρω ακριβώς

Βασικά δουλεύει μέχρι και κάνα 2 λεπτά από το τελευταίο κλείδωμα ίσως και παραπάνω

Πολλοί ζήτησαν να είναι μόνιμο αλλά αυτό θα είχε ως αποτέλεσμα να τελειώνει η μπαταρία σε λίγες ώρες

Ήδη και με αυτό το λίγο έχει κάποια μείωση η μπαταρία

 

οχι, εμενα δουλευει περισσοτερη ωρα, (πανω απο 2ωρο σιγουρα). μολις το δοκιμασα.

δεν ξερω τι διαφορα εχει στη μπαταρια, ειμαι 6 ωρες 100%-87%, με ανοικτο 3g+bt ακουστικο, 32 λεπτα οθονη. και η ρομ ειναι ακομη αστρωτη, ουτε μηνυμα για τα sleep apps δεν μου εχει βγαλει ακομη!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τη superman rom και δεν κρατούσε 2ωρες με τίποτα

Καλό είναι αυτό με την μπαταρία. Δες πως θα πάει και τις άλλες ημέρες και πες

Link to comment
Share on other sites

και εγω την superman εχω αλλα δεν βρισκω την ρυθμιση με το fingerprint wake
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

και εγω την superman εχω αλλα δεν βρισκω την ρυθμιση με το fingerprint wake

 

Θα πας superman settings, system ui settings, lockscreen mods και εκεί γράφει fingerprint unlock without...

Δουλεύει στις 2 τελευταίες εκδόσεις, αν έχεις παλιά κάνε update

Link to comment
Share on other sites

Θα πας superman settings, system ui settings, lockscreen mods και εκεί γράφει fingerprint unlock without...

Δουλεύει στις 2 τελευταίες εκδόσεις, αν έχεις παλιά κάνε update

 

σε ευχαριστω πολυ το βρηκα!!

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχική οθόνη δεν βρίσκω τον κάδο για διαγραφή εικονιδίων. Έχει καταργηθεί?

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχική οθόνη δεν βρίσκω τον κάδο για διαγραφή εικονιδίων. Έχει καταργηθεί?

 

Πατάς το εικονίδιο στην αρχική οθόνη που είσαι και σου βγάζει κατάργηση συντόμευσης

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Πατάς το εικονίδιο στην αρχική οθόνη που είσαι και σου βγάζει κατάργηση συντόμευσης

Ναι αυτό το ξέρω απλώς παλιά μπορούσες να το σύρεις στον κάδο που ήταν νομίζω πιο βολικό

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Υπαρχει καποια καλη εφαρμογη ωστε με διπλο ταπ στην οθονη να ανοιγει η να κλεινει;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Υπαρχει καποια καλη εφαρμογη ωστε με διπλο ταπ στην οθονη να ανοιγει η να κλεινει;

 

ναι, αλλα στο να ανοιγει καταναλωνει πολυ ενεργεια γιατι ουσιαστικα δεν κλεινει την οθονη απλα βαζει μαυρο φοντο και χαμηλωνει πολυ τη φωτεινοτητα.

στο να κλεινει παρα πολλες. ριξε μια ματια στο Play store.

αν εχεις nova launcher, εχει αυτη την επιλογη ενσωματωμενη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Υπαρχει καποια καλη εφαρμογη ωστε με διπλο ταπ στην οθονη να ανοιγει η να κλεινει;

 

Υπάρχει αυτή: Double Tap που βγάζει εικονίδιο στο ΑΟD το οποίο με διπλό κλικ ανάβει την οθόνη!

Δουλεύει μια χαρά και δεν το βλέπω να εμφανίζεται στην κατανάλωση της μπαταρίας!

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 Edge] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...