Jump to content

[S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την τελευταια ειχες τετοια αποδοση? την ειχες βαλει με καθαρη?

Εγω παντως με ΟΤΑ την περασα και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος. Χθες δεν εβλεπα το play services ολη μερα καθολου, το βραδυ εμφανιστηκε με 1% που εκανα τα updates.

Μέσω οτα την πέρασα και γω. Δεν έκανα καθαρή. Στην αρχή ευχαριστημένος ήμουν και γω αλλά δυστυχώς κάθε μέρα δεν δείχνει ίδια αυτονομία. Τα services και μένα είναι πολύ χαμηλά. Σε αυτό δεν είχα θέμα.

 

Sent from S7 edge

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μέσω οτα την πέρασα και γω. Δεν έκανα καθαρή. Στην αρχή ευχαριστημένος ήμουν και γω αλλά δυστυχώς κάθε μέρα δεν δείχνει ίδια αυτονομία. Τα services και μένα είναι πολύ χαμηλά. Σε αυτό δεν είχα θέμα.

 

Sent from S7 edge

 

Δεν κανεις καμια επαναφορα? εγω την εχω βαλει καμια εβδομαδα και εχω σταθερα καλη καταναλωση, τωρα αν γινει τιποτα και πεσει θα το αναφερω, αλλα καμια φορα χρειαζεται και κανα restart. Προσωπικα κλεινω αρκετα βραδια το κινητο γιατι δε θελω να τρωω ακτινοβολια, πχ χθες που ηταν με 3% το εκλεισα να φορτισει.

Δεν ξερω αν παιζουν ρολο αυτα αλλα σιγουρα ασχολουμαι λιγο να κλεισω καμια ηλιθια εφαρμογη που μπορει να ανοιξα πχ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανεις καμια επαναφορα? εγω την εχω βαλει καμια εβδομαδα και εχω σταθερα καλη καταναλωση, τωρα αν γινει τιποτα και πεσει θα το αναφερω, αλλα καμια φορα χρειαζεται και κανα restart. Προσωπικα κλεινω αρκετα βραδια το κινητο γιατι δε θελω να τρωω ακτινοβολια, πχ χθες που ηταν με 3% το εκλεισα να φορτισει.

Δεν ξερω αν παιζουν ρολο αυτα αλλα σιγουρα ασχολουμαι λιγο να κλεισω καμια ηλιθια εφαρμογη που μπορει να ανοιξα πχ.

Σπάνια θα κάνω reboot .ειδικά με την παλιά έκδοση δεν χρειαζόταν. Εδώ βλέπω ότι χρειάζεται. Θα δω μπορεί να κάνω μια επαναφορά μιας και το στήσιμο δεν το γλυτώνω. Βασικά το βασικότερο θέμα είναι η αναμονή. Πέφτει πιο γρήγορα. Επίσης κάτω από το 50% και εκεί δείχνει ότι πέφτει πιο γρήγορα σε σχέση με την apc8

 

Sent from S7 edge

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Σπάνια θα κάνω reboot .ειδικά με την παλιά έκδοση δεν χρειαζόταν. Εδώ βλέπω ότι χρειάζεται. Θα δω μπορεί να κάνω μια επαναφορά μιας και το στήσιμο δεν το γλυτώνω. Βασικά το βασικότερο θέμα είναι η αναμονή. Πέφτει πιο γρήγορα. Επίσης κάτω από το 50% και εκεί δείχνει ότι πέφτει πιο γρήγορα σε σχέση με την apc8

 

Sent from S7 edge

 

εγω δεν κανω επαναφορα καθε φορα που το φορτιζω, απλα πολλες φορες το φορτιζω κλειστο, τιποτα αλλο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με την παλια ειχα 1-2 ωρες παραπανω SOT σταθερα . Και ενω δεν εχω προβλημα με τα services . Το system ειναι μεγαλυτερο μονο. Απλα δεν ειναι σταθερο το κιν . Την μια μπορει να με τρωει 1% ολο το βραδυ και την αλλη 8% με τις ιδιες συνθήκες.
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Σπάνια θα κάνω reboot .ειδικά με την παλιά έκδοση δεν χρειαζόταν. Εδώ βλέπω ότι χρειάζεται. Θα δω μπορεί να κάνω μια επαναφορά μιας και το στήσιμο δεν το γλυτώνω. Βασικά το βασικότερο θέμα είναι η αναμονή. Πέφτει πιο γρήγορα. Επίσης κάτω από το 50% και εκεί δείχνει ότι πέφτει πιο γρήγορα σε σχέση με την apc8

Sent from S7 edge

Μπορεί να δοκιμάσω και εγώ την APC8...τελευταίες μέρες βλέπε το android system στο 40%.

Link to comment
Share on other sites

Μηδενική μιας και στην πλοίοψηφία με WiFi ειμαι.

Οταν είσαι με δεδομένα εχει αυξημένη κατανάλωση.

Εννοείται η εφαρμογη ειναι καταπληκτική και ουδέποτε θα φύγει και ας εχει μια κατανάλωση με mobile data κυρίως.

 

Τωρα που μας προσφέρεται βαρβάτη αυτονομία με την συσκευη κανένας λόγος ανησυχίας.

 

Sent from my iPad Air 2

Μα εδώ μιλάμε για τρελή κατανάλωση.. σε καμία περίπτωση μηδενική...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160629/b19bb223d0602d5efa3b9d6b45b54f5d.jpg

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι βλέπω το παρακάτω. Επειδή δεν την έχω καιρό τη συσκευή δε μπορώ να καταλάβω αν είναι φυσιολογικό η οχι.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160629/02ac18a25c5a403e651db44ceca43878.jpg

 

 

Ίσως να παίζει ρόλο που είχα σήμερα 7 ώρες ανοιχτά data(μικρή χρήση αλλά ήταν ανοιχτά)? Είναι φυσιολογικό η οθόνη να είναι χαμηλά αφού δεν το έπαιξα το πρωί το κινητό. Έχασα απλά ένα 30% με minimal χρήση data? Είναι οκ λέτε οι πιο παλιοί βάση εμπειρίας για τη χρήση που έκανα?

 

Sent from SM-G935F

me > you
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι βλέπω το παρακάτω. Επειδή δεν την έχω καιρό τη συσκευή δε μπορώ να καταλάβω αν είναι φυσιολογικό η οχι.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160629/02ac18a25c5a403e651db44ceca43878.jpg

 

 

Ίσως να παίζει ρόλο που είχα σήμερα 7 ώρες ανοιχτά data(μικρή χρήση αλλά ήταν ανοιχτά)? Είναι φυσιολογικό η οθόνη να είναι χαμηλά αφού δεν το έπαιξα το πρωί το κινητό. Έχασα απλά ένα 30% με minimal χρήση data? Είναι οκ λέτε οι πιο παλιοί βάση εμπειρίας για τη χρήση που έκανα?

 

Sent from SM-G935F

Ποση ωρα οθόνη εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν πρεπει;

Αν πας στα faqs του adguard σου εξηγεί ότι αθροιζονται και στα δεδομένα και στην μπαταρία πολλά προγράμματα μαζί, οπότε είναι φαινομενικα μεγάλη η μπαταρία. Στο λέει αυτό και την πρώτη φορά που εγκαθιστάς το adguard επίσης.

Link to comment
Share on other sites

Μα εδώ μιλάμε για τρελή κατανάλωση.. σε καμία περίπτωση μηδενική...

]

 

Σε εμένα πανω απο 3-4% δεν εχει εμφανίσει ουδέποτε στα στατιστικά μπαταρίας και αυτο μόνο με mobile data.

Παίζει ρόλο και τι ακριβώς χρήση κανεις.

Εγώ πχ σερφάρισμα κανά μισάωρο με 45 λεπτά το πολυ να κανω με το κινητό την ημέρα.

Ουδέποτε κατεβάζω torrents η βλέπω live streaming η βλέπω πολυ YouTube με εξαίρεση λίγες apk εφαρμογες.

 

Και στο tablet που το εχω εγκατεστημένο και σε iPad αλλα και σε surface που κανω πιο εντατική χρήση δεν εχω παρατηρήσει μειωμένη αυτονομία που να γίνεται αντιληπτή στην καθημερινότητα.

 

Κάνε μια clear cache την εφαρμογη και στήσιμο απο αρχη,λογικά θα στρώσει.

Επίσης πρόσεξε στις ρυθμίσεις της μην βάλεις κατι που δεν ξέρεις.

 

Εγώ default το εχω.

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω το πρόβλημα με το Android System να εμφανίζεται πρώτο στη χρήση της μπαταρίας.

Ακολούθησα τη συμβουλή φίλου να κάνω restart μετά από μια πλήρη φόρτιση και όντως σταμάτησε το battery drain, ειδικά τα βράδια που έχανα έως και 20% μπαταρία με το S7 στην αδράνεια.. Η αυτονομία έχει πλεον διπλασιαστεί!

Τώρα μετά από 2 φορτίσεις βλέπω την μπαταρία να αποδίδει όπως πρέπει με 4 ώρες sot και το Android System σε φυσιολογικά επίπεδα..

Θέλω να ρωτήσω πότε θα εμφανιστεί ξανά το πρόβλημα.

Γιατί απ' ότι βλέπω δεν χρειάζεται να κάνουμε restart μετά από ΚΑΘΕ πλήρη φόρτιση...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω το πρόβλημα με το Android System να εμφανίζεται πρώτο στη χρήση της μπαταρίας.

Ακολούθησα τη συμβουλή φίλου να κάνω restart μετά από μια πλήρη φόρτιση και όντως σταμάτησε το battery drain, ειδικά τα βράδια που έχανα έως και 20% μπαταρία με το S7 στην αδράνεια.. Η αυτονομία έχει πλεον διπλασιαστεί!

Τώρα μετά από 2 φορτίσεις βλέπω την μπαταρία να αποδίδει όπως πρέπει με 4 ώρες sot και το Android System σε φυσιολογικά επίπεδα..

Θέλω να ρωτήσω πότε θα εμφανιστεί ξανά το πρόβλημα.

Γιατί απ' ότι βλέπω δεν χρειάζεται να κάνουμε restart μετά από ΚΑΘΕ πλήρη φόρτιση...

 

Άκυρο. Δυστυχώς η μπαταρία άρχισε πάλι να χάνει...

Τι στο καλό κάνει η Samsung; 5 μηνες μετα την κυκλοφορία του κινητού, ακόμα να βγάλουν κάποιο fix;

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο. Δυστυχώς η μπαταρία άρχισε πάλι να χάνει...

Τι στο καλό κάνει η Samsung; 5 μηνες μετα την κυκλοφορία του κινητού, ακόμα να βγάλουν κάποιο fix;

 

Το οτι ειναι λιγοι αυτοι που εχουν το προβλημα, μηπως σημαινει οτι κατι φταιει? θες να μας πεις πως το εχεις στησει και με τι εφαρμογες?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να κάνεις ένα Hard reset και να το στήσεις από την αρχή?

 

Το έχω κάνει φίλε μου, δεν άλλαξε τιποτα δυστυχώς...

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το οτι ειναι λιγοι αυτοι που εχουν το προβλημα, μηπως σημαινει οτι κατι φταιει? θες να μας πεις πως το εχεις στησει και με τι εφαρμογες?

 

Δεν είναι κάτι που θα μπορούσε να φταίει ο χρήστης. Out of the box έχανε το λιγότερο 20% τη νύχτα με το κινητό στην αδράνεια. Απο την πρώτη φόρτιση το S7 μου με το ζόρι έβγαζε τη μέρα με πολύ ελαφρά χρήση. Στη χρήση της μπαταρίας το Android System είναι μακράν πρώτο (~35%), ακολουθεί το SOT (~16%) και το "Σε Αναμονή" (~11%).

Ειδικά το sot μου είναι το πολύ 2 ώρες! Δοκίμασα να κλείσω τα πάντα (WiFi, BT, Data, Location, απενεργοποίησα την εφαρμογή του FB) και πάλι κανένα κέρδος στην μπαταρία. Επίσης έχω μόνιμα κλειστά τη δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας, τον συγχρονισμό των email κλπ τον κάνω χειροκίνητα, έχω κάνει πολλές φορές clear cache και έχω απενεργοποιήσει πάρα πολλές εφαρμογές και υπηρεσίες με το Package Disabler Pro.

Μιλάμε για ένα καινούργιο κινητό που το έχω γύρω στις 15 ημέρες. Το μόνο που λύνει το πρόβλημα (προσωρινά) είναι να κάνω restart μετά από πλήρη φόρτιση... Πριν λίγες μέρες που το έκανα η μπαταρία σχεδόν διπλασιάστηκε! Δεν γίνεται δουλειά έτσι όμως. Είναι καθαρά θέμα της Samsung να διορθώσει το πρόβλημα...

Edited by syshalt
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ακολούθησε λίγο τα παρακάτω.

1-φλασαρε μια πρόσφατη ρομ με Odin κάνοντας πριν και μετά το φλασαρισμα Hard reset.

2- βάλε την έκδοση 9.2.56 υπηρεσίες google play.

3- μην χρησιμοποιείς το Package Disabler Pro .

4- backup Google και samsung account κλειστά.

5- βάλε τις εφαρμογές σου μια μια από το play store και όχι από κάποιο backup πχ.

Με όλα κλειστά το βράδυ (όχι λειτουργία πτήσης) σήμα κινητής τηλεφωνίας απλά χάνει 1% /4ωρο περίπου.

Η αυτονομία είναι εξαιρετική.

Το σύστημα Android από την δεύτερη μέρα που το έστησα κυμαίνεται στο +/- 15%.

Δεν το δίνω σημασία.

Μου βγάζει sot από 5 έως 7 ώρες.

Από το πρωί έως αργά το βράδυ με βγάζει άνετα και έχει και λίγο υπόλοιπο μπαταρία.

Και αυτό είναι το επιθυμητό για μένα.

Το βάζω το βράδυ στην βάση , το αφήνω μέχρι τα ξημερώματα , και μέχρι να κοιμηθώ το βράδυ δεν φοβάμαι μήπως με αφήσει.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει φίλε μου, δεν άλλαξε τιποτα δυστυχώς...

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν είναι κάτι που θα μπορούσε να φταίει ο χρήστης. Out of the box έχανε το λιγότερο 20% τη νύχτα με το κινητό στην αδράνεια. Απο την πρώτη φόρτιση το S7 μου με το ζόρι έβγαζε τη μέρα με πολύ ελαφρά χρήση. Στη χρήση της μπαταρίας το Android System είναι μακράν πρώτο (~35%), ακολουθεί το SOT (~16%) και το "Σε Αναμονή" (~11%).

Ειδικά το sot μου είναι το πολύ 2 ώρες! Δοκίμασα να κλείσω τα πάντα (WiFi, BT, Data, Location, απενεργοποίησα την εφαρμογή του FB) και πάλι κανένα κέρδος στην μπαταρία. Επίσης έχω μόνιμα κλειστά τη δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας, τον συγχρονισμό των email κλπ τον κάνω χειροκίνητα, έχω κάνει πολλές φορές clear cache και έχω απενεργοποιήσει πάρα πολλές εφαρμογές και υπηρεσίες με το Package Disabler Pro.

Μιλάμε για ένα καινούργιο κινητό που το έχω γύρω στις 15 ημέρες. Το μόνο που λύνει το πρόβλημα (προσωρινά) είναι να κάνω restart μετά από πλήρη φόρτιση... Πριν λίγες μέρες που το έκανα η μπαταρία σχεδόν διπλασιάστηκε! Δεν γίνεται δουλειά έτσι όμως. Είναι καθαρά θέμα της Samsung να διορθώσει το πρόβλημα...

 

κοιτα, μπορει και οι πολλες απενεργοποιησεις που εχεις κανει να δημιουργουν προβλημα. Εγω πχ περα απο της google τα περιττα (βιβλια,μουσικη, photos, κτλ) και τα αντιγραφα ασφαλειας καθως και μερικους συγχρονισμους (πχ επαφες) δεν εχω πειραξει τιποτα αλλο. Εχω ολες τις κλασσικες επαφες, αλλα καμια που να πειραζει συστημα οπως το package που εχεις εσυ.. και παει αψογα. Προσωπικα το κλεινω το κινητο συνηθως οταν φορτιζει καθε 2η μερα ή πιο σπανια, γιατι μπορει να το φορτισω και ανοιχτο, δεν κανω επανεκινηση ομως μετα και παει αριστα..

Συνεχιζω να πιστευω οτι κατι φταιει, αλλο..

ΣΙΜ εχεις παρει νεα ή εχεις κοψει? αν εχεις κοψει, μπορει να φταιει αυτο, το εχω δει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει φίλε μου, δεν άλλαξε τιποτα δυστυχώς...

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν είναι κάτι που θα μπορούσε να φταίει ο χρήστης. Out of the box έχανε το λιγότερο 20% τη νύχτα με το κινητό στην αδράνεια. Απο την πρώτη φόρτιση το S7 μου με το ζόρι έβγαζε τη μέρα με πολύ ελαφρά χρήση. Στη χρήση της μπαταρίας το Android System είναι μακράν πρώτο (~35%), ακολουθεί το SOT (~16%) και το "Σε Αναμονή" (~11%).

Ειδικά το sot μου είναι το πολύ 2 ώρες! Δοκίμασα να κλείσω τα πάντα (WiFi, BT, Data, Location, απενεργοποίησα την εφαρμογή του FB) και πάλι κανένα κέρδος στην μπαταρία. Επίσης έχω μόνιμα κλειστά τη δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας, τον συγχρονισμό των email κλπ τον κάνω χειροκίνητα, έχω κάνει πολλές φορές clear cache και έχω απενεργοποιήσει πάρα πολλές εφαρμογές και υπηρεσίες με το Package Disabler Pro.

Μιλάμε για ένα καινούργιο κινητό που το έχω γύρω στις 15 ημέρες. Το μόνο που λύνει το πρόβλημα (προσωρινά) είναι να κάνω restart μετά από πλήρη φόρτιση... Πριν λίγες μέρες που το έκανα η μπαταρία σχεδόν διπλασιάστηκε! Δεν γίνεται δουλειά έτσι όμως. Είναι καθαρά θέμα της Samsung να διορθώσει το πρόβλημα...

Ρε φιλε το έχουμε πει μην χρησιμοποιείτε το package disable. Ειδικά αν δεν ξέρεις τι να αφαιρέσεις μπορεί να μείνεις στο logo. Από πολλούς από μας πλέον δεν χρησιμοποιείται γιατί καταναλώνει για κάποιο λόγο πάρα πολύ. Τουλάχιστον να κραζουμε τις εταιρίες όταν πραγματικά φταίνε.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε το έχουμε πει μην χρησιμοποιείτε το package disable. Ειδικά αν δεν ξέρεις τι να αφαιρέσεις μπορεί να μείνεις στο logo. Από πολλούς από μας πλέον δεν χρησιμοποιείται γιατί καταναλώνει για κάποιο λόγο πάρα πολύ. Τουλάχιστον να κραζουμε τις εταιρίες όταν πραγματικά φταίνε.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εγω θα διαφωνισω.. το χρησιμοποιω (εχω κανει disable 70+εφαρμογες) , και εχω sot με την apec 4-5.30 ωρες αναλογα τη χρηση στις 2 μερες..

τωρα που εβαλα apc8 δεν εχω ακομη πληρη εικονα γιατι εχτες την εστησα, αλλα μου εβγαλε 5 ωρες σαν πρωτη φορτιση.

επισης, εγω κατα κυριο λογο παιζω 60% 4g και 40% wifi. οπως ειχα γραψει και καπου πιο πισω, με τα παντα ανοικτα το βραδυ (wifi, συγχρονισμους, gps, host teamviwer) χανω 0.8/h.

ψαχτειται λιγο με τις εφαρμογες σας, καποια ισως κραταει awake το κινητο χωρις λογο..

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω θα διαφωνισω.. το χρησιμοποιω (εχω κανει disable 70+εφαρμογες) , και εχω sot με την apec 4-5.30 ωρες αναλογα τη χρηση στις 2 μερες..

τωρα που εβαλα apc8 δεν εχω ακομη πληρη εικονα γιατι εχτες την εστησα, αλλα μου εβγαλε 5 ωρες σαν πρωτη φορτιση.

επισης, εγω κατα κυριο λογο παιζω 60% 4g και 40% wifi. οπως ειχα γραψει και καπου πιο πισω, με τα παντα ανοικτα το βραδυ (wifi, συγχρονισμους, gps, host teamviwer) χανω 0.8/h.

ψαχτειται λιγο με τις εφαρμογες σας, καποια ισως κραταει awake το κινητο χωρις λογο..

Όταν έχεις τρελό awake και ψάχνεις τι φταίει είναι το πρώτο πράγμα που θα κοιτάξεις. Το ότι το χρησιμοποιούν κάποιοι δεν σημαίνει ότι είναι απαραίτητα και καλό. Το είχα και γω. Διαφορά δεν είδα πουθενά. Ίδια χρήση ίδια αυτονομία έβγαζα μιας και είχα αφαιρέσει πράγματα που ήμουν σίγουρος ότι δεν έκαναν κακό στο λογισμικό. . Και πλέον με διαχείριση ραμ με το s7 δεν έχεις θέμα. Όλα τα άλλα είναι placebo.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...