Jump to content

[S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι υπάρχει πήγαινε βρες τις υπηρεσίες Google μέσα στις εφαρμογές και πάτα απεγκατάσταση ενημερώσεων.

Ευχαριστώ:)

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

3 φόρτιση πως τα βλέπετε καλά είμαι? https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160518/bb120fdd75f3f679837c310169d07044.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160518/8bd0c0b93cc670770545fc9ec8e74414.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει πήγαινε βρες τις υπηρεσίες Google μέσα στις εφαρμογές και πάτα απεγκατάσταση ενημερώσεων.

 

Σε οσους εχουν θεματακια με την αυτονομία ας κανουν αυτο που ειπε ο em_seven .θα ρθει η μπαταρια εκει που πρέπει!

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το απεγκατεστησα τελικά.

Παρατήρησα αυξημένη κατανάλωση στα google services και επανήλθε στα ίσια του.

Για κλωτσιές η Google.

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το απεγκατεστησα τελικά.

Παρατήρησα αυξημένη κατανάλωση στα google services και επανήλθε στα ίσια του.

Για κλωτσιές η Google.

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

Αλεξ ποια έκδοση έχεις τώρα?

Μόλις έκανα απεγκατάσταση και νιώθω λίγο ότι ζεσταίνεται.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το απεγκατεστησα τελικά.

Παρατήρησα αυξημένη κατανάλωση στα google services και επανήλθε στα ίσια του.

Για κλωτσιές η Google.

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

Αν και πλέον δεν πάει πάνω από 6-7%.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το απεγκατεστησα τελικά.

Παρατήρησα αυξημένη κατανάλωση στα google services και επανήλθε στα ίσια του.

Για κλωτσιές η Google.

 

 

Sent from my iPad Air 2

Μια από τα ίδια και εγώ. 100->92% η μπαταρία 85% της κατανάλωσης τα Google Services!!!!! Οθόνη σχεδόν 0 μια δεν το κοίταξα σχεδόν καθόλου μετά τη φόρτιση....

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια και εγώ. 100->92% η μπαταρία 85% της κατανάλωσης τα Google Services!!!!! Οθόνη σχεδόν 0 μια δεν το κοίταξα σχεδόν καθόλου μετά τη φόρτιση....

Μην το κοιτάς έτσι, δες το μετά από κανονική χρήση στο τέλος της μέρας

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αλεξ ποια έκδοση έχεις τώρα?

 

Μόλις έκανα απεγκατάσταση και νιώθω λίγο ότι ζεσταίνεται.

 

 

 

Αυτήν που ειναι άψογη.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160519/f745fb238e62e1b19c22600cc3b203b2.jpg

 

Απο εδω κατεβάζεις οποία θες αφού βγάλεις την τελευταία.

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-9-0-83-release/google-play-services-9-0-83-440-121911109-android-apk-download/

 

Αυτήν είχα πριν την τελευταία.

Αυτήν βάλε την κατω οχι την δικιά μου στην φωτό,διότι με γύρισε Νοεμβριο του 15 έκδοση.

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-8-7-03-release/google-play-services-8-7-03-2645110-440-android-apk-download/

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα μετά την απεγκατάσταση ενημερώσεων έχασε το log in στον Google account μου και τον ξαναέβαλα.

Τα στατιστικά βελτιώθηκαν κι άλλο. Έπεσε στο 4%.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω για τη χρήση μου μιας και έκλεισα μια βδομάδα. Έχω μείνει με την μπαταρία του. Δεν το πίστευα παρότι διάβαζα σχόλια σας. Πάντα με τη χρήση μου ότι συσκευή και να είχα δύσκολα να έφτανα 5ωρο και με προσοχή στο τι είχα ανοιχτό. Ενδεικτικά εδώ με κρατάει σχεδόν μιάμιση μέρα με ίδια χρήση που κάνω γενικά. Ανοιχτό μόνιμα Bluetooth GPS συγχρονισμοι κλήσεις σερφαρισμα κλασικά. Κλείνω πριν πάει πρίζα με σχεδόν 6 ώρες οθόνης μικτή χρήση. Έχει απίστευτη μπαταρία. Και βλέπω ότι είναι καλύτερη από iPhone 6s Plus που είχα πριν. Δεν σε αφήνει πουθενά η μπαταρία του. Και μερικά δείγματα https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160520/28d1e164354fe84d8bb6d1beea084817.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160520/2d8189b7e8192172084dbbf85b1b4cf5.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160520/a656b57839f6dfeb44225254a205f4bc.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160520/33bb794530f03581bf77a2129070465e.jpg

 

Sent from S7 edge

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως και τι άλλα μετά από την απενεργοποίση και εκ νέου ενεργοποίηση των Google services, έχει εξαφανιστεί από τα στατιστικά. Βρίσκεται κάπου χαμηλά στο 0.4%

Επίσης το σύστημα δεν ξεπερνά το 10%

Η μπαταρία πλέον είναι φοβερή.

Και η συσκευή άψογη σε όλα της.

Αποδεικνύεται ένα καταπληκτικό τηλέφωνο χωρίς προβλήματα, ταχύτατο και με εξαιρετική κάμερα.

Ειδικά όσοι ασχοληθούν λίγο με manual ρυθμίσεις θα πάρουν ακόμα περισσότερα.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κώστα έκανα κάτι που είπες πριν από μέρες και έχω την εντύπωση αυτό έφταιγε και όχι η επανεγκατασταση των υπηρεσιών Google play.

Έσβησα την τοποθεσία από άσχετες εφαρμογές.

Όταν είδα πόσες ζητάνε τοποθεσία τρόμαξα.

Από τότε χάνω 1%/5 ώρες περίπου στην αναμονή.

Ανεβάζω screenshot από μπαταρία με χρήση 80-20%wifi data.

https://www.dropbox.com/sh/ausjm6e5fixhy2d/AAC5aVzfud2S5WY2Xsth-PJ2a?dl=0

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Κώστα έκανα κάτι που είπες πριν από μέρες και έχω την εντύπωση αυτό έφταιγε και όχι η επανεγκατασταση των υπηρεσιών Google play.

Έσβησα την τοποθεσία από άσχετες εφαρμογές.

Όταν είδα πόσες ζητάνε τοποθεσία τρόμαξα.

Από τότε χάνω 1%/5 ώρες περίπου στην αναμονή.

Ανεβάζω screenshot από μπαταρία με χρήση 80-20%wifi data.

https://www.dropbox.com/sh/ausjm6e5fixhy2d/AAC5aVzfud2S5WY2Xsth-PJ2a?dl=0

Αν δεις προηγούμενα ποστ το είχα κάνει και είχε πέσει στο 6%.

Μετά την απεγκατάσταση δες που βρίσκεται.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160520/744a590a582f17441dbf55dd8d81a81f.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν δεις προηγούμενα ποστ το είχα κάνει και είχε πέσει στο 6%.

Μετά την απεγκατάσταση δες που βρίσκεται.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποια ακριβώς έκδοση εχεις τώρα δηλαδη;;

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες, αλλο οι υπηρεσιες google αλλο το συστημα android? Δεν ειχα ασχοληθει τοσες μερες αλλα νομιζα πως το συστημα ανεβαινει επειδη δουλευουν οι υπηρεσιες..και 2 φορες που κοιταξα την τελευταια εβδομαδα ειδα οτι οι υπηρεσιες δεν εμφανιζονται καθολου στην καταναλωση σε μενα. Αλλα το συστημα ανδροιδ ειναι στο 15-20%.

Αυτονομια, χωρις δεδομενα (δεν ξερω γιατι αλλα ξεμεινα απο GB) εβγαλα 3 ημερες ανετα με 20% υπολοιπο και 3 ωρες ομιλια και 4-5 οθονη (δε θυμαμαι ακριβως αν ηταν 4,5 ή 5 παρα κατι, με ΒΤ handsfree τις 2 ημερες και φωτεινοτητα κανονικη στο αυτοματο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες, αλλο οι υπηρεσιες google αλλο το συστημα android? Δεν ειχα ασχοληθει τοσες μερες αλλα νομιζα πως το συστημα ανεβαινει επειδη δουλευουν οι υπηρεσιες..και 2 φορες που κοιταξα την τελευταια εβδομαδα ειδα οτι οι υπηρεσιες δεν εμφανιζονται καθολου στην καταναλωση σε μενα. Αλλα το συστημα ανδροιδ ειναι στο 15-20%.

Αυτονομια, χωρις δεδομενα (δεν ξερω γιατι αλλα ξεμεινα απο GB) εβγαλα 3 ημερες ανετα με 20% υπολοιπο και 3 ωρες ομιλια και 4-5 οθονη (δε θυμαμαι ακριβως αν ηταν 4,5 ή 5 παρα κατι, με ΒΤ handsfree τις 2 ημερες και φωτεινοτητα κανονικη στο αυτοματο.

 

Έτσι ακριβώς όπως τα λες είναι Νίκο. Είναι διαφορετικά πράγματα (αν και συνδέονται)και με 15-20% είσαι καλά με βάση το software αυτή τη στιγμή.

Εμένα δε με βοήθησε καμία εγκατάσταση/απεγκατάσταση υπηρεσιών google. Αυτό που με βοήθησε είναι κάτι που διάβασα από 2 χρήστες στο εξωτερικό, επανεκκίνηση της συσκευής μετά τη πληρη φόρτιση. Φαίνεται ότι κάτι κάνει το σύστημα να τρέχει περισσότερο μετά την αποσύνδεση από τον φορτιστή. Με την επανεκκίνηση ηρεμεί.

 

Διάβασα για επερχόμενο update με βελτιώσεις στη κάμερα. Ελπίζουμε Όχι μόνο. Αναμονή....

Ακόμα κι έτσι η μπαταρία είναι σούπερ.

 

send from my Samsung s7 edge

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς όπως τα λες είναι Νίκο. Είναι διαφορετικά πράγματα και με 15-20% είσαι καλά με βάση το software αυτή τη στιγμή.

Εμένα δε με βοήθησε καμία εγκατάσταση/απεγκατάσταση υπηρεσιών google. Αυτό που με βοήθησε είναι κάτι που διάβασα από 2 χρήστες στο εξωτερικό, επανεκκίνηση της συσκευής μετά τη πληρη φόρτιση. Φαίνεται ότι κάτι κάνει το σύστημα να τρέχει περισσότερο μετά την αποσύνδεση από τον φορτιστή. Με την επανεκκίνηση ηρεμεί.

 

Διάβασα για επερχόμενο update με βελτιώσεις στη κάμερα. Ελπίζουμε Όχι μόνο. Αναμονή....

Ακόμα κι έτσι η μπαταρία είναι σούπερ.

 

send from my Samsung s7 edge

 

Πάντως έχω κλείσει εφαρμογή Google όπως και Gmail.. αν αυτά παίζουν ρόλο.τα θεωρώ άχρηστα και τα 2..Και ίσως γιαυτο δε βλέπω καθόλου Υπηρεσίες..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς όπως τα λες είναι Νίκο. Είναι διαφορετικά πράγματα (αν και συνδέονται)και με 15-20% είσαι καλά με βάση το software αυτή τη στιγμή.

Εμένα δε με βοήθησε καμία εγκατάσταση/απεγκατάσταση υπηρεσιών google. Αυτό που με βοήθησε είναι κάτι που διάβασα από 2 χρήστες στο εξωτερικό, επανεκκίνηση της συσκευής μετά τη πληρη φόρτιση. Φαίνεται ότι κάτι κάνει το σύστημα να τρέχει περισσότερο μετά την αποσύνδεση από τον φορτιστή. Με την επανεκκίνηση ηρεμεί.

 

Διάβασα για επερχόμενο update με βελτιώσεις στη κάμερα. Ελπίζουμε Όχι μόνο. Αναμονή....

Ακόμα κι έτσι η μπαταρία είναι σούπερ.

 

send from my Samsung s7 edge

Είναι το μόνο που λειτουργησε και σε εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ οταν γύρισα στου Μαρτίου την έκδοση των google services με πήγε μετα μόνο του στην τελευταία Μαιου παρ όλο που απενεργοποίησα αυτόματες ενημερώσεις!!!

 

Περίεργο.

Τώρα το πρωί το παρατήρησα ενώ εχθές ηταν όλη μερα κανονικά στου Μαρτίου.

 

Και έτσι πλέον απεγκατεστησα και με γύρισε εργοστάσιακα στου Νοεμβρίου και εκεί θα μένω,διότι απο εκεί δεν γίνεται απο μόνο του αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση.

 

 

 

 

Έτσι ακριβώς όπως τα λες είναι Νίκο. Είναι διαφορετικά πράγματα (αν και συνδέονται)και με 15-20% είσαι καλά με βάση το software αυτή τη στιγμή.

Εμένα δε με βοήθησε καμία εγκατάσταση/απεγκατάσταση υπηρεσιών google. Αυτό που με βοήθησε είναι κάτι που διάβασα από 2 χρήστες στο εξωτερικό, επανεκκίνηση της συσκευής μετά τη πληρη φόρτιση. Φαίνεται ότι κάτι κάνει το σύστημα να τρέχει περισσότερο μετά την αποσύνδεση από τον φορτιστή. Με την επανεκκίνηση ηρεμεί.

 

Διάβασα για επερχόμενο update με βελτιώσεις στη κάμερα. Ελπίζουμε Όχι μόνο. Αναμονή....

Ακόμα κι έτσι η μπαταρία είναι σούπερ.

 

send from my Samsung s7 edge

 

Ηλία γίνεται να μπορείς να εξάγεις το AOD ως apk πχ εγώ που είμαι στην αρχική εκδοςη που μου αρέσει,και να το εγκαταστάσεις σε μελλοντική έκδοση firmware της Samsung η δεν γίνεται καν αυτο;;

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ηλία γίνεται να μπορείς να εξάγεις το AOD ως apk πχ εγώ που είμαι στην αρχική εκδοςη που μου αρέσει,και να το εγκαταστάσεις σε μελλοντική έκδοση firmware της Samsung η δεν γίνεται καν αυτο;;

 

Sent from my iPad Air 2

 

Θεωρώ ότι γίνεται με root access μόνο.

 

Πάντως δοκίμασε αυτό που ανέφερα πριν (επανεκκίνηση αμέσως μετά τη πλήρη φόρτιση) και δες αν θα βελτιωθεί η κατανάλωση από το Android system.

 

 

 

send from my Samsung s7 edge

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι γίνεται με root access μόνο.

 

Πάντως δοκίμασε αυτό που ανέφερα πριν (επανεκκίνηση αμέσως μετά τη πλήρη φόρτιση) και δες αν θα βελτιωθεί η κατανάλωση από το Android system.

 

 

 

send from my Samsung s7 edge

 

 

Θα το δοκιμάσω αν και σύνολο android system εχω γύρω στο 5-7% και android OS στο 12-15%.

 

Νομίζω σε φυσιολογικά επίπεδα.

 

Κρίμα που η Samsung δεν παρέχει apk για AOD για ξεχωριστό κατέβασμα σε κάθε έκδοση ενώ παρέχει σε πολλα αλλα δικα της app.

 

Τώρα αυτο με το root μόνο κάποιος που ειναι ήδη θα μπορούσε να το εξάγει και μου φαίνεται εξαιρετικά απίθανο να το κάνει κάποιος.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ οταν γύρισα στου Μαρτίου την έκδοση των google services με πήγε μετα μόνο του στην τελευταία Μαιου παρ όλο που απενεργοποίησα αυτόματες ενημερώσεις!!!

 

Περίεργο.

Τώρα το πρωί το παρατήρησα ενώ εχθές ηταν όλη μερα κανονικά στου Μαρτίου.

 

Και έτσι πλέον απεγκατεστησα και με γύρισε εργοστάσιακα στου Νοεμβρίου και εκεί θα μένω,διότι απο εκεί δεν γίνεται απο μόνο του αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση.

 

 

Alex πως απενεργοποιουμε τις αυτόματες ενημερώσεις αυτής της εφαρμογής?

Γενικά βάζουμε χειροκίνητα στο play store η έχει κάποιον άλλο τρόπο η συγκεκριμένη που είναι συστήματος?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Απο τις ρυθμίσεις του play store το εκανα.

Δεν εχω απενεργοποιήσει απο κάπου αλλου κάτι που αφορα τα google services.

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...