Jump to content

[S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι ναι το γνωρίζω αυτό. Απλά σε flight mode που το βάζω είναι σχεδόν αδύνατο να χάσει πάνω από 5%.. όσα κινητά είχα δλδ ποτέ δεν έπεσε παραπάνω.

 

Άλλαξα sim.. Τώρα θα βγάλω και την κάρτα μνήμης. Ε και λογικά δεν θα το ξανά κάνει. Ελπίζω.. εύχομαι.. χαχαχα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι ναι το γνωρίζω αυτό. Απλά σε flight mode που το βάζω είναι σχεδόν αδύνατο να χάσει πάνω από 5%.. όσα κινητά είχα δλδ ποτέ δεν έπεσε παραπάνω.

 

Άλλαξα sim.. Τώρα θα βγάλω και την κάρτα μνήμης. Ε και λογικά δεν θα το ξανά κάνει. Ελπίζω.. εύχομαι.. χαχαχα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις τσεκάρει όλες τις ρυθμίσεις και τις εφαρμογές που θα μπορούσαν να αντλήσουν μπαταρία όταν η οθόνη είναι κλειστή; Επίσης δοκίμασε να κάνεις κάθε βράδυ πριν ξαπλώσεις μια βελτιστοποίηση και να αδιάσεις τα άχρηστα αρχεία από τον χώρο αποθήκευσης και την Ram (από την εφαρμογή συντήρηση της συσκευής όλα αυτά)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις τσεκάρει όλες τις ρυθμίσεις και τις εφαρμογές που θα μπορούσαν να αντλήσουν μπαταρία όταν η οθόνη είναι κλειστή; Επίσης δοκίμασε να κάνεις κάθε βράδυ πριν ξαπλώσεις μια βελτιστοποίηση και να αδιάσεις τα άχρηστα αρχεία από τον χώρο αποθήκευσης και την Ram (από την εφαρμογή συντήρηση της συσκευής όλα αυτά)

Έχω ψάξει να βρω αν κάποια εφαρμογή καταναλώνει παραπάνω.. Αλλά δεν έχω βρει κάτι. Έχω απενεργοποιήσει κάθε πιθανή αυτόματη ενημέρωση.

Αυτό με τη βελτιστοποίηση άλλες φορές το κάνω άλλες όχι..

 

Προσωπικά πιστεύω φταίει η κάρτα μνήμης. Για να δούμε..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Τα σταλθέντα δεδομένα κινητής σε byte τα μετράει έτσι? d630f2cf83bf77d5279d73b6763f6863.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..

Επιτρέψτε μου να ποστάρω και εδώ και στο θέμα του κινητού, μιας και μου απαντούν διαφορετικά άτομα στο καθένα.

 

Είχα βάλει το Gsam Battery Monitor τις τελευταίες μέρες και έχανα 0% - 1% σε flight mode το βράδυ, και νόμιζα ότι είμαι τρελός!! :wacko:

Αλλά τελικά όλα καλά.. Χάνει περισσότερο και πάλι.. :lol: 14% χθες.. Με κατανάλωση από το σύστημα android και τον kernel. Παραθέτω παρακάτω τα screenshot από την εφαρμογή. Μιας και εγώ δεν κατάλαβα που είναι το πρόβλημα, μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω. Σαν πρώτη κίνηση κάνω ένα wipe cache...

 

34472762440_dbbb33d292.jpgScreenshot_20170524-090516 by Vasilis Kafkias, on Flickr

34819160676_32d83978ba.jpgScreenshot_20170524-090527 by Vasilis Kafkias, on Flickr

34472765040_93a6cf35bd.jpgScreenshot_20170524-090638 by Vasilis Kafkias, on Flickr

34819163706_086294d7e7.jpgScreenshot_20170524-090658 by Vasilis Kafkias, on Flickr

34472767150_6f55fc4e0e.jpgScreenshot_20170524-090733 by Vasilis Kafkias, on Flickr

34727476841_7b894d7cc9.jpgScreenshot_20170524-090747 by Vasilis Kafkias, on Flickr

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το πρόβλημα είναι με εφαρμογη, αποκλείεται να έχει θέμα η συσκευή το λεω γιατι σου δωσαν καινουρια. Το θεωρώ απίθανο αυτο το σενάριο.

Μπορεί να είναι και εφαρμογή συστηματος πχ κανα gear vr ή κανας συγχρόνισμος καποιου λογαριασμου. Κατι τετοιο είναι.

Εχεις το Package disabler pro αν οχι νομίζω θα σου κανει δουλειά εδω.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την King of nougat πάρα πολύ καλή κ γρήγορη. Περιμένω να δω μπαταρία πως θα πάει. Είχα την superman rom αλλά είχε πολύ λαγκ μάλλον όπως είδα κ σε ένα βίντεο λόγω του σούπερ κερνελ ενώ με αυτή μηδενικό λαγκ για να δουμε πως θα πάει.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την King of nougat πάρα πολύ καλή κ γρήγορη. Περιμένω να δω μπαταρία πως θα πάει. Είχα την superman rom αλλά είχε πολύ λαγκ μάλλον όπως είδα κ σε ένα βίντεο λόγω του σούπερ κερνελ ενώ με αυτή μηδενικό λαγκ για να δουμε πως θα πάει.

 

Εχει κιαλο kernel στον Aroma,αλλα παντως ναι,και μενα με την superman μου φαινεται ότι κατι δεν παει καλά,αλλα βαριεμαι το στήσιμο.Η επομενη που θα βαλω και μαλλον αυτο επρεπε να κανω απο την αρχή ειναι η rom του ambasadii που ειναι Odex

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πιο γρήγορη από αυτή που λες. V15 με notorious kernel.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/s7-edge/development/rom-kingofnougatromv1-t3498507

 

Παιδιά κ αυτή που έχω ως τώρα είναι φοβερή μηδενικό λαγκ deodex κ αυτή με πολλά mods υποστήριξη κ γενικά πολύ ευχαριστημένος. Θα την δω κ αυτή που λέτε αλλά προς το παρόν μετά από την superman κ αυτή προτιμώ αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως την βλέπετε την μπαταρία μου; όλα ανοιχτά όλη μέρα, συνδεδεμένο με bluetooth επίσης όλη μέρα, από το οποίο έγιναν και όλες οι κλήσεις. 2 mail σε συνεχή συγχρονισμό και χρήση social networks πιο πολυ, σερφάρισμα και μιάμιση ώρα παιχνίδι. Ανοιχτό AOD συνέχεια. Χρήση σε wifi όλη την ώρα και 2G γυρισμένο το δίκτυο κινητής.d50ee780c7b0b338ff2d3cf559b5bb42.jpg0715553f56e1975a124ae7a39d4a987c.jpg5a0887f2b43d73cbd5ec6cf5bf953266.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία σου φιλε για μένα ειναι υπερ αψογη.Αν δεν επαιζες παιχνιδι ,θα μπορουσες να χες φτασει τους ιδιους χρόνους στο 10%της μπαταρίας!
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικη ρε φιλε τι άλλο να ζητήσεις δηλαδή;

Μην νομίζεις οτι υπάρχουν πολλες συσκευές που πιάνουν τέτοια νούμερα.

 

Μην ξεχνας οτι εχουμε και ένα φίλο μέσα που πιανει οπως είπε <για πλακα 8 ωρα>μέχρι δέκα ώρες :lol:

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνας οτι εχουμε και ένα φίλο μέσα που πιανει οπως είπε <για πλακα 8 ωρα>μέχρι δέκα ώρες :lol:

 

ολα ειναι σχετικα φιλε, με ελαφρια χρηση και wifi πιανει 9 ωρα ναι εχω πιασει και εγω, με χρηση οπως του φιλου πιο πανω ειναι στις 6

 

το συμπερασμα ειναι οτι εχει τρομερη αυτονομια

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για συσκευή 1 χρόνου και 1 μήνα... Με την ίδια μπαταρία, που την φορτίζω 2 φορές την μέρα πάντα σε fast charge...

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα την αναλυση σε fhd οντως εχει διαφορα.εβγαλα πανω απο 6 ωρες!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για συσκευή 1 χρόνου και 1 μήνα... Με την ίδια μπαταρία, που την φορτίζω 2 φορές την μέρα πάντα σε fast charge...

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολυ καλα νεα και εμενα πάντως σχεδόν 1 χρόνου είναι δεν έχει πέσει απόδοση της

Φορτίζω κυρίως ασύρματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.

Ως χρηστης του Xiaomi Redmi Note 3 Pro ειπα να κανω τη μεταβολη στο Samsung Galaxy S7 Edge που οντως ειναι ενα διαμαντι.

Διαβασα ενδελεχως οσα εχετε γραψει και με ψησατε.

Θελω να προχωρησω σε μια ερωτηση:

Πως μπορουμε να απενεργοποιησουμε εφαρμογες που δε θελουμε να τρεχουν στο παρασκηνιο;

Απλα πηγαινουμε στην εφαρμογη και παταμε απενεργοποιηση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.

Ως χρηστης του Xiaomi Redmi Note 3 Pro ειπα να κανω τη μεταβολη στο Samsung Galaxy S7 Edge που οντως ειναι ενα διαμαντι.

Διαβασα ενδελεχως οσα εχετε γραψει και με ψησατε.

Θελω να προχωρησω σε μια ερωτηση:

Πως μπορουμε να απενεργοποιησουμε εφαρμογες που δε θελουμε να τρεχουν στο παρασκηνιο;

Απλα πηγαινουμε στην εφαρμογη και παταμε απενεργοποιηση;

Ναι σε οσες σε αφήνει, γι αυτές που δεν σε αφήνει κατεβασε το package disabler pro

Link to comment
Share on other sites

Με το package disabler pro, υπαρχει αισθητη διαφορα απο τις εφαρμογες που κλεινει;

Ναι φίλε αξίζει τα λεφτά κλεινει σχεδόν τα πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...