Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκεπτόμενος την αγορά του S7 Edge, ψάχνω οπωσδήποτε για θήκη και προστασία οθόνης. Η nillkin από ότι βλέπω δεν έχει κάτι διαθέσιμο για το edge. Ο συνδυασμός της

Spigen Rugged Armor με αυτή την οθόνη προστασίας http://www.ebay.com/itm/ScreenKnight-Samsung-Galaxy-S7-Edge-SCREEN-PROTECTOR-invisible-shield-CURVED-FIT-/161994219563?hash=item25b79ba02b:g:Vn8AAOSwP~tW1hho είναι οκ; Ή να δω κάποια άλλη προστασία;

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με ποια θήκη σου ξεκολλαει η iq shield case frienly?

Εγώ για αρκετούς μήνες δεν είχα κανένα πρόβλημα με spigen Rugged Armor,,spigen neo hybrid,nillkin nature και την official leather cover.

 

Με την spigen Rugged Armor, δεν έχω πάρει άλλη γιατί πιστεύω ότι είναι η καλύτερη!. Και το περίεργο είναι ότι ξεκολλά από την αριστερή πλευρά, δηλαδή εκεί που δεν ακουμπάει κανένα δάκτυλο!.

Link to comment
Share on other sites

Με την spigen Rugged Armor, δεν έχω πάρει άλλη γιατί πιστεύω ότι είναι η καλύτερη!. Και το περίεργο είναι ότι ξεκολλά από την αριστερή πλευρά, δηλαδή εκεί που δεν ακουμπάει κανένα δάκτυλο!.

Ακριβώς ο ίδιος συνδυασμός μετά από 2 μήνες ξεκόλλησε και η δικιά μου.. Παρήγγειλα και τη screeknight. Εσείς που έχετε δοκιμάσει και τις 2 (iq sheild και screenknight) έχετε μείνει εξίσου ευχαριστημένοι? Αν ξεκολλήσει και αυτή θα το αφήσω γυμνό..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ο ίδιος συνδυασμός μετά από 2 μήνες ξεκόλλησε και η δικιά μου.. Παρήγγειλα και τη screeknight. Εσείς που έχετε δοκιμάσει και τις 2 (iq sheild και screenknight) έχετε μείνει εξίσου ευχαριστημένοι? Αν ξεκολλήσει και αυτή θα το αφήσω γυμνό..

 

Η iq shield είναι πολύ ανώτερη.

Και σαν κόλλημα και σαν απεικόνιση.

Αρκετούς μήνες με τον συνδυασμό που έγραψα κανένα απολύτως πρόβλημα με την iq shield.

Και με iq shield που τα πούλησα πιστεύω και στους χρήστες που τα έχουν τώρα δεν θα έχει ξεκκολησει ακόμα.

Μήπως δεν έγινε σωστό κεντραρισμα έτσι ώστε από την μία μεριά, να είναι ποιο κοντά στην θήκη και να το σηκώνει?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Η iq shield είναι πολύ ανώτερη.

Και σαν κόλλημα και σαν απεικόνιση.

Αρκετούς μήνες με τον συνδυασμό που έγραψα κανένα απολύτως πρόβλημα με την iq shield.

Και με iq shield που τα πούλησα πιστεύω και στους χρήστες που τα έχουν τώρα δεν θα έχει ξεκκολησει ακόμα.

Μήπως δεν έγινε σωστό κεντραρισμα έτσι ώστε από την μία μεριά, να είναι ποιο κοντά στην θήκη και να το σηκώνει?

Ίσως φταίει το γεγονός ότι μετά από λίγο καιρό όλες ξεκολλάνε τελικά... 2 μήνες δεν είχα θέμα και ξαφνικά ξεκόλλησε και από τις 2 άκρες! Τέλος πάντων θα δοκιμάσω και την άλλη και στο τέλος μου φαίνεται θα τις πετάξω όλες και θα χαρώ το κινητό.. (εκτός αν έχω πάρει ήδη το s8+ :D :D)

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Η iq shield είναι πολύ ανώτερη.

Και σαν κόλλημα και σαν απεικόνιση.

Αρκετούς μήνες με τον συνδυασμό που έγραψα κανένα απολύτως πρόβλημα με την iq shield.

Και με iq shield που τα πούλησα πιστεύω και στους χρήστες που τα έχουν τώρα δεν θα έχει ξεκκολησει ακόμα.

Μήπως δεν έγινε σωστό κεντραρισμα έτσι ώστε από την μία μεριά, να είναι ποιο κοντά στην θήκη και να το σηκώνει?

 

Πιθανόν! πάντως άμα χαλάσει τελείως θα βάλω του Media Markt και εάν... τότε τέλος, δεν θα σκάσω κιόλας, ένα τηλέφωνο είναι τελικά!, άλλωστε αρκετές ευκαιρίες του έδωσα!.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 αλλαγές οθόνης όπου μου έβγαζαν και την προστασία αναγκαστικά, στο καινούριο από αντικατάσταση το άφησα γυμνό. Άλλη αίσθηση.. Απλά κάνω το σταυρό μου μη μου πέσει. χαχαχαχα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χθες έβαλα και την screenknight. Πλέον μπορώ να πω ότι εκτός της μεμβράνης του media τις έχω δοκιμάσει όλες. Σαν πρώτη επαφή είναι παρα πολύ καλή.. Αλλά με Rugged Armor φαίνεται να ζορίζεται στις άκρες. Δε βλέπω να κρατάει πολύ. Από την iq sheild πάντως μου άρεσε περισσότερο σαν αφή και σαν εφαρμογή. Ίσως λίγο σκοτεινιαζει την οθόνη..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Πριν κατι μερες αγορασα απο ενα σκρουτζομαγαζο μια θηκη Spigen SGP Ultra Hybid για το S7 Edge και εχω παρατηρησει οτι κανει κατι σαν φουσκαλες απο πισω, με το που τις ειδα στην αρχη βγαζω την θηκη την καθαριζω με ενα βρεγμενο πανι και μετα την εκανα με στεγνο πανι μικροινων, την εβαλα στο κινητο και με το που ακουμπησα κοντα στην ιδια περιοχη που ηταν και πριν με ελαχιστη πιεση οπως θα κραταγα το κινητο κανονικα, ξαναεμφανιστηκε παλι και το περιεργο ειναι οτι μπορω να την μετακινησω κι ολας, δοκιμασα να την καθαρισω μετα απο λιγο με στεγνο πανι χωρις μα την βρεξω και γινεται και παλι το ιδιο, μηπως γνωριζει καποιος τι παιζεται;;

dccdbc12cc1a914c0f63a61949257578.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να ξεμπερδεψετε με την προστασια οθονης βαλτε το tempered glass της otterbox!!!

Το εχω εδω και 2 μηνες+ ουτε εχει ξεκολλησει ουτε τπτ και ειναι και case friendly (εχω το s7)!!!

Στην αρχη το εκραξα οταν το πρωτο εβαλα γιατι ναι μεν πιανει ολη την οθονη αλλα για μισο χιλιοστο γυρο γυρο δεν εχει κολλα το τζαμακι και πιστευα οτι θα παρε σκονες και θα σηκωθει πραγμα ομως που δεν εχει γινει!!! Ελπιζω να βοηθησα!! :)

 

Ήθελα να σε ρωτήσω Έχεις το S7 το απλό ή το adge

Link to comment
Share on other sites

μετά απο 2 μήνες άρχισε να σκάει και η ultimate shield στις άκρες. κολλα - ξεκόλλα, τσίμπησε λίγο σκόνη απο κάτω. και τώρα φένεται χάλια.

 

θα βάλω μία iq shiled case friendly που εχω καβάτζα, και αν βγει και αυτή. μετά θα το αφήσω έτσι. μονο με θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Πριν κατι μερες αγορασα απο ενα σκρουτζομαγαζο μια θηκη Spigen SGP Ultra Hybid για το S7 Edge και εχω παρατηρησει οτι κανει κατι σαν φουσκαλες απο πισω, με το που τις ειδα στην αρχη βγαζω την θηκη την καθαριζω με ενα βρεγμενο πανι και μετα την εκανα με στεγνο πανι μικροινων, την εβαλα στο κινητο και με το που ακουμπησα κοντα στην ιδια περιοχη που ηταν και πριν με ελαχιστη πιεση οπως θα κραταγα το κινητο κανονικα, ξαναεμφανιστηκε παλι και το περιεργο ειναι οτι μπορω να την μετακινησω κι ολας, δοκιμασα να την καθαρισω μετα απο λιγο με στεγνο πανι χωρις μα την βρεξω και γινεται και παλι το ιδιο, μηπως γνωριζει καποιος τι παιζεται;;

dccdbc12cc1a914c0f63a61949257578.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Το ίδιο έχει κάνει και σε μένα στο S6 που την είχα αγοράσει για το γιο μου είχε και μία μεμβράνη πού την έβαζες στην πλάτη και δεν δημιουργούσε αυτές τις φουσκάλες.Τώρα στο s7 την έβγαλε

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έχει κάνει και σε μένα στο S6 που την είχα αγοράσει για το γιο μου είχε και μία μεμβράνη πού την έβαζες στην πλάτη και δεν δημιουργούσε αυτές τις φουσκάλες.Τώρα στο s7 την έβγαλε

Τελικα η θηκη ειναι μουφα δεν ειναι αυθεντικη γι αυτο συμβαινει αυτο, ευχαριστω παντως

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω να πουλήσω μια κάρτα μνήμης evo plus,για δε βρίσκω τις αγγελίες στο ταπατοκ;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω να πουλήσω μια κάρτα μνήμης evo plus,για δε βρίσκω τις αγγελίες στο ταπατοκ;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το tapatalk δεν έχει τη δυνατότητα να δείξει την ενότητα των αγγελιών.

Μπορείς να μπεις μέσω browser μόνο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

μετά απο 2 μήνες άρχισε να σκάει και η ultimate shield στις άκρες. κολλα - ξεκόλλα, τσίμπησε λίγο σκόνη απο κάτω. και τώρα φένεται χάλια.

 

θα βάλω μία iq shiled case friendly που εχω καβάτζα, και αν βγει και αυτή. μετά θα το αφήσω έτσι. μονο με θήκη.

Kαι εγω θα βαλω μία που παρελαβα iq shiled case friendly και θα δειξει.Θα ακολουθησω ακριβως οτι λενε στο βιντεακι της εταιρειας για το s7 edge.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω θα βαλω μία που παρελαβα iq shiled case friendly και θα δειξει.Θα ακολουθησω ακριβως οτι λενε στο βιντεακι της εταιρειας για το s7 edge.

 

Toυ φοράω ένα γυαλάκι, είναι οριακά ανεκτό. Καλύπτει όλη την οθόνη και σχεδόν δεν φαίνεται και με την θήκη μου δεν έχω θέμα.

Η αίσθηση είναι πολύ καλή, αλλά χάνει βέβαια στο touch. Οχι τραγικά αλλά με ενοχλεί λίγο.

 

έχω μία SCREEN KNIGH πάρει, ακόμα στο κουτί της. Με φοβίζουν τα εξής: Αντοχή σε πέσιμο και αίσθηση στη κύλιση.

Είμαι σε δίλημμα, όλες οι συσκευές μου πάντα είχαν tempered glass και ένιωθα ασφάλεια. Τώρα;

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Toυ φοράω ένα γυαλάκι, είναι οριακά ανεκτό. Καλύπτει όλη την οθόνη και σχεδόν δεν φαίνεται και με την θήκη μου δεν έχω θέμα.

Η αίσθηση είναι πολύ καλή, αλλά χάνει βέβαια στο touch. Οχι τραγικά αλλά με ενοχλεί λίγο.

 

έχω μία SCREEN KNIGH πάρει, ακόμα στο κουτί της. Με φοβίζουν τα εξής: Αντοχή σε πέσιμο και αίσθηση στη κύλιση.

Είμαι σε δίλημμα, όλες οι συσκευές μου πάντα είχαν tempered glass και ένιωθα ασφάλεια. Τώρα;

Ολα καλα σε αυτη τη συσκευη αλλα το προβλημα ειναι στην προφυλαξη της οθονης (κυρτη) τελικα. Καμμια συσκευη τελικα δεν ειναι τελεια...ολο και καπου θα χωλαινει.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα σε αυτη τη συσκευη αλλα το προβλημα ειναι στην προφυλαξη της οθονης (κυρτη) τελικα. Καμμια συσκευη τελικα δεν ειναι τελεια...ολο και καπου θα χωλαινει.

 

Πάρα πολλές συσκευές πλεόν έχουν μια δόση κυρτότητας (απο το απλό s7 μέχρι τη σειρά Α) αρκετή όση να μη μπορείς να βάλεις tempered glass.

Γιαυτό θες μια καλή θήκη πχ spigen. και απλά ευχεσαι αν σου πέσει, να σκάσει σε flat επιφάνεια ή τουλάχιστον να πέσει με την πλάτη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kαι εγω θα βαλω μία που παρελαβα iq shiled case friendly και θα δειξει.Θα ακολουθησω ακριβως οτι λενε στο βιντεακι της εταιρειας για το s7 edge.

 

ποσο την πήρες και απο που?

γιατί εγώ την είχα χρυσοπληρώσει (22ευρώ) μόνο απο το official site τους.

Link to comment
Share on other sites

Το tapatalk δεν έχει τη δυνατότητα να δείξει την ενότητα των αγγελιών.

Μπορείς να μπεις μέσω browser μόνο.

Ευχαριστώ ρε φίλε

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολλές συσκευές πλεόν έχουν μια δόση κυρτότητας (απο το απλό s7 μέχρι τη σειρά Α) αρκετή όση να μη μπορείς να βάλεις tempered glass.

Γιαυτό θες μια καλή θήκη πχ spigen. και απλά ευχεσαι αν σου πέσει, να σκάσει σε flat επιφάνεια ή τουλάχιστον να πέσει με την πλάτη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ποσο την πήρες και απο που?

γιατί εγώ την είχα χρυσοπληρώσει (22ευρώ) μόνο απο το official site τους.

Eνας καλος φιλος απο εδω μεσα την εδινε,προφανως αλλαξε συσκευη,και μου την εστειλε. 15 ευρω πληρωσα με τα μεταφορικα.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χρησιμοποιεί κάποιος σε edge, θήκη clear view;

Θέλω να ξέρω αν αφήνει σημάδια, ώστε να βάλω ολόσωμη μεμβράνη στη συσκευή, ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, έβγαλα και την τελευταία αποτυχημένη μεμβράνη..Εβαλα μια μπλε nillkin nature για το μάτι και πλέον πορεύομαι ξεβρακωτος στ'αγγούρια...χαχα..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μολις πηρα την forcell και μπηκε τελεια με σαπουνονερο, εχω την nillkin nature ηθελα να ρωτησω, αν καποιος τα εχει μαζι αν ξεκολλαει στο πλαι λογο της θηκης ?

Πριν την forcell ειχα την screenknight και μου φανηκε οτι οταν την εβγαλα ηταν πιο χοντρη απο την forcell και σκεφτομαι μηπως η screenknight ειχε καλυτερη προστασια τι λετε απο οσους την εχετε ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...