Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την UAG σε διαφανη,τι γνωμη εχετε για το Edge,παιδες??Την εχει κανεις δοκιμασει σε πτωση?Ειναι ανθεκτικη?
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για την UAG σε διαφανη,τι γνωμη εχετε για το Edge,παιδες??Την εχει κανεις δοκιμασει σε πτωση?Ειναι ανθεκτικη?

 

Την έχω δοκιμάσει σε πολλά κινητά μου πλιν του edge.

Είναι θήκες που προστατεύουν πολύ καλά, αλλά προσθέτουν και πολύ όγκο επίσης.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Για την UAG σε διαφανη,τι γνωμη εχετε για το Edge,παιδες??Την εχει κανεις δοκιμασει σε πτωση?Ειναι ανθεκτικη?

 

αγορασα την κοκκινη και εχω το ασημι s7 edge ειναι πανεμορφη.δινει λιγο ογκο παραπανω αλλα το νιωθω πιο στιβαρο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα παιδιά μετά απο καιρό,

 

Δεν μπόρεσα να βρώ αν έχει αναφερθεί πρόβλημα με την clear view case της Samsung.

Αυτή λοιπόν, μου προκάλεσε όπως θα δείτε, χαρακιές στην άκρη της οθόνης, στο σήμειο που κλείνει το κάλυμμα.

 

image.jpg

 

Η απάντηση της Samsung στην Αγγλία δεν ήταν η καλύτερη που θα μπορούσα να πάρω....

 

 

Dear Mr. ...

 

Thank you for your email. Your customer reference number is 2119553147.

 

I very much regret to learn that your device has suffered physical damage. At Samsung we take all necessary quality assurance measures to minimise the risk of potential manufacture defects.

The issue you have highlighted in your email does not appear to be the result of a manufacture defect. Providing the device is used within our recommended operating conditions, this specific issue should not occur. As such this case is classed as physical damage which is not covered under the Samsung manufacturer warranty. Your Samsung warranty covers your device against manufacture defects but not physical or accidental damage.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα παιδιά μετά απο καιρό,

 

Δεν μπόρεσα να βρώ αν έχει αναφερθεί πρόβλημα με την clear view case της Samsung.

Αυτή λοιπόν, μου προκάλεσε όπως θα δείτε, χαρακιές στην άκρη της οθόνης, στο σήμειο που κλείνει το κάλυμμα.

 

image.jpg

 

Η απάντηση της Samsung στην Αγγλία δεν ήταν η καλύτερη που θα μπορούσα να πάρω....

 

 

Dear Mr. ...

 

Thank you for your email. Your customer reference number is 2119553147.

 

I very much regret to learn that your device has suffered physical damage. At Samsung we take all necessary quality assurance measures to minimise the risk of potential manufacture defects.

The issue you have highlighted in your email does not appear to be the result of a manufacture defect. Providing the device is used within our recommended operating conditions, this specific issue should not occur. As such this case is classed as physical damage which is not covered under the Samsung manufacturer warranty. Your Samsung warranty covers your device against manufacture defects but not physical or accidental damage.

 

Φιλε μου αυτην εχω κ γω εδω και κανα μηνα φορεμενη,αλλα ολα καλα!Με βαζεις σε σκεψεις τωρα να την αλλαξω..

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αυτην εχω κ γω εδω και κανα μηνα φορεμενη,αλλα ολα καλα!Με βαζεις σε σκεψεις τωρα να την αλλαξω..

Μήπως ο φίλος αναφέρεται στο S6 που σε αυτό είχε το πρόβλημα η clear view;

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω απο την ελλειψη μπεζελ s7 edge ειναι!

Εμένα πάλι, χωρίς ξανά λέω να είμαι σίγουρος, για S6 edge μου κάνει, όπου εκεί υπήρχε και το εν λόγω πρόβλημα με τη συγκεκριμένη θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι, χωρίς ξανά λέω να είμαι σίγουρος, για S6 edge μου κάνει, όπου εκεί υπήρχε και το εν λόγω πρόβλημα με τη συγκεκριμένη θήκη.

 

 

S7 είναι....

 

 

Νεότερα απ την Samsung...

Λυπούμαστε αλλά δεν μας έχει αναφερθεί το πρόβλημα. Φέρτε το μας για έλεγχο με περίπου 12 λίρες αλλά θα πληρώσετε και την οθόνη κανονικά για αντικατάσταση καθώς δεν καλύπτεται απο εγγύηση η φυσιολογική φθορά....

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

S7 είναι....

 

 

Νεότερα απ την Samsung...

Λυπούμαστε αλλά δεν μας έχει αναφερθεί το πρόβλημα. Φέρτε το μας για έλεγχο με περίπου 12 λίρες αλλά θα πληρώσετε και την οθόνη κανονικά για αντικατάσταση καθώς δεν καλύπτεται απο εγγύηση η φυσιολογική φθορά....

 

Φιλε μου ειναι στην αριστερη πλευρα της οθονης και οχι στη δεξια που παει κ καθεται το καπακι?

Link to comment
Share on other sites

Μου το χε κάνει κι εμένα η θήκη.

Ευτυχώς μετά από λίγο καιρό έφτιαξαν μόνες τους κ πλέον δε φαίνεται τίποτα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εννοείται έβγαλα τη θήκη

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου το χε κάνει κι εμένα η θήκη.

Ευτυχώς μετά από λίγο καιρό έφτιαξαν μόνες τους κ πλέον δε φαίνεται τίποτα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εννοείται έβγαλα τη θήκη

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο εκανε στο s7 edge και σενα;Μετα απο ποσο καιρο?Και τι εννοεις εφυγαν μονες τους?

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω;

Το ίδιο φαινόμενο λέγανε ότι γινόταν και στα S6 - S6 edge με τις θήκες clear view kai led view cover. Τη led πάλι εγώ την έχω από τη πρώτη μέρα (6,5 μήνες τώρα ) στο S7 edge μου και είναι άψογο. Σκεφτόμουν για να αλλάζω, να πάρω και τη clear view, αλλά αν ισχύουν τα παραπάνω, κάθομαι στα αυγά μου που είναι μια χαρά και καλύτερα.

Πάντως αν μπορεί ας μας πει και κάποιος/οι που έχουν τη clear view τις εντυπώσεις τους.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω;

Το ίδιο φαινόμενο λέγανε ότι γινόταν και στα S6 - S6 edge με τις θήκες clear view kai led view cover. Τη led πάλι εγώ την έχω από τη πρώτη μέρα (6,5 μήνες τώρα ) στο S7 edge μου και είναι άψογο. Σκεφτόμουν για να αλλάζω, να πάρω και τη clear view, αλλά αν ισχύουν τα παραπάνω, κάθομαι στα αυγά μου που είναι μια χαρά και καλύτερα.

Πάντως αν μπορεί ας μας πει και κάποιος/οι που έχουν τη clear view τις εντυπώσεις τους.

 

Σχεδομ ενα μηνα εγω με μηδενικη φθορα (clear view cover).Τα ιδια κ ο κουμπαρος μου με 2μηνη χρηση!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα παιδιά μετά απο καιρό,

 

Δεν μπόρεσα να βρώ αν έχει αναφερθεί πρόβλημα με την clear view case της Samsung.

Αυτή λοιπόν, μου προκάλεσε όπως θα δείτε, χαρακιές στην άκρη της οθόνης, στο σήμειο που κλείνει το κάλυμμα.

 

image.jpg

 

Η απάντηση της Samsung στην Αγγλία δεν ήταν η καλύτερη που θα μπορούσα να πάρω....

 

 

Dear Mr. ...

 

Thank you for your email. Your customer reference number is 2119553147.

 

I very much regret to learn that your device has suffered physical damage. At Samsung we take all necessary quality assurance measures to minimise the risk of potential manufacture defects.

The issue you have highlighted in your email does not appear to be the result of a manufacture defect. Providing the device is used within our recommended operating conditions, this specific issue should not occur. As such this case is classed as physical damage which is not covered under the Samsung manufacturer warranty. Your Samsung warranty covers your device against manufacture defects but not physical or accidental damage.

 

Και εμενα μου εκανε ακριβως το ιδιο:mad:..επειδη δεν ειναι σταθερο το καπακι, κανει γρατζουνιες με την τριβη.Και κυριως αν το εχεις μεσα σε τσαντακι.Σε καινουργιες παρτιδες, εχουνε βαλει στο τελειωμα σιλικονη περιμετρικα.Πριν ενα μηνα τις ειδα στη Sanghai αλλα δεν ξαναεκανα το λαθος:mad:

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου εκανε ακριβως το ιδιο:mad:..επειδη δεν ειναι σταθερο το καπακι, κανει γρατζουνιες με την τριβη.Και κυριως αν το εχεις μεσα σε τσαντακι.Σε καινουργιες παρτιδες, εχουνε βαλει στο τελειωμα σιλικονη περιμετρικα.Πριν ενα μηνα τις ειδα στη Sanghai αλλα δεν ξαναεκανα το λαθος:mad:

 

Εαν ειναι ετσι να την βγαλω και γω!Ειχα ρωτησει εδω στο φορουμ,μα κανενας δεν ειχε πει πως ειχε καποιο θεμα!Ολοι λεγανε οτι αυτο συνεβαινε στα s6 edge και οχι εδω.Τι να πω?

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες σελίδες είχα πει για την clear View και το S6. Προφανώς το πρόβλημα υπάρχει και στο S7, μακριά από αυτές τις θήκες!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, για να μην ανατρέχω και ψάχνω σε όλες τις προηγούμενες σελίδες :cry:, προτείνεται μου μεμβράνη για το flat s7.

 

Είχα της ultimate shield, αλλά δε μου άρεσε η υφή της και η όψη πορτοκαλιού που είχε. Την iq τη θεωρώ πολύ ακριβή και απο έξω μόνο απο Αμερική τη βρίσκω με πολλά μεταφορικά.

Κάποια επιλογή δοκιμασμένη έχουμε γιατί τώρα είμαι χωρίς τίποτα στην οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά από δύο βουτιές από 1.5 μέτρο σε πλακάκια και πέσιμο με την οθόνη μπορώ να πω πως η spigen rugged armor έχει βγάλει ήδη τα λεφτά της!

 

Πολυ καλη θηκη,την εχω κι εγω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος!:)

 

Την έχω κι εγω απο χθες, αλλά τα συναισθήματα μου ειναι ανάμεικτα. Πολυ καλή προστασία και άριστο κράτημα στο χέρι, αλλά προσθέτει αρκετό όγκο και βάρος. Κρύβει ολη την ομορφιά και το στυλ του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Την έχω κι εγω απο χθες, αλλά τα συναισθήματα μου ειναι ανάμεικτα. Πολυ καλή προστασία και άριστο κράτημα στο χέρι, αλλά προσθέτει αρκετό όγκο και βάρος. Κρύβει ολη την ομορφιά και το στυλ του κινητού.

Εχω αλλες 2 θηκες .Την spigen liquid crystal και τη nillkin nature.Η liquid crystal κατεμε ειναι η πιο ομορφη αλλα δεν κραταει και πεταει τη ζελατινα..Η nillkin nature επισης πεταει τη ζελατίνα αλλα μου φαινεται καξ οτι δεν προστατεύει καθολου το κινητο..Η. rugged armor ειναι λιγο χοντροκομμένη αλλα με καλυπτει στα παραπανω..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ειναι στην αριστερη πλευρα της οθονης και οχι στη δεξια που παει κ καθεται το καπακι?

 

Ναι,αριστερά,εκεί που ανοιγει/κλείνει το καπάκι.

 

Πλέον το έχω ανοιχτό συνέχεια...

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι,αριστερά,εκεί που ανοιγει/κλείνει το καπάκι.

 

Πλέον το έχω ανοιχτό συνέχεια...

 

Ποσο καιρο την ειχες φορεμενη και παρατηρησες το προβλημα φιλε μου?

Link to comment
Share on other sites

Ζελατίνα προστασίας που παίζει παιδιά; Ψάχνω μια που να είναι κομμένη πάνω κάτω για να μπαίνει καλά η θήκη. Έχω την spigen rugged armor.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι κανείς που πήρε το κινητό από KaizerStore ? Αν ναι, έχει βάλει κάποιος την ασφάλιση με 30 ευρώ που λέει για θραύση κρυστάλων και κλοπή ? Τι παίζει ? Αξίζει ? Αν πχ μου πέσει το κινητό και σπάσει η οθόνη την αντικαθιστούν έτσι απλά ? Για την κλοπή προφανώς θα θέλουν επίσημη δήλωση στην αστυνομία για διάρρηξη κτλπ. Κυρίως για την θραύση κρυστάλων είναι ππου σκέφτομαι να μήπως πάρω και την ασφάλιση.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...