Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασε κανεις παιδια το tempered glass Amazing για το Samsung S7 edge να μου πει γνωμη εαν αξιζει τα λεφτα του;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η x one δεν είναι υγρης τοποθέτησης και δύσκολα μπαίνει εγώ την πήρα γιατί σε όσα τηλέφωνα είχα βάλει x one ζελατινες και τζαμια ήταν άψογα εδώ όμως δεν τα κατάφερα και την πέταξα τώρα έχω και εγώ την screenknight όντως είναι χάλια στη αφή αλλά πολύ εύκολη και καλή τοποθέτηση είδα και την ultimateshield υγρης τοποθέτησης και αυτή αλλά σπαστικα που είναι ακριβή και δεν την πήρα καθώς μέχρι τώρα έχω τζιραρει πολλά λεφτά άσκοπα σε θήκες ζελατινες και τζαμια με αποτέλεσμα μηδεν

 

Υγρής τοποθέτησης τι εννοούμε;;;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλή είναι και η iq shield στην κατηγορία υγρής τοποθέτησης.

Να τι είναι.

Την iq shield αν την πετύχεις στην εγκατάσταση είναι πολύ καλή (για τα δεδομένα s7 edge).

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Έχω περίπου 2 εβδομάδες την ultimate shield. Με εξέπληξε ευχάριστα η αίσθηση (για ζελατίνα) και η τοποθέτηση είναι Fool proof. Μάλιστα από καθαρή περιέργεια πήρα και πέρασα το full κιτάκι (μπρος πίσω και πλάι) για να δω πως θα κάτσει στις γωνίες και σας πληροφορώ πως έκατσε άψογα.

 

Το orange effect (που έχουν οι υγρής τοποθέτησης) είναι ελάχιστα ορατό κάτω από δυνατό φως και υπό γωνία. Από γρατσουνιές φαίνεται να αντέχει προς το παρόν μιας και δεν το προσέχω καθόλου (σε τσέπη με κλειδιά και άλλα μεταλλικά αντικείμενα) και δεν έχει δείξει σημάδια φθοράς.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετές προσπάθειες να βρω μια αξιοπρεπή προστασία οθόνης κατέληξα και εγώ σε υγιής τοποθέτησης και συγκεκριμένα την ultimate shield που έχει αναφερθεί πολλές φορές εδώ. Εχει εξαιρετική εφαρμογή και αντέχει και τις 2 θήκες που έχω (clear back της σαμσουνγκ και την ultra slim της spigen). Χάνει λίγο σε αίσθηση και είναι λογικό μια και μιλάμε για ζελατίνα και όχι γυαλί.
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετές προσπάθειες να βρω μια αξιοπρεπή προστασία οθόνης κατέληξα και εγώ σε υγιής τοποθέτησης και συγκεκριμένα την ultimate shield που έχει αναφερθεί πολλές φορές εδώ. Εχει εξαιρετική εφαρμογή και αντέχει και τις 2 θήκες που έχω (clear back της σαμσουνγκ και την ultra slim της spigen). Χάνει λίγο σε αίσθηση και είναι λογικό μια και μιλάμε για ζελατίνα και όχι γυαλί.

 

Μπορείς να δώσεις λινκ ?

 

Εγω σήμερα με το κινητό αγόρασα δύο θηκες.

Μια spigern rugged armor για μεσα στο σπίτι/design , και μια otterbox strada για δουλειά .

Η τελευταία αν και ακριβή , δινει εξαιρετική προστασία προστατεύοντας το απο παντού (φοβαμαι να το εχω με τα πλαινα εκτεθιμένα και χωρις tempered που να μην σηκώνεται με καλές θηκες) , ειναι εξαιρετικής ποιότητας και εχει premium look and feel.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις λινκ ?

 

Εγω σήμερα με το κινητό αγόρασα δύο θηκες.

Μια spigern rugged armor για μεσα στο σπίτι/design , και μια otterbox strada για δουλειά .

Η τελευταία αν και ακριβή , δινει εξαιρετική προστασία προστατεύοντας το απο παντού (φοβαμαι να το εχω με τα πλαινα εκτεθιμένα και χωρις tempered που να μην σηκώνεται με καλές θηκες) , ειναι εξαιρετικής ποιότητας και εχει premium look and feel.

Δεν βρισκω το λινκ αυτή τη στιγμή αλλά ψάξε με την παρακατω περιγραφη:

 

Ultimate Shield

Samsung Galaxy S7 Edge FULL BODY MAXIMUM SHIELD Invisible Screen Protector

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις λινκ ?

 

Εγω σήμερα με το κινητό αγόρασα δύο θηκες.

Μια spigern rugged armor για μεσα στο σπίτι/design , και μια otterbox strada για δουλειά .

Η τελευταία αν και ακριβή , δινει εξαιρετική προστασία προστατεύοντας το απο παντού (φοβαμαι να το εχω με τα πλαινα εκτεθιμένα και χωρις tempered που να μην σηκώνεται με καλές θηκες) , ειναι εξαιρετικής ποιότητας και εχει premium look and feel.

 

http://www.ultimateshield.co.uk/samsung-galaxy-s7-edge-screen-protector/

Αυτό είναι το link από το επίσημο site.

Εγώ από αυτό είχα πάρει κάποτε την ultimate shield.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Έχω περίπου 2 εβδομάδες την ultimate shield. Με εξέπληξε ευχάριστα η αίσθηση (για ζελατίνα) και η τοποθέτηση είναι Fool proof. Μάλιστα από καθαρή περιέργεια πήρα και πέρασα το full κιτάκι (μπρος πίσω και πλάι) για να δω πως θα κάτσει στις γωνίες και σας πληροφορώ πως έκατσε άψογα.

 

Το orange effect (που έχουν οι υγρής τοποθέτησης) είναι ελάχιστα ορατό κάτω από δυνατό φως και υπό γωνία. Από γρατσουνιές φαίνεται να αντέχει προς το παρόν μιας και δεν το προσέχω καθόλου (σε τσέπη με κλειδιά και άλλα μεταλλικά αντικείμενα) και δεν έχει δείξει σημάδια φθοράς.

 

το πλαι εκατσε καλα?

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που ρωτάω αλλά υπάρχει κάποια λίστα με θήκες που να συνεργάζονται καλά με screen protectors; Από τις θήκες της Spigen συνεργάζονται όλες; Έχω την εντύπωση πως θα βόλευε αν κάποιος έκανε edit το πρώτο μήνυμα και έγραφε τις προτεινόμενες θήκες και screen protectors.
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που ρωτάω αλλά υπάρχει κάποια λίστα με θήκες που να συνεργάζονται καλά με screen protectors; Από τις θήκες της Spigen συνεργάζονται όλες; Έχω την εντύπωση πως θα βόλευε αν κάποιος έκανε edit το πρώτο μήνυμα και έγραφε τις προτεινόμενες θήκες και screen protectors.

 

Ναι αυτό που λες είναι χρήσιμο αλλά θα σου γράψω και εδώ εγώ μερικούς συνδυασμούς από δική μου εμπειρία.

1:το spigen screen protector curved crystal HD συνεργάζεται πολύ καλά με spigen Rugged Armor, ballistic urbanite, nillkin nature χωρίς κανένα πρόβλημα.

2:η ultimate shield συνεργάζεται καλά με nillkin nature.

Με τις άλλες δύο (σε εμένα) ξεκολλουσε.

3:η ScreenKnight και αυτή μόνο με nillkin nature.

4:η iq shield μόνο nillkin nature.

5:η iq shield case frienly με nillkin nature, spigen Rugged Armor, ballistic urbanite.

6:το tempered glass celly από κωτσοβολο επίσης και με τις 3 θήκες καλή συνεργασία.

7:το tempered glass screenarmor (αν θυμάμαι καλά την επωνυμία) συνεργάζεται και με τις 3 θήκες αλλά η απόκριση της οθόνης είναι πολύ χάλια. Σε 5 ώρες το πεταξα και είναι και πολύ ακριβό.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Η x one δεν είναι υγρης τοποθέτησης και δύσκολα μπαίνει εγώ την πήρα γιατί σε όσα τηλέφωνα είχα βάλει x one ζελατινες και τζαμια ήταν άψογα εδώ όμως δεν τα κατάφερα και την πέταξα τώρα έχω και εγώ την screenknight όντως είναι χάλια στη αφή αλλά πολύ εύκολη και καλή τοποθέτηση είδα και την ultimateshield υγρης τοποθέτησης και αυτή αλλά σπαστικα που είναι ακριβή και δεν την πήρα καθώς μέχρι τώρα έχω τζιραρει πολλά λεφτά άσκοπα σε θήκες ζελατινες και τζαμια με αποτέλεσμα μηδεν

 

Τι εννοείς οτι μπαίνει δύσκολα ? Δεν πατάει καλά στις άκρες (εκει που κανει καμπυλότητα η οθονη ) ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό που λες είναι χρήσιμο αλλά θα σου γράψω και εδώ εγώ μερικούς συνδυασμούς από δική μου εμπειρία.

1:το spigen screen protector curved crystal HD συνεργάζεται πολύ καλά με spigen Rugged Armor, ballistic urbanite, nillkin nature χωρίς κανένα πρόβλημα.

2:η ultimate shield συνεργάζεται καλά με nillkin nature.

Με τις άλλες δύο (σε εμένα) ξεκολλουσε.

3:η ScreenKnight και αυτή μόνο με nillkin nature.

4:η iq shield μόνο nillkin nature.

5:η iq shield case frienly με nillkin nature, spigen Rugged Armor, ballistic urbanite.

6:το tempered glass celly από κωτσοβολο επίσης και με τις 3 θήκες καλή συνεργασία.

7:το tempered glass screenarmor (αν θυμάμαι καλά την επωνυμία) συνεργάζεται και με τις 3 θήκες αλλά η απόκριση της οθόνης είναι πολύ χάλια. Σε 5 ώρες το πεταξα και είναι και πολύ ακριβό.

Έχω διαβάσει όλο το νήμα και πιστεύω οι περιγραφές σου είναι εξαιρετικές.Εχεις βοηθήσει εμενα και πολλούς άλλους πιστευω,να είσαι καλα.

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Αν βάζατε προστασία οθόνης,με τόσες δοκιμές.

Ποια θα βάζατε; φοράω θήκη τη spigen ultra hybrid

 

Στάλθηκε απο το Samsung galaxy s7 edge μου

Link to comment
Share on other sites

το πλαι εκατσε καλα?

 

Θα απαντήσω καθώς την έβαλα πρόσφατα. Εχει κάτσει πολύ καλά, αλλά θέλει πολύ υπομονή και επιμονή για τα πλαινά και τις γωνίες.

(Το γράφει άλλωστε και στις οδηγίες τις συσκευασίας).

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία

Πιστεύετε πως μια θήκη μπορεί να επηρεάσει τη ποιότητα του σήματος? Εφόσον καλύπτει τις γραμμές πάνω κάτω

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα,συνήθως οι μεταλλικές το προκαλούν αυτό.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία

Πιστεύετε πως μια θήκη μπορεί να επηρεάσει τη ποιότητα του σήματος? Εφόσον καλύπτει τις γραμμές πάνω κάτω

 

Άμα δεν είναι μεταλλική βαλτην άφοβα... Αυτό έλειπε να είχε θέμα και με μια απλή θήκη..!!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπάρχει κάποιος ασύρματος φορτιστής ο οποίος φορτίζει fast charging? Χρειάζεται κάτι άλλο με ασύρματο φορτιστή ή απλά βάζουμε πάνω το τηλέφωνο και φορτίζει?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Αφού είχα μείνει ευχαριστημένος από το γυαλί της ancus στο s6 τελικά το παρειγγειλα και για το s7 το απλό. Μου αρέσει που είναι λεπτή νομίζω 0.2 mm. Την Δευτέρα θα μου έρθει οποτε θα ενημερώσω πως έκατσε
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς άποψη γι' αυτή τη ζελατίνα για το edge?

https://www.cellphones.gr/memvrani-prostasias-samsung-galaxy-s7-edge-sm-g935-anti-scratch-x-one-ultra-crystal-clear-5h

Το μαγαζί είναι αξιόπιστο και έλεγα να πήγαινα από εκεί να μου την βάλουν και αν δεν κάνει να την βγάλω επί τόπου.

Ευχαριστώ

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς άποψη γι' αυτή τη ζελατίνα για το edge?

https://www.cellphones.gr/memvrani-prostasias-samsung-galaxy-s7-edge-sm-g935-anti-scratch-x-one-ultra-crystal-clear-5h

Το μαγαζί είναι αξιόπιστο και έλεγα να πήγαινα από εκεί να μου την βάλουν και αν δεν κάνει να την βγάλω επί τόπου.

Ευχαριστώ

 

Δες post 2713

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...