Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγορασα κ γω σημερα απο πλαισιο το sentio,29.90 το πηρα!μου το εβαλαν εκει αλλα μολις εβαλα την θηκη αμεσως ξεκολλησε απο την μια πλευρα,το εβγαλα κ το εβαλα μονος μου κ κολλησε κανονικα!μεχρι στιγμης ειναι μια χαρα!δεν εχει κανενα προβλημα στο touch!

Αυτο ειναι

http://www.plaisio.gr/tilefona/prostasia-kinitou/zelatines-prostasias/Sentio-Zelatini-Prostasias-gia-Galaxy-S7-Εdge-1tmx-Guali.htm

 

To πηρα κι εγω Χρηστο το συγκεκριμενο γυαλι αλλα δεν μπορω να το κολλησω με τιποτα.Σαν να μην εχει κολλα στο τμημα που εφαπτεται με την οθονη,και εχω βγαλει το προστατευτικο αλλα δεν κολλαει με τιποτα στην οθονη του κινητου!Κανω κατι λαθος?

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λέω εγώ τώρα (μήπως είναι και λίγο προχωρημένη η σκέψη), μήπως λόγω ζέστης της πίσω επιφάνειας και λόγω του ότι θα πρέπει να ψύχεται γρήγορα το κινητό, λέω μήπως, θα έπρεπε να χρησιμοποιούμε μόνο θήκες οι οποίες δεν έχουν πίσω πλάτη ή έστω έχουν τρύπες (για εξαερισμό) και αν έχει βρει κάποιος κάτι και που?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λέω εγώ τώρα (μήπως είναι και λίγο προχωρημένη η σκέψη), μήπως λόγω ζέστης της πίσω επιφάνειας και λόγω του ότι θα πρέπει να ψύχεται γρήγορα το κινητό, λέω μήπως, θα έπρεπε να χρησιμοποιούμε μόνο θήκες οι οποίες δεν έχουν πίσω πλάτη ή έστω έχουν τρύπες (για εξαερισμό) και αν έχει βρει κάποιος κάτι και που?

 

Ναι... καλό θα ήταν για τη γρηγορότερη ψύξη της συσκευής, ωστόσο δεν έχουν παρατηρηθεί προβλήματα, κάποιοι μάλιστα χρησιμοποιούν και ζελατίνα (πίσω) και θήκη χωρίς πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι... καλό θα ήταν για τη γρηγορότερη ψύξη της συσκευής, ωστόσο δεν έχουν παρατηρηθεί προβλήματα, κάποιοι μάλιστα χρησιμοποιούν και ζελατίνα (πίσω) και θήκη χωρίς πρόβλημα.

 

Βρήκε κανένας κάτι?

Link to comment
Share on other sites

To πηρα κι εγω Χρηστο το συγκεκριμενο γυαλι αλλα δεν μπορω να το κολλησω με τιποτα.Σαν να μην εχει κολλα στο τμημα που εφαπτεται με την οθονη,και εχω βγαλει το προστατευτικο αλλα δεν κολλαει με τιποτα στην οθονη του κινητου!Κανω κατι λαθος?

Περιεργο μου φαινεται!εμενα κολλησε κανονικα!στο πλαι εχει την κολλα!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα βιντεακι που δείχνει πως περνάμε την ultimate shield; κυρίως τι κάνουμε στις edge πλευρες

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Edit μόλις την περασα

Edited by akizaki
Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιησει κανεις αυτες τις θηκες?

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160824/a1362f24fe00b45f4e8a801cc80dbf24.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160824/c046f42f83567c54d9c52ecdb899863a.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160824/440e4ae9061cdb2ad3933095a9fa5103.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχει χρησιμοποιησει κανεις αυτες τις θηκες?

 

Ναι... μόνο η πρώτη προστατεύει πλήρως τη συσκευή. Εξαρτάται τι ζητάς βέβαια και φυσικά είναι και θέμα γούστου μιας και η προστασία είναι συνήθως αντιστρόφως ανάλογη με την εμφάνιση, με άλλα λόγια... όσο αυξάνει το ένα, μειώνεται το άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιησει κανεις αυτες τις θηκες?

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160824/a1362f24fe00b45f4e8a801cc80dbf24.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160824/c046f42f83567c54d9c52ecdb899863a.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160824/440e4ae9061cdb2ad3933095a9fa5103.jpg

 

Εγώ την Iluv lew york. Είναι αρκετά καλή και διακριτική προστατεύοντας επαρκώς θα έλεγα περιμετρικά!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο λικν για τη πρώτη θήκη?

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/thiki-samsung-galaxy-s7-edge-iluv-vyneer-slim-mayro/prod8000601pp/

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ultimate shield+Spigen Liquid Crystal

29167236966_6e8184b22b_o.jpgIMG_20160824_160145 by Nikolaos Sotiriadis, on Flickr

29094005532_7e296a1eb2_o.jpgIMG_20160824_160151 by Nikolaos Sotiriadis, on Flickr

29167196076_b01c1f1e3b_o.jpgIMG_20160824_160128 by Nikolaos Sotiriadis, on Flickr

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ultimate shield+Spigen Liquid Crystal

29167236966_6e8184b22b_o.jpgIMG_20160824_160145 by Nikolaos Sotiriadis, on Flickr

29094005532_7e296a1eb2_o.jpgIMG_20160824_160151 by Nikolaos Sotiriadis, on Flickr

29167196076_b01c1f1e3b_o.jpgIMG_20160824_160128 by Nikolaos Sotiriadis, on Flickr

 

Πολύ ωραία Νίκο.

Εύχομαι να μην ξεκκολησει ποτέ και να σωθεις.

Αυριο θα σας έχω πρώτες εντυπώσεις από iq shield case frienly.

Και μέχρι την Κυριακή θα σας έχω μια σαφή εικόνα γι αυτό το προϊόν και εγώ και ο Βαγγέλης.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι δεν εχει βγει κάτι καλό σε tempered glass και έχοντας δει μεμβράνες που δεν κολλάνε καλα στο κυρτωμα, ήθελα να ρωτήσω αν έχετε παρατηρήσει γρατζουνιές με απλή χρήση. Όχι μετα απο πτώσεις, αλλά στο βάλε-βγάλε... Με ενα καλό pouch είμαστε καλυμμένοι;
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία Νίκο.

Εύχομαι να μην ξεκκολησει ποτέ και να σωθεις.

Αυριο θα σας έχω πρώτες εντυπώσεις από iq shield case frienly.

Και μέχρι την Κυριακή θα σας έχω μια σαφή εικόνα γι αυτό το προϊόν και εγώ και ο Βαγγέλης.

 

 

ελάχιστα ανασηκώνει κ δεν ενοχλεί καθολου

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι δεν εχει βγει κάτι καλό σε tempered glass και έχοντας δει μεμβράνες που δεν κολλάνε καλα στο κυρτωμα, ήθελα να ρωτήσω αν έχετε παρατηρήσει γρατζουνιές με απλή χρήση. Όχι μετα απο πτώσεις, αλλά στο βάλε-βγάλε... Με ενα καλό pouch είμαστε καλυμμένοι;

Υπάρχουν οι λεγόμενες "αράχνες" στην οθόνη που ναι μεν δε φαίνονται, αλλά με μια πολύ προσεκτική ματιά με σβηστη οθόνη τις παρατηρείς.

Προφανώς είναι η ολεοφοβικη επίστρωση της οθόνης που μπορεί να επηρεαστεί και από κόκκους σκόνης.

Αν λοιπόν δεν είσαι "ψειρας" μπορείς να την αφήσεις "γυμνή" μας και όπως προείπα δε φαίνεται αν δεν προσπαθήσεις Πολύ.

Το έχω παρατηρήσει σε αρκετά s7 edge και πλέον είμαι σίγουρος.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν οι λεγόμενες "αράχνες" στην οθόνη που ναι μεν δε φαίνονται, αλλά με μια πολύ προσεκτική ματιά με σβηστη οθόνη τις παρατηρείς.

Προφανώς είναι η ολεοφοβικη επίστρωση της οθόνης που μπορεί να επηρεαστεί και από κόκκους σκόνης.

Αν λοιπόν δεν είσαι "ψειρας" μπορείς να την αφήσεις "γυμνή" μας και όπως προείπα δε φαίνεται αν δεν προσπαθήσεις Πολύ.

Το έχω παρατηρήσει σε αρκετά s7 edge και πλέον είμαι σίγουρος.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σκόνη και άμμος είναι ο numero 1 εχθρός. Απλά επειδή ακριβώς είμαι ψείρας και δε θέλω ούτε φουσκαλίτσες ούτε να μειωθεί η ευαισθησία αφής της οθόνη σκέφτομαι: 1. Μια ωραία και καλή θήκη. 2. Μιά αδιάβροχη (τύπου "σακούλα") για την παραλία και 3. ένα pouch για τις υπόλοιπες περιπτώσεις... Την οθόνη γυμνή δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Σκόνη και άμμος είναι ο numero 1 εχθρός. Απλά επειδή ακριβώς είμαι ψείρας και δε θέλω ούτε φουσκαλίτσες ούτε να μειωθεί η ευαισθησία αφής της οθόνη σκέφτομαι: 1. Μια ωραία και καλή θήκη. 2. Μιά αδιάβροχη (τύπου "σακούλα") για την παραλία και 3. ένα pouch για τις υπόλοιπες περιπτώσεις... Την οθόνη γυμνή δηλαδή...

 

Eγω φοραω μονο μια nillkin nature.Ειναι πολυ ομορφο κινητο για να το κανω να μοιαζει με Κινεζικο της πλακας.

Η κοπελα μου απο την αλλη φοραει κι αυτη μια ιδια nillkin,αλλα το βαζει οπως ειναι και σε pouch.Θηκη στην θηκη δηλαδη :lol:

Της εχουν κατσει κατι στραβες στο παρελθον με αλλα κινητα και φοβαται τωρα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι βλεπω εχει τελεια εφαρμογη η ultimate shield.Οποτε ειναι ουσιαστικα μονοδρομος τουλαχιστον σ'αυτα τα λεφτα?Θελω να παραγγειλω και για το S7 Edge και για το S6 Edge.
Omnia I --> Omnia II --> Galaxy S --> HTC Desire HD --> LG Optimus 3D --> Motorola Razr --> Galaxy Nexus --> Nexus 4 --> Nexus 5 --> LG G2 --> OnePlus One --> LG G3 --> Xiaomi Mi4 --> Samsung Galaxy S6 Edge!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια πρώτη εικόνα για την iq shield case frienly.

Έχει εκτός από κομμένες γωνίες και ένα χιλιοστο "αερα" στην edge οθόνη.

Αυτό δεν είναι καλό γιατί αν έφτανε μέχρι το μέταλλο δεν θα ξεκκολουσε με ΚΑΜΙΆ θήκη.

Έτσι όπως είναι με την ballistic ξεκκολαει.

Με Rugged Armor ευτυχώς όχι ακόμα.

Χθες την έβαλα.

Στην αρχή είχα λίγο μειωμένη απόκριση αλλά σήμερα όλα καλά.

Καλά χρώματα καλή υφή.

Κάτι αραχνιες έχω αλλά πρέπει να είναι λόγο της λάθος τοποθέτησης.

Πάτησα ανάποδα με την σπατουλα και με πολύ δύναμη.

Αν μείνει όπως είναι σήμερα και δεν ξεκολησει είμαστε πολύ καλά.

Βέβαια ποτέ δεν έχω παραγγείλει μόνο μια.

Έχω και δεύτερη.

Ακόμα και να μην ξεκκολησει θα την αλλάξω κάποια στιγμή για τις αραχνιες που δημιούργησα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια πρώτη εικόνα για την iq shield case frienly.

Έχει εκτός από κομμένες γωνίες και ένα χιλιοστο "αερα" στην edge οθόνη.

Αυτό δεν είναι καλό γιατί αν έφτανε μέχρι το μέταλλο δεν θα ξεκκολουσε με ΚΑΜΙΆ θήκη.

Έτσι όπως είναι με την ballistic ξεκκολαει.

Με Rugged Armor ευτυχώς όχι ακόμα.

Χθες την έβαλα.

Στην αρχή είχα λίγο μειωμένη απόκριση αλλά σήμερα όλα καλά.

Καλά χρώματα καλή υφή.

Κάτι αραχνιες έχω αλλά πρέπει να είναι λόγο της λάθος τοποθέτησης.

Πάτησα ανάποδα με την σπατουλα και με πολύ δύναμη.

Αν μείνει όπως είναι σήμερα και δεν ξεκολησει είμαστε πολύ καλά.

Βέβαια ποτέ δεν έχω παραγγείλει μόνο μια.

Έχω και δεύτερη.

Ακόμα και να μην ξεκκολησει θα την αλλάξω κάποια στιγμή για τις αραχνιες που δημιούργησα.

ελα ρε παίχτη κ περιμένουμε..... γιατι άφησαν κενό μεγάλη βλακεια!!! θα την σηκώνουν πολλές....πφφφφφ....οπότε δεν αξίζει κ τοσα λεφτά που εχει έτσι?? δεν έχουν πολλές διαφορές με ultimashield σωστά? Νικ μην την ζοριζεις πολύ αστην με τα λίγα νερά ξέρεις ότι φεύγουν.....εκτιμώ ότι πρέπει να κάνουμε μια τελευταία προσπάθεια με amazingthing...

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δεν υπάρχει λύση για προστασία οθόνης. Σήμερα το ψηρισα λιγο και είδα ότι η πανάκριβη ορίτζιναλ clear flip έχει κάνει δυο γρατζουνιές πολύ μικρές μεν αλλά τι αισθάνεσαι αν βάλεις το νύχι σου. Λογικά έγιναν από την τριβή κόκκων σκόνης με το καπάκι της θήκης.

Πλεον αφαιρέθηκε και η συσκευή θα παραμείνει χωρίς θήκη. Προτιμώ να την ευχαριστηθώ κι αν πέσει να ξέρω ότι ήταν δικό μου λάθος.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δεν υπάρχει λύση για προστασία οθόνης. Σήμερα το ψηρισα λιγο και είδα ότι η πανάκριβη ορίτζιναλ clear flip έχει κάνει δυο γρατζουνιές πολύ μικρές μεν αλλά τι αισθάνεσαι αν βάλεις το νύχι σου. Λογικά έγιναν από την τριβή κόκκων σκόνης με το καπάκι της θήκης.

Πλεον αφαιρέθηκε και η συσκευή θα παραμείνει χωρίς θήκη. Προτιμώ να την ευχαριστηθώ κι αν πέσει να ξέρω ότι ήταν δικό μου λάθος.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

εννοείς η θήκη με το πορτάκι? είχες screen protector?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...