Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μία ερώτηση: Στην Clear Cover για το S7, η μεμβράνη που έχει κολλημένη στην πίσω πλευρά αφαιρείται; Ή να μην προσπαθήσω καν και χαλάσω την θήκη;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την leather cover απο που την τσιμπησες????Την ψαχνω πολυ καιρο,καμια φωτο.....τιμη....??

Από εδώ: http://www.hitechstore.gr/index.php/gr/products/product/1555

Είναι ελαφριά, με ωραία αίσθηση του δέρματος και καλό πιάσιμο. Αρνητικό είναι ότι δεν καλύπτει όλο το τηλέφωνο. Αφήνει μεγάλο κενό κάτω καθώς και στα πλήκτρα.

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση: Στην Clear Cover για το S7, η μεμβράνη που έχει κολλημένη στην πίσω πλευρά αφαιρείται; Ή να μην προσπαθήσω καν και χαλάσω την θήκη;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν χαλάει αλλά αφήνει κόλλα και βγαίνει πολύ δυσκολα (με μπαμπακι, οινόπνευμα και πολύ πολύ τρίψιμο και υπομονή)

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Δεν χαλάει αλλά αφήνει κόλλα και βγαίνει πολύ δυσκολα (με μπαμπακι, οινόπνευμα και πολύ πολύ τρίψιμο και υπομονή)

Με λίγα λόγια, δεν αξίζει δηλαδή...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση: Στην Clear Cover για το S7, η μεμβράνη που έχει κολλημένη στην πίσω πλευρά αφαιρείται; Ή να μην προσπαθήσω καν και χαλάσω την θήκη;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και στη αρχή όταν την αγόρασα καλά μου φάνηκε σαν να έχει μεμβράνη, αλλά δεν ασχολήθηκα νόμιζα ότι έκανα λάθος. :p Μήπως δείξει καλύτερα χωρίς; Α ρε προβλήματα... :D

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ολα αψογα. Η οθονη του κινητου καθαριζεται πλεον καθε 2 ημερες (για 20 δευτερα, ευκολα και γρηγορα) - πριν ηθελα καθαρισμα της ζελατινας καθε 1 ωρα...

Η paintbull ειναι στο υψος της, η οθονη τελεια και το ιδιο ισχυει για τους 2 φιλους που το εχουν ριξει κι αυτοι στα s7 edge τους... Μαζι με την nilkin ultra slim, πλεον μονιμα, ειναι η απολυτη απολαυση...

 

Αυτό το υλικό που βάζει η MediaMarkt είναι το paintbull? Ρωτάω επειδή εδώ Θεσσαλονίκη δεν δίνει αυτή την υπηρεσία αλλά υπάρχουν καταστήματα της paintbull. Αυτή τη στιγμή φοράει μια ζελατινα μπρος πίσω αλλα δεν παλεύεται. Tο iphone 6 αλλά και το 6s που είχα πριν τα είχα εντελώς γυμνά και δεν είχα την παραμικρή γρατζουνιά (1χρόνο το 6 & 6 μήνες το 6s) αλλά το συγκεκριμένο το ψιλοφοβάμαι. Η πίσω η ζελατίνα δεν με ενοχλεί αντιθέτως έχω πολύ καλύτερο κράτημα και δεν γλιστράει αλλά από μπροστά είναι πολύ μ@κ@κία οπότε ή πάω σε εντελώς γυμνό ή σε λύση τύπου paintbull. Εσείς τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Ολα αψογα. Η οθονη του κινητου καθαριζεται πλεον καθε 2 ημερες (για 20 δευτερα, ευκολα και γρηγορα) - πριν ηθελα καθαρισμα της ζελατινας καθε 1 ωρα...

Η paintbull ειναι στο υψος της, η οθονη τελεια και το ιδιο ισχυει για τους 2 φιλους που το εχουν ριξει κι αυτοι στα s7 edge τους... Μαζι με την nilkin ultra slim, πλεον μονιμα, ειναι η απολυτη απολαυση...

 

Μετα τις διακοπἐς αρχές του επόμενου μήνα θα το βάλω κι εγώ. Προς το παρών η μεμβράνη αντέχει αν και έχει κάνει κάποιες γραντζουνιές.

Ομως αν μας ενοχλούν οι γρατζουνιές στην οθόνη θα πρέπει με την ίδια λογική να μας ενοχλούν και στην μεμβράνη όπου γίνονται πολύ πιο εύκολα.

Είχα χρησιμοποιήσει παρόμοιο υλικό παλαιότερα στο Note edge και δεν επαθε τιποτα 6 μηνες. Η πλαινη οθονη εμενε εξω απο την γνησια φλιπ θηκη και δεν εκανε ουτε μια γραμουλα.

 

Καλησπερα.Βαγγελη λεω να σε εμπιστευτω απο αυτα που διαβαζω για το paintbull οπως επισης και τον Κωστα που λεει οτι θα το βαλει και αυτος στο edge του.Το εχω γυμνο στην οθονη το edge μου χρησιμοποιω μια spigen crystal θηκη,την samsung led cover αλλα και μια nilkin nature slim η οποια απο θεμα προστασιας ειναι σχεδον τιποτα.Επισης οσο και να το προσεχεις καπου θα την πατησεις.Για αυτο μπορεις να μου πεις που σου περασανε την ταυρο βαφη;Media markt Αιγαλεω;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα πάω αύριο το πρωί στο Μαρούσι να το βάλω. Βαρέθηκα την ultimate. Η κάλυψη είναι καλή και δεν ξεκολλάει ιδιαίτερα με τις θήκες αλλά η αίσθηση στην αφή είναι απογοητευτική.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η paintbull έχει φόβο καθώς θα περαστεί να κολλήσει κάνα μπιμπικακι και να μείνει μόνιμα. Δεν έχω τη δυνατότητα να πάω media market και εδω στη Μυτιλήνη συνεργάζεται με κάποιον αλλά δεν τον ξέρω καθόλου...

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Βαγγελη λεω να σε εμπιστευτω απο αυτα που διαβαζω για το paintbull οπως επισης και τον Κωστα που λεει οτι θα το βαλει και αυτος στο edge του.Το εχω γυμνο στην οθονη το edge μου χρησιμοποιω μια spigen crystal θηκη,την samsung led cover αλλα και μια nilkin nature slim η οποια απο θεμα προστασιας ειναι σχεδον τιποτα.Επισης οσο και να το προσεχεις καπου θα την πατησεις.Για αυτο μπορεις να μου πεις που σου περασανε την ταυρο βαφη;Media markt Αιγαλεω;

 

Mediamarkt περιστερι (Θηβών και Καβάλας) την έβαλε ένα παλικάρι που έδειχνε ότι το κατείχε το άθλημα.

Παίδες, εγώ το πήρα απόφαση πως είτε γυμνό θα το είχα, είτε με λύση τύπου paintbull κι αν πετυχαίνε καλώς... Φαίνεται ότι πέτυχε άψογα, τουλάχιστον για ένα μήνα χρήσης. Σας προτείνω αν τη βάλετε να το αφήσετε στην ησυχία του για ένα 12ωρο, χωρίς να κάνετε καθόλου χρήση...

@xamilos

Το αντιστατικο με το οποίο ψεκαζει αρχικά τη συσκευη, φαίνεται πως σχεδόν αποκλείει τέτοιο ενδεχόμενο...

Link to comment
Share on other sites

Mediamarkt περιστερι (Θηβών και Καβάλας) την έβαλε ένα παλικάρι που έδειχνε ότι το κατείχε το άθλημα.

Παίδες, εγώ το πήρα απόφαση πως είτε γυμνό θα το είχα, είτε με λύση τύπου paintbull κι αν πετυχαίνε καλώς... Φαίνεται ότι πέτυχε άψογα, τουλάχιστον για ένα μήνα χρήσης. Σας προτείνω αν τη βάλετε να το αφήσετε στην ησυχία του για ένα 12ωρο, χωρίς να κάνετε καθόλου χρήση...

@xamilos

Το αντιστατικο με το οποίο ψεκαζει αρχικά τη συσκευη, φαίνεται πως σχεδόν αποκλείει τέτοιο ενδεχόμενο...

Αυτό με τα μπιμπικακια δεν παίζει, επειδή το τηλέφωνο το χρησιμοποιώ με το Gear VR το παραμικρό να υπήρχε θα φαινόταν με την μία.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σημερα , με μεγαλη μου λυπη διαπιστωσα στην οθονη τρεις "άμυχες" που εγιναν δεν ξερω και εγω πως. Αρα παιδια χρειαζεται προστασια το κινητο και θα την πω τη μαυρη αληθεια .. Στις γυναικας μου το iphone 6 ουτε κατα διανοια δεν ειδα κατι τετοιο παροτι δεν το προσεχει οως εγω το κινητο της:mad:
Link to comment
Share on other sites

Σημερα , με μεγαλη μου λυπη διαπιστωσα στην οθονη τρεις "άμυχες" που εγιναν δεν ξερω και εγω πως. Αρα παιδια χρειαζεται προστασια το κινητο και θα την πω τη μαυρη αληθεια .. Στις γυναικας μου το iphone 6 ουτε κατα διανοια δεν ειδα κατι τετοιο παροτι δεν το προσεχει οως εγω το κινητο της:mad:

 

γενικα τις αραχνες τις εχει για πλακα η samsung, τις εχω δει σε ολα τα s απο τον πρωτο καιρο, και δε μιλαω για κακη χρηση, αλλα για τη μεγιστη προσοχη. Ομως δεν γινεται να μην χρησιμοποιεις το κινητο ή να μην το βαλεις στην τσεπη σκετο, μονο του..Αρα ειτε το gorilla glass 4 ειναι πολυ πιο μετριο (θυμαμαι το Ν8 δεν ειχε το παραμικρο..) ειτε δεν ειναι ακριβως gorilla glass4.

ΠΑντως κατι παραπανω δεν θα δεις, πιστευω, αλλα αραχνες ναι..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να δοκιμάσει την προστασία της paintbull, μπορεί να κάνει το εξής.

Πάρτε ένα πανάκι μικροϊνών.

Ρίξτε 15 σταγόνες νερό στο πανάκι.

Απλώστε ομοιόμορφα το βρεγμένο μέρος πάνω στην οθόνη.

Αφήστε το για 20 δευτερόλεπτα να δράσει.

Στη συνέχεια περάστε την οθόνη με ένα στεγνό πανάκι.

Είστε έτοιμοι. :)

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να δοκιμάσει την προστασία της paintbull, μπορεί να κάνει το εξής.

Πάρτε ένα πανάκι μικροϊνών.

Ρίξτε 15 σταγόνες νερό στο πανάκι.

Απλώστε ομοιόμορφα το βρεγμένο μέρος πάνω στην οθόνη.

Αφήστε το για 20 δευτερόλεπτα να δράσει.

Στη συνέχεια περάστε την οθόνη με ένα στεγνό πανάκι.

Είστε έτοιμοι. :)

Παρόμοια γνώμη έχουμε για το συγκεκριμένο υλικό, αν και τελευταία με αυτά που διαβάζω απο τα (έμπειρα) παιδιά εδω μέσα έχει αρχίσει να τριβιλίζει η ιδέα στο μυαλό μου.

Με το φτωχό μου το μυαλό αυτό που πιστεύω είναι ότι οι γρατζουνιές/αράχνες που εμφανίζονται όντως εύκολα στο Gorilla Glass της συσκευής μας (όπως και σε άλλες συσκευές) είναι η ολεοφοβική προστασία που καλύπτει την οθόνη. Το paintbull θεωρώ ότι περνάει μια τέτοια, ίσως πιο ανθεκτική, επίστρωση.

Λέω εγώ τώρα...

 

Υ.Γ.: Να υπενθυμίσω ότι πριν 2 χρόνια είχα δοκιμάσει τη συγκεκριμένη προστασία οθόνης σε μια 2η συσκευή που είχα (moto g) και είχα δει μετά ανεπαίσθητες γρατζουνιές. Δεν ασχολήθηκα μετέπειτα μιας και δε με ένοιαζε η συσκευήν (όχι όμως ότι δε τη πρόσεχα πριν δω τις γρατζουνιές).

Τώρα τα παιδιά λένε ότι είναι πιο εξελιγμένο υγρό, άλλα παιδιά ότι δεν είναι paintbull, είναι και η media markt στη μέση και ειλικρινά έχω μπερδευτεί αν θέλω να το κάνω ή όχι.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παρόμοια γνώμη έχουμε για το συγκεκριμένο υλικό, αν και τελευταία με αυτά που διαβάζω απο τα (έμπειρα) παιδιά εδω μέσα έχει αρχίσει να τριβιλίζει η ιδέα στο μυαλό μου.

Με το φτωχό μου το μυαλό αυτό που πιστεύω είναι ότι οι γρατζουνιές/αράχνες που εμφανίζονται όντως εύκολα στο Gorilla Glass της συσκευής μας (όπως και σε άλλες συσκευές) είναι η ολεοφοβική προστασία που καλύπτει την οθόνη. Το paintbull θεωρώ ότι περνάει μια τέτοια, ίσως πιο ανθεκτική, επίστρωση.

Λέω εγώ τώρα...

 

Υ.Γ.: Να υπενθυμίσω ότι πριν 2 χρόνια είχα δοκιμάσει τη συγκεκριμένη προστασία οθόνης σε μια 2η συσκευή που είχα (moto g) και είχα δει μετά ανεπαίσθητες γρατζουνιές. Δεν ασχολήθηκα μετέπειτα μιας και δε με ένοιαζε η συσκευήν (όχι όμως ότι δε τη πρόσεχα πριν δω τις γρατζουνιές).

Τώρα τα παιδιά λένε ότι είναι πιο εξελιγμένο υγρό, άλλα παιδιά ότι δεν είναι paintbull, είναι και η media markt στη μέση και ειλικρινά έχω μπερδευτεί αν θέλω να το κάνω ή όχι.

Ελπίζω να μην ισχύουν αυτά που λες για το καλό όλων όσων έχουμε βάλει και θα βάλουν paintbull ή τουλάχιστον να έχουν εξελίξει το προϊόν το οποίο σίγουρα είναι της paintbull. Είχα παρακολουθήσει ένα βίντεο της εκπαιδευτικό για τους εφαρμοστες και το έντυπο της εγγύησης είναι το ίδιο καθώς και το χρώμα στα πανάκια που χρησιμοποιούν με συγκεκριμένη σειρά.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην ισχύουν αυτά που λες για το καλό όλων όσων έχουμε βάλει και θα βάλουν paintbull ή τουλάχιστον να έχουν εξελίξει το προϊόν το οποίο σίγουρα είναι της paintbull. Είχα παρακολουθήσει ένα βίντεο της εκπαιδευτικό για τους εφαρμοστες και το έντυπο της εγγύησης είναι το ίδιο καθώς και το χρώμα στα πανάκια που χρησιμοποιούν με συγκεκριμένη σειρά.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε @vfragos εγώ λέω τη προσωπική μου εμπειρία όχι για να αποτρέψω άλλα για να ενημερώσω. Μπορεί να έτυχε (αν και έτυχε και σε άλλους στο μαγαζί), μπορεί να έχει αλλάξει το υλικό (ίσως γιαυτό και η media markt μπήκε μπροστά), πολλά ''μπορεί''.

Καλό είναι να μοιραζόμαστε τις εμπειρίες μας για να πάμε υποψιασμένοι αν είναι να περάσουμε το υλικό, να ρωτήσουμε για ψιλά γράμματα, να δούμε πως και γνωρίζουν το χρονικό όριο της προστασίας και το τοποθετούν στα 2 χρόνια κτλ.

Θυμάμαι πριν 2 χρόνια άνοιξε ένα κατάστημα ηλεκτρονικών στο Αιγάλεω και έδινε 5 χρόνια εγγύηση στα κινητά. όταν ήρθε ο ιδιοκτήτης εκεί που δούλευα για να ψωνίσει χονδρική τον ρωτήσαμε απο που κι ως που δίνει 5 χρόνια, μας απάντησε ''Σιγά, θα υπάρχει το μαγαζί μας σε 5 χρόνια;;;Άλλωστε δε παθαίνουν τίποτα οι συσκευές!!!''...

Επιτήδειοι υπάρχουν πολλοί γιαυτό πρέπει να είμαστε προετοιμασμένοι.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πήγα το πρωί να το βάλω αλλά ο τεχνικός πάει μετά τις 12. Κάνει και 22€, δεν είναι τσάμπα και με αυτά που διαβάζω προβληματίζομαι αλλά μάλλον θα το κάνω.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε @vfragos εγώ λέω τη προσωπική μου εμπειρία όχι για να αποτρέψω άλλα για να ενημερώσω. Μπορεί να έτυχε (αν και έτυχε και σε άλλους στο μαγαζί), μπορεί να έχει αλλάξει το υλικό (ίσως γιαυτό και η media markt μπήκε μπροστά), πολλά ''μπορεί''.

Καλό είναι να μοιραζόμαστε τις εμπειρίες μας για να πάμε υποψιασμένοι αν είναι να περάσουμε το υλικό, να ρωτήσουμε για ψιλά γράμματα, να δούμε πως και γνωρίζουν το χρονικό όριο της προστασίας και το τοποθετούν στα 2 χρόνια κτλ.

Θυμάμαι πριν 2 χρόνια άνοιξε ένα κατάστημα ηλεκτρονικών στο Αιγάλεω και έδινε 5 χρόνια εγγύηση στα κινητά. όταν ήρθε ο ιδιοκτήτης εκεί που δούλευα για να ψωνίσει χονδρική τον ρωτήσαμε απο που κι ως που δίνει 5 χρόνια, μας απάντησε ''Σιγά, θα υπάρχει το μαγαζί μας σε 5 χρόνια;;;Άλλωστε δε παθαίνουν τίποτα οι συσκευές!!!''...

Επιτήδειοι υπάρχουν πολλοί γιαυτό πρέπει να είμαστε προετοιμασμένοι.

Εννοείται και καλά έκανες και παρεθεσες την άποψή και εμπειρία σου και μάλιστα την εκτιμώ πολύ. Απλά είπα ελπίζω να μην ισχύει. :) Στο βίντεο που είχα παρακολουθήσει μιλούσε για 5 χρόνια αντοχή. Προφανώς τα δύο τα βάζουν γιατί μπορούν λόγω νομοθεσίας. Συγκεκριμένα στα media που ρώτησα μου είπαν ότι μετά τα δύο χρόνια μπορούμε να κάνουμε εφαρμογή πάλι για αλλά δύο χρόνια εγγύηση. Θα δείξει εγώ ούτως ή άλλως είμαι από αυτούς που δεν ανεχονται μεμβρανες στο κινητό τους, για λόγους εμπειρίας χρήσης οπότε ή θα έβαζα αυτό ή τίποτα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήγα το πρωί να το βάλω αλλά ο τεχνικός πάει μετά τις 12. Κάνει και 22€, δεν είναι τσάμπα και με αυτά που διαβάζω προβληματίζομαι αλλά μάλλον θα το κάνω.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Που πήγες, 15€ κοστίζει.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγα το πρωί να το βάλω αλλά ο τεχνικός πάει μετά τις 12. Κάνει και 22€, δεν είναι τσάμπα και με αυτά που διαβάζω προβληματίζομαι αλλά μάλλον θα το κάνω.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Που πήγες, 15€ κοστίζει.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ για 15€ ήξερα.....Και με το 24% ΦΠΑ δε βγάινει...:p...Ρε τι γίνεται...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Για 5,7 ίντσες 22€ μου είπαν το πρωί στο Μαρούσι

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Α, οπότε πατησαν εκεί, εγώ νόμιζα ότι θα βάλεις στο edge.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

15 ευρώ είναι για οθόνη εως 5,2".

Για το edge που είναι 5,5" 15€ επίσης, εκτός και είναι σε πόσο ελαστικό τεχνικό θα πέσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το edge είναι η τιμή αυτή

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Το edge δεν είναι 5,7" που πήγες; Εγώ στο media Αργυρούπολης 15€ πλήρωσα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...