Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια που μπορω να βρω αυτοκόλλητα για να προστατεψω τα ακαλυπτα σημεια της clear cover γτ το γρατζουνισα λιγο

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

πως τα καταφερες ρε θυριο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια που μπορω να βρω αυτοκόλλητα για να προστατεψω τα ακαλυπτα σημεια της clear cover γτ το γρατζουνισα λιγο

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

http://www.ultimateshield.co.uk/samsung-galaxy-s7-edge-screen-protector/ body protection....

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις τι διαφορές έχει ο περσινός ασύρματος φορτιστής ep pn920 σε σχέση με τον φετινο ep pn930? Η ταχυτητα της φόρτισης δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Εν έτει 2016, θεωρώ αδικαιολόγητο μια ναυαρχίδα (S7e) να έχει θέματα στη χρήση και συνδεσιμότητα με bt headsets!!!

 

Χρησιμοποιώ συνεχώς bluetooth.

Πάρα πολλά χρόνια, χοντρικά καμιά 15αριά, από το Nokia 7650 (εξ ανάγκης αφού είχα χάλια ακουστική όταν το κρατούσες στ' αυτί)

Αφενός με διευκολύνει πάρα πολύ στο να μπορώ να μιλήσω εν κινήσει (αυτοκίνητο/μοτοσυκλέτα), αφετέρου δε γουστάρω να «λερώνω» το τηλέφωνο στο αυτί, ακούω καλύτερα, δεν ακούει κανείς τις συνομιλίες μου και γλυτώνω και την ακτινοβολία.

 

Όμως, είναι περίεργο να συνδέω το κινητό με ακριβό bt headset (Sony SBH54) και να έχω σε αρκετές περιπτώσεις αποσύνδεση (παρόλο που στην μπάρα ψηλά το δείχνει συνδεδεμένο!!!!)

Έχω χάσει κλήσεις, έχω εκνευριστεί , αναγκάζομαι να κλείσω εντελώς το bt στο κινητό (γιατί και να κλείσω το headset, σε αρκετές περιπτώσεις το εικονίδιο το δείχνει σε σύνδεση και όταν εκκινήσει πάλι το headset η σύνδεση δεν είναι εφικτή).

 

Επιπλέον δε, ενώ υπάρχουν σαφείς βελτιώσεις σε ποιότητα ήχου (στη μουσική) όσο περνάνε τα χρόνια, πιο γεμάτος ήχος, καλύτερες οι χαμηλές, γλυκές υψηλές κοκ, δε μπορώ να παραβλέψω τις μικροδιακοπές που ακούω στον ήχο ή τα μικροπαράσιτα.

Για μουσική minijack. Τίποτε άλλο......

 

Έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή του headset από το store, μου τη ζήτησε από μόνο του όταν τα σύνδεσα μέσω nfc. Το αναφέρω γιατί ίσως πιστέψουν κάποια παιδιά πως φταίει αυτό!

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη καποια ασυμβατότητα με το bluetooth σου πρεπει να παίζει.εγω οπου και να το σύνδεσα με bluetooth ηταν υποδειγματικό .
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη καποια ασυμβατότητα με το bluetooth σου πρεπει να παίζει.εγω οπου και να το σύνδεσα με bluetooth ηταν υποδειγματικό .

Κι εγώ τα ίδια και το plantronics που έχω και με το jawbone...υποδειγματικότατο...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις τι διαφορές έχει ο περσινός ασύρματος φορτιστής ep pn920 σε σχέση με τον φετινο ep pn930? Η ταχυτητα της φόρτισης δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα.

Ο καινούργιος έχει λειτουργία fast charge (που είπες δεν σε ενδιαφέρει ) και υπάρχει έκδοση stand (G930).

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη καποια ασυμβατότητα με το bluetooth σου πρεπει να παίζει.εγω οπου και να το σύνδεσα με bluetooth ηταν υποδειγματικό .

 

Κι εγώ τα ίδια και το plantronics που έχω και με το jawbone...υποδειγματικότατο...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Σας ευχαριστώ για το feedback Γιάννη και Βλάση!

Ήθελα bt με οθόνη (τόσο για την ένδειξη στάθμης της μπαταρίας του, όσο και για αναγνώριση κλήσεων με ονομ/μο κ αριθμό, ένδειξη τραγουδιού κοκ) και ραδιόφωνο.

 

Δεν είναι φθηνή συσκευή όμως. Ούτε η μία (κινητό) ούτε η άλλη (headset).

Και ως πελάτης, περιμένω συμβατότητα σωστή και αξιόπιστη και όχι να ψάχνω όλη την αγορά......

Εκεί εστιάζω: στην λέξη ασυμβατότητα. Απαράδεκτη εν έτει 2016.....

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

Περασα από vodafone για να δω το πακέτο θήκη-φορτιστής-κάρτα 64GB αλλά το είχε μόνο για το απλό S7. Η θήκη αξίζει ή θα πάει σε συρτάρι;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Περασα από vodafone για να δω το πακέτο θήκη-φορτιστής-κάρτα 64GB αλλά το είχε μόνο για το απλό S7. Η θήκη αξίζει ή θα πάει σε συρτάρι;

Eίναι καλύτερη της περσινής για το s6 κι έχει πολύ καλό grip. Δεν έχει πχ την προστασία της spigen armor αλλά για το στυλ της εμένα μου άρεσε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει μόνο το κινητό...η sony συνήθως παρατάει τα bluetooth στη μοίρα τους, τουλάχιστον όσο έπαιρνα Sony. Σταμάτησα στο mw1. Θα έπρεπε να αναβαθμίζει τις απαραίτητες εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με δύο διαφορετικα bt headset κανένα πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με sbh 52 κανενα προβλημα

 

 

Ντίνο, ποιες εφαρμογές χρησιμοποιείς για το Sony?

Ρωτάω μη χρειάζεται κάποια extra που δεν έβαλα......

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε χρήση με προσοχή, καθένας το εκλαμβανει διαφορετικά.

 

Προσέχω αρκετά το κινητό μου. Το βάζω πάντα στην αριστερή τσέπη του παντελονιού μου χωρίς τίποτα άλλο μαζί του.

 

Παρόλα αυτά παρατήρησα μια γραμμή (λεπτή γρατζουνιά) στην επιφάνεια του screen protector χωρίς να ξέρω πως έγινε.

Εντάξει ο protector αν και έχει δείκτη σκληρότητας 9Η δεν είναι το ίδιο ανθεκτικος με το gorilla glass 4.

 

Γενικά επειδή όλα μου τα note τα είχα με την γνήσια flip χωρίς προστασία, δεν είχα ποτέ θέμα με γρατσουνιές.

Όμως η flip έχει fiber επίστρωση που διώχνει την σκόνη αλλά και αν παραμείνουν κάποιοι κόκκοι, το μαλακό υλικό δεν τους πιέζει ώστε να κάνουν σημάδια.

 

Προς το παρών το αφήνω με την μεμβράνη που έχω μέχρι να χαλάσει γιατί έχει άψογη αίσθηση και τέλεια εφαρμογή.

Πιστεύω να αντέξει μέχρι τον Οκτώβρη που θα το δώσω.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά πέταξα την screenknight... Τέλεια εφαρμογή, αλλά χαλάει την ευκρίνεια, κρίμα τέτοια οθόνη να μην την χαίρομαι...
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα παντως ιδια προβληματα με sony bluetooth sbh54 αλλα πιστευω ειναι θεμα application και software της sony. Η εφαρμογη στο play store ( https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonymobile.hostapp.sbh54&hl=en) εχει αξιολογηση 3.2 με ....πτωτικη ταση.

Για παραδειγμα ειναι συνδεδεμενο το bluetooth και η εφαρμογη το δειχνει disconnected και αντιστροφα.

 

Επισης το τελευταιο firmware update του sbh54 δημιουργει περισσοτερα θεματα connectivity.

 

Μαυρα χαλια δηλαδη ...... πραγματικα απαραδεκτο για τοσο ακριβο bluetooth

Edited by ivamvako
Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα λιθαράκι στον τοίχο που έχω σηκώσει απέναντι στην sony......

Και η πλάκα είναι πως ούτε σε sony mobiles δε θα δουλεύει σωστά.

Μπράβο sony!!!!!!!!

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά πέταξα την screenknight... Τέλεια εφαρμογή, αλλά χαλάει την ευκρίνεια, κρίμα τέτοια οθόνη να μην την χαίρομαι...

 

Έβαλα Rugged Armor και την ξεκολλαει.

Σιγά σιγά μάλλον και εγώ θα την πετάξω.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το SBH 54 αποδειχθηκε πατάτα.

Πολλα θέματα κυρίως software και μη σωστή/αποδοτική λειτουργία.

Το 50-52 ηταν πιο αξιόπιστο σε λειτουργία οπως και το MW1

Εγώ πάντως εχω τιμήσει καμία 10αρια BT μόνο Sony και απόλυτα ευχαριστημένος.

Τώρα εχω 3 SBH20 και 2SBH 80 και λειτουργούν υποδειγματικά με android smartphone(s7 edge εχω αυτη τη περίοδο)iPad,surface.

 

Αναμένω και έκτο μέλος της οικογένειας και το πρώτο μου μη Sony BT και ελπίζω να αποδειχθεί αξιόπιστο σε βάθος χρόνου μιας τα BT η προέκταση του κινητού μου ειναι σε καθημερινή βάση.

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το πακετάκι της spigen με τα 3 screen protectors από e-experts. Ενώ στο εξωτερικό της συσκευασίας αναφέρει πως μέσα έχει authentication code στο εσωτερικό τίποτα. Έχει πάρει κάποιος άλλος να μας πει ;
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το πακετάκι της spigen με τα 3 screen protectors από e-experts. Ενώ στο εξωτερικό της συσκευασίας αναφέρει πως μέσα έχει authentication code στο εσωτερικό τίποτα. Έχει πάρει κάποιος άλλος να μας πει ;

http://www.e-experts.gr/spigen-galaxy-s7-screen-protector-crystal-555fl20001-p-6223.html

Αν εννοείς αυτή τη μπλε συσκευασία και μένα δεν είχε. Δυστυχώς εγώ δεν τις άντεξα...αν και η απόκριση της οθόνης ήταν τέλεια στο πλάι λόγω καμπυλοτητας της οθόνης δεν κολουσαν καλά και πάνω από τη θήκη που έχω ξεκολουσε. Εγώ σκέφτομαι να πάρω http://www.e-experts.gr/spigen-galaxy-s7-screen-protector-curved-crystal-hd-555fl20265-p-6405.html αλλά για 25€ το σκέφτομαι. Την έχε βάλει κάποιος? Αξίζει? Χθες παρέλαβα nilkin nature....δεν καταλαβαίνεις ότι φορά θήκη!!!!!

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα χθές την ultimate shield η οποία κολλάει και κάθεται άψογα,minimum διαφορά σε χρώματα βελτίωση grip, αλλά,πολύ παχιά μου χαλάει την αίσθηση στο δάχτυλο και αυτό δεν το μπορώ.Και για μένα έκλεισε η υπόθεση protector δεν βάζω τίποτα περιμένω luvvitt sleek και τέλος

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα χθές την ultimate shield η οποία κολλάει και κάθεται άψογα,minimum διαφορά σε χρώματα βελτίωση grip, αλλά,πολύ παχιά μου χαλάει την αίσθηση στο δάχτυλο και αυτό δεν το μπορώ.Και για μένα έκλεισε η υπόθεση protector δεν βάζω τίποτα περιμένω luvvitt sleek και τέλος

 

Παχιά η ultimate shield?

Θα διαφωνήσω αλλά οκ....Μπορεί εγώ να το βλέπω διαφορετικά αλλά είμαι πολύ ευχαριστημένος...

 

send from my Samsung s7 edge

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...