Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις πήρα το edge σε μαύρο και αγόρασα και τη διάφανη θήκη της samsung αλλά δεν βρίσκω κάπου άμεσα προστασία οθόνης. Είναι ριψοκίνδυνο να το χρησιμοποιήσω χωρίς;

Η δε θήκη με αυτό το ασημί περίβλημα είναι τελείως κιτς...

Πήγα πήρα τελικά την original led. Πολλή καλή. Όποιος θέλει τη διάφανη ας στείλει pm

Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα..

http://www.spigen.com/collections/galaxy-s7-edge/products/galaxy-s7-edge-screen-protector-curved-crystal

Και

http://www.spigen.com/collections/galaxy-s7-edge/products/galaxy-s7-edge-case-rugged-armor

Η θήκη πολύ μ άρεσε.

Ποιο πολύ από την διάφανη spigen liquid που επίσης έχω.

Το Screen protector θα καθυστερήσω λίγο να το βάλω,

Να χαλάσει λίγο αυτό της 3mk που έχω τώρα.

Να περάσει λίγο ο καιρός τουλάχιστον να βγάλει τα 15 € του.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Τι στο καλό όλα 32€ τα χει......ισχύουν οι τιμές ή μουφα είναι. ..τι θήκη led για s7 edge την έχει απο 70 στα 32...έχει παραγγείλει κανείς. ..???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ελεγα να παρω εναν φορτιστη αυτοκινητου για να εχω, αλλα βρηκα αυτο εδω το powerbank http://www.e-shop.gr/tp-link-tl-pb10400-10400mah-power-bank-p-TEL.017848 τι λετε, αξιζει τα λεφτα του???
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα μια βάση φόρτισης θα δούμε πότε θα έρθει

Τον original fast πήρες φίλε μου?

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ελεγα να παρω εναν φορτιστη αυτοκινητου για να εχω, αλλα βρηκα αυτο εδω το powerbank http://www.e-shop.gr/tp-link-tl-pb10400-10400mah-power-bank-p-TEL.017848 τι λετε, αξιζει τα λεφτα του???

Δεν ξέρω αν αξίζει το συγκεκριμένο power bank, πάντως με τα μισά λεφτά παίρνεις τον original της xiaomi από κινεζομάγαζο. Πρέπει όμως να περιμένεις κανά μήνα για την παράδοση...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

kountoura (Νίκο) η θήκη απο πάχος τι λέει,κάνει θηρίο το τηλέφωνο? Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

kountoura (Νίκο) η θήκη απο πάχος τι λέει,κάνει θηρίο το τηλέφωνο?

 

Μπορεις να μου πει κανεις εαν η προστασια οθονης της mk ειναι καλη γιατι σκεφτομαι να την παραγγειλω;

 

Η θήκη είναι ελαφρώς μεγαλύτερη αν όχι ίδια σε μέγεθος με την spigen liquid που επίσης έχω.

Εμένα δεν μου φαίνεται να το κάνει θηρίο και είναι και οι δύο αρκετά μαλακες.

Όσο αφορά τα screen protector.

Έκανα την μαμακια δεν άντεξα και ξυλωσα την 3mk για να δοκιμάσω της spigen το curved screen protector.

Δεν θα το δοκίμαζα ακόμα αλλά μου έστειλε η ίδια η spigen mail να μου πει ότι υπάρχει περίπτωση το προϊόν που αγόρασα να μην κολλάει στην edge οθόνη, και αν είναι έτσι να επικοινωνήσω με τον πωλητή που το αγόρασα από ebay για να μου στείλει άλλο.

Της 3mk πολλά level ανώτερο από το spigen.

Το 3mk πιάνει ολόκληρη την οθόνη και μου ξεκολλουσε λίγο στις γωνίες λόγο της θήκης 99%.

Πιστεύω αν το είχα χωρίς θήκη δεν θα ξεκολλουσε.

Η θήκη το ενοχλούσε γιατί όπως είπα πιάνει ολόκληρη την οθόνη και η θήκη επειδή και αυτή θέλει να πιάσει μέχρι εκεί που ξεκινάει η οθόνη το κλοτσουσε.

Της spigen εκτός ότι δεν πιάνει όλη την οθόνη, η edge πλευρές δεν κολλάνε καθόλου σχεδόν.

Μα καθόλου όμως.

Ελατωματικη παρτίδα? Δεν ξέρω.

Σε καμία περίπτωση δεν αντιπροσωπευει μια εταιρεία σαν την spigen.

Τώρα θα πρέπει να μείνω χωρίς screen protector μέχρι να ξανά πάρω ένα της 3mk μάλλον για γρήγορα η περιμένοντας να μου στείλουν άλλο spigen από ebay.

Εν τω μεταξύ επικοινώνησα και είπα αν νομίζει ότι θα έχω πάλι το ίδιο πρόβλημα να μου δώσει τα χρήματα πίσω.

Ρε βραδιατικο τι το ήθελα?

Δεν μ αρέσει ούτε καν η ιδέα ότι η οθόνη μου θα είναι απροστατευτη.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Η θήκη είναι ελαφρώς μεγαλύτερη αν όχι ίδια σε μέγεθος με την spigen liquid που επίσης έχω.

Εμένα δεν μου φαίνεται να το κάνει θηρίο και είναι και οι δύο αρκετά μαλακες.

Όσο αφορά τα screen protector.

Έκανα την μαμακια δεν άντεξα και ξυλωσα την 3mk για να δοκιμάσω της spigen το curved screen protector.

Δεν θα το δοκίμαζα ακόμα αλλά μου έστειλε η ίδια η spigen mail να μου πει ότι υπάρχει περίπτωση το προϊόν που αγόρασα να μην κολλάει στην edge οθόνη, και αν είναι έτσι να επικοινωνήσω με τον πωλητή που το αγόρασα από ebay για να μου στείλει άλλο.

Της 3mk πολλά level ανώτερο από το spigen.

Το 3mk πιάνει ολόκληρη την οθόνη και μου ξεκολλουσε λίγο στις γωνίες λόγο της θήκης 99%.

Πιστεύω αν το είχα χωρίς θήκη δεν θα ξεκολλουσε.

Η θήκη το ενοχλούσε γιατί όπως είπα πιάνει ολόκληρη την οθόνη και η θήκη επειδή και αυτή θέλει να πιάσει μέχρι εκεί που ξεκινάει η οθόνη το κλοτσουσε.

Της spigen εκτός ότι δεν πιάνει όλη την οθόνη, η edge πλευρές δεν κολλάνε καθόλου σχεδόν.

Μα καθόλου όμως.

Ελατωματικη παρτίδα? Δεν ξέρω.

Σε καμία περίπτωση δεν αντιπροσωπευει μια εταιρεία σαν την spigen.

Τώρα θα πρέπει να μείνω χωρίς screen protector μέχρι να ξανά πάρω ένα της 3mk μάλλον για γρήγορα η περιμένοντας να μου στείλουν άλλο spigen από ebay.

Εν τω μεταξύ επικοινώνησα και είπα αν νομίζει ότι θα έχω πάλι το ίδιο πρόβλημα να μου δώσει τα χρήματα πίσω.

Ρε βραδιατικο τι το ήθελα?

Δεν μ αρέσει ούτε καν η ιδέα ότι η οθόνη μου θα είναι απροστατευτη.

 

σε ευχαριστω για την απαντηση.ποσες μερες περιπου εκανε να ερθρι η mk;

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση.ποσες μερες περιπου εκανε να ερθρι η mk;

 

Σε μένα μια εργάσιμη.

Από Θεσσαλονίκη από το plusmobi.net στην Πτολεμαΐδα.

Αυριο ίσως πάω Θεσσαλονίκη με την οικογένεια και επισκεφθώ το plusmobi.net από κοντά.

Η αν έχετε να προτείνετε κάποιο κατάστημα στην Θεσσαλονίκη που να εχει κανένα screen protector της προκοπής για το κινητό μας.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα μια εργάσιμη.

Από Θεσσαλονίκη από το plusmobi.net στην Πτολεμαΐδα.

Αυριο ίσως πάω Θεσσαλονίκη με την οικογένεια και επισκεφθώ το plusmobi.net από κοντά.

Η αν έχετε να προτείνετε κάποιο κατάστημα στην Θεσσαλονίκη που να εχει κανένα screen protector της προκοπής για το κινητό μας.

Την 3mk πως την πέρασες ? πηρα μια και την καταστρεψα μεσα στις φουσκαλες και με εσπασε τα νευρα και την πεταξσ! Αυριο παω να παρω αλλη να δοκιμάσω! Εχει κανα κολπο στο κεντραρισμα γιατι μέχρι να κεντραρω και να την βαλω με βγηκε η πίστη!

 

Να ξερετε για το plusmobil κατάστημα δεν εχει ακόμα στην οδό που γραφει ειναι ακομα σαν αποθήκη κάνουν μεταφορά απο κάτω! Και καλο ειναι να πάρεις ενα τηλ να συνενοηθεις για να παει καποιος απο εκει γιατι μπορεί να λειπει!!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Την 3mk πως την πέρασες ? πηρα μια και την καταστρεψα μεσα στις φουσκαλες και με εσπασε τα νευρα και την πεταξσ! Αυριο παω να παρω αλλη να δοκιμάσω! Εχει κανα κολπο στο κεντραρισμα γιατι μέχρι να κεντραρω και να την βαλω με βγηκε η πίστη!

 

Να ξερετε για το plusmobil κατάστημα δεν εχει ακόμα στην οδό που γραφει ειναι ακομα σαν αποθήκη κάνουν μεταφορά απο κάτω! Και καλο ειναι να πάρεις ενα τηλ να συνενοηθεις για να παει καποιος απο εκει γιατι μπορεί να λειπει!!

 

Χωρίς θήκη τόσο καλά που περαστηκε δεν θα καταλαβαινες ότι έχει screen protector.

Ούτε φούσκες ούτε τίποτα.

Την πέρασα προσεκτικά ξεκινώντας και κεντραροντας το home button.

Το καλό είναι ότι είναι μαλακή μεμβράνη και έχεις δυνατότητα να βγάλεις τις φούσκες με μια κάρτα αν δεν έχει πάρει σκόνη. Ααα

Δεν υπάρχει φυσικό κατάστημα?

Αύριο απόγευμα αν τελικά βρεθώ Θεσσαλονίκη πρέπει να πάω.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς θήκη τόσο καλά που περαστηκε δεν θα καταλαβαινες ότι έχει screen protector.

Ούτε φούσκες ούτε τίποτα.

Την πέρασα προσεκτικά ξεκινώντας και κεντραροντας το home button.

Το καλό είναι ότι είναι μαλακή μεμβράνη και έχεις δυνατότητα να βγάλεις τις φούσκες με μια κάρτα αν δεν έχει πάρει σκόνη. Ααα

Δεν υπάρχει φυσικό κατάστημα?

Αύριο απόγευμα αν τελικά βρεθώ Θεσσαλονίκη πρέπει να πάω.

Θα δοκιμασω αύριο παλι παραγγειλα και 2 αλλες νορτον αν δεν κάτσει αυτη παλι καλα!

Εγω το ξεκίνησα απο πανω αλλα με εβγαλε την πίστη! Θα το δοκιμασω αππ κάτω και θα βαλω το κινητο καπου να μην γλυστραει γιατι ολο μου έφευγε και αυτο δεν καθοταν στην ησυχια του! Χαχαχ!!

 

Οχι φυσικο κατάστημα δεν έχουν ακόμα ουτε ταμπελα έχουν ακομα!

Καπου κάτω με είπαν έχουν προς το παρόν αλλα που κάτω δε ρωτησα! Ειναι σε διαδικασίας μεταφορας!!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμασω αύριο παλι παραγγειλα και 2 αλλες νορτον αν δεν κάτσει αυτη παλι καλα!

Εγω το ξεκίνησα απο πανω αλλα με εβγαλε την πίστη! Θα το δοκιμασω αππ κάτω και θα βαλω το κινητο καπου να μην γλυστραει γιατι ολο μου έφευγε και αυτο δεν καθοταν στην ησυχια του! Χαχαχ!!

 

Οχι φυσικο κατάστημα δεν έχουν ακόμα ουτε ταμπελα έχουν ακομα!

Καπου κάτω με είπαν έχουν προς το παρόν αλλα που κάτω δε ρωτησα! Ειναι σε διαδικασίας μεταφορας!!

 

Εγώ αν έβλεπες τι διαδικασία κάνω για να περάσω screen protector θα κοροιδευες.

Κοιμάται η μικρή, αναβω όλα τα φώτα, κάθομαι στο τραπέζι, κόβω ένα κομμάτι ρολο κουζίνας, έχω κοντά μου δύο πανακια από γυαλιά.

Καθαρίζω πρώτα με τα πανακια μετά με το υγρό πανακι της συσκευασίας, και ξεκινάω.

Δοκίμασε από το home button να ξεκινήσεις και θα περαστεί πολύ καλά.

 

ΥΓ

Ρε την spigen δεν το περίμενα. :mad:

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν έβλεπες τι διαδικασία κάνω για να περάσω screen protector θα κοροιδευες.

Κοιμάται η μικρή, αναβω όλα τα φώτα, κάθομαι στο τραπέζι, κόβω ένα κομμάτι ρολο κουζίνας, έχω κοντά μου δύο πανακια από γυαλιά.

Καθαρίζω πρώτα με τα πανακια μετά με το υγρό πανακι της συσκευασίας, και ξεκινάω.

Δοκίμασε από το home button να ξεκινήσεις και θα περαστεί πολύ καλά.

 

ΥΓ

Ρε την spigen δεν το περίμενα. :mad:

Καλα και εγω 5 ωρες το καθαριζα ξανα καθαριζα!! Αλλα δεν μου εκατσε! Επειδη πηρα και μια θηκη απο αυτούς την liquid της spigen (πολυ καλη θηκη και δεν το παχαίνει το τηλ σχεδον καθόλου). Πρέπει αν καταφερω να βαλω την μεμβράνη μα βαλω προσεκτικα την θηκη απο τις edge οθόνες γιατι μου πετουσε την μεβρανη στο τεστ που του εκανα.και απο οτι ειδα ειχε το ιδιο θέμα και εσυ!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Καλα και εγω 5 ωρες το καθαριζα ξανα καθαριζα!! Αλλα δεν μου εκατσε! Επειδη πηρα και μια θηκη απο αυτούς την liquid της spigen (πολυ καλη θηκη και δεν το παχαίνει το τηλ σχεδον καθόλου). Πρέπει αν καταφερω να βαλω την μεμβράνη μα βαλω προσεκτικα την θηκη απο τις edge οθόνες γιατι μου πετουσε την μεβρανη στο τεστ που του εκανα.και απο οτι ειδα ειχε το ιδιο θέμα και εσυ!

 

Ακριβώς! Και εγώ την liquid από αυτούς την πήρα.

Πρώτη φορά το δουλεύω χωρίς μεμβράνη και έχει άλλη αίσθηση.

Στο s7 edge, ακόμα και η zagg όταν βγάλει το tempered glass, κάτι μου λέει ότι πάλι θα υπάρχει θέμα με τις θήκες.

Εδώ τσιγαροχαρτο μεμβράνη βάζουμε και η θήκη (μαλακή κιόλας) την ξεκολλαει.

Μιλάμε για πολύ χρήμα στα αξεσουάρ τόσες μέρες και ακόμα δεν μπορώ να το ολοκληρώσω όπως θέλω.

Όλα καλά αλλά αυτή η προστασία οθόνης μου τα χαλάει συνέχεια.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα βάζω θηκη και προστασία σε κινητό! Ειναι πραγματικό κοσμημα το ατιμο!

Θελει προσοχή!

 

Τωρα περιμένω και απο γερμανια θα μου στείλει ενας φιλος απο adorejune μια pouch θηκη! Με μικρο ινες μεσα ειναι παρα πολυ καλη ποιότητα! Ισως να το εχω μετα μόνο με μεμβράνη για την οθονη και στην θηκη πουγκι μονο! Θα δω! Αν και με την θηκη της spigen βολευτηκα! Νιώθω λίγο ασφαλεια οσο να ναι!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Η spigen αδέρφια έχει χαλάσει τελευταία πολύ...και θα φάει μάλλον χ από μένα...τελευταία φορά που πήρα κάτι και άξιζε τα λεφτά του ήτανε η θήκη για το s5...

Μετά s6 edge η θήκη δε καθοτανε καλά ήτανε και άσχημογκουμουτσα ...έβαλα τελικά clear cover

Τζαμακι δε δοκιμασα...

S7 edge...η θήκη έμπενε-εβγενε δύσκολα

Ασχημογκουμουτσα και το πιο σπαστικό ότι το σκληρό γύρω γύρω περιβλημα είχε τζόγο στη επαφή με το tpu και όταν το πιάνες κουνούσε...

Το τζαμακι δε καλύπτει όλη την οθονη...δε μπήκα καν στο κόπο να το αγοράσω...

 

Αυτή η καμπύλη στην οθόνη ή όντως κάνει τόσο δύσκολο να φτιαξουνε κάτι της προκοπής ή απλά βαριούνται και έχουνε δώσει βάρος σε άλλα κινητά...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν έβλεπες τι διαδικασία κάνω για να περάσω screen protector θα κοροιδευες.

Κοιμάται η μικρή, αναβω όλα τα φώτα, κάθομαι στο τραπέζι, κόβω ένα κομμάτι ρολο κουζίνας, έχω κοντά μου δύο πανακια από γυαλιά.

Καθαρίζω πρώτα με τα πανακια μετά με το υγρό πανακι της συσκευασίας, και ξεκινάω.

Δοκίμασε από το home button να ξεκινήσεις και θα περαστεί πολύ καλά.

 

ΥΓ

Ρε την spigen δεν το περίμενα. :mad:

 

αν δεις στο site τις spigen μεχρι καποια ημερομηνία την εκανες παραγγελιά κανονικά την προστασια οθονης .μετα την σταμάτησαν και την κανουν μονο προπαραγγελια γιατι ολες οι πρωτες ειχαν προβλημα.βγαζουν ver.2 που λογικα δεν θα εχει προβλημα αλλα λεει οτι θα ειναι διαθέσιμες τον μαιο.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα την led view cover. Μπορεί να χάνεται η ομορφιά του τηλεφώνου αλλά πιστεύω πως προσφέρει ικανοποιητική προστασία και το concept των led ειδοποιήσεων με έχει ενθουσιάσει. Θέλω να βάλω και μια προστασία οθόνης αλλά με αυτά που διαβάζω μάλλον ακόμα δεν έχει βγει κάποια που να εφαρμόζει τέλεια αλλά και να συνδυάζεται με θήκη. Οπότε υπομονή...

Μια ερώτηση: Έχω μια 64 pro samsung κάρτα στο προηγούμενο τηλέφωνο. Να της κάνω ένα format πριν την βάλω στο edge ή δεν χρειάζεται;

Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ενώ μέχρι προχτές η sbs είχε ζητήσει επιστροφή όλες τις μεμβρανες για τοs7 edge σήμερα ένας φίλος που δουλεύει εκεί με ενημέρωσε για νέα παραλαβή από την ίδια πάλι εταιρεία.

Πήρα έβαλα αρκετά καλό αποτέλεσμα αλλά θέλει πολύ δουλειά ή προσαρμογή ( που γίνεται με βάση το home button) και ολα άψογα. Βοηθάει και η θήκη πλάτης που πατάει τα edge άκρα της μεμβράνης.

Μειονέκτημα η τιμή 16 ευρώ. Είναι πολλά πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Τον original fast πήρες φίλε μου?

Ναι αυτή που έχει στο σαιτ που έγραψα πιο πάνω.το πρόβλημα είναι ότι λέει παράδοση τον Απρίλιο.

 

Ελπίζω μόνο να είναι αυθεντική μη φάω καμία ήττα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...