Jump to content

Nova GO σε Android TV Box


christoforas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 9/3/2019 at 12:17 ΜΜ, nik1975 said:

 

 

 

1. Κατεβαζεις την 3.3.15

https://apk.tools/details-nova-go-apk/

2. Εγκαθιστάς το apk για rotate screen

https://cloud.tapatalk.com/s/5a71258a02a34/Screen.Rotation.Android.TV-7.9.apk

3. Εγκαθιστάς και το tv app repo για να το έχεις και συντόμευση εξω

https://www.apkmirror.com/apk/felker-tech/tv-app-repo-android-tv/tv-app-repo-android-tv-1-1-4-playstore-release/tv-app-repo-android-tv-1-1-4-playstore-android-apk-download/

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Και μετά από δυόμιση χρόνια απροβλημάτιστης λειτουργίας σε mi box s, ξαφνικά εμφανίζει μήνυμα πως η εφαρμογή χρειάζεται αναβάθμιση... Ωστόσο όταν επιλέγω να κάνει αναβάθμιση, παρουσιάζει πως "η συσκευή σας δεν είναι συμβατή"! Δοκίμασα και αρκετά διαφορετικά apk, του nova go, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 22/9/2021 at 7:23 ΜΜ, stapd_21 said:

Και μετά από δυόμιση χρόνια απροβλημάτιστης λειτουργίας σε mi box s, ξαφνικά εμφανίζει μήνυμα πως η εφαρμογή χρειάζεται αναβάθμιση... Ωστόσο όταν επιλέγω να κάνει αναβάθμιση, παρουσιάζει πως "η συσκευή σας δεν είναι συμβατή"! Δοκίμασα και αρκετά διαφορετικά apk, του nova go, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Καμιά ιδέα;

Εβαλα μόλις την τελευταία που έχει το  playstore 3.6.5 σε mi box 3 κ παιζει κανονικά η παλια έλεγε θέλει αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, snoof said:

Εβαλα μόλις την τελευταία που έχει το  playstore 3.6.5 σε mi box 3 κ παιζει κανονικά η παλια έλεγε θέλει αναβάθμιση.

Δοκίμασα και εγώ την τελευταία, αλλά τίποτα... Ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, stapd_21 said:

Δοκίμασα και εγώ την τελευταία, αλλά τίποτα... Ευχαριστώ πάντως

απο που τι κατέβασες είναι περιεργο να παιζει στο 3 κ οχι στο s..

αν θες να το ανεβάσω στο onedrive το apk

εκανα uninstall το παλιο κ μετα εγκατάσταση το apk αν αυτό παιζει ρολο 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 20/4/2021 at 1:54 ΠΜ, taliban said:

Για δοκίμασε αυτή στην φωτό, σε εμένα λειτουργεί κανονικάffa339ac6d48acc8fa5c2e61aedd659e.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εχεις μηπως λινκ να κατεβασουμε το σωστο set orientation ?

Link to comment
Share on other sites

@Tr3LaRaS ΤΟ χω στο pc μου απο το 2020 οταν το κατεβασεις πες μου να βγαλω το λινκ απο το drive
 
στα αλλα νεα της ημερας πλεον υπαρχει το eon tv που αντικαθιστα το nova go κ προφανως δε παιζει στο boxaki m.. το nova go ακομα παιζει αλλα καποια στιγμη θα σταματησει

Link to comment
Share on other sites

To εβαλα στο στικάκι Xiaomi και μου ανοιξε εναν αριθμό στην τηλεόραση αλλά μετά δεν ξέρω που καταχωρώ

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, zaras27 said:

To εβαλα στο στικάκι Xiaomi και μου ανοιξε εναν αριθμό στην τηλεόραση αλλά μετά δεν ξέρω που καταχωρώ

Μπαίνεις το Nova.gr στον λογαριασμό σου και πάς στο μενού του eon και εκεί που λέει μεγάλη οθόνη βάζεις τον κωδικό 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, coftaras said:

Μπαίνεις το Nova.gr στον λογαριασμό σου και πάς στο μενού του eon και εκεί που λέει μεγάλη οθόνη βάζεις τον κωδικό 

σε χτεσινές μου προσπάθειες στο mibox s μου έβγαζε μήνυμα συνέχεια ότι έχω υπερβει το όριο στις συσκευές και μάλιστα με αγοράσμένο novago extra

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, taliban said:

σε χτεσινές μου προσπάθειες στο mibox s μου έβγαζε μήνυμα συνέχεια ότι έχω υπερβει το όριο στις συσκευές και μάλιστα με αγοράσμένο novago extra

Τα ιδια και σε εμενα. Μαλλον θα το φτιαξουν με καποιο update, θελω να πιστευω. Προς το παρον το δουλευω απο το λαπτοπ οπου πλοεν με αφηνει να βλεπω και με συνδεση σε οθονη/τηλεοραση μεσω HDMI/ Επισης δεν εχουμε πλοεν το σπαστικο της διαχειρισης θεασης.....Μπορουμε και βλεπουμε τα παντα απο αθλητικα, ανεξαρτητα τι βλεπουμε μεσω του δορυφορικου δεκτη.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, asikis said:

Τα ιδια και σε εμενα. Μαλλον θα το φτιαξουν με καποιο update, θελω να πιστευω. Προς το παρον το δουλευω απο το λαπτοπ οπου πλοεν με αφηνει να βλεπω και με συνδεση σε οθονη/τηλεοραση μεσω HDMI/ Επισης δεν εχουμε πλοεν το σπαστικο της διαχειρισης θεασης.....Μπορουμε και βλεπουμε τα παντα απο αθλητικα, ανεξαρτητα τι βλεπουμε μεσω του δορυφορικου δεκτη.

δοκίμασε να αλλάξεις τον κωδικό του novago και μετά προσπάθησε ξανά, εμένα έτσι λειτουργησε τελικα πριν από λίγο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, snoof said:

Γτ δε το βάζετε κινητό κ να κάνετε cast στο boxaki ?

Sent from my SM-N986B using Tapatalk
 

είναι μια λύση αλλά όχι και η απόλυτη.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

@taliban Εισαι δορυφορικός άλλαξες το κωδικο απο Novago και μετα έδωσες τον κωδικο στο Myaccount απο το eonTv se mi box και λειτουργησε?

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Kandroid11 said:

@taliban Εισαι δορυφορικός άλλαξες το κωδικο απο Novago και μετα έδωσες τον κωδικο στο Myaccount απο το eonTv se mi box και λειτουργησε?

στο mibox δεν μου λειτούργησε, δεν ξέρω γιατί, σε αρκετούς έχω διαβάσει ότι συμβαίνει, αλλά έτσι τουλάχιστον μου δούλεψε στο κινητό οπότε μετά cast σε tv μέσω mibox

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, taliban said:

στο mibox δεν μου λειτούργησε, δεν ξέρω γιατί, σε αρκετούς έχω διαβάσει ότι συμβαίνει, αλλά έτσι τουλάχιστον μου δούλεψε στο κινητό οπότε μετά cast σε tv μέσω mibox

Και εγω αυτό έχω διαβάσει . Δεν ξέρω αν δοκίμασε κανείς να κάνει πρώτα αφαίρεση της υπάρχουσας συσκευής και μετά να δώσει τον κωδικό θέασης απο το app της ΕΟΝ αν και απο οτι φαίνεται οι ίδιοι δεν έχουν τέτοιους σκοπούς. Δυστυχώς η πολιτική τους είναι αρκετά αυστηρή σε πολλά θέματα ....

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kandroid11 said:

Και εγω αυτό έχω διαβάσει . Δεν ξέρω αν δοκίμασε κανείς να κάνει πρώτα αφαίρεση της υπάρχουσας συσκευής και μετά να δώσει τον κωδικό θέασης απο το app της ΕΟΝ αν και απο οτι φαίνεται οι ίδιοι δεν έχουν τέτοιους σκοπούς. Δυστυχώς η πολιτική τους είναι αρκετά αυστηρή σε πολλά θέματα ....

και αυτό το έκανα, χωρίς επιτυχία.

Πάντως και έχω διαβάσει να λειτουργεί σε mibox s και σε φίλο μου λειτουργησε με την μία στο xiaomi.

 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, taliban said:

και αυτό το έκανα, χωρίς επιτυχία.

Πάντως και έχω διαβάσει να λειτουργεί σε mibox s και σε φίλο μου λειτουργησε με την μία στο xiaomi.

 

Μιλάμε παντα για δορυφορικούς ετσι? Γιατι σε πακετα ΕΟΝ ισχυει ....

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kandroid11 said:

Μιλάμε παντα για δορυφορικούς ετσι? Γιατι σε πακετα ΕΟΝ ισχυει ....

ναι για δορυφορικούς

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα παιδιά. Η εφαρμογή της eon γίνεται κανονικά cast από android smartphone σε smart TV; Την έχω στο λάπτοπ αλλά θέλω να την έχω σε μεγαλύτερη οθόνη

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, stapd_21 said:

Καλησπέρα παιδιά. Η εφαρμογή της eon γίνεται κανονικά cast από android smartphone σε smart TV; Την έχω στο λάπτοπ αλλά θέλω να την έχω σε μεγαλύτερη οθόνη

ναι γίνεται,αλλά νομίζω ότι θα έχεις κολλήματα αρκετά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...