Jump to content

Nova GO σε Android TV Box


christoforas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χτες βγήκε update για την εφαρμογή με κωδικό 3.5.1 η οποία βγάζει error, επιστροφή στην 3.3.15 η οποία δουλεύει κανονικά

 

Χτες εγκατέστησα την εφαρμογή στην προηγούμενη έκδοση (αυτή που αναφέρεις ότι δουλεύει) και μου παίζει για 5 sec και μετά μου βγάζει «αδυναμία αναπαραγωγής». Συμβαίνει και σε άλλους?

 

EDIT Έκανα delete cache και έφτιαξε.

Edited by mourouzis2005
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά και καλό Πάσχα να έχουμε

 

μια βοήθεια όποιος γνωρίζει..πήρα ενα lamtech android box ..και έχω το κλασικό πρόβλημα με την nova ..θεωρώ ότι δεν παίζει λόγο root. Ξήλωσα το root αλλά πάλι δεν έπαιζε.Κάνω reset το box και με το ανοίγει,τσεκάρω πάλι και δεν είναι rooted.

 

Ωραία λέω ..βάζω nova..πάλι τα ίδια. Λέω οκ θα το ρουτάρω για να το ξε ρουτάρω μήπως είμαι στραβός και δε βλέπω τυχόν ξεχασμένο binary. Το θέμα τώρα είναι ότι δεν μπορώ να το ρουτάρω. Προσπαθώ με Kingroot δοκιμάζω με supersu ..τίποτα.Φοράει 7,1,2

 

καμιά ιδέα ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Προσπαθω να βάλω κι εγω novago σε mibox έχω κατεβάσει την εφαρμογη για tablet η οποία δεν συνδεεται αν κι εχω βάλει όλα τα στοιχεία μου και το apk για κινητο η οποία ανοίγει αλλά είναι κολλημένο οταν πάω να βάλω τα στοιχεία μου. Υπάρχει καποια λύση?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
παιδια καλησπερα. πηρα και εγω το mi box s , αλλα δεν ξερω πως να περασω το apk μεσα στο xiomi?? εχω κατεβασει τα apk στον υπολογιστη
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα. Κατόχος και εγώ του mi box s. Αν υπάρχει τρόπος να τρέξει το nova go ας δώσει κάποιος οδηγίες μέσω pm .

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ας τα πάρουμε απ την αρχή μιας κι εχω δοκιμάσει αρκετά.

 

1 Σε Fire Stick παραμορφώνει την οθόνη το ξεχνάμε

 

2 Σε Μι Stick θέλει να βάλεις το Rotation apk για να έρθει στην κανονική θέαση αλλά θες mouse η Airmouse

3 Στο Μι box η οθόνη παίζει χωρίς rotation κανονικά αλλά ομοίως θέλει mouse/Airmouse .

 

4 Σε root δεν παιζει εννοείται

 

5 Πολλες φορές να δοκιμάσετε αν θα βάλετε την εκδοση της ταμπλέτας ή αλλες που κυκλοφορούν

 

6 Αναμένω Airmouse με Bluetooth inside για να δοκιμάσω

 

7 Στην Black Friday θα πάρω κ sabrina k Roku Ultra stick να τελειώνω

Link to comment
Share on other sites

σε mibox s παίζει το Novago και η έκδοση 3.6.5 αλλά και η παλιότερη 3.3.15 αλλά θέλει εφαρμογή όπως η Screen Rotation Android TV-7.9

Το ποντίκι ή το airmouse θα έλεγα ότι είναι υποχρεωτικό όπως και το κεντράρισμα της εφαρμογής μέσα στην οθόνη της tv μιας και κόβει από κάτω κάποια σημεία

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλω ένα κανάλι στο go στο mi box βολευομαι και με τα βελάκια του τηλεκοντρόλ, κατεβαινω κάτω κάτω και μετά πάω δεξιά στη live tv, έπειτα ανεβαίνω πάνω και βάζω το κανάλι που με ενδιαφέρει! Μετά από τρία χρόνια με το mi box τα καταφερα και χωρίς air mouse!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ισχύει και εγώ χωρίς ποντίκι το δουλεύω.

Το θέμα είναι να βγει επιτέλους dedicated εφαρμογή για Android tv τύπου cosmote ott για να φτιάξει και η ανάλυση.

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους

 

 

εγκατεστησα τα 3 αρχεια αλλα δεν μπορω να εισαγω στοιχεια για login.

γνωριζει κανεις τη λυση;

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους

 

 

 

 

 

εγκατεστησα τα 3 αρχεια αλλα δεν μπορω να εισαγω στοιχεια για login.

 

γνωριζει κανεις τη λυση;

Ποιο box έχεις?

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε mi box s εχω συνδέσει ένα ποντίκι με usb και ολα λειτουργούν μια χαρά

 

τελικα αυτο ηθελε...κι εγω συνδεσα ασυρματο ποντικι και μπορεσω να παω στο πεδιο να εισαγω τα στοιχεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια σε όλους. Ευχαριστώ κι εγώ για τις οδηγίες. Σε android tv box εγκατέστησα και την 3.3.15 αλλά και την τελευταία έκδοση. Μπαίνω κανονικά, πλοηγουμαι κανονικά, μπορώ να δω trailer κανονικά, αλλά όταν βάζω το live πρόγραμμα, μου εμφανίζει μήνυμα σφάλματος αναπαραγωγής 4000, 4006, ενώ όταν επιλέγω να δω ταινία μου εμφανίζει μήνυμα σφάλματος αναπαραγωγής 1 2063335376.

Γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σας ευχαριστω και εγω για τις οδηγιες αλλα εχω 2 θεματακια

Καταρχας αν εχετε να που προτεινετε καμια εφαρμογη για κινητο που να το μετατρεπει σε πληκτρολόγιο και mouse

https://www.skroutz.gr/s/22837860/i8-Black.html?fbclid=IwAR200L_Hj8z1aF59zU9zsXrl9tfetqxHwGWSL1Un2m0JGGcW1u9g9hKQNog

αυτη η λυση ειναι καλη?

β)Οταν αγοιγω το go το κατω μερος δεν φαινετε ολοκληρο...Τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
σε mibox s παίζει το Novago και η έκδοση 3.6.5 αλλά και η παλιότερη 3.3.15 αλλά θέλει εφαρμογή όπως η Screen Rotation Android TV-7.9

Το ποντίκι ή το airmouse θα έλεγα ότι είναι υποχρεωτικό όπως και το κεντράρισμα της εφαρμογής μέσα στην οθόνη της tv μιας και κόβει από κάτω κάποια σημεία

 

Σε mi box γίνεται να μην κόβει γραμμές πάνω και κάτω;;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ενας γνωστος φιλος μου ειπε οτι του ειπαν οτι βρηκαν πατεντα στην νοβα για να κλειδωσουν τα boxakia που παιζουν novago στη τηλεοραση. Και οτι θα γινει συντομα. Φαγαμε πακετο αν ισχυει…
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Eχω novago στο κιν

Μπορώ να το βάλω και σε mi bix και αν ναι τι πρέπει να κατεβάσω για να παίζει κανονικά ?

Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβάσεις το apk της εφαρμογής και θα το περάσεις με ένα στικάκι στο mi box. Για να μπορείς να το βρίσκεις στις εφαρμογές θα πρέπει να εγκαταστήσεις επίσης στο mi box την εφαρμογή side loader και μια εφαρμογή rotate screen για να στρίβει την εφαρμογή κατά 90 μοίρες ώστε να βλέπεις σωστά τη Νοβα. Θα χρειαστείς ποντικι για να χειρίζεσαι τη Νοβα.

Επίσης να θυμάσαι ότι μπορείς να έχεις ενεργή μια συσκευή και αν θες να την αλλαξεις πρέπει να περάσουν 30 μέρες, εκτός και αν ενεργοποιείς στη Νοβα δεύτερη συσκευή.

Edited by kokorets
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω κατεβάσει ένα κάρο εφαρμογές περιστροφής για το nova go,καμιά δεν λειτουργεί.
Για δοκίμασε αυτή στην φωτό, σε εμένα λειτουργεί κανονικάffa339ac6d48acc8fa5c2e61aedd659e.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε αυτή στην φωτό, σε εμένα λειτουργεί κανονικάffa339ac6d48acc8fa5c2e61aedd659e.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω εγκαταστήσει και το Set orientation αλλά μου λέει ότι πρέπει να πάω στις ρυθμίσεις της συσκευής μου για να δώσω άδεια.

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει και το Set orientation αλλά μου λέει ότι πρέπει να πάω στις ρυθμίσεις της συσκευής μου για να δώσω άδεια.

 

και που είναι το πρόβλημα ? Δεν μπορείς κουμπώνοντας ένα ποντίκι να την διαχειριστείς την εφαρμογή ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

και που είναι το πρόβλημα ? Δεν μπορείς κουμπώνοντας ένα ποντίκι να την διαχειριστείς την εφαρμογή ?

 

Το πρόβλημα είναι ότι πάω στις ρυθμίσεις για δώσω άδεια στην εφαρμογής της περιστροφής να λειτουργήσει και δεν υπάρχει τέτοια επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...