Jump to content

Vkworld F1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oxi σκεφτομαι να το παρω αλλα πρωτα θα βρω θηκη γιατι το τελευταιο που εχω αντεξε ενα μηνα χωρις θηκη

 

Σταλθηκε απο τα συνορα της Ελλαδας

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 129
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Oxi σκεφτομαι να το παρω αλλα πρωτα θα βρω θηκη γιατι το τελευταιο που εχω αντεξε ενα μηνα χωρις θηκη

 

Σταλθηκε απο τα συνορα της Ελλαδας

ακους και μιλας αψογα...
Link to comment
Share on other sites

Mε τα ελληνικά τελικά τι λέει,έχει ή όχι?Με την νέα ρομ που βάλατε είχε multi language άρα και ελληνικά κομπλέ?
Link to comment
Share on other sites

Mε τα ελληνικά τελικά τι λέει,έχει ή όχι?Με την νέα ρομ που βάλατε είχε multi language άρα και ελληνικά κομπλέ?

 

ναι κανονικα ολα ελληνικα

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Κάτοχος κι εγω απο προχθες του κινητου, πρωτες εντυπώσεις ¨για 35 ευρω ειναι αστερι... με τοσα λεφτα Ελλαδα δεν μπορω να φανταστω κατι που να πλησιάζει καν.....

μου ήρθε με multilag 1.03 (everbuying)του περασα μερικα apps και το τηλέφωνο έκλεινε συνεχώς, του εκανα αναβάθμιση FOTA στην 1.05 και έστρωσε..... η μπαταρία εχει θεμα με την "πολυ" χρηση αλλα 35 ευρω εδωσα μην υπερβάλω κιόλας, για 4.5" ειναι άριστη επιλογή.....

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τώρα το είχα στο συρτάρι γιατι δεν το χρειαζόμουν.Σημερα του έβαλα μια καρτα sim της WIND και είπα να δοκιμάσω την ποιοτητα των κλίσεων.

Αποτέλεσμα τραγικό...Το ακουστικό του ακούγεται απερίγραφτα χάλια σε σημείο που δεν καταλαβαίνεις τι σου λένε.

Το μικρόφωνό του είναι έτσι και έτσι απ'οτι μου είπαν οι συνομιλητές μου.

Κρίμα γιατι κατα τ'αλλα και τα 35 ευρώ του, καλά τα κάνει....αλλα το ακουστικό δεν πρέπει να διορθώνεται με τίποτα...

Εσεις έχετε τέτοιο πρόβλημα με το ήχο του ακουστικού?

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τώρα το είχα στο συρτάρι γιατι δεν το χρειαζόμουν.Σημερα του έβαλα μια καρτα sim της WIND και είπα να δοκιμάσω την ποιοτητα των κλίσεων.

Αποτέλεσμα τραγικό...Το ακουστικό του ακούγεται απερίγραφτα χάλια σε σημείο που δεν καταλαβαίνεις τι σου λένε.

Το μικρόφωνό του είναι έτσι και έτσι απ'οτι μου είπαν οι συνομιλητές μου.

Κρίμα γιατι κατα τ'αλλα και τα 35 ευρώ του, καλά τα κάνει....αλλα το ακουστικό δεν πρέπει να διορθώνεται με τίποτα...

Εσεις έχετε τέτοιο πρόβλημα με το ήχο του ακουστικού?

 

αυτο που πηρα εγω για ενα φιλο δεν εχει θεμα , κανονικα μιλαμε

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τώρα το είχα στο συρτάρι γιατι δεν το χρειαζόμουν.Σημερα του έβαλα μια καρτα sim της WIND και είπα να δοκιμάσω την ποιοτητα των κλίσεων.

Αποτέλεσμα τραγικό...Το ακουστικό του ακούγεται απερίγραφτα χάλια σε σημείο που δεν καταλαβαίνεις τι σου λένε.

Το μικρόφωνό του είναι έτσι και έτσι απ'οτι μου είπαν οι συνομιλητές μου.

Κρίμα γιατι κατα τ'αλλα και τα 35 ευρώ του, καλά τα κάνει....αλλα το ακουστικό δεν πρέπει να διορθώνεται με τίποτα...

Εσεις έχετε τέτοιο πρόβλημα με το ήχο του ακουστικού?

 

Ούτε εγώ έχω κάποιο πρόβλημα με το ακουστικό, θα έλεγα ότι είναι και πολύ δυνατό μαλιστα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια.

Ενδιαφέρεται μια φιλη για το συγκεκριμενο κινητο και θα ηθελα να σας κανω μερικες ερωτήσεις.

Το εχει βρει από σκρουτζομαγαζο λιγο πανω από τα 50 ευρα.

Βασικη ερωτηση. Το κινητο ερχεται με ελληνικη γλωσσα ή δεν είναι διαθεσιμη?

Αποτι ειδα εχει βγει αναβαθμιση με καινουργια ROM. Αν δεν την κανει το κινητο θα ρολλαρει μια χαρα ή θα εχει θεματα με την λειτουργια του και ετσι το update είναι αναγκαιο?

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια.

Ενδιαφέρεται μια φιλη για το συγκεκριμενο κινητο και θα ηθελα να σας κανω μερικες ερωτήσεις.

Το εχει βρει από σκρουτζομαγαζο λιγο πανω από τα 50 ευρα.

Βασικη ερωτηση. Το κινητο ερχεται με ελληνικη γλωσσα ή δεν είναι διαθεσιμη?

Αποτι ειδα εχει βγει αναβαθμιση με καινουργια ROM. Αν δεν την κανει το κινητο θα ρολλαρει μια χαρα ή θα εχει θεματα με την λειτουργια του και ετσι το update είναι αναγκαιο?

Thanks.

 

με 50ευρω παρε σε προσφορα που εχει το doogee x5 pro Που ειναι καλυτερο

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

με 50ευρω παρε σε προσφορα που εχει το doogee x5 pro Που ειναι καλυτερο

 

Καλοο.. δεν το ειχε δει προφανως γιατι ξεκιναει απο τα 92 στο skroutz. Φιλε μου μπορεις να μου πεις που το εχουν προσφορα 50 ευρω και να της το δειξω γιατι θεωρω και εγω οτι ειναι πολυ καλη περιπτωση το κινητακι αυτο για εκεινη.

Thanks again.

Link to comment
Share on other sites

Καλοο.. δεν το ειχε δει προφανως γιατι ξεκιναει απο τα 92 στο skroutz. Φιλε μου μπορεις να μου πεις που το εχουν προσφορα 50 ευρω και να της το δειξω γιατι θεωρω και εγω οτι ειναι πολυ καλη περιπτωση το κινητακι αυτο για εκεινη.

Thanks again.

 

λαθος μου , το απλο εχει 50 , οχι το προ. αλλα ακομα και ετσι , καλυτερα να πας στο απλο , ειναι καλυτερη συσκευη

 

http://www.geekbuying.com/item/DOOGEE-X5-5-0inch-2-5D-IPS-HD-Android-5-1-Smartphone-MT6580-Quad-Core-1-2GHz-1GB-RAM-8GB-ROM-3G-GPS-OTG---Black-350696.html?utm_source=newsletter&utm_medium=EDM&utm_content=&utm_campaign=DMWEB_20160505

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

λαθος μου , το απλο εχει 50 , οχι το προ. αλλα ακομα και ετσι , καλυτερα να πας στο απλο , ειναι καλυτερη συσκευη

 

http://www.geekbuying.com/item/DOOGEE-X5-5-0inch-2-5D-IPS-HD-Android-5-1-Smartphone-MT6580-Quad-Core-1-2GHz-1GB-RAM-8GB-ROM-3G-GPS-OTG---Black-350696.html?utm_source=newsletter&utm_medium=EDM&utm_content=&utm_campaign=DMWEB_20160505

 

A οκ τοτε. Καλως θα της πω και για το απλο αν και θα το εχει δει ηδη και ότι θελει εκεινη.

 

Ευχαριστω για τη βοηθεια και τις πληροφοριες!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Κάτοχος κι εγω απο προχθες του κινητου, πρωτες εντυπώσεις ¨για 35 ευρω ειναι αστερι... με τοσα λεφτα Ελλαδα δεν μπορω να φανταστω κατι που να πλησιάζει καν.....

μου ήρθε με multilag 1.03 (everbuying)του περασα μερικα apps και το τηλέφωνο έκλεινε συνεχώς, του εκανα αναβάθμιση FOTA στην 1.05 και έστρωσε..... η μπαταρία εχει θεμα με την "πολυ" χρηση αλλα 35 ευρω εδωσα μην υπερβάλω κιόλας, για 4.5" ειναι άριστη επιλογή.....

 

Γεια σου

πες μου σε παρακαλώ πώς έκανες αναβάθμηση το εχω απο χθες αλλα δεν ξερω πως να το κανω

Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμισεις εχουν κανει καποια διαφορα σε κατι ,και τι αν το εχει προσεξει κανεις απο αυτους που εχουν κανει την αναβαθμηση για να δω αν αξιζει να την κανω και εγω
Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμισεις εχουν κανει καποια διαφορα σε κατι ,και τι αν το εχει προσεξει κανεις απο αυτους που εχουν κανει την αναβαθμηση για να δω αν αξιζει να την κανω και εγω

 

εγω το ανοιξα μολις το πηρα το ειδα οτι δεν εχει την τελευταια, την εβαλα και το παρεδωσα ... οποτε δεν γνωριζω να σου πω

αλλα το μονο σιγουρο ειναι οτι το παιδι που το εχει παρει δεν εχει κανενα παραπανο εως σημερα

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου

πες μου σε παρακαλώ πώς έκανες αναβάθμηση το εχω απο χθες αλλα δεν ξερω πως να το κανω

 

Για να δεχθεί το τηλ την αναβάθμιση θα πρέπει να τσεκάρεις το να δέχεται εγκατάσταση απο άγνωστες πηγές, => ρυθμίσεις=> ασφάλεια

 

όποιος εχει πρόβλημα με τον ηχο (μικρόφωνο, ακουστικό) ας δοκιμάσει κάποιο MTK engineer mode, απο εκει μπορει να κανει βελτιώσεις...

(δεν ακουγόταν καθόλου ο ήχος απο το ακουστικό στο τηλ της συζύγου DOOGEE X5 και με τις ρυθμίσεις απο τέτοιο πρόγραμμα έστρωσε μια χαρά, λέγαμε οτι ειναι ελαττωματικό...)

Link to comment
Share on other sites

Για να δεχθεί το τηλ την αναβάθμιση θα πρέπει να τσεκάρεις το να δέχεται εγκατάσταση απο άγνωστες πηγές, => ρυθμίσεις=> ασφάλεια

 

όποιος εχει πρόβλημα με τον ηχο (μικρόφωνο, ακουστικό) ας δοκιμάσει κάποιο MTK engineer mode, απο εκει μπορει να κανει βελτιώσεις...

(δεν ακουγόταν καθόλου ο ήχος απο το ακουστικό στο τηλ της συζύγου DOOGEE X5 και με τις ρυθμίσεις απο τέτοιο πρόγραμμα έστρωσε μια χαρά, λέγαμε οτι ειναι ελαττωματικό...)

 

Το εχω τσεκαρει αυτο αλλα μετα τι κάνω ? Που βλεπω τις αναβαθμισεις ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το εχω παραγγειλει και γω και επειδη θα το περασω την multilanguage rom ,οταν το παραλαβω,θα ηθελα να μου πειτε τι επιλεγω εδω,συμφωνα με τις οδηγιες απο το needrom...

 

- Wait file to be added into Flash Tool

- Select "Download Only" or if upgrade "Firmware upgrade"

 

Υποθετω το Firmware upgrade ,ετσι ??

Δεν εχω ξανα κανει τετοια διαδικασια με το flash tool και δεν γνωριζω.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω παραγγειλει και γω και επειδη θα το περασω την multilanguage rom ,οταν το παραλαβω,θα ηθελα να μου πειτε τι επιλεγω εδω,συμφωνα με τις οδηγιες απο το needrom...

 

- Wait file to be added into Flash Tool

- Select "Download Only" or if upgrade "Firmware upgrade"

 

Υποθετω το Firmware upgrade ,ετσι ??

Δεν εχω ξανα κανει τετοια διαδικασια με το flash tool και δεν γνωριζω.

 

εγω firmware πατησα

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Το εχω παραγγειλει και γω και επειδη θα το περασω την multilanguage rom ,οταν το παραλαβω,θα ηθελα να μου πειτε τι επιλεγω εδω,συμφωνα με τις οδηγιες απο το needrom...

 

- Wait file to be added into Flash Tool

- Select "Download Only" or if upgrade "Firmware upgrade"

 

Υποθετω το Firmware upgrade ,ετσι ??

Δεν εχω ξανα κανει τετοια διαδικασια με το flash tool και δεν γνωριζω.

Download Only επελεξε.

 

Format All + Download: Δε χρειάζεται να το χρησιμοποιήσουμε ποτέ.

Firmware Upgrade: Το επιλέγουμε όταν θέλουμε να φλασάρουμε όλα τα partitions, και το preloader. Μόνο σε περιπτώσεις που έχουμε μπρικάρει τη συσκευή, ή περνάμε firmware με διαφορετικό partition table της nand rom

Download only: Το επιλέγουμε όταν θέλουμε να φλασάρουμε συγκεκριμένα partitions, πχ το recovery, το system κλπ

 

Ωστόσο.. ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΠΑΤΗΣΕΤΕ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟ FORMAT!!!

 

Μην φλασάρετε τα PRELOADER και MBR.

 

Οδηγός επιβίωσης για Flashing

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ok,ευχαριστω ! Και μια που διαβασα και τον οδηγο,να ρωτησω αν πρεπει να επιλεξω και αυτο,γιατι δεν το καταλαβα καλα ...

 

MOTA SIU Like:

Το επιλέγουμε όταν έχουμε φορτώσει ένα firmware και θέλουμε να κάνουμε απλά αναβάθμιση στη συσκευή, σε νέα rom. Αυτό φλασάρει μόνο το σύστημα και τον kernel, αφήνοντας τα υπόλοιπα απείραχτα, καθώς και τα δεδομένα του χρήστη. Αυτή ειναι η καλύτερη επιλογή για απλή αναβάθμιση σε νέα rom. (Σημείωση: Αν περνάμε διαφορετική rom απ την προηγούμενη που είχαμε (πχ μια στοκ ενώ είχαμε miui, ή μια 4.4 ενώ είχαμε 4.2), ίσως χρειαστεί να κάνουμε μετά wipe data/factory reset, αν το κινητό δεν bootάρει, απ το recovery της συσκευής)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...