Jump to content

Vkworld F1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παίδες

Κάτοχος και εγώ του κινητού εδώ και 3 μέρες, πολύ όμορφο και γρήγορο με τα κολλήματα του που και που αλλά για τα λεφτά του όλα καλά.

Να ρωτήσω, το GPS σας δουλεύει ? Γιατί εμένα δεν μπορεί με τίποτα να βρει δορυφόρους, ότι φιξ βρήκα στο play store το έβαλα αλλά τίποτα.

 

EDIT: " celtic1453 " κατέβασα την ρομ από VK αλλά πως την περνώ? έχει πολλά αρχεία μέσα και δεν ξέρω τι να κάνω, αν μπορείς να βοηθήσεις λίγο.

Ευχαριστώ

Edited by nagana
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 129
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το δοκίμασα συγκεκριμένα χθές, του έβαλα το GPS Τest απο το μαγαζί και τα HereMaps, μου βρήκε μετά απο κανένα πεντάλεπτο στο μπαλκόνι 5 δορυφόρους και δούλεψε. Δεν το έχω βγάλει ακόμα στο δρόμο για πλοήγηση αλλα γενικά νομίζω πως η κεραία του δεν εχει και τόσο καλή απολαβή.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες

Κάτοχος και εγώ του κινητού εδώ και 3 μέρες, πολύ όμορφο και γρήγορο με τα κολλήματα του που και που αλλά για τα λεφτά του όλα καλά.

Να ρωτήσω, το GPS σας δουλεύει ? Γιατί εμένα δεν μπορεί με τίποτα να βρει δορυφόρους, ότι φιξ βρήκα στο play store το έβαλα αλλά τίποτα.

 

EDIT: " celtic1453 " κατέβασα την ρομ από VK αλλά πως την περνώ? έχει πολλά αρχεία μέσα και δεν ξέρω τι να κάνω, αν μπορείς να βοηθήσεις λίγο.

Ευχαριστώ

 

Το μεγαλύτερο αρχείο αυτό που έχει.μέσα το ΜΤΚ scatter

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα συγκεκριμένα χθές, του έβαλα το GPS Τest απο το μαγαζί και τα HereMaps, μου βρήκε μετά απο κανένα πεντάλεπτο στο μπαλκόνι 5 δορυφόρους και δούλεψε. Δεν το έχω βγάλει ακόμα στο δρόμο για πλοήγηση αλλα γενικά νομίζω πως η κεραία του δεν εχει και τόσο καλή απολαβή.

Και γω με τα ίδια προγράμματα το άφησα μισή ώρα και πάλι τίποτα, εκεί που τα αλλά κινέζικα που έχω σπίτι κλειδώνουν το πολύ σε 1 λεπτό αυτό τίποτα, τέλος πάντων να σε καλά για την πληροφορία.

 

Το μεγαλύτερο αρχείο αυτό που έχει.μέσα το ΜΤΚ scatter

Το οποίο το φορτώνω στο πρόγραμμα που είχε μέσα ο φάκελος τις ρομ < BirdA客户工具包4.0 > και μετά ?

Σορρυ αλλά είμαι λίγο άσχετος.

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο το φορτώνω στο πρόγραμμα που είχε μέσα ο φάκελος τις ρομ < BirdA客户工具包4.0 > και μετά ?

Σορρυ αλλά είμαι λίγο άσχετος.

 

Copy Paste απο το Needrom:

==============================================

Install ROM:

 

- Unpack FlashTools, and Click on Flash_tool.exe

- Select "scatter-Loading" and search MT6580_Android_scatter.txt in ROM

- Wait file to be added into Flash Tool

- Select "Download Only" or if upgrade "Firmware upgrade"

- Turn off your phone, remove the battery (if the battery is removable) and replace it after some seconds (and don't turn on the phone).

 

- Press “Download” button to start

- and connect your phone into the computer via USB data cable.

- The process will start and a red progress bar will appear after color purple, yellow.

- And green circles display

- Finish !

 

- You can now safely disconnect your phone and turn it on.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Ειμαι και εγω κατοχος αυτου του κινητου απο την πεμπτη

Δεν εχω κανει update ακομη γιατι χθες το βραδυ το ανακαλυψα πως υπαρχει καινουργια rom και ο λογος που με εκανε να ψαξω εινατο οτι καποια στιγμη η μπαταρια εδειχνε οτι ειχε 60 % αλλα αυτο εκλεισε ξαφνικα ....

Οταν το εβαλα για φορτιση κλειστο μου εγραφε 0%

Εχει συμβει το ιδιο σε καποιον απο εσας???

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Ειμαι και εγω κατοχος αυτου του κινητου απο την πεμπτη

Δεν εχω κανει update ακομη γιατι χθες το βραδυ το ανακαλυψα πως υπαρχει καινουργια rom και ο λογος που με εκανε να ψαξω εινατο οτι καποια στιγμη η μπαταρια εδειχνε οτι ειχε 60 % αλλα αυτο εκλεισε ξαφνικα ....

Οταν το εβαλα για φορτιση κλειστο μου εγραφε 0%

Εχει συμβει το ιδιο σε καποιον απο εσας???

 

Περνά τη νέα ρομ

Ρουταρε

Και καλιμπραρε το

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Copy Paste απο το Needrom:

==============================================

Install ROM:

 

- Unpack FlashTools, and Click on Flash_tool.exe

- Select "scatter-Loading" and search MT6580_Android_scatter.txt in ROM

- Wait file to be added into Flash Tool

- Select "Download Only" or if upgrade "Firmware upgrade"

- Turn off your phone, remove the battery (if the battery is removable) and replace it after some seconds (and don't turn on the phone).

 

- Press “Download” button to start

- and connect your phone into the computer via USB data cable.

- The process will start and a red progress bar will appear after color purple, yellow.

- And green circles display

- Finish !

 

- You can now safely disconnect your phone and turn it on.

 

Να σε καλα φιλε μου

μολις τωρα το εκανα, όλα καλα και περασα και ενημερωση ΟΤΑ.

Τωρα είναι V1.0.5, πάει σφαίρα το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Να σε καλα φιλε μου

μολις τωρα το εκανα, όλα καλα και περασα και ενημερωση ΟΤΑ.

Τωρα είναι V1.0.5, πάει σφαίρα το τηλέφωνο.

 

Δηλαδή οκ και το GPS?

Link to comment
Share on other sites

Κανα site που να δινει επιλογη απευθειεας αγορα με καρτα και οχι με paypal υπαρχει ;

 

ακυρο, τα καταφερα απο banggood... πλεον το περιμενω και εγω

 

στο needrom εχει επιλογες για download

ROM Vkworld F1

ROM Vkworld F1 - Update V1.0.2

ROM Vkworld F1 - Update V1.0.3

Flashtools

 

την 1.0.3 κατεβαζω ως τελευταια για να περασω και μετα απο αυτο κανω ΟΤΑ για 1.0.5 ;

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Κανα site που να δινει επιλογη απευθειεας αγορα με καρτα και οχι με paypal υπαρχει ;

 

ακυρο, τα καταφερα απο banggood... πλεον το περιμενω και εγω

 

στο needrom εχει επιλογες για download

ROM Vkworld F1

ROM Vkworld F1 - Update V1.0.2

ROM Vkworld F1 - Update V1.0.3

Flashtools

 

την 1.0.3 κατεβαζω ως τελευταια για να περασω και μετα απο αυτο κανω ΟΤΑ για 1.0.5 ;

 

Απο την 1.0.3 που είχα βάλει και εγω, παρόλο που είχε την επιλογη για ΟΤΑ δεν μου εδινε την 1.0.5

Ετσι έβαλα την 1.0.4 από εδω: http://www.vkworld.cc/Romupdate/2016/0414/227.html

και μετα του ζήτησα να κανει ενημέρωση και έτσι φόρτωσε την 1.0.5;)

Link to comment
Share on other sites

Απο την 1.0.3 που είχα βάλει και εγω, παρόλο που είχε την επιλογη για ΟΤΑ δεν μου εδινε την 1.0.5

Ετσι έβαλα την 1.0.4 από εδω: http://www.vkworld.cc/Romupdate/2016/0414/227.html

και μετα του ζήτησα να κανει ενημέρωση και έτσι φόρτωσε την 1.0.5;)

 

ωραιος, thanks , θα ακολουθησω την ιδια διαδικασια

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μολις το παρελαβα ... 9 μερες μολις ! απο το Λάος !!

δεν ξερω με ποια ηρθε αλλα δεν μου ειχε επιλογη για wireless update ετσι περασα την 1.04 ... μπηκα στο μενου μετα εβγαλε wireless update και μολις το εκανα το τελευταιο Update ... τωρα το Rootαρω και το ετοιμαζω για να το δωσω στο φιλαρακι που το παρηγγειλα για λογαριασμο του

 

* κομπλε και το root , του εβαλα και το fasterGPS εκανα τις ρυθμισεις , ολα τελεια

 

Αυτο που δεν βρηκα και μαλλον δεν εχει ... Αυτοματη ρυθμιση φωτεινοτητας οθονης ... δεν εχει τετοια επιλογη ;

 

αν και στην επισημη σελιδα λεει οτι το υποστηριζει Light sensor: Support

// του εβαλα μια 3η εφαρμογη με auto brightness και δουλει ... τωρα γιατι δεν εχει auto brightness απο default ειναι αλλο θεμα... παντως light sensor εχει και δουλευει μια χαρα

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρελαβα ... 9 μερες μολις ! απο το Λάος !!

δεν ξερω με ποια ηρθε αλλα δεν μου ειχε επιλογη για wireless update ετσι περασα την 1.04 ... μπηκα στο μενου μετα εβγαλε wireless update και μολις το εκανα το τελευταιο Update ... τωρα το Rootαρω και το ετοιμαζω για να το δωσω στο φιλαρακι που το παρηγγειλα για λογαριασμο του

 

* κομπλε και το root , του εβαλα και το fasterGPS εκανα τις ρυθμισεις , ολα τελεια

 

Αυτο που δεν βρηκα και μαλλον δεν εχει ... Αυτοματη ρυθμιση φωτεινοτητας οθονης ... δεν εχει τετοια επιλογη ;

 

αν και στην επισημη σελιδα λεει οτι το υποστηριζει Light sensor: Support

// του εβαλα μια 3η εφαρμογη με auto brightness και δουλει ... τωρα γιατι δεν εχει auto brightness απο default ειναι αλλο θεμα... παντως light sensor εχει και δουλευει μια χαρα

καλημέρα ..

Θέλεις να μας πεις πως το έκανες root και τι ρυθμίσεις έκανες στο faster gps???

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ..

Θέλεις να μας πεις πως το έκανες root και τι ρυθμίσεις έκανες στο faster gps???

Ευχαριστω

 

root με ενα κλικ ... με το kingo Root , συνδεσα το τηλ στο pc . ανοιξα το προγραμμα , πατησα root στο pc περιμενα 1 λεπτακι και ετοιμο.

 

fasterGPS εφοσον εισαι ροοτ δουλευει αυτη η εφαρμογη , απλα βαζεις europe - greece κανεις restart και εισαι ετοιμος , βλεπει και κλειδωνει δορυφορους αμεσως

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

root με ενα κλικ ... με το kingo Root , συνδεσα το τηλ στο pc . ανοιξα το προγραμμα , πατησα root στο pc περιμενα 1 λεπτακι και ετοιμο.

 

fasterGPS εφοσον εισαι ροοτ δουλευει αυτη η εφαρμογη , απλα βαζεις europe - greece κανεις restart και εισαι ετοιμος , βλεπει και κλειδωνει δορυφορους αμεσως

Σε ευχαριστώ πολύ ...

 

Το apk για το auto brightness???

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ ...

 

Το apk για το auto brightness???

 

δοκιμασα 5-6 , τελικα κατεληξα σε αυτο ... https://play.google.com/store/apps/details?id=com.velis.auto.brightness&hl=el

 

ξεκιναει μονο του αυτοματα οταν ανοιγεις το κινητο και ρυθμιζει την αυτοματη φωτεινοτητα παλι μονο του χωρις να ασχοληθεις μαζι του

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

1)απο ποιοτητα ομιλιας πως τα παει? εχει δυνατο ακουστικο ή δε θα ακουω τιποτα αν ειμαι σε κινηση?

2)γενικα ειστε ευχαρστημενοι απο το κινητο?

3) σαν εταιρια η vkworls τι λεει? εχουμε αποψη απο τα αλλα κινητα της περι αξιοπιστιας?

Edited by akis8607
Link to comment
Share on other sites

1)απο ποιοτητα ομιλιας πως τα παει? εχει δυνατο ακουστικο ή δε θα ακουω τιποτα αν ειμαι σε κινηση?

2)γενικα ειστε ευχαρστημενοι απο το κινητο?

3) σαν εταιρια η vkworls τι λεει? εχουμε αποψη απο τα αλλα κινητα της περι αξιοπιστιας?

 

τι ψαχνεις να βρεις, για 35 ευρω που ουτε φορτιστη δεν αγορζεις ... μια χαρα ειναι το κινητο

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φιλε σε ρωταει ο ανθρωπος μιλαει κανει σωστα κλησεις η θα ειναι 35 ευρω πεταμενα

 

Σταλθηκε απο τα συνορα της Ελλαδας

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδες θηκη εχει εντοπισει κανεις?

 

Σταλθηκε απο τα συνορα της Ελλαδας

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φιλε σε ρωταει ο ανθρωπος μιλαει κανει σωστα κλησεις η θα ειναι 35 ευρω πεταμενα

 

Σταλθηκε απο τα συνορα της Ελλαδας

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδες θηκη εχει εντοπισει κανεις?

 

Σταλθηκε απο τα συνορα της Ελλαδας

εβαλε χθες το everbuying και tempered glass επισης

 

Εσυ το εχεις το κινητο????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...