Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι δεν ειναι το φίλτρο τι να πω περίεργο

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πήγαινε ρυθμίσεις, εμφάνιση, λειτουργία οθόνης, επέλεξε προσαρμόσιμη και μπες στην εξισορρόπηση χρωμάτων για να ρυθμίσεις το rgb της οθόνης σου σύμφωνα με την προτίμηση σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα

ειχα ενα θεμα με το s7 μου με ενα τριξιμο στο ακουστικο,μετα απο διαβασμα εδω στο forum ειδα οτι η σμαρτεκ στο χαιδαρι ηταν η καλυτερη λυση,το εστειλα απο πατρα που μενω με κουριερ απο την δευτερα.δεν με πηρε ποτε κανεις τηλεφωνο και πηρα μολις τωρα και ρωτησα και μου λενε επισκευαστηκε και ηδη εφυγε με speedex για πατρα.λεω δεν με πηρατε να με ενημερωσετε κλπ και τελικα τι προβλημα ειχε ??και μου λενε σας αλλαξαμε πλακετα,βυσμα φορτισης,μπαταρια \,home button.Ξερει καποιος φιλος απο δω μεσα γιατι το κανουν αυτο?γιατι αλλαζουν το μισο κινητο?θα επρεπε να χαιρομαι η να καχυποπτευομαι??

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω ενα θεμα με το s7. Και οπως βλεπω δεν θα ειναι το μοναδικο.

 

Γιατι ενω ειναι στο wifi κανονικα οταν λαβω ενα μηνυμα στο messenger και λαβω μετα απο κανα λεπτο κι αλλο χωρις να εχω δει το προηγουμενο δεν ξαναχτυπαει το κινητο το μπιπ?

 

Το ιδιο συμβαινει και με το viber.

 

Εν ολιγης γιατι σε καθε μηνυμα απο το messenger ή viber που δεν εχω δει με κλειστή την θηκη δεν μου χτυπαει με μπιμ?

 

 

 

Εχει συμβει σε καποιον αλλον κατι παρομοιο? Αν ναι πως το διορθωσε?

Link to comment
Share on other sites

Για το viber μήπως στην συγκεκριμένη ομιλία που δέχεσαι μηνύματα έχεις ενεργοποιημένες τις έξυπνες ειδοποιήσεις;
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω βαλει κατι τετοιο σε καμια ομαδα ή ατομο που εχω μιλησει με το viber.

 

Γιατί ένα ή παραπάνω τύπο/ους αρχείου/ων τρέξω για πρώτη φορά με ρωτάει με ποιο πρόγραμμα να το ανοίξει και αν το ξανατρέξω δεν με ρωτάει ξανά;

 

Πως μπορώ να το κάνω να με ρωτάει κάθε φορα με ποιο πρόγραμμα να τρέξει το κάθε αρχείο;

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο χρονοδιάγραμμα για την έλευση του Android 8 στα κινητά μας;
Και να υπαρχει δεν θα τηρηθει. Το νωριτερο που το περιμενω ειναι Απριλιο.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμβαινει και στο δικο σας galaxy s7 να μην δειχνει καθολου το εικονιδιο του nfc οταν ειναι ενεργοποιημενο αλλα να δουλευει κανονικα το nfc?

 

 

Π.χ. στο εικονιδιο του gps το δειχνει μονο οταν το χρησιμοποιει ενα προγραμμα.

 

Το εικονιδιο του nfc ομως ποτε(Τουλαχιστον στο δικο μου κινητο με android 7)

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα δεν φαίνεται. Στην προηγούμενη ΡΟΜ όμως εμφανίζονταν κανονικά.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξαναρχίσει να χάνω κλήσεις... Χθες μάλιστα παρατήρησα ότι ενώ έδειχνε φουλ σήμα, με το πήγα να καλέσω μου έβγαλε μήνυμα "not registered on network". Αν δεν κάνω λάθος, θυμάμαι ότι πριν μήνες που είχε πρωτοεμφανιστεί το ίδιο θέμα, γινόταν λόγος ότι μπορεί να οφείλεται στο ότι το κινητό χρησιμοποιεί το WiFi για να έχει καλύτερο σήμα.

Ωστόσο στο κινητό μου (Android 7 Cosmote branded) δε βρίσκω κάποια παρεμφερή επιλογή για να απενεργοποιήσω την παραπάνω λειτουργία. Μπορεί κάποιος να μου πει που ακριβώς βρίσκεται η συγκεκριμένη ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Εικονίδιο:"τηλεφωνο" . 3 τέλειες. Ρυθμίσεις. Κλήση Wi-Fi. Κάτω κάτω

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. Στο Α5 2017 όταν ακουμπάς τον αισθητήρα Δαχτυλικού αποτύπωματος ξεκλειδώνει χωρίς να χρειαστεί να κάνεις κλικ.. Υπάρχει περίπτωση να γίνει και σ εμάς κάπως, ή αν έχει ειπωθεί για μελλοντική αναβάθμιση;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. Στο Α5 2017 όταν ακουμπάς τον αισθητήρα Δαχτυλικού αποτύπωματος ξεκλειδώνει χωρίς να χρειαστεί να κάνεις κλικ.. Υπάρχει περίπτωση να γίνει και σ εμάς κάπως, ή αν έχει ειπωθεί για μελλοντική αναβάθμιση;;

Aν θυμάμαι καλά επειδή έχει ξαναερωτηθεί δεν γίνεται αυτό στο S7.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξαναρχίσει να χάνω κλήσεις... Χθες μάλιστα παρατήρησα ότι ενώ έδειχνε φουλ σήμα, με το πήγα να καλέσω μου έβγαλε μήνυμα "not registered on network". Αν δεν κάνω λάθος, θυμάμαι ότι πριν μήνες που είχε πρωτοεμφανιστεί το ίδιο θέμα, γινόταν λόγος ότι μπορεί να οφείλεται στο ότι το κινητό χρησιμοποιεί το WiFi για να έχει καλύτερο σήμα.

Ωστόσο στο κινητό μου (Android 7 Cosmote branded) δε βρίσκω κάποια παρεμφερή επιλογή για να απενεργοποιήσω την παραπάνω λειτουργία. Μπορεί κάποιος να μου πει που ακριβώς βρίσκεται η συγκεκριμένη ρύθμιση;

 

Μου έχει γίνει και εμένα ακριβώς το ίδιο αρκετές φορές .Ανοίγω κλείνω airplane mode και φτιάχνει.Το θέμα είναι να καταλάβεις νωρίς ότι έχεις προβλήμα

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Εχει σε κανέναν αποτυπωθεί η μπάρα ειδοποιήσεων στην οθόνη το γνωστό burn in.Για να το δείτε πατήστε *#0*# και στο blue. Εμένα έχει αρπάξει λίγο.Το κινητό το έχω 18 μήνες και σε χαμηλή φωτεινότητα πάντα κάτω από 50%.Λέω λίγο πριν λήξη η εγγύηση να πάω να αλλάξω οθόνη.Πάντως και σε άλλα 2 samsung που είχα το s2 και το s4 είχαν το ίδιο πρόβλημα.Νομίζω είναι κάτι το οποίο δεν μπορεί κανείς να αποφύγει.Αργά η γρήγορα θα παρουσιαστεί.Εχει να κάνει με την τεχνολογία της οθόνης και την φωτεινότητα.Κρίμα πάντως να μην έχουνε φτιάξει αυτό το πρόβλημα μετά από τόσα χρόνια. Edited by vaggelisp17
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου 18 μηνών είναι ακριβώς, αλλά δεν βλέπω κάτι. Αν το καλύπτει η εγγύηση να το πας.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα στο μπλε φαίνεται η μπάρα . αλλά δεν νομίζω ότι θα ασχοληθώ προς το παρόν .έχω άλλον ένα χρόνο ακομα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Εχει σε κανέναν αποτυπωθεί η μπάρα ειδοποιήσεων στην οθόνη το γνωστό burn in.Για να το δείτε πατήστε *#0*# και στο blue. Εμένα έχει αρπάξει λίγο.Το κινητό το έχω 18 μήνες και σε χαμηλή φωτεινότητα πάντα κάτω από 50%.Λέω λίγο πριν λήξη η εγγύηση να πάω να αλλάξω οθόνη.Πάντως και σε άλλα 2 samsung που είχα το s2 και το s4 είχαν το ίδιο πρόβλημα.Νομίζω είναι κάτι το οποίο δεν μπορεί κανείς να αποφύγει.Αργά η γρήγορα θα παρουσιαστεί.Εχει να κάνει με την τεχνολογία της οθόνης και την φωτεινότητα.Κρίμα πάντως να μην έχουνε φτιάξει αυτό το πρόβλημα μετά από τόσα χρόνια.

 

Το έχω γράψει πολλές φορές στο edge .. Ας γίνεται αφού αλλάζει οθόνη και μπαταρία στη σμαρτεκ ΔΩΡΕΑΝ εγώ είναι σαν να έχω καινούργιο κινητό

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Εχει σε κανέναν αποτυπωθεί η μπάρα ειδοποιήσεων στην οθόνη το γνωστό burn in.Για να το δείτε πατήστε *#0*# και στο blue. Εμένα έχει αρπάξει λίγο.Το κινητό το έχω 18 μήνες και σε χαμηλή φωτεινότητα πάντα κάτω από 50%.Λέω λίγο πριν λήξη η εγγύηση να πάω να αλλάξω οθόνη.Πάντως και σε άλλα 2 samsung που είχα το s2 και το s4 είχαν το ίδιο πρόβλημα.Νομίζω είναι κάτι το οποίο δεν μπορεί κανείς να αποφύγει.Αργά η γρήγορα θα παρουσιαστεί.Εχει να κάνει με την τεχνολογία της οθόνης και την φωτεινότητα.Κρίμα πάντως να μην έχουνε φτιάξει αυτό το πρόβλημα μετά από τόσα χρόνια.

 

και σε εμένα φαίνεται.. αν δεν μου το έδειχνες όμως δεν θα το πρόσεχα. Μάλλον δεν θα ασχοληθώ όμως..

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το S7 για την γυναίκα μου τώρα που παίζει γύρω στα 400Ε στο σκρουτζ.. Αξίζει; Θέλω μια ναυαρχίδα για να μην έχει προβλήματα αλλά μην δώσουμε και μια περιουσία.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το S7 για την γυναίκα μου τώρα που παίζει γύρω στα 400Ε στο σκρουτζ.. Αξίζει; Θέλω μια ναυαρχίδα για να μην έχει προβλήματα αλλά μην δώσουμε και μια περιουσία.
Εγώ το πήρα πριν 2 εβδομάδες, black Friday στο media markt, 379€, είμαι πολύ ικανοποιημένος, γρήγορο και πολύ καλή κάμερα..

Τώρα για προβλήματα, έχει αναφερθεί ότι μερικά παρουσιάζουν burn in στην οθόνη τους, αλλά σε καλύπτει η εγγυήση με αλλαγή οθονης και μπαταρίας ταυτόχρονα, οπότε έχεις πάλι καινούργιο κινητό.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο δικό μου S7 σήμερα δεν μπορούσε να συνδεθεί με τίποτα στο wifi του σπιτιού μου, έχει εικόνα κανείς γιατί συμβαίνει αυτό?

Πρώτη φορά μου συνέβη από τότε που πήρα το τηλέφωνο, επίσης μου έγραφε συνέχεια αποτυχία ταυτοποίησης.

Απιθανο να φταίει το μόντεμ καθώς όλα τα αλλα κινητά και τάμπλετ στο σπίτι δεν είχαν θέμα.

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο δικό μου S7 σήμερα δεν μπορούσε να συνδεθεί με τίποτα στο wifi του σπιτιού μου, έχει εικόνα κανείς γιατί συμβαίνει αυτό?

Πρώτη φορά μου συνέβη από τότε που πήρα το τηλέφωνο, επίσης μου έγραφε συνέχεια αποτυχία ταυτοποίησης.

Απιθανο να φταίει το μόντεμ καθώς όλα τα αλλα κινητά και τάμπλετ στο σπίτι δεν είχαν θέμα.

 

Αυτό το έπαθε ο γαμπρός μου με το S6 τις προάλλες. Το τηλέφωνο δεν μπορoύσε να συνδεθεί ενώ ipad και άλλα 2 android συνδέονταν μια χαρά. Τελικά είχε μπλεχτεί ο dhcp και είχε δώσει ίδια διεύθυνση ip με κάποια άλλη συσκευή. Με το που έκανε επανεκκίνηση το router έστρωσε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...