Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άρα είναι κλειστό. Στο εξοικονόμηση ενέργειας βρίσκει τοποθεσία μόνο μέσω δικτύου.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι. Αλλαζω τη ρυθμιση μονο οταν το χρειαστω σε καποιο ταξιδι.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το ορεο εχουμε και λεμε...μπαταρια απο το 100 στο 12 μεσα σε 15 ωρες...απο αυτες οθονη 5ωρες και 50 λεπτα..κσι δευτερη ειναι η αναμονη 9%..πως σας φαινονται τα νουμερα?
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι. Αν έχεις βγάλει σχεδόν 6 ώρες οθόνη, είναι αρκετά καλό νούμερο. Και που είναι 2η η αναμονή δε λέει κάτι.

 

Ορίστε και τα δικά μου.

Μπορεί να είναι ψηλά η αναμονή, αλλά λογική μου φαίνεται η κατανάλωση/αυτονομία.0e85df0c68e9d4cf25f2994e87999676.jpg

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Και μένα η αναμονή είναι πρώτη ή δεύτερη, αλλά η μπαταρία είναι στα ίδια επίπεδα με nougat

ecea4ea3131de75be87fe02e6754921c.jpg

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα!

 

Συγνώμη αν γράφω σε λάθος τόπικ. Θα μπορούσατε να μου πείτε αντικειμενικά(το λέω γιατί γράφω στο τοπικ για το s7 :)) αν αξίζει να αγοράσω τώρα το s7; Το λέω γιατί όπως και να το κάνουμε είναι μια συσκευή 2 ετών. Με ενδιαφέρει κυρίως η κάμερα σε ένα κινητό. Είμαι ανάμεσα σε αυτό, το a8 2018, και το xiaomi που από τα λίγα που άκουσα είναι κινητάρα, αλλά το απορρίπτω λόγο κάμερας. Εκτός αν πάρω το xiaomi και αγοράσω και ξεχωριστά μια ψιφιακή κάμερα. Εσείς τι λέτε να κάνω;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα!

 

Συγνώμη αν γράφω σε λάθος τόπικ. Θα μπορούσατε να μου πείτε αντικειμενικά(το λέω γιατί γράφω στο τοπικ για το s7 :)) αν αξίζει να αγοράσω τώρα το s7; Το λέω γιατί όπως και να το κάνουμε είναι μια συσκευή 2 ετών. Με ενδιαφέρει κυρίως η κάμερα σε ένα κινητό. Είμαι ανάμεσα σε αυτό, το a8 2018, και το xiaomi που από τα λίγα που άκουσα είναι κινητάρα, αλλά το απορρίπτω λόγο κάμερας. Εκτός αν πάρω το xiaomi και αγοράσω και ξεχωριστά μια ψιφιακή κάμερα. Εσείς τι λέτε να κάνω;

 

Ευχαριστώ!

Φίλε μου, το τελευταίο σενάριο για κινητό+ψηφιακή μπορεί να ισχύσει μόνο αν η κάμερα που σκοπεύεις να πάρεις είναι κατηγορίας Sony rx100 (κόστος 350€+ καινούρια)

 

Γιατί φθηνότερες δεν θα είναι και τόσο κόμπακτ (πχ α5000) ή δε θα είναι τόσο καλές. Προσωπικά, επειδή κάποια στιγμή αντιμετώπισα το ίδιο δίλημμα, τελικά έφτασα στο σημείο να πουλήσω την ψηφιακή και να τα ρίξω για το s7, όταν έκανε 400€, κι αυτό γιατί επειδή ήθελα να φωτογραφίζω το πιτσιρίκι, λόγω μεγέθους την κουβαλούσα σπάνια, ενώ παρόλο που ήταν ακριβή, σε χαμηλό φωτισμό έβγαζε που κακές φωτογραφίες λόγω φακού με f/3.5-5.6, και ο οποίος δεν άλλαζε. Πήρα το s7 και δε το μετάνιωσα, γιατί πολλές φορές που θέλω να φωτογραφίσω κάτι άμεσα, μέχρι να το βγάλω από την τσέπη, κάνω double tap στο home button η κάμερα είναι ανοιχτή και πυροβολεί άμεσα και με πολύ καλά αποτελέσματα στο αυτόματο. Σίγουρα πλέον το έχουν ξεπεράσει, όμως είναι αρκετά καλό για τα χρήματα του.

 

Όσον αφορά τη σύγκριση με το Α8, αν δε κάνω λάθος, παρότι πιο νέο μοντέλο, έχει υποδεέστερο επεξεργαστή και χειρότερη κάμερα. Από κάποια "vs" που είχα δει τουλάχιστον αυτό έκρινα.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα!

 

Συγνώμη αν γράφω σε λάθος τόπικ. Θα μπορούσατε να μου πείτε αντικειμενικά(το λέω γιατί γράφω στο τοπικ για το s7 :)) αν αξίζει να αγοράσω τώρα το s7; Το λέω γιατί όπως και να το κάνουμε είναι μια συσκευή 2 ετών. Με ενδιαφέρει κυρίως η κάμερα σε ένα κινητό. Είμαι ανάμεσα σε αυτό, το a8 2018, και το xiaomi που από τα λίγα που άκουσα είναι κινητάρα, αλλά το απορρίπτω λόγο κάμερας. Εκτός αν πάρω το xiaomi και αγοράσω και ξεχωριστά μια ψιφιακή κάμερα. Εσείς τι λέτε να κάνω;

 

Ευχαριστώ!

 

 

[/color]Εάν σε ενδιαφέρει η κάμερα.

Το pro 20, S9 kai google pixel xl 2 είναι ακριβά.

Οπότε S7 και είσαι ΟΚ!!! Παντού και πάντα μαζί.

Μπορεί να πάρεις τούμπανο ψηφιακή αλλά όταν τη χρειαστείς δεν θα την έχεις...!!

Edited by LAMMERGEIER
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αλλαγή πλακέτας, αλλαγή sim, αναβάθμιση σε Oreo(Cosmote), η λήψη σήματος παραμένει απαράδεκτη. Για να κάνεις δουλειά πρέπει να είσαι σε σημείο με τέλειο σήμα, αλλιώς fake data και κλήσεις με το ζόρι κι αν... κρίμα θα μπει συρτάρι... δε βρίσκω άλλη λύση...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αλλαγή πλακέτας, αλλαγή sim, αναβάθμιση σε Oreo(Cosmote), η λήψη σήματος παραμένει απαράδεκτη. Για να κάνεις δουλειά πρέπει να είσαι σε σημείο με τέλειο σήμα, αλλιώς fake data και κλήσεις με το ζόρι κι αν... κρίμα θα μπει συρτάρι... δε βρίσκω άλλη λύση...
Το είχα στην αρχή αυτό το πρόβλημα, όμως τελικά εξαφανίσθηκε.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το είχα στην αρχή αυτό το πρόβλημα, όμως τελικά εξαφανίσθηκε.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Περίμενα πιστεύω αρκετά για να λυθεί, το μόνο που δε δοκίμασα είναι άλλη rom, αλλά αφού το κάνει και μετά από αλλαγή πλακέτας, βαριέμαι να ασχοληθώ πια...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αλλαγή πλακέτας, αλλαγή sim, αναβάθμιση σε Oreo(Cosmote), η λήψη σήματος παραμένει απαράδεκτη. Για να κάνεις δουλειά πρέπει να είσαι σε σημείο με τέλειο σήμα, αλλιώς fake data και κλήσεις με το ζόρι κι αν... κρίμα θα μπει συρτάρι... δε βρίσκω άλλη λύση...
+1. Και εγώ έκανα αλλαγή πλακέτας, αλλά τα ίδια, χάνω συχνά κλήσεις
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μετα την αναβαθμηση κάθε φορά που κάνω επανεκίνηση αλάζει ο ήχοσ κλήσης μήπως γνωρίζει κανείς κάτι για αύτο;

Οπως επίσης και ο ηχος μυνήματος

Edited by jimys1962
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μετα την αναβαθμηση κάθε φορά που κάνω επανεκίνηση αλάζει ο ήχοσ κλήσης μήπως γνωρίζει κανείς κάτι για αύτο;

Οπως επίσης και ο ηχος μυνήματος

 

Λίγο κουφό ακούγεται αυτό που λες. Στο κάνει κάθε φορά που κανεις επανεκκίνηση? Σου αλλάζει μόνο τους ήχους ή και άλλες ρυθμίσεις? Εμένα αυτό που μου έκανε εντύπωση στην oreo είναι που δε σε αφήνει να αλλάξεις ήχο στα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο κουφό ακούγεται αυτό που λες. Στο κάνει κάθε φορά που κανεις επανεκκίνηση? Σου αλλάζει μόνο τους ήχους ή και άλλες ρυθμίσεις? Εμένα αυτό που μου έκανε εντύπωση στην oreo είναι που δε σε αφήνει να αλλάξεις ήχο στα μηνύματα.
Μήπως έχεις αλλάξεις θέμα; Εμένα μου έκανε κάτι αντίστοιχο με τα wallpapers και μόλις έβγαλα την εφαρμογή Zedge σταμάτησε.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις αλλάξεις θέμα; Εμένα μου έκανε κάτι αντίστοιχο με τα wallpapers και μόλις έβγαλα την εφαρμογή Zedge σταμάτησε.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι εχω αλλαξει θεμα. Αυτο φταιει που δεν μπορω να αλλαξω ηχο στα μηνυματα?

Link to comment
Share on other sites

Από χτες παρατήρησα κάτι αλλά δεν ξέρω αν θα μου δημιουργήσει πρόβλημα ή όχι. Όταν το κινητό είναι σε αναμονή για αρκετή ώρα(ενεργοποιημένο το always on display) και πατάω το κουμπί για ενεργοποιήσω την οθόνη ή μου έρχεται κάποιο sms ή μήνυμα σε viber/ messenger, μου πετάει ένα μήνυμα που δεν μπόρεσα να το διαβάσω όλο γιατί φεύγει σε δευτερόλεπτα. Το μήνυμα λέει ότι απενεργοποιήθηκε ο αισθητήρας αφής αλλά δεν προλαβαίνω να το διαβάσω όλο, φεύγει... Τι μπορεί να συμβαίνει; Edited by irkaso
Link to comment
Share on other sites

Το εχω παρατηρησει κι εγω περιστασιακα - τωρα πχ που το δοκιμασα 4-5 φορες δεν εμφανιστηκε κατι...εχω τσεκαρει τα accesibility options μηπως εχει ενεργοποιηθει τιποτα αλλα οχι.

Υποθετω λοιπον οτι προκειται για μια ενημερωτικη ειδοποιηση και οχι προβλημα, αλλα αν προκυψει κατι διαφορετικο, τα λεμε εδω ;)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Από χτες παρατήρησα κάτι αλλά δεν ξέρω αν θα μου δημιουργήσει πρόβλημα ή όχι. Όταν το κινητό είναι σε αναμονή για αρκετή ώρα(ενεργοποιημένο το always on display) και πατάω το κουμπί για ενεργοποιήσω την οθόνη ή μου έρχεται κάποιο sms ή μήνυμα σε viber/ messenger, μου πετάει ένα μήνυμα που δεν μπόρεσα να το διαβάσω όλο γιατί φεύγει σε δευτερόλεπτα. Το μήνυμα λέει ότι απενεργοποιήθηκε ο αισθητήρας αφής αλλά δεν προλαβαίνω να το διαβάσω όλο, φεύγει... Τι μπορεί να συμβαίνει;
Φίλε μου αν είναι αυτό που φαντάζομαι θα πας ρυθμίσεις >εμφάνιση > και θα απενεργοποιήσεις τον αποκλεισμό τυχαίων αγγιγματων

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω! ΤΟ εχω ενεργοποιημενο και τωρα που το σκεφτομαι το μηνυμα εχει εμφανιστει βγαζοντας το απο τσεπη, προφανως για να ενημερωσει οτι αποφευχθηκε τυχαιο αγγιγμα.

Μαλλον η ειδοποιηση ειναι Feature της 8 γιατι δεν το θυμαμαι πριν την αναβαθμιση, αλλα και παλι θα αφησω την ρυθμιση ενεργη γιατι την θεωρω χρησιμη :)

Thanks for the tip xaroumpas!

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αντιμετωπίζω ενα θεμα στο τηλέφωνο απο τοτε που εβαλα την oreo. Όταν ανοίγω την οθόνη από αναμονή μου γράφει συνέχεια ο αισθητήρας εγγύτητας είναι μπλοκαρισμένος. Τι μπορεί να συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...