Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να έχεις uncheck στο odin το auto reboot. Να περάσεις το twrp να μην κάνει αυτοματα ρεσταρτ κ να μπεις μετά ρεκοβερυ κ να συνεχίσεις

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έτσι ακριβώς!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους!

Εχω το s7 και σήμερα παρατήρησα το εξής περίεργο. Στη συλλογή με τις φωτογραφίες υπάρχει ένας συγκεκριμένος φάκελος με φωτογραφίες που όμως δεν μπορώ να τις μεταφέρω στο pc γιατι το pc τον βλεπει αδειο. Ακομα κι αν μετακινήσω κάποια φωτογραφία από τον φάκελο αυτόν σε αλλόν που επιβεβαιωμένα τον διαβάζει το pc, πάλι αυτη η φωτογραφία δεν εμφανίζεται... λες και είναι αόρατη:wacko:

Εχει τύχει ποτέ σε κανεναν; Θέλω να τις αποθηκεύσω στο pc και δεν μπορω..:cry:

 

Σας ευχαριστώ για οποιαδήποτε βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

επειδη προσπαθω να ανεβασω εικονες και δεν ανεβαινουν σας γραφω πως ακριβως εχει το μενου ρυθμισεων!!

λειτουργια πτησης

wi-fi

bluetooth

mobile hotspot kai tethering

χρηση δεδομενων

δικτυα κινητης

advanced calling

περισσοτερα

εξυπνη διαχειρηση

εφαρμογες

ηχοι και δονηση

ειδοποιησεις

οθωνη και φοντο

συνθετες λειτουργιες

χωρος α[ποθηκευσης

μπαταρια

ΝFC ΚΑΙ πληρωμη

θεματα

θεση

οθωνη κλειδ.και ασφαλεια

privacy and emergency

ευκολη λειτουργεια

λογαριασμοι

google

γλωσσα και εισαγωγη

δημιουργια αντιγραφων ασφ

ημερομηνια και ωρα

προσβασιμοτητα

βοηθεια

πληροφοριες σχετικα

ανοιγωντας τις πληροφοριες μου γραφει

γλωσαρι εικ

κατασταση μπαταριας κτλ

νομικες πληροφοριες

phone name sm-g9930v

kωδικος μοντελου sm-g930v

εκδοση androit 6.0.1

επιπ.επιδιορθωσης ασφ. 1 οκτωμβριυ 2016

εκδοση βασικου φασματος

εκδοση κερμελ

αριθμος κατασκευης κτλ....παντως παντου δεν υπαρχει ενδιξει για ενημερωση λογισμικου η αναβαθμιση!!

Link to comment
Share on other sites

Τα έχει έτσι χύμα ;

 

Δες το παρακάτω βίντεο όπου στο ένα έχει το S7 με andoid 6.0.1 και δες αν το μενού του στην αρχή του βίντεο είναι ίδιο με το δικό σου.

Αν δεν είναι τότε μιλάμε για μαϊμού (λογικά)

 

https://www.youtube.com/watch?v=o4Ug_UsnZuM

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία έχω ένα θέμα με την ένταση ήχου στο Instagram και στο Youtube. Είναι πολύ χαμηλή η ένταση και το βάζω στο τέρμα. Κάνοντας επανεκκίνηση επανέρχεται για λίγο και μετά χαμηλώνει... Στο music player είναι κανονική η ένταση. Τι συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις uncheck στο odin το auto reboot. Να περάσεις το twrp να μην κάνει αυτοματα ρεσταρτ κ να μπεις μετά ρεκοβερυ κ να συνεχίσεις

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Περναω το TWRP κανονικα και μετα δεν μπορω να μπω στο recovery με τον συνδιασμο των πληκτρων. Μηπως θα πρεπει να μπω με αλλο τροπο στο recovery? Μηπως εκει κανω το λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Περναω το TWRP κανονικα και μετα δεν μπορω να μπω στο recovery με τον συνδιασμο των πληκτρων. Μηπως θα πρεπει να μπω με αλλο τροπο στο recovery? Μηπως εκει κανω το λαθος?
Όπως Είσαι σε download mode...πατάς τα τρία πλήκτρα κεντρικο το κατω της εντασης κ το on/offγια να μπεις στη πράσινη οθόνη που είναι για ρεσταρτ κ για download mode. Θα πατήσεις το πλήκτρο το κάτω της έvτασης για να κάνει ρεσταρτ...αλλά αμέσως Όπως θα έχεις πατημένα τα τρία πλήκτρα απλώς θα αλλάξεις ένα δάχτυλο κ θα πατήσεις το πάνω της έντασης συν το κεντρικό κ το on off που πατάς από πρίν. Κ θα μπει σε twrp

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Είχα ένα θέμα με το ακουστικό και το fingerprint button (είχαν ξεβάψει/ξεφλουδίσει), και σκόπευα να το πάω στη Smartec μιας και στο παρελθόν είχα εξαιρετική αντιμετώπιση από το service τους. Λόγω όμως απόστασης και ωραρίων δεν προλάβαινα να πάω μέχρι εκεί, οπότε το πήγα στο J and P mobile που είναι στον Πειραιά.

Προς μεγάλη μου έκπληξη, όχι μόνο άλλαξαν εντός εγγύησης τα δύο παραπάνω, αλλά επιπλέον άλλαξαν και την οθόνη, το πλαϊνό μεταλλικό πλαίσιο και τη μπαταρία, όλα εννοείται εντός εγγύησης.

 

Μία ερώτηση, αν και έχει γίνει αρκετές φορές...

Τώρα που το κινητό γύρισε από το service και έχει φάει reset, σκέφτομαι να του περάσω την αγγλική Oreo.

Αν κάνω το παραπάνω, χάνω την εγγύηση; Θα πρέπει ,π.χ., αν χρειαστώ service να ξαναπεράσω τη ROM της Cosmote πριν το πάω στην αντιπροσωπεία;

Και σχετικά με το flash-αρισμα... ;Η συσκευή είναι Cosmote, ενώ η SIM είναι της Vodafone. Στο Odin, τι ακριβώς πρέπει να περάσω από BL, AP, CP, CSC;

Link to comment
Share on other sites

Είχα ένα θέμα με το ακουστικό και το fingerprint button (είχαν ξεβάψει/ξεφλουδίσει), και σκόπευα να το πάω στη Smartec μιας και στο παρελθόν είχα εξαιρετική αντιμετώπιση από το service τους. Λόγω όμως απόστασης και ωραρίων δεν προλάβαινα να πάω μέχρι εκεί, οπότε το πήγα στο J and P mobile που είναι στον Πειραιά.

Προς μεγάλη μου έκπληξη, όχι μόνο άλλαξαν εντός εγγύησης τα δύο παραπάνω, αλλά επιπλέον άλλαξαν και την οθόνη, το πλαϊνό μεταλλικό πλαίσιο και τη μπαταρία, όλα εννοείται εντός εγγύησης.

 

Μία ερώτηση, αν και έχει γίνει αρκετές φορές...

Τώρα που το κινητό γύρισε από το service και έχει φάει reset, σκέφτομαι να του περάσω την αγγλική Oreo.

Αν κάνω το παραπάνω, χάνω την εγγύηση; Θα πρέπει ,π.χ., αν χρειαστώ service να ξαναπεράσω τη ROM της Cosmote πριν το πάω στην αντιπροσωπεία;

Και σχετικά με το flash-αρισμα... ;Η συσκευή είναι Cosmote, ενώ η SIM είναι της Vodafone. Στο Odin, τι ακριβώς πρέπει να περάσω από BL, AP, CP, CSC;

Δε χάνεις εγγύηση. Στο odin βάζεις τα 4 αρχεία στο αντίστοιχο πεδίο. Στη ΡΟΜ θα δεις 5 αρχεία. 2 csc. Το ένα home csc κ το αλλο csc. To home csc Σου κρατάει τις ρυθμίσεις Σου κ δε κάνει διαγραφή τίποτα από το κινητό ενώ το αλλο Σου κάνει διαγραφή τα πάντα από μέσα.στο odin μπορείς να βάλεις όποια αρχεία θέλεις. Μπορείς να παραλείψεις πχ το bl.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by antriou23
T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Απενεργοποιησα το Facebook και μου φαίνεται καλύτερεψε Η αυτονομία...
Link to comment
Share on other sites

Είχα ένα θέμα με το ακουστικό και το fingerprint button (είχαν ξεβάψει/ξεφλουδίσει), και σκόπευα να το πάω στη Smartec μιας και στο παρελθόν είχα εξαιρετική αντιμετώπιση από το service τους. Λόγω όμως απόστασης και ωραρίων δεν προλάβαινα να πάω μέχρι εκεί, οπότε το πήγα στο J and P mobile που είναι στον Πειραιά.

Προς μεγάλη μου έκπληξη, όχι μόνο άλλαξαν εντός εγγύησης τα δύο παραπάνω, αλλά επιπλέον άλλαξαν και την οθόνη, το πλαϊνό μεταλλικό πλαίσιο και τη μπαταρία, όλα εννοείται εντός εγγύησης.

 

Μία ερώτηση, αν και έχει γίνει αρκετές φορές...

Τώρα που το κινητό γύρισε από το service και έχει φάει reset, σκέφτομαι να του περάσω την αγγλική Oreo.

Αν κάνω το παραπάνω, χάνω την εγγύηση; Θα πρέπει ,π.χ., αν χρειαστώ service να ξαναπεράσω τη ROM της Cosmote πριν το πάω στην αντιπροσωπεία;

Και σχετικά με το flash-αρισμα... ;Η συσκευή είναι Cosmote, ενώ η SIM είναι της Vodafone. Στο Odin, τι ακριβώς πρέπει να περάσω από BL, AP, CP, CSC;

 

Και μένα το ίδιο με το fingerprint button αλλά μου ζητάνε 300 ευρώ μαζί με την οθόνη. Πόσο καιρό το έχεις το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Απενεργοποιησα το Facebook και μου φαίνεται καλύτερεψε Η αυτονομία...

 

η χειροτερη εφαρμογη για κινητο, να μπαινεις μεσω chrome, που εχει και εξοικονομιση δεδομενων, οταν δεν μπαινεις με wifi. επισης αν χρησιμοποιησεις και μαυρο θεμα, θα δεις μεγαλυτερη αυτονομια.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα το ίδιο με το fingerprint button αλλά μου ζητάνε 300 ευρώ μαζί με την οθόνη. Πόσο καιρό το έχεις το κινητό;

 

Ενάμισο περίπου χρόνο και η συσκευή να είναι ελληνική.

Δεν ξέρω αν η αλλαγή οθόνης έγινε υποχρεωτικά (για να αλλαχτεί ακουστικό/fingerprint), αλλά ρωτώντας τη Smartec μου είχαν πει για κόστος (φαντάζομαι ανταλλακτικού και εργασίας) 60€.

Edited by Cuore_Sportivo
Link to comment
Share on other sites

Έχω τη συσκευή με rom της cosmote

 

Αν βάλω ευρωπαϊκή κερδιζω/γλυτώνω κάτι ουσιαστικο;

Επίσης θα έχω πρόβλημα με το voice over wifi/lte της cosmote;

 

Η εγγύηση θα ισχύει κανονικά;

 

Ευχαριστω

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Edited by myst77
Link to comment
Share on other sites

Όταν σου έχει γράψει ο Knox, συνεχίζεις να παίρνεις αυτόματα τις ενημερώσεις ασφαλείας κανονικά? Έχω την έκδοση 8 με γραμμένο Knox. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή για να μένει ανοιχτή η οθόνη όταν την κοιτάς που βρίσκεται στην έκδοση 8;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή για να μένει ανοιχτή η οθόνη όταν την κοιτάς που βρίσκεται στην έκδοση 8;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σύνθετες λειτουργίες-έξυπνη αναμονη

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε η ενημερωση oreo σε κινητό με γερμανικο csc

 

μετα την εγκατάσταση πρέπει να κανω επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων;

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε πολλοί οι... Ιταλοί εδώ μέσα αγαπητέ, θεωρώ ότι μέσα στην εβδομάδα θα πάρουμε κι εμείς σειρά!

Υπόψιν, δεν περιμένεις το 8 στην Ελλάδα όπως λες, αλλά στην... Ιταλία αφού το λαμβάνεις βάσει csc και όχι χώρα αγοράς ή διαμονής

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη συσκευή με rom της cosmote

 

Αν βάλω ευρωπαϊκή κερδιζω/γλυτώνω κάτι ουσιαστικο;

Επίσης θα έχω πρόβλημα με το voice over wifi/lte της cosmote;

 

Η εγγύηση θα ισχύει κανονικά;

 

Ευχαριστω

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε πολλοί οι... Ιταλοί εδώ μέσα αγαπητέ, θεωρώ ότι μέσα στην εβδομάδα θα πάρουμε κι εμείς σειρά!

Υπόψιν, δεν περιμένεις το 8 στην Ελλάδα όπως λες, αλλά στην... Ιταλία αφού το λαμβάνεις βάσει csc και όχι χώρα αγοράς ή διαμονής

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

και μια χαζή ερώτηση.... πώς ξέρεις τι χώρας rom έχεις; (αγορασμένο κινητό από Κωτσόβολο.....)

 

ΑΚΥΡΟ...... το βρήκα παίδες.... sorry για το άκυρο ποστ.....

Edited by thabull

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Eμένα Ρουμανίας είναι ακόμη περιμένω, ελπίζω να μην αργήσει πολύ :D

 

Μια ερώτηση υπάρχει δυνατότητα μεσω της stock εφαρμογής της κάμερας να αλλάξεις το διάφραγμα?

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...