Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέχρι πρότινος όταν άνοιγα link π.χ. από FB , ο browser που το άνοιγε πάνω δεξιά (νομίζω 3 τελείες είχε) είχε επιλογή μεγέθους % των χαρακτήρων. Έβαζα 120-130% και αυτορυθμίζοταν το κείμενο στην οθόνη μεγενθυμένο. Τώρα δεν υπάρχει αυτό. Ξέρεις κανείς πως μπορώ να το επαναφέρω ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο samsung members δοκίμασα σήμερα τα diagnostics και μου έβγαλε αυτό για την μπαταρία. Να το στείλω για αντικατάσταση μπαταρίας? Εγγύηση έχω για ακόμα ενα μήνα. Ξέρετε κόστος αλλαγής μπαταρίας εντός και εκτος εγγύησης και αν του κάνουν επαναφορά εργοστασιακών. Ευχαριστώ εκ των προτέρων 65a56cb5084b9c9f2a7b9265e472b6df.jpg

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

 

20€ πλήρωσα αλλαγή μπαταρίας στη Smartec, εντός εγγύησης στο δεύτερο χρόνο, επίσης μου κάνανε και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Δε με ένοιαξε βέβαια, το Samsung cloud μου επανέφερε το κινητό όπως ακριβώς το είχα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο samsung members δοκίμασα σήμερα τα diagnostics και μου έβγαλε αυτό για την μπαταρία. Να το στείλω για αντικατάσταση μπαταρίας? Εγγύηση έχω για ακόμα ενα μήνα. Ξέρετε κόστος αλλαγής μπαταρίας εντός και εκτος εγγύησης και αν του κάνουν επαναφορά εργοστασιακών. Ευχαριστώ εκ των προτέρων 65a56cb5084b9c9f2a7b9265e472b6df.jpg

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Το έκανα και εγώ από περιέργια, λιγότερο από 6 μήνες κινητό, χωρίς fast charge, φορτίσεις το κατά δυνατόν στο range 30-90% και είχα το ίδιο με εσένα αποτέλεσμα.

Τώρα ή εγώ κάνω κάτι σοβαρά λάθος ή τα αποτελέσματα του είναι αναξιόπιστα.

Ας το δοκιμάσει και κανένας άλλος να μας πει αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

1 χρόνο λένε έχει εγγύηση η εργοστασιακή μπαταρία

 

2 μηνών βέβαια είναι η μπαταρία

c2b7768570fdd09cda1380c9a2138488.jpg

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΜΕτά πάο 2 χρόνια με το S7, σκέφτομαι να πάω στο S8 ή στο S9.

To s8 αξίζει λόγω χρημάτων ενώ το s9 λόγω φρεσκάδας, τι λέτε?

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

ΜΕτά πάο 2 χρόνια με το S7, σκέφτομαι να πάω στο S8 ή στο S9.

To s8 αξίζει λόγω χρημάτων ενώ το s9 λόγω φρεσκάδας, τι λέτε?

Αν έχεις τα φράγκα για να ξοδεψεις πας σε s9. Αλλά η εξυπνη αγορά είναι καθαρά το s8.

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

TCe
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και εγώ από περιέργια, λιγότερο από 6 μήνες κινητό, χωρίς fast charge, φορτίσεις το κατά δυνατόν στο range 30-90% και είχα το ίδιο με εσένα αποτέλεσμα.

Τώρα ή εγώ κάνω κάτι σοβαρά λάθος ή τα αποτελέσματα του είναι αναξιόπιστα.

Ας το δοκιμάσει και κανένας άλλος να μας πει αποτελέσματα.

Και εγω τα ιδια. Αλλα μια χαρα ειναι το SOT του κινητου οποτε δεν δινω βαση.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.2 μήνες πριν λήξει η εγγύηση και είπα να πάω να αλλάξω οθόνη αφου είχα το γνωστό burn in.Πήγα στην ts solution πρώην arvato και μαζί με την οθόνη μου άλλαξαν και μπαταρία,οπως και το ακουστίκο αφού έτριζε κατα την διαρκεια των κλήσεων.Μέσα σε μία ωρα είχα το κινητό στα χέρια μου και όλα δείχνουν να λειτούργουν τέλεια.Το αναφέρω για όσους θέλουν να αλλάξουν μπαταρία δωρεάν ας κοιτάξουν την οθόνη τους μηπώς και έχουν burn in και μαζί με οθόνη τους αλλάξουν και την μπατάρια.
Link to comment
Share on other sites

Και πως φαίνεται το burn in??

Πάτα *#0*# και μετα πάτα το blue και δες πανω στην μπαρα ειδοποιησεων εαν φαινεται η αποτυπωση των εικονιδιων.τσεκαρε επισης και για καμμενα pixels ποτε δεν ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για το άσχετο, αλλά μου έχει μείνει ξέμπαρκη μια θήκη LED View Cover, μαύρη, για το S7...σφραγισμένη στο κουτί της...αν ενδιαφέρεται κανείς, ας στείλει π.μ.

Θεσσαλονίκη

Link to comment
Share on other sites

Πάτα *#0*# και μετα πάτα το blue και δες πανω στην μπαρα ειδοποιησεων εαν φαινεται η αποτυπωση των εικονιδιων.τσεκαρε επισης και για καμμενα pixels ποτε δεν ξερεις.
Εγώ βλέπω γύρω γύρω από την οθόνη κάτι σαν λίγο άσπρο . Δεν ξέρω αν είναι αυτό burn in ή όχι. Παραθέτω φωτο Μήπως φαίνεται:

Ανεβάστε φωτεινότητα στο τερμα.a4a8d62edf2bfd87c8986d45d5643508.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κοιτούσα χτες ενα samsung a5 18 φίλου.

Ενώ έχουμε και οι 2 nougat στο s7 μου εχει ακόμα το app drawer button ενώ στο δικό του όχι.

Βασικά στο a5 κάνεις swipe up και σου φέρνει όλα τα apps.

 

Ερχόμενος απο Iphone πάντα μου την έσπαγε το γραναζάκι apps που μου τρωγε μια θέση στο dock.

Υπάρχει τρόπος να το αφαιρέσω και εγώ.

 

Κάτι έβλεπα στο internet μέσω advanced options και επιλογής galaxy labs, αλλά αυτά δεν υπάρχουν στην έκδοση του κινητού μου.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτούσα χτες ενα samsung a5 18 φίλου.

Ενώ έχουμε και οι 2 nougat στο s7 μου εχει ακόμα το app drawer button ενώ στο δικό του όχι.

Βασικά στο a5 κάνεις swipe up και σου φέρνει όλα τα apps.

 

Ερχόμενος απο Iphone πάντα μου την έσπαγε το γραναζάκι apps που μου τρωγε μια θέση στο dock.

Υπάρχει τρόπος να το αφαιρέσω και εγώ.

 

Κάτι έβλεπα στο internet μέσω advanced options και επιλογής galaxy labs, αλλά αυτά δεν υπάρχουν στην έκδοση του κινητού μου.

 

O Nova prime υποστηρίζει αυτά που ζητάς

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Κοιτούσα χτες ενα samsung a5 18 φίλου.

Ενώ έχουμε και οι 2 nougat στο s7 μου εχει ακόμα το app drawer button ενώ στο δικό του όχι.

Βασικά στο a5 κάνεις swipe up και σου φέρνει όλα τα apps.

 

Ερχόμενος απο Iphone πάντα μου την έσπαγε το γραναζάκι apps που μου τρωγε μια θέση στο dock.

Υπάρχει τρόπος να το αφαιρέσω και εγώ.

 

Κάτι έβλεπα στο internet μέσω advanced options και επιλογής galaxy labs, αλλά αυτά δεν υπάρχουν στην έκδοση του κινητού μου.

Στο dock δεν μπορείς να βάλεις/βγάλεις ότι κουμπιά θέλεις με drag n drop? (Μονο οι εφαρμογές δεν φεύγουν)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω γύρω γύρω από την οθόνη κάτι σαν λίγο άσπρο . Δεν ξέρω αν είναι αυτό burn in ή όχι. Παραθέτω φωτο Μήπως φαίνεται:

Ανεβάστε φωτεινότητα στο τερμα.a4a8d62edf2bfd87c8986d45d5643508.jpg

 

Εγώ δεν βλέπω κάτι στο δικό μ. Αν έχεις εγγύηση πήγαινε να στο δούνε κ να στο αλλάξουν . Κατέβασε κ screen test απτό playstore

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω γύρω γύρω από την οθόνη κάτι σαν λίγο άσπρο . Δεν ξέρω αν είναι αυτό burn in ή όχι. Παραθέτω φωτο Μήπως φαίνεται:

Ανεβάστε φωτεινότητα στο τερμα.

 

Αυτό είναι φωτογραφία ή screenshot;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει κάποιος τρόπος να καθαρίσουμε το ακουστικό που είναι στην πάνω πλευρά της οθόνης??
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αυτή η επιλογή σε μένα.

Όταν πατάω αρχική οθόνη στις ρυθμίσεις, τότε μου κάνει ζουμ out το desktop ας πούμε ώστε να σβήσω κάποια αρχική σελίδα, να επιλέξω κάποιο φόντο ή widget ή πόσο επι πόσο είναι το πλέγμα μου...

Επίσης δεν με βάζει στις ρυθμίσεις αρχικής οθόνης με παρατεταμένο άγγιγμα σε κάποιο κενό χώρο της αρχικής.

 

Εκδοση Adroid

7.0

Έκδοση Βασικού Φάσματος

G930FXXU2DRA9

Έκδοση Kernel

3.18.14-12365438

Mon Jan 15 KST2018

 

Περίεργα πράγματα...

Edited by yiannis_1
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αυτή η επιλογή σε μένα.

Όταν πατάω αρχική οθόνη στις ρυθμίσεις, τότε μου κάνει ζουμ out το desktop ας πούμε ώστε να σβήσω κάποια αρχική σελίδα, να επιλέξω κάποιο φόντο ή widget ή πόσο επι πόσο είναι το πλέγμα μου...

Επίσης δεν με βάζει στις ρυθμίσεις αρχικής οθόνης με παρατεταμένο άγγιγμα σε κάποιο κενό χώρο της αρχικής.

 

Εκδοση Adroid

7.0

Έκδοση Βασικού Φάσματος

G930FXXU2DRA9

Έκδοση Kernel

3.18.14-12365438

Mon Jan 15 KST2018

 

Περίεργα πράγματα...

 

Ναι, ο συμφορουμίτης έχει κατεβάσει τoν TouchWiz Launcher του S8 από το sammobile. Ο Default TouchWiz Launcher του S7 (edge) δεν παρέχει την δυνατότητα για "σύρσιμο" για να βγει το παράθυρο των εφαρμογών και φυσικά δεν σου επιτρέπει να διαγράψεις το κουμπί των εφαρμογών. Τέλος οι ρυθμίσεις που δείχνει ο συμφορουμίτης είναι από TouchWiz Launcher του S8 που δεν υπάρχουν στον Default TouchWiz Launcher του S7 (edge). :D

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω. έκανα αυτό το τεστ για την οθόνη, αλλά στο μπλε μπορώ και διακρίνω την μπάρα ειδοποιήσεων δλδ μια διαφορετική απόχρωση εκεί που βρίσκεται η μπάρα. Σημαίνει ότι κάτι πάει λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ο συμφορουμίτης έχει κατεβάσει τoν TouchWiz Launcher του S8 από το sammobile. Ο Default TouchWiz Launcher του S7 (edge) δεν παρέχει την δυνατότητα για "σύρσιμο" για να βγει το παράθυρο των εφαρμογών και φυσικά δεν σου επιτρέπει να διαγράψεις το κουμπί των εφαρμογών. Τέλος οι ρυθμίσεις που δείχνει ο συμφορουμίτης είναι από TouchWiz Launcher του S8 που δεν υπάρχουν στον Default TouchWiz Launcher του S7 (edge). :D
Μάλλον έχεις δίκιο. Κάποια στιγμή πρέπει να το πέρασα και το έχω ξεχάσει. Να ποια έκδοση έχω....

 

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

7f04da657b6626d3631bbd5f572725bb.jpg

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω. έκανα αυτό το τεστ για την οθόνη, αλλά στο μπλε μπορώ και διακρίνω την μπάρα ειδοποιήσεων δλδ μια διαφορετική απόχρωση εκεί που βρίσκεται η μπάρα. Σημαίνει ότι κάτι πάει λάθος;

 

Καλησπερα.εαν διακρινεις την μπαρα ειδοποιησεων η εστω καποια αποχρωση τοτε εχεις burn in στην οθονη.εαν εισαι μεσα σε εγγυηση πας για αλλαγη οθονης και μπαταριας δωρεαν..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...