Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπάθησα και κατάφερα πολλές φορές να κάνω root στο S7 μου, αλλά πάντα είχα προβλήματα με το security της Samsung. Σε επανεκκίνηση κλειδώνει, ή όταν κάνω έλεγχο ασφαλείας, το κινητό μου εμφανίζει πως εντοπίστηκε απειλή και επίσης κλειδώνει.

Έχετε βρει κάποιο ολοκληρωμένο root που να λύνει ΟΛΑ τα θέματα αυτά;

 

Κλειδώνει σε επανεκκίνηση δηλαδή δεν ανοίγει?για δώσε περισσότερες πληροφορίες

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κλειδώνει σε επανεκκίνηση δηλαδή δεν ανοίγει?για δώσε περισσότερες πληροφορίες

Η εφαρμογή Διαχείριση Συσκευής, στην επιλογή Ασφάλεια Συσκευής ενημερώνει πως το κινητό δεν είναι ασφαλές. Αν πατήσουμε το κουμπί Σάρωση Τηλεφώνου, το εντοπίζει και μας ρωτάει αν θέλουμε να διαγράψει τα πάντα. Επίσης, ακόμα κι αν δεν τρέξουμε την εφαρμογή, αλλά απλά κάνουμε επανεκκίνηση, το τηλέφωνο δεν επανεκκινεί.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή Διαχείριση Συσκευής, στην επιλογή Ασφάλεια Συσκευής ενημερώνει πως το κινητό δεν είναι ασφαλές. Αν πατήσουμε το κουμπί Σάρωση Τηλεφώνου, το εντοπίζει και μας ρωτάει αν θέλουμε να διαγράψει τα πάντα. Επίσης, ακόμα κι αν δεν τρέξουμε την εφαρμογή, αλλά απλά κάνουμε επανεκκίνηση, το τηλέφωνο δεν επανεκκινεί.

 

Είμαι με custom Rom Εγώ.το έχει. Κάνω σάρωση όλα καλά σε εμένα.αν και που το εχει ουτε καν το χρησιμοποιω.αφου είσαι ρουτ προτεινω να βάλεις titanium και να το παγωσεις.και ένα άσχετο αφού είσαι ρουτ γιατί δεν άλλαξες ρομ. Υπάρχουν και στοκ αν σου αρέσουν οι official

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου, το έχω κάνει αυτό αλλά δυστυχώς στο δικό μου δεν βρίσκω την επιλογή συσκευή είτε μέσω internal storage είτε μεσω sd.

μήπως πρέπει να είσαι root?

Τον es file Explorer χρησιμοποιώ και εγώ, δεν μπορεί να μην σου βγάζει την επιλογή "συσκευή". Δεν είναι μέσω internal storage η εξωτερικής κάρτας. Είναι ξεχωριστή επιλογή

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Τον es file Explorer χρησιμοποιώ και εγώ, δεν μπορεί να μην σου βγάζει την επιλογή "συσκευή". Δεν είναι μέσω internal storage η εξωτερικής κάρτας. Είναι ξεχωριστή επιλογή

 

Εξαιρετικός και ελαφρύς ο Amaze File Browser.

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίζει καμία θήκη μαύρη πλάτης να μη θέλει κανείς να την αγοράσω; θέλω να βάλω full γυαλί σε όλη την οθόνη και η spigen που έχω θα μου το πετάει. Γιατί πιάνει μέσα αρκετά στην οθόνη

 

Έχω την Clear View Cover, και την Clear Cover. Φοβερές και οι δύο. Κατέληξα στην 2η, αλλά για καλύτερη προστασία, και λογική "αντζέντας", και η πρώτη είναι υπέροχη.

 

Δυστυχώς προς το παρρόν δεν τις πουλάω. Αλλά τρέκαρε Γερμανό. Εγώ τις πήρα 13 και 10 ευρώ αντίστοιχα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ το αγόρασα από πλαίσιο και είναι γερμανικό

 

Το δικό μου είναι από Πλαίσιο, το 2016, και είναι ελληνικό.

 

Όσον αφορά το αρχείο που λέει την χωρητικότητα της μπαταρίας, δεν είμαι σίγουρος πως είναι και ό,τι εγκυρότερο. Εμένα πότε λέει 1296, πότε 1284 και πότε 1344.... Πιθανόν να είναι κάτι άλλο, και να έχει να κάνει και με το πότε κάναμε τελευταία φορά εργοστασιακό reset...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα hard reset και μου έκανε αυτό με τα data που έκανε στο φίλο, δηλαδή μετά την αποσύνδεση από wifi, έδειχνε "νεκρα" τα data. Έκανα ένα hard reset ακόμα και έφτιαξε. Περίεργο...

Cosmote rom

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Ηθελες κάτι να μου πεις εδώ ? :D :D

 

Μπερδεύτηκα !!:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τον es file Explorer χρησιμοποιώ και εγώ, δεν μπορεί να μην σου βγάζει την επιλογή "συσκευή". Δεν είναι μέσω internal storage η εξωτερικής κάρτας. Είναι ξεχωριστή επιλογή

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα πάντως ξεχωριστή επιλογή δεν μου βγάζει ...

Μου βγάζει επιλογή internal storage και sd.

Κάνω κάτι λάθος?Επίσης έχω βάλει να φαίνονατι και τα κρυφά στοιχεία

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλο το team!

Είμαι κάτοχος του S7 αγορασμένο από πλαίσιο πριν περίπου 2 χρόνια. Όλο αυτό το διάστημα δεν εχω αντιμετωπίσει κανένα απολύτως πρόβλημα! Εδώ και περίπου 1 μήνα όταν το ανοίγω το πρωί και κάποιες άσχετες στιγμές μέσα στην ημέρα την ώρα που το ξεκλειδώνω μου γράφει στο κάτω μέρος της οθόνης σε ένα γκρι πλαίσιο "Checking your licences..." αλλά χωρίς να δημιουργεί κάποιο πρόβλημα στη συσκευή!

Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να είναι αυτό?

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα unrooted S7 αλλά με Knox 0x1. Το Samsung Health δεν ανοίγει. Ο μόνος τρόπος που βρήκα χωρίς να κάνω root, για να το διαρθώσω είναι να βάλω official 6.0 Firmware, να ανοίξω το Samsung Health, και μετά να αφήσω το κινητό να κάνει όλα τα OTA Updates. Έτσι καταλήγω στο latest firmware και με το Health να δουλεύει. Δεν μπορώ όμως να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, γιατί θα χαλάσει πάλι, και φτου και απ την αρχή.

Γνωρίζει κάποιος αν μπορώ με το Smart Switch να πάρω backup το κινητό, μετά να κάνω factory reset, και μετά restore, και αν σε αυτή την περίπτωση το Health θα δουλέψει;

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα επιτέλους ένα τζαμάκι που έχει ένα μικρό χείλος περιμετρικά και κολλάει μια χαρά στην πρόσοψη χωρίς να δείχνει άσχημο.

09fe9bc195aff91235ee533323f9b7ae.jpg

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το καινούργιο μου εργαλείο, Ουγγαρίας από KaizerShop. Μετά από λίγο στήσιμο μπήκε στον φορτιστή με την μπαταρία στο 15% Απενεργοποίησα τη γρήγορη φόρτιση για τα πρώτα γεμίσματα της μπαταρίας, και έβαλα την συσκευή στον φορτιστή κλειστή. Μετά από μία ώρα και 20 λεπτά έφτασε στο 90% Γίνεται αργή η γρήγορη φόρτιση; Φαίνεται να είναι αργή. Για να γίνει γρήγορη φόρτιση, επιβάλλεται το κινητό να είναι ανοιχτό;

Ερ. 2 Το πληκτρολόγιο αλλάζει σε Dark mode, δεν μπόρεσα να το βρω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μια ερώτηση..περίπου σε τι ποσοστό βάζετε το κινητό για φόρτιση και μέχρι και εκείνο το ποσοστό πόση ώρα οθόνης γράφει περίπου;;για να δω σε τι φάση είναι η μπαταρία μου

 

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί 2,6; 2,3 δεν έπρεπε να λέει;

 

https://drive.google.com/file/d/1QRVyyHbeIqrfA0jVYuvDkyV6VJhdnvwT/view?usp=drivesdk

 

Γιατί οι 1-2 cores τρέχουν ως 2.6 GHz από τους τέσσερις Mongoose

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Ποιο και απο που;

 

Βρήκα επιτέλους ένα τζαμάκι που έχει ένα μικρό χείλος περιμετρικά και κολλάει μια χαρά στην πρόσοψη χωρίς να δείχνει άσχημο.

09fe9bc195aff91235ee533323f9b7ae.jpg

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ πήρα : http://microcenter.gr/full-cover-tempered-glass-adixaraktiko-gyali-0-26mm-9h-gia-samsung-galaxy-s7-edge-g935-transparent-coves?search=S7%20glass

 

Τελικά κολλάει μόνο περιμετρικά. Το ανακάλυψα όταν καθορίζοντάς το μου βγήκε. Το τοποθέτησα ξανά, και ελπίζω να μην φύγει...

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα επιτέλους ένα τζαμάκι που έχει ένα μικρό χείλος περιμετρικά και κολλάει μια χαρά στην πρόσοψη χωρίς να δείχνει άσχημο.

09fe9bc195aff91235ee533323f9b7ae.jpg

 

Sent from my SM-G930F

 

Ανεβασε αν σου ειναι ευκολο και δωσε καποιες περισσοτερες πληροφοριες οπως που μπορουμε να το βρουμε ποσο κανει και οτι βοηθαει.ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.αν δεν θελεις κατι να πεις για να μην φανει οτι κανεις διαφημηση στειλε πμ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ πήρα : http://microcenter.gr/full-cover-tempered-glass-adixaraktiko-gyali-0-26mm-9h-gia-samsung-galaxy-s7-edge-g935-transparent-coves?search=S7%20glass

 

Τελικά κολλάει μόνο περιμετρικά. Το ανακάλυψα όταν καθορίζοντάς το μου βγήκε. Το τοποθέτησα ξανά, και ελπίζω να μην φύγει...

 

Sent from my SM-G930F

 

Αυτο ειναι το προβλημα με ολα τα glasses. Οτι κολλανε μονο περιμετρικα.

Οι λυσεις που προτεινονται ειναι οι παρακατω:΅

 

1) screen protectror: πολυ μικροτερη προστασια (αντε καμια γρατζουνια να αποσοβήσει), χεροτερη αισθηση οθονης / touch

2) glasses που καλυπτουν και τα bezels οπως αυτο: https://www.mytrendyphone.co.uk/shop/samsung-galaxy-s7-222079p.html (που εμενα με χαλανε αισθητικά - και γενικα δεν θεωρουνται case friendly)

3) glass που να εχει κολλητικη ουσια σε ολη την επιφάνειά του: https://www.theverge.com/circuitbreaker/2018/1/9/16867062/zagg-glass-curve-elite-samsung-s8-note-8-ces-2018 (λογικα δεν θα βγει ποτέ για το S7/S7 Edge)

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το ξεκλείδωμα συσκευής "αξιόπιστες τοποθεσίες" μέσω smart lock. Μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν δουλεύει με τίποτα. Γνωρίζει κάποιος κάτι? Έχω περασμένο nova launcher σε περίπτωση που παίζει ρόλο

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι κλειστό και το ανοίγω , μου βγάζει στην οθόνη για λίγο μια ένδειξη με μια κλειδαριά . Έχει τύχει σε κάποιον άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι κλειστό και το ανοίγω , μου βγάζει στην οθόνη για λίγο μια ένδειξη με μια κλειδαριά . Έχει τύχει σε κάποιον άλλο?

 

Σε όλους, δείχνει ότι έχεις ασφάλεια με κάποιο από τους τρόπους pin, μοτίβο κλπ

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...