Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν το δοκιμάζεις με ανοιχτή ακρόαση, δεν είναι φυσιολογικό. Το δικό μου σβήνει κανονικά την οθόνη όταν το πλησιάζω στο κεφάλι.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις δοκιμασα και μεσα απο το service menu (*#0*#) στην επιλογη sensors και παρα το γεγονος οτι δειχνει καποια νουμερα, πλησιαζοντας και απομακρυνοντας το χερι απο τον σενσορα δεν συμβαινει τιποτα (θα επρεπε να αλλαζει χρωμα η οθονη οπως διαβασα)

Επισης βρηκα τις εντολες μεσα απο adb για calibration αλλα δυστυχως πρεπει το κινητο να ειναι rooted για να δουλεψει η εντολη superuser

Ειλικρινα μου φαινεται απιστευτη...τυχη να δουλευουν σε ολοκαινουργια συσκευη ολοι οι σενσορες εκτος απο εναν και σκεφτομαι μηπως μετα τα απανωτα χθεσινα updates μεχρι τη Nougat κατι στο λογισμικο του αισθητηρα δεν εκατσε καλα...δυστυχως δεν ειχα sim απο την αρχη μεσα για να εχω δοκιμασει την κληση πριν τις αναβαθμισεις και δεν εχω απειρο χρονο να ξαναστηνω το κινητο απο την αρχη

Καμια άλλη ιδεα πριν το factory reset?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Όντως όταν πλησιάσεις το χέρι, η οθόνη γίνεται πράσινη και δονείται η οθόνη
Link to comment
Share on other sites

Σε ολους σας εκτος απο μενα... :(

Σε αυτο https://forum.xda-developers.com/galaxy-s7/help/proximity-sensor-issue-t3362277/page2 το thread δυο κατοχοι που ειχαν το ιδιο προβλημα και λιγο πριν το πανε για επισκευη, δοκιμασαν factory reset και επιασε...

Btw, αν δε δουλεψει, το service της Samsung παραμενει στη Smartec στο Χαιδαρι?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετά από συνεχείς αναβαθμίσεις καλό είναι να κάνουμε factory reset.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οταν τρεχω μια εφαρμογη και με παρουν τηλεφωνο οι επιλογες για να δεχτω ή να απορριψω την κληση ειναι στο πανω μερος της οθονης?

 

Μπορω να το κανω να εμφανιζεται πανταστο κατω μερος της οθονης?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από συνεχείς αναβαθμίσεις καλό είναι να κάνουμε factory reset.

 

Δεν ξέρω γιατί εμένα πρόβλημα μετά από αναβάθμιση μου έτυχε πρώτη φορά και μάλιστα που να σχετίζεται με hardware, αλλά μετά το factory reset το πρόβλημα λύθηκε! :)

Ευχαριστώ όλους όσους πρόλαβαν να πουν μια γνώμη anyway!

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οταν εχω ενεργο το nfc στο κινητο μου δεν βλεπω πουθενα στην statusbar το εικονιδιο του nfc?

 

Και το θεμα ειναι οτι δουλευει κανονικα οτιδηποτε nfc συσκευη του ακουμπησω στο πισω μερος αλλα εικονιδιο πουθενα.

 

Ακομα και μετα απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων δεν ειδα πουθενα το εικονιδιο nfc.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Γιατι οταν εχω ενεργο το nfc στο κινητο μου δεν βλεπω πουθενα στην statusbar το εικονιδιο του nfc?

 

Και το θεμα ειναι οτι δουλευει κανονικα οτιδηποτε nfc συσκευη του ακουμπησω στο πισω μερος αλλα εικονιδιο πουθενα.

 

Ακομα και μετα απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων δεν ειδα πουθενα το εικονιδιο nfc.

Έχω την εντύπωση ότι έτσι είναι σε ολους. Αν δεν κάνω λάθος είχε αναφερθεί και παλαιότερα.....

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγο επιλεκτικη η Σαμυ... Ουτε το εικονιδιο του GPS θα δεις :)

Σε μια Motorola συσκευη που ειχα πολυ παλιοτερα, οχι μονο τα εδειχνε, αλλα τα χρωματιζε και γαλαζια, οταν ηταν "συνδεδεμενα". Πολυ πιο βολικο και επεξηγηματικο.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγο επιλεκτικη η Σαμυ... Ουτε το εικονιδιο του GPS θα δεις :)

Σε μια Motorola συσκευη που ειχα πολυ παλιοτερα, οχι μονο τα εδειχνε, αλλα τα χρωματιζε και γαλαζια, οταν ηταν "συνδεδεμενα". Πολυ πιο βολικο και επεξηγηματικο.

Εχεις δικιο εν μεροι.

Τι εννοω το σημα gps το δειχνει μονο αν το χρησιμοποιει καποιο προγραμμα, αν δεν το χρησιμοποιει τοτε οχι δεν στο δειχνει ακομα και ενεργο να το εχεις. Ετσι γινοτανε σε ολα τα samsung κινητα που εχουν περασει απο το χερι μου και που εχω δει.

 

Γιατι συμβαινει αυτο ομως?

 

Δεν θα επρεπε να βλεπουμε τα εικονιδια gps & nfc απο τη στιγμη που τα εχουμε ενεργοποιημενα?

 

Για να ξερουμε οτι ειναι ενεργα.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση. Οσοι χρησιμοποιειτε Bluetooth για ηχο, απο ποιοτητα διακοπες κτλ τι εντυπωσεις εχετε;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση. Οσοι χρησιμοποιειτε Bluetooth για ηχο, απο ποιοτητα διακοπες κτλ τι εντυπωσεις εχετε;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

εγώ να σου πω...χρησιμοποιώ τα Skullcandy Xtfree (Bluetooth Handsfree) και προσωπικά όταν βάζω στην τσέπη το κινητό καμια φορα άμα στρίψω κεφάλι κάνει μικροδιακοπές. Δεν ξέρω άμα φταίει το ακουστικό βεβαια αλλα από την άλλη άμα το έχω πάνω στο γραφείο και 10 μετρα να πάω μια χαρά είναι χωρις καμια διακοπή και από ποιότητα ήχου από την άλλη πιστεύω το κάθε ακουστικό έχει δικό του ήχο εμενα είναι μια χαρά...γενικά ευχαριστημένος είμαι άμα εξαιρέσεις αυτο :D

Link to comment
Share on other sites

εγώ να σου πω...χρησιμοποιώ τα Skullcandy Xtfree (Bluetooth Handsfree) και προσωπικά όταν βάζω στην τσέπη το κινητό καμια φορα άμα στρίψω κεφάλι κάνει μικροδιακοπές. Δεν ξέρω άμα φταίει το ακουστικό βεβαια αλλα από την άλλη άμα το έχω πάνω στο γραφείο και 10 μετρα να πάω μια χαρά είναι χωρις καμια διακοπή και από ποιότητα ήχου από την άλλη πιστεύω το κάθε ακουστικό έχει δικό του ήχο εμενα είναι μια χαρά...γενικά ευχαριστημένος είμαι άμα εξαιρέσεις αυτο :D
Διαβαζω στο reddit και αλλου σχολια ενοχλησης.. αγορασα κατι ακουστικα με υποστηριξη απλου aptX τα περιμενω να ερθουν και στο μεταξυ ειπα να το ψαξω λιγο.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, Έχω το κινητό τρεις μέρες και το Έχω χάσει λίγο με τις ρυθμίσεις, το βάζω στην Επιλογή για μεγέθυνση οθόνης, χτύπημα τρεις φορές στην οθόνη και κάποιες άλλες ρυθμίσεις που έχουν να κάνουν με τέτοιες διευκολύνσεις. Το θέμα είναι το εξής, ενώ στην αρχή δουλεύουν όλα καλα, μετά από λίγο απενεργοποιούνται όλα και πρέπει να τα ξαναρυθμισεις από την αρχή. Αυτό καταντάει πολύ κουραστικό και εκνευριστικό, μήπως ξέρετε τι πάει στραβά και γίνεται όλο αυτό?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα το astro file app και μου ζηταει 2 δικαωματα.

01. Να εχει προσβαση στην εσωτερικη και εξωτερικη μνημη του κινητου που του εδωδα

02. Να εχει προσβαση στις εφαρμογες που δεν του εδωσα και θελω να μαθω απο που μπορω να βρω αυτο το μενου στο κινητο χωρις την εφαρμογη astro file?

 

Ευχαριστω πολυ.

 

Edit: Το βρηκα ειναι στο μενου ρυθμισεις -> οθονη κλειδωματος και ασφαλεια -> αλλες ρυθμισεις ασφαλειας -> προσβαση σε δεδομενα χρησης

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρατήρησα εδω και κατι μερες οτι η οθονη εγινε ενα τονο πιο μπεζ ειναι φυσιολογικό η κατι παίζει 0de8a6fa47d2f867c15492919ec83930.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δώσω ίντερνετ από το κινητό σε μια μονάδα 2 din android που έχω στο αμάξι μέσω Bluetooth σύνδεση η wifi?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρατήρησα εδω και κατι μερες οτι η οθονη εγινε ενα τονο πιο μπεζ ειναι φυσιολογικό η κατι παίζει 0de8a6fa47d2f867c15492919ec83930.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μάλλον θα ενεργοποιήσες κατα λάθος το φίλτρο μπλε φωτός 77599adc1f2ccef9153cd6040a5daa10.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δώσω ίντερνετ από το κινητό σε μια μονάδα 2 din android που έχω στο αμάξι μέσω Bluetooth σύνδεση η wifi?
Φυσικά

Βρες αυτή την επιλογή.

Είναι αυτό που ψάχνειςf1e3948e97ae588b419004657038b200.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το κινητό είναι από Γερμανία έτσι λέει το CSC ωστόσο αργεί να πάρει τις ενημερώσεις σε σχέση με άλλους..υπαρχει κάποια σειρά προτεραιότητας ας πούμε Με βάσει τις χώρες;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μου έκαψε πίξελ στη μέση της οθόνης. Τον Οκτώβρη έκλεισε ένα χρόνο ζωής το κινητό. Μιας και είμαι εντός εγγύησης θα το πάω για επισκευή (αλλιώς θα έκανα τα στρβά μάτια) Ταυτόχρονα όταν η οθόνη είναι κυρίως άσπρη βλέπω διάφορες διχρωμίες.

Ευκαιρία να αλλάξω και μπαταρία...

Θα πάω OMNITECH και θα σας μεταφέρω την εμπειρία μου...

Ύπάρχει άλλος με παρόμοι πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι το φίλτρο τι να πω περίεργο

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως άλλαξες θέμα η πείραξες κάτι στην εξισορρόπηση χρωμάτων στην λειτουργία οθόνης;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...